Uwaga! Od 1 lutego br ISKB w nowej odsłonie INFORLEX.PL Finanse Publiczne - Wypróbuj

Forum

poniedziałek, 15 październik, 2007, 18:24
autor: ~Jacek
Niestety nigdzie nie jest podane na jakich zasadach można odliczyć kwotę ulgi rodzinnej za 2007 rok na dziecko urodzone w 2007 roku
poniedziałek, 15 październik, 2007, 21:44
autor: ~koleżanka
Odp: Ulga na dzieci do odliczenia od...
o jakie zasady pytasz ? Kwota za dziecko jest podana, trzeba mieć podatek od dochodów opodatkowanych za zasadach ogólnych, odliczenie będzie w rocznym picie
wtorek, 16 październik, 2007, 11:38
autor: ~ja
ale chodzi o to, czy można odliczyc całą kwotę jeżeli dziecko urodziło się w trakcie trwania roku 2007 (czyli nie przezyło całego roku) czy tez proporcjonalnie w zależności od liczby miesięcy życia dziecka?
wtorek, 16 październik, 2007, 21:41
ulga jest określona kwotowo i niepodzielna
środa, 17 październik, 2007, 09:39
autor: ~grażyna
uważam,że każda złotówka do budżetu rodzinnego jest ok,ale tą ulgę dostaną tylko ci co mają potracaną zaliczkę na podatek dochodowy i chyba nie jest to sprawiedliwe
środa, 17 październik, 2007, 14:50
autor: ~Katarzyna
Ulga przysługuje osobom które płacą podatek dochodowy ( tych na ryczałcie to nie dotyczy), na dziecko które wychowywał podatnik w 2007 roku niezależnie od tego czy cały rok czy tylko przez jego część, należy mu się cała kwota do odpisu (pod warunkiem że zapłacił taką wysokość podatku). Kwalifikują się dzieci do 25 roku życia jeżeli się uczą. Pozdrawiam.
czwartek, 18 październik, 2007, 08:16
autor: ~Matka
Bardzo Państwa proszę o odpowiedż.
Córka w m-cu 06.07r. rozpoczęła staz /ok 470 zł netto/.
Czy należy mi się ulga i w jakiej wysokości. Dziękuję i pozdrawiam.
czwartek, 18 październik, 2007, 11:54
autor: ~dorota
dziecko nie może mieć dochodów powodujących konieczność rozliczenia się z fiskusem czyli jeżeli jej dochód nie przekroczy kwoty wolnej od podatku t.j. 3013zł za cały rok.
piątek, 19 październik, 2007, 10:25
autor: ~Matka
Serdecznie dziękuje Pani Doroto.
poniedziałek, 22 październik, 2007, 09:25
autor: ~anka
jesli mam troje dzieci to dostane 3435zł.czy tylko jakis procent?
wtorek, 23 październik, 2007, 12:07
autor: ~urszula
Czy jest określone co można odliczyć na dziecko, czy jest to stała kwota ?wystarczy że ma sie dziecko? Jeżeli moje dziecko ma 6 lat, chodzi do przedszkola, angielski, tańce i inne zajecia za które płace, czy to wszystko wchodzi w odliczenia? i należy mieć za to wszystko dowody wpłat i to się odlicza?
czwartek, 25 październik, 2007, 17:56
autor: ~jarek
Jestem ojcem mam troje dzieci 9,10,14 lat co rocznie oddaje do Skarbu Państwa ok 10 000 zł. z tytułu podatku dochodowego , dlatego chciałby się dowiedziec ile otrzymam zwrotu od fiskusa .Prosze o wyrażenie opini na ten temat.
czwartek, 25 październik, 2007, 19:00
autor: ~Irsa
Przysługuje panu prawo do pomniejszenia podatku o kwotę ulgi rodzinnej 1145,00 x 3 w rozliczeniu za 2007 rok jezelimiesci si Pan w I przedziale skali podatkowej.
czwartek, 8 listopad, 2007, 17:55
autor: ~jola
Mam dwoje dzieci w wieku 17 lat ile otrzyma m ulgi na nie.Co miesiąc mam potrącane wszystkie składki plus 19% podatku
niedziela, 11 listopad, 2007, 12:33
autor: ~arek
ile musze wydac min. na podatek by otrzymac max zwrot na jedno dziecko
niedziela, 11 listopad, 2007, 12:40
autor: ~arek
Odp
jezeli rozliczamy sie osobno, zone jej pracodawca a mnie moj szef oprocz tego mam przychod z wynajmu lokalu z tego tytulu place dodatkowo 'ryczalt' to czy przysluguje nam ulga na dziecko
niedziela, 11 listopad, 2007, 13:18
oczywiście przysługuje
środa, 14 listopad, 2007, 10:40
autor: ~ad
mam pytanie ile dostane zwrotu podatku jeżeli mój mąż zarabia 2500 na rękę ja nie mam żadnych dochodów i mamy 3 dzieci.
środa, 14 listopad, 2007, 10:40
autor: ~ad
mam pytanie ile dostane zwrotu podatku jeżeli mój mąż zarabia 2500 na rękę ja nie mam żadnych dochodów i mamy 3 dzieci.
niedziela, 25 listopad, 2007, 14:35
autor: ~bodzia
mam jedno dziecko w wieku 11 lat oboje z męzem pracujemy jaj obliczyc zwrot podatku na dziecko prosze o pomoc.
niedziela, 25 listopad, 2007, 22:21
nic nie trzeba obliczać - kwota ulgi jest określona, od podatku odliczy się 1145 z groszami za 1 dziecko
poniedziałek, 26 listopad, 2007, 15:23
autor: ~eMeneMs
Witam, ja mam takie pytanko odnośnie tej ulgi. Mam dwoje dzieci w wieku 20lat, oboje studiują na uczelniach ale zaocznie. Pracują też na umowę zlecenie, ale nie mają wysokich dochodów ( ok-1100 zł na miesiąc ). Mam pytanie czy w takim wypadku mogę sobie tą ulgę odliczyć ?? proszę o odp osoby która sie na tym zna, bo szukam wszędzie i nie mogę znaleść :/
poniedziałek, 26 listopad, 2007, 16:01
autor: ~eMeneMs
Witam, ja mam takie pytanko odnośnie tej ulgi. Mam dwoje dzieci w wieku 20lat, oboje studiują na uczelniach ale zaocznie. Pracują też na umowę zlecenie, ale nie mają wysokich dochodów ( ok-1100 zł na miesiąc ). Mam pytanie czy w takim wypadku mogę sobie tą ulgę odliczyć ?? proszę o odp osoby która sie na tym zna, bo szukam wszędzie i nie mogę znaleść :/
poniedziałek, 26 listopad, 2007, 22:02
możesz sobie odliczyć ulgę, o ile dochód dziecka nie przekroczył kwoty wolnej od podatku, tj. 3.013 zł
środa, 28 listopad, 2007, 10:50
Witam
proszę o porade co mam zrobic aby w roku 2009 nie płacic podatku dochodowego mam 4 dzieci (3 małoletnie) córka chodziła do szoły zawodowej do sierpnia miała praktykę i dostawała za to pieniądze ok.200zł miesięcznie czy na nią przysługuje mi ulga za rok 2008. w 2009 roku chciałbym aby ulga na dzieci (troje 340 zł co miesiąc więcej w budżecie rodziny) była mi zwracana w miesiącu rozliczenia, jak to zrobić.
pozdrawiam
środa, 28 listopad, 2007, 10:51
Odp
przepraszam chodzi mi o lata 2007 i 2008
środa, 28 listopad, 2007, 10:57
Odp
przepraszam chodzi mi o lata 2007 i 2008
czwartek, 29 listopad, 2007, 19:12
autor: ~baska
a co z dziecmi przedsiebiorcow sa gorsze ze nie nalezy sie im ulga
poniedziałek, 3 grudzień, 2007, 09:05
autor: ~Majka
Witam mam 2dzieci w wieku 4 9 lat pracuje tylko mąż to jak ma obliczyć zwrot podatku na dzieci proszę o pomoc.
poniedziałek, 3 grudzień, 2007, 09:09
autor: ~zmartwiony
jestem na rencie mam 6 dzieci czy tesz mi sie nalerzy zwrot podatku na dzieci
środa, 5 grudzień, 2007, 19:35
autor: ~monika
mam dziecko w wieku 6 miesiecy czy nalezy mi sie zwrot podatku na dziecko i ile on bedzie wynosil
środa, 5 grudzień, 2007, 22:50
na bobaska należy się ulga, zmartwionemu też się należy - do wysokości podatku
czwartek, 6 grudzień, 2007, 20:35
autor: ~studentka
mam21lat studiuje czy rodzice mogą dostać za mnie zwrot podatku jeżeli bym poszła do pracy do końca roku i miała umowe zlecenie?(ok600zł) prosze o odpowiedź
czwartek, 6 grudzień, 2007, 22:33
tak, studentko
wtorek, 11 grudzień, 2007, 12:48
autor: ~Agnesk79
Witam Mam pytanie Słyszałam, że na jedno dziecko można odliczyć 1145 i to cała ta kwota zostaje zwrócona jeśli oczywiście dochód rodzinny nie jest mniejszy od tej sumy Czy to prawda?
wtorek, 11 grudzień, 2007, 18:44
autor: ~gwiazdeczka76@interia.pl
moje pytanie:moj zwiazek to konkubinat ja siedze w domu i nie pracuje dostaje 448zł,czy moj konkubent moze odliczyc te kwote od swojego podatku???
środa, 12 grudzień, 2007, 23:01
autor: ~smyk
Witam! Mam pytanko: z meżem mamy jedno dziecko 4 letnie i oboje pracujemy to czy nasze zakłady pracy nas rozliczą z uwzglednieniem ulgi na dziecko?
czy z ulgi skorzystam ja i mój mąż czy tylko może skorzystać jedno z nas?
Proszę o pomoc
wtorek, 18 grudzień, 2007, 13:15
autor: ~MICHALSKAANIA@OP.PL
Witam!Mam dwoje dzieci 6,5 i prawie 2letnie.Mój pierwszy syn ma przysądzone alimenty lecz ich nie otrzymuje-komornik nic niemoże zrobić,no a z MOPS otrzymuje na niego tylko zasiłek rodzinny.Nic więcej mi się nie należy gdyż drugie dziecko mam z innym mężczyzną i jestem w trakcie pobierania wychowawczego 400zł.Nie mamy ślubu-a on nie posiada dochodów,gdyż studiuje.Czy będzie mi się należała ulga i jak ją mogę obliczyć????Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedż.
wtorek, 18 grudzień, 2007, 15:33
autor: ~MICHALSKAANIA@OP.PL
Witam!Mam dwoje dzieci 6,5 i prawie 2letnie.Mój pierwszy syn ma przysądzone alimenty lecz ich nie otrzymuje-komornik nic niemoże zrobić,no a z MOPS otrzymuje na niego tylko zasiłek rodzinny.Nic więcej mi się nie należy gdyż drugie dziecko mam z innym mężczyzną i jestem w trakcie pobierania wychowawczego 400zł.Nie mamy ślubu-a on nie posiada dochodów,gdyż studiuje.Czy będzie mi się należała ulga i jak ją mogę obliczyć????Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedż.
piątek, 28 grudzień, 2007, 10:30
autor: ~malarz2612@wp.pl
Witam mam pytanko mam curke 6-mies. pracuje i zarabiam 2000zł.ile mi się będzie należało.płace cały rok podatek. Dziękuje....
piątek, 28 grudzień, 2007, 14:57
autor: ~aleksa@tlen.pl
Witam.Mam jedno dziecko w wieku 6 lat i tylko mąż pracował ale tylko do listopada a teraz jest na zasiłku dla bezrobotnych a zarabiał 969zł brutto a ja obecnie jestem na przygotowaniu zawodowym z urzędu pracy i z tego tytułu mam 480zł jak więc ulga sie nam należy i jak to sie odlicza
piątek, 28 grudzień, 2007, 14:57
Witam.Mam jedno dziecko w wieku 6 lat i tylko mąż pracował ale tylko do listopada a teraz jest na zasiłku dla bezrobotnych a zarabiał 969zł brutto a ja obecnie jestem na przygotowaniu zawodowym z urzędu pracy i z tego tytułu mam 480zł jak więc ulga sie nam należy i jak to sie odlicza
piątek, 28 grudzień, 2007, 15:04
piątek, 28 grudzień, 2007, 23:15
podstawowa sprawa - aby skorzystać z ulgi trzeba mieć dochody i podatek od nich, jeśli roczny podatek będzie mniejszy niż 1145 zł, to ulgę odliczy się tylko do wysokości podatku. Jest możliwe rozliczenie przez pracodawcę na PIT-40 z odliczeniem ulgi na dziecko - do 10 stycznia należy złożyć płatnikowi PIT-12
sobota, 29 grudzień, 2007, 20:01
autor: ~Weronika
Witam. Żyjemy w konkubinacie i mamy 2 dzieci ja siedzę w domu z dziećmi a ojciec dzieci pracuje. Czy on będzie mógł skorzystać z tej ulgi i dostanie pieniążki 1.145 zł na każde dziecko?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
sobota, 29 grudzień, 2007, 22:43
ojciec będzie mógł skorzystać z ulgi, Weroniko
niedziela, 30 grudzień, 2007, 00:06
autor: ~Ewa
mam pytanie mój syn ukończył szkołę w czerwcu tego roku miał płatne praktyki ale bardzo niski dochód czy na niego też bedzie mi przysługiwała ulga?
niedziela, 30 grudzień, 2007, 21:47
tak, o ile dochód syna nie przekroczył 3.013 zł
poniedziałek, 31 grudzień, 2007, 15:09
autor: ~Ewa
bardzo pani dziekuje za odpowiedż
środa, 2 styczeń, 2008, 18:57
autor: ~piotr
witam.jak wiekszosc tez mam pytanie.pracuje i na umowie mam najnizsza krajowa.zona otrzymuje zasilek wychowawczy i rodzinny na dwojke naszych dzieci.czy jezeli rozliczamy sie wspolnie to takze mozemy skorzystac z ulgi?
środa, 2 styczeń, 2008, 20:37
autor: ~Justyna
Czy odliczenie ulgi na dziecko dokonujemy tylko na picie 37 (chodzi o osobę pracującą na umowę o prace) czy są jeszcze jakieś dodatkowe formularze w których coś zaznaczany jeżeli chodzi o ilość dzieci
środa, 2 styczeń, 2008, 20:45
autor: ~justyna
odp
Piotrze możecie rozliczyć się wspólnie i przysługuje ci ulga nie więcej jednak niż podatek dochodowy który pracodawca odprowadził od twojego dochodu przy najniższej krajowej i przy umowie na cały rok jest to 222 zł i tyle tylko odzyskasz.
środa, 2 styczeń, 2008, 20:46
autor: ~Justyna
Czy odliczenie ulgi na dziecko dokonujemy tylko na picie 37 (chodzi o osobę pracującą na umowę o prace) czy są jeszcze jakieś dodatkowe formularze w których coś zaznaczany jeżeli chodzi o ilość dzieci
środa, 2 styczeń, 2008, 21:27
autor: ~daro
Mamy z żoną 2 dzieci ile dostanę zwrotu .
Tyle co został potrącony podatek czy 2razy po1145
czwartek, 3 styczeń, 2008, 14:38
autor: ~Iwonka
Mam synka 2,5 roku. posiadam rente rodzinna w wysokości 290zł. pracowałam na umowę zlecenie za 600 zł netto.czy nalezy mi sie ulga?
czwartek, 3 styczeń, 2008, 14:39
autor: ~Iwonka
W tamtym roku pracowałam na umowe zlecenie 8 miesiecy
czwartek, 3 styczeń, 2008, 16:26
autor: ~Weronika
Dziękuję bardzo za odpowiedź "koleżanko: :-)
czwartek, 3 styczeń, 2008, 19:05
autor: ~Dom@n_rip
Witam !! :)

Potrzebuję pomocy, jak wysoki podatek bym musiał mieć odprowadzony aby dostać tą ulgę? Nie wiem już kompletnie co robić, nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytanie, za odpowiedź serdecznie dziękuję :)

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku (podatkowym :))
czwartek, 3 styczeń, 2008, 21:17
autor: ~gata
Jesli ja i siostra uczymy sie zaocznie tez przysluguje zwrot podatku moim rodzicom? obie nie pracujemy
czwartek, 3 styczeń, 2008, 21:18
Jesli ja i siostra uczymy sie zaocznie tez przysluguje zwrot podatku moim rodzicom? obie nie pracujemy
czwartek, 3 styczeń, 2008, 21:20
autor: ~agg
jeśli ja i siostra uczymy sie zaocznie i nie pracujemy tez przysługuje rodzicom odpis?
czwartek, 3 styczeń, 2008, 21:24
jeśli ja i siostra uczymy sie zaocznie i nie pracujemy tez przysługuje rodzicom odpis?
czwartek, 3 styczeń, 2008, 21:28
piątek, 4 styczeń, 2008, 09:09
autor: ~mamuśka
mąż ma rentę z ZUS-u(III grupa) ja nie pracuje mamy czworo dzieci w wieku szkolnym czy zwrot podatku to kwota 1145 na każde dziecko
piątek, 4 styczeń, 2008, 10:03
autor: ~kowal
Mam pytanie. Jeśli jestem prawnym opiekunem uczącego się brata to też mi się należy omawiana ulga podatkowa?
piątek, 4 styczeń, 2008, 11:19
autor: ~Agnes
Czy jeśli ja mam dochod 980zł a mąż 1200 to dostanę te ilgę????
piątek, 4 styczeń, 2008, 11:19
autor: ~Kasadnradziwka
do cholery to kto ja w koncu dostanie ?????Ile trzeba miec zarobkow??
sobota, 5 styczeń, 2008, 16:14
autor: ~~NIUNIA
właśnie przeczytałam w fakcie ze całą kwote otrzyma rodzic zarabiający 2500 miesęcznie brutto,ale nie pisze czy rozliczając sie razem czy osobno?DLACZEGO W KAŻDEJ GAZECIE PISZĄ INACZEJ?O CO TU CHODZI?????
sobota, 5 styczeń, 2008, 18:35
autor: ~delka
podaję minimalne kwoty przychodów, które pozwolą w pełni skorzystać z ulgi z tytułu wychowywania dzieci :
I. dla rozliczających się samodzielnie :
- 1 dziecko 21.100,- zł
- 2 dzieci 33.400,- zł
- 3 dzieci 45.700,- zł
- 4 dzieci 56.050,- zł

II. dla rozliczajacych się wspólnie z małżonkiem ( minimalna kwota łącznych przychodów małżonków- w przybliżeniu):
- 1 dziecko 29.900,- zł
- 2 dzieci 42.200,- zł
- 3 dzieci 54.500,- zł
- 4 dzieci 66.800,- zł

III. dla rozliczających się na zasadach przewidzianych dla rodziców samotnie wychowujących dzieci :
- 1 dziecko 27.250,- zł
- 2 dzieci 39.550,- zł
- 3 dzieci 51.850,- zł
- 4 dzieci 64.150,- zł

Podane wyżej kwoty to oczywiście roczne kwoty przychodów brutto opodatkowanych na zasadach ogólnych (czyli m.in. z umów o pracę). Można to sobie podzielić przez 12 i wyjdzie średnia miesięczna.
Dla wyjaśnienia - przychód brutto, to jest płaca przed potrąceniem składek ubezpieczeniowych, kosztów i podatku czyli brutto z listy płac.

do ~Agnes - jeżeli podane przez Ciebie kwoty, to przychód brutto (piszesz dochód, a to jest inna kategoria w przepisach podatkowych), to nie skorzystacie w pełni z ulgi nawet na jedno dziecko, ale wspólne rozliczenie będzie korzystniejsze.

do ~Kowala - > jeżeli jesteś faktycznie prawnym opiekunem brata, to masz prawa jakie przysługują rodzicom dzieci przysposobionych, więc z ulgi możesz skorzystać :
-na podstawie art. 27f ust. 1 updof, ulga przysługuje podatnikowi wychowującemu w roku podatkowym własne lub przysposobione dzieci, o których mowa w art. 6 ust. 4 updof t.j :
1) dzieci małoletnie,
2) dzieci, bez względu na ich wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymywały zasiłek pielęgnacyjny,
3) dzieci do ukończenia 25 lat uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym, jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów, z wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodów w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku

W powyższym cytacie z ustawy jest odpowiedź na zadawane pytania odnośnie osób uczących się, szczególnie studentów , i tak, jeżeli dziecko -student w roku 2007 otrzymywał np stypendium lub rentę rodzinną, no i oczywiście nie przekroczył granicy wiekowej (ci, którzy ukończyli w 2007r 25 lat, też kwalifikują się do ulgi), to "podpada" pod ulgę rodzinną.
niedziela, 6 styczeń, 2008, 04:34
autor: ~niunia
dzięki~delka
niedziela, 6 styczeń, 2008, 14:23
autor: ~RAFAŁ
Co roku rozliczam się wspólnie z żoną , ona nie pracuje, mój dochód to około 4200 zł. brutto mamy 4 dzieci - czy otrzymam zwrot w pełnej kwocie na każde dziecko i czy otrzymam zwrot jak co roku przy wspólnym rozliczaniu się z żoną ?
niedziela, 6 styczeń, 2008, 15:53
autor: ~Bogna
Moja córka jest studentką .Od marca 2007 do lutego 2008 dostała urlop dziekański.Wyjechała do Anglii i tam pracuje.Czy za 2007rok przysługuje na nią ulga rodzinna.
niedziela, 6 styczeń, 2008, 16:48
autor: ~krezus
jak jest traktowana ta ulga, czy trzeba mieć jakieś udokumentowane wydatki na dzieci,
i jakie formularze są potrzebne
niedziela, 6 styczeń, 2008, 16:52
autor: ~krezus
jak jest traktowana ta ulga, czy trzeba mieć jakieś udokumentowane wydatki na dzieci,
i jakie formularze są potrzebne
niedziela, 6 styczeń, 2008, 19:08
autor: ~beata
a co z rolnikami?
niedziela, 6 styczeń, 2008, 22:55
autor: ~delka
do ~Rafała -> przeczytaj post, który napisałam wyżej, tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Jeszcze raz przypominam, że nikt nie dostanie więcej zwrotu niż wpłacił zaliczek . To nie becikowe, tylko " ulga" w podatku, jeżeli ktoś podatku nie płacił to nie ma "w czym mieć ulgi" - jest to zmniejszenie podatku, który wychodzi z naszych własnych dochodów. Rolnicy, którzy płacą podatek dochodowy na podstawie ustawy też z tej ulgi skorzystają, ale z tego co mi wiadomo, to tylko prowadzący działy specjalnej produkcji rolnej nie są zwolnieni z podatku dochodowego, więc ci którzy nie płacą podatków, nie korzystają z ulg, bo niby w czym :).
do ~krezusa - > samo wychowywanie dzieci (przy spełnieniu warunków, które wyżej opisałam) uprawnia do ulgi, nie trzeba dokumentować żadnych wydatków.
do ~Bogny - jeżeli córka pracuje w Anglii, to na osiąga dochody, z których się musi rozliczyć też w Polsce, oczywiście uwzględniając umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Są to rzeczy dość "pokopane" i nigdy się w to nie "bawiłam". Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, choć wydaje mi się, że te jej dochody osiągnięte w Anglii pozbawią cię prawa do skorzystania z ulgi. Ale ona na pewno zarobi więcej niż kwota ulgi , więc nie ma czego żałować :). Upewnij się w US, albo zadzwoń do Izby Skarbowej - tam Ci powiedzą za darmo, ewentualnie u doradcy podatkowego, ale to już odpłatnie.
poniedziałek, 7 styczeń, 2008, 15:28
autor: ~Gośka
mam pytanie jezeli moj syn chodzi do szkoły zawodowej czy potrzebne mi jest jakies zaświadczenie do urzędu skarbowego aby złożyc wniosek.
poniedziałek, 7 styczeń, 2008, 15:32
autor: ~Gośka
I do kiedy sklada się wniosek
poniedziałek, 7 styczeń, 2008, 19:23
autor: ~Monia
A do kiedy składa się wnioski bo obiło mi się dzisiaj o uszy, że należy zgłosić do Urzędu Skarbowego do 10 stycznia, informacje, że taka ulga się należy i rozliczenie pit -12, nie za bardzo orientuję się w tych terminach, więc jeśli by ktoś wiedział coś więcej na ten temat i udzielił i informacji, byłabym wdzięczna;-)
wtorek, 8 styczeń, 2008, 11:15
autor: ~Lucyna
Moje dziecko w 2007 roku ukończyło szkołę średnią w miesiącu maju. w lipcu skończył 18 lat i zaczął pracować ,czy należy mi się zwrot podatku???
wtorek, 8 styczeń, 2008, 11:24
autor: ~Lucyna
Moje dziecko w 2007 roku ukończyło szkołę średnią w miesiącu maju. w lipcu skończył 18 lat i zaczął pracować ,czy należy mi się zwrot podatku???
wtorek, 8 styczeń, 2008, 12:27
autor: ~Iza
przepraszam mam pytanie... pracuje na umowe zlecenie i w 2007 roku uzyskalam dochod 3200 brutto. czy dostane zwrot kosztow uzyskania dochodu -20%?
wtorek, 8 styczeń, 2008, 13:52
autor: ~nina
czy to prawda ze trzeba do 10.01.2008r.zlozyc zaswiadczenie ze bedziemy rozliczac sie z podatku rodzinnego.
wtorek, 8 styczeń, 2008, 13:55
przepraszam z ulgi rodzinnej
wtorek, 8 styczeń, 2008, 21:38
autor: ~anula
czy osoby na działalności gospodarczej,które są watowcami też mogą sobie odliczyć tę ulgę?bo na podatku liniowym to podobno tak.
wtorek, 8 styczeń, 2008, 21:42
autor: ~anula
jeszcze jedno pytanko!podomno można sobie odliczyc 500złgdy jedno z rodziców nie pracuje.jeśli urodziłam dziecko w maju 2007 to też mogę to sobie odliczyć-po macieżyńskim przeszłam na wychowawczy.
środa, 9 styczeń, 2008, 11:21
autor: ~patka
gdzie (w ktora rubryke wpisac kwote )na odpis ulgi rodzinnej w pit 37?czy trzeba jakis załacznik
środa, 9 styczeń, 2008, 15:40
autor: ~agnieszka
Witam! Jak wypełnić załącznik PIT/0 w miejscu odliczenia ulgi za dzieci jeśli mamy z mężem 2 dzieci, oboje pracowaliśmy w 2007 roku i osiągnęliśmy łącznie dochód pozwalający odliczyć 2*1145,08 (mąż nieco więcej ode mnie). Czy kwoty te rozdzielić na 2 rubryki czy wpisac do jednej łącznie????
środa, 9 styczeń, 2008, 15:41
Witam! Jak wypełnić załącznik PIT/0 w miejscu odliczenia ulgi za dzieci jeśli mamy z mężem 2 dzieci, oboje pracowaliśmy w 2007 roku i osiągnęliśmy łącznie dochód pozwalający odliczyć 2*1145,08 (mąż nieco więcej ode mnie). Czy kwoty te rozdzielić na 2 rubryki czy wpisac do jednej łącznie????
środa, 9 styczeń, 2008, 16:32
autor: ~kala
Witam.czy mąż który prowadzi działalność gospodarczą i jest na ubezpieczeniu rolniczym czy może odliczyć ulgę na dzieci
środa, 9 styczeń, 2008, 18:11
autor: ~magda
czy moze mi ktos pomoc?jak to sie wogole wpelnia?czy ta kwote odlicza sie od kwoty opodatkowanej19% czy inaczej?
środa, 9 styczeń, 2008, 19:27
autor: ~annnnnnna
Witam
Chciałam się dowiedzieć czy ulga przysługuje na dziecko studiujące ale zamężne, (oboje są studentami niepracującymi). Bardzo proszę o odpowiedź.
środa, 9 styczeń, 2008, 19:34
Witam
Chciałam się dowiedzieć czy ulga przysługuje na dziecko studiujące ale zamężne, (oboje są studentami niepracującymi). Bardzo proszę o odpowiedź.
środa, 9 styczeń, 2008, 19:56
Witam
czwartek, 10 styczeń, 2008, 09:26
autor: ~matkapolka
ta ulga to znowu tylko dla zarabiających dużo dzięki polsko, i miłościwie nam panujący , a ty szary człowieczku nawet nie licz na kasę
czwartek, 10 styczeń, 2008, 13:53
autor: ~grzyna.kruzycka@tekosom.com.pl
ulga
sobota, 12 styczeń, 2008, 20:16
autor: ~zdezorientowany
Witam mam pytanie kwota 1145zł to jest kwota jaka mozna odpisac czy kwota jaka nam oddadza????
niedziela, 13 styczeń, 2008, 19:09
autor: ~mimi
a jak ktos jest na 1/2 etatu i miesieczny dochod 420 zl i dwoje dzieci to moze odliczyc czy za malo zarabia
niedziela, 13 styczeń, 2008, 21:24
autor: ~maro
ludzie wytłumaczcie w końcu wszystkim piszącym tu powyżej bo nikt nie wie czy ta kwota 1145 bedzie zwrócona,czy podatek z tej kwoty?
poniedziałek, 14 styczeń, 2008, 08:18
moje pytanie to: moja córka studiuje dziennie jednocześnie pobiera rentę rodzinną 520 zł.Czy przysługuje mi ulga?
środa, 16 styczeń, 2008, 09:37
autor: ~marcela
żyję w konkubinacie, mamy dwoje dzieci,mój konkubent może odpisać od podatku jedno dziecko i jeszcze zostanie mu część podatku , moje pobory są dosyć niskie i nie pokryją kwoty całej ulgi na drugie dziecko. Czy w związku z tym możemy kwotę ulgi na drugie dziecko podzielić na części.Gdybyśmy byli małżeństwem nie byłoby problemu, bo podatku starczyłoby na dwoje dzieci. dzięki za informację
czwartek, 17 styczeń, 2008, 12:05
autor: ~Zuzka
Córka w październiku 2007 r skończyła 25 lat i nadal studiuje. Czy otrzymam na nią odliczenie i jak to trzeba udokumentować?
piątek, 18 styczeń, 2008, 19:05
autor: ~Anna
Mam pytanie od kiedy można składac rozliczone już pity do US, może ktoś wie? Z góry DZIEKUJE !!!
piątek, 18 styczeń, 2008, 21:09
autor: ~olafka
tutaj jak widac nikt nie odpisuje:(
piątek, 18 styczeń, 2008, 21:51
autor: ~Krzysiek
Mam pytanie a czy jezeli w 2007 roku uczyłem sie aż do dnia wczorajszego, gdyż opuscilem uczelenie(studia dzienne ) na pol roku z zamiarem powrotu w pazdierniku na inny kierunek. Moja decyzja jest dezycja rezygnacji, wiec obecnie nie ucze sie. Czy przysluguje mi ulga ?? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz
niedziela, 20 styczeń, 2008, 11:20
autor: ~Aneta
Czy jezeli moi Rodzice sa na rencia a ja studiuję, to również przysługuje im ta ulga?? Dziękuję za odpoweidz, pozdrawiam serdecznie;)
poniedziałek, 21 styczeń, 2008, 14:02
autor: ~robalek
natrafiłam na różnych stronach internetowych na pytania o dzieci pobierające zasiłek pielęgnacyjny , niestety, nikt nie odpowiedział na pytanie co z ulgą, jeśli dziecko jednocześnie pobiera rentę, a przecież dodatek pielęgnacyjny chadza w parze z rentą najczęściej.
wtorek, 22 styczeń, 2008, 19:38
autor: ~Maria
Czy rencistom również przysługuje ulga na dziecko?
wtorek, 22 styczeń, 2008, 19:45
autor: ~maria
A co jeśli ktoś tak wysokiego podatku nie zapłacił?Czy otrzyma tę kwotę, którą uiścił doUS?
środa, 23 styczeń, 2008, 22:10
autor: ~hanna
mam pytanie gdzie wpisuje sie te ulgi w picie
środa, 23 styczeń, 2008, 22:12
autor: ~hanna
mam pytanie gdzie wpisuje sie te ulgi w picie
czwartek, 24 styczeń, 2008, 23:36
autor: ~maciej
mam najnizsza krajowa na umowie żona nie pracuje. Czy ja tez dostane zwrot podatku na dziecko?
piątek, 25 styczeń, 2008, 00:03
mam najnizsza krajowa na umowie żona nie pracuje. Czy ja tez dostane zwrot podatku na dziecko?
piątek, 25 styczeń, 2008, 08:59
poniedziałek, 28 styczeń, 2008, 10:54
autor: ~NAIWNA
jeżeli mało oddajesz fiskusowi to NIE LICZ NA ZWROT, BO NIE DOSTANIESZ WIęCEJ NIż ODDAłES!!! WTEDY JESTEś NA MINUSIE!! WIęC NIE LICZCIE NA PREZENT OD PAńSTWA!
poniedziałek, 28 styczeń, 2008, 14:53
autor: ~nata
trudno to nazwać państwem, raczej burdelem - bo jak można z tak poważnej rzeczy jak ulga na dziecko robić kiełbasę wyborczą, która później okazuje się pusta w środku... Bo jak sobie odliczę, kiedy mam dwójkę dzieci a pracuję w budżetówce, w nauczycielstwie, na jedno nie wiem czy wystarczy
wtorek, 29 styczeń, 2008, 22:05
autor: ~aga
ulga na dziecko zamężne
wtorek, 29 styczeń, 2008, 22:10
ulga na dziecko zamężne
czwartek, 31 styczeń, 2008, 17:58
autor: ~ewa
syn ma 21 lat nie pracuje ukonczyl szkole w czerwcu 2007 czy na niego tez mam zwrot
czwartek, 31 styczeń, 2008, 18:04
syn ma 21 lat w czerwcu 2007 skonczyl szkole i nie pracuje czy na niego tez dostane ta ulge
niedziela, 3 luty, 2008, 15:24
autor: ~MIKOŁAJ
Żyję z partnerką w konkubinacie,mamy jedno swoje dziecko i dwoje dzieci z poprzedniego związku mojej konkubiny.Wszyscy mieszkamy razem i tworzymy jedno gospodarstwo domowe.Pracuję tylko ja.Czy należy mi się ulga podatkowa za dzieci mojej konkubiny?
poniedziałek, 4 luty, 2008, 02:02
autor: ~Mirasek
Ulga należy się na dziecko do ukończenia pełnoletności lub 25 roku życia uczące się w szkołach, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały one dochodów wolnych od podatku, dochody w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku(w 2007 roku to 3.015zł) oraz renty rodzinnej. Ulga dotyczy też dzieci bez względu na wiek, otrzymujących zasiłek pielęgnacyjny. Dzieci własne,przysposobione, także dziecko które w roku podatkowym wstąpiło w związek małżeński ale uczy się i spełnia powyższe warunki.także dzieci osób żyjących w konkubinacie z zastrzeżeniem że ulga należy się jednemu z rodziców, temu który wuchowuje dziecko. Ulga w 2007 roku-1145,08 na 2008 rok - 1173,70 Pozdrawiam
poniedziałek, 4 luty, 2008, 02:05
Ulga należy się na dziecko do ukończenia pełnoletności lub 25 roku życia uczące się w szkołach, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały one dochodów wolnych od podatku, dochody w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku(w 2007 roku to 3.015zł) oraz renty rodzinnej. Ulga dotyczy też dzieci bez względu na wiek, otrzymujących zasiłek pielęgnacyjny. Dzieci własne,przysposobione, także dziecko które w roku podatkowym wstąpiło w związek małżeński ale uczy się i spełnia powyższe warunki.także dzieci osób żyjących w konkubinacie z zastrzeżeniem że ulga należy się jednemu z rodziców, temu który wuchowuje dziecko. Ulga w 2007 roku-1145,08 na 2008 rok - 1173,70 Pozdrawiam
poniedziałek, 4 luty, 2008, 02:32
odp: dalsze odpowiedzi na temat ulgi na dzieci do odliczenia....
Kochani zadajecie pytania ale nie czytacie wcześniejszych odpowiedzi !~~ delka opisała to bardzo szczegółowo proszę poczytajcie trochę.Jeżeli ustawa mówi że ulgę odlicza się od podatku to chyba wszystko jasne- prawda.
Natomiast co do dochodów to prawo do ulgi mają wszyscy Ci którzy:
- z tytułu prowadz.działalności gospodarczej opłacają podatek w formie KARTY PODATKOWEJ/ RYCZAŁTU OD PRZYCHODÓW EWIDENCJONOWANYCH/ 19% PODATKU LINIOWEGO
Jeżli ktoś ma wynagrodzenie ze sosunku pracy i dodatkowo prowadzi dział.gospod.i płaci pod.wg zasad wyżej opisanych to może skożystać z ulgi z tytułu podatku zapłaconego od dochodów z umowy o pracę, tych podatków nie łączy się. W rozliczeniu za rok (30-04-2008) odliczamy ulgę. Ulga się należy (w całości)nawet na dziecko które urodziło się np: 31-12-2007 o godzinie 23:59
ważne że w 2007 r.
~~ do ~olafka wypowiedź z dnia 18-01-2008- Kochana jak możesz mówić że nikt nie odpisuje ...ja mogę powiedzieć że NIKT NIE CZYTA!~!!!! uważnie przeczytaj inni także niech poczytają UWAŻNIE a później zaczną zadawać pytania!!!
WYPOWIEDŹ ~delki z dnia 06-01-2008 r to napewno po jej wyjaśnieniach nie było by tylu zadanych pytań (od 06-01 do 04-02-2008) Pozdrawiam MIRASEK
poniedziałek, 4 luty, 2008, 02:37
Odp
Sprostowanie do mojej poprzedniej wypowiedzi!!!! NIE MAJĄ PRAWA DO ULGI NA DZIECI osoby o których pisałam powyżej> PRZEPRASZAM Zjadłam słówko "NIE!"
poniedziałek, 4 luty, 2008, 02:38
poniedziałek, 4 luty, 2008, 13:16
autor: ~Krzysztof
Mam dwóch synów jeden 22 lata drugi 17, w przypadku drugiego sytuacja jest jasna, lecz pierwszy jest chory na cukrzycę - nie ma zasiłku ani renty, w roku 2007 nie uczył się i nie pracował- nie osiągnoł żadnych dochodów.. i jest na moim utrzymaniu. Czy ulga nalezy się dla 2 czy dla 1 ? Proszę o odpowiedż Pozdrawiam serdecznie.
poniedziałek, 4 luty, 2008, 16:49
Bardzi mi pezykro ale nie należy się na chorego syna. Bardzo WAS proszę - Czytajcie nasze odpowiedzi tam jest bardzo dokładnie wyjaśnione kto ma prawo do ulgi. Pozdrawiam
wtorek, 5 luty, 2008, 20:38
autor: ~Marta
witam czy ta kwota 3015zl to dochod brutto czy netto?
wtorek, 5 luty, 2008, 22:35
Brutto!!! 3015 x 19% podatku = 572,54 kwota zmniejszenia pod."0"
środa, 6 luty, 2008, 00:10
autor: ~mamcia
mój mąż prowadzi działalność i jest na ryczałcie natomiast ja pracuję zawodowo i dostaje marna pensje nie ożemy się rozliczyc razem mamy troje dzieci czy wogóle coś dstaniemy
czwartek, 7 luty, 2008, 20:11
autor: ~Molly
witam
mam takie pytanie.od 20 listopada 2007 roku jestem na urlopie wychowawczym.dostaje zasilek wychowawczy i rodzinne.z pracy juz dostalam rozliczenie.czy moge sie juz rozliczac czy dostane jeszcze rozliczenie z mopsu?dziekuje
czwartek, 7 luty, 2008, 20:15
autor: ~cartala
Chciałabym się dowiedzieć czy to jest zwrot tej kwoty 1145,08 na jedno dziecko , czy tylko 19% z tej kwoty. pozdrawiam
czwartek, 7 luty, 2008, 21:02
A może by tak poczytać posty poprzednie... kursorem powoli w górę aż do pierwszej wypowiedzi tam będzie nie jedna odpowiedź na wasze pytania.
Wyobraźcie sobie że po kilka razy piszecie to samo i macie wrażenie że nikt nie rozumie naszych wypowiedzi!!?
piątek, 8 luty, 2008, 16:38
autor: ~maniek1
Niektóre osoby z komentujących, niegrzecznie odbukrują osobom pytającym i mało zarabiającym. A mianowicie, że "mało państwu płacisz podatku to i mało możesz odliczyć". Idąc tym tropem to wobec tego dlaczego tak jest że, zwrot może otrzymać tylko jedno z rodziców pracujących a nie każde ze swoich podatków?
piątek, 8 luty, 2008, 19:56
Szanowy Panie! A Pan uważa że my!... księgowe i księgowi udzielając odpowiedzi z dobrego serca i chęci pomocy osobą które... zaczynają pracę w księgowości czy nie mające z nią nic wspólnego ale..( tak jak w tym przypadku) mogą skorzystać z ulg i odliczeń, musi,y to robić a może Pan uważa że ktoś nam za to płaci???
Pracuję zawodowo i nie tylko na jeden etat, mam rodzinę-męża. dzieci i obowiązki jak każda matka i żona. Więc proszę... przed wyrażeniem swojej opinni poptrzyć ile razy odpowiadałyśmy ico te odpowiedzi zawierają!!! A tak w ogóle to skoro ma Pan rodzinę i jest Pan "OJCEM" to niby dlaczego mają to być dwie ulgi???> TO JEST DROGI PANIE " ULGA NA DZIECKO' a nie dla par które żyją w związku!!... albo i nie. A tak w ogóle ma Pan wybór. Możecie podzielić się ulgą skoro coś tam Pana gryzie... bo wnioskuję że pewnie żonie by się skapło i Pana to boli!!! Ale skoro bierze Pan udział w wychowaniu dzieci i z nimi wspólnie zamieszkuje, nawet przez część roku np: dwa miesiące to kwota jaka przypada na Pana ulgę to - 190,84 zaś małżonki 954,24. Więc o co chodzi??? o ulgę czy komu się więcej dostanie??? feee!!! Pozdrawiam
sobota, 9 luty, 2008, 15:02
autor: ~Kazik
Czy rodzicom należy się ulga na 22 letnie dziecko studiujące ale zaocznie na prywatnej uczelni? (oczywiście dziecko niepracujące, bez dochodów)
sobota, 9 luty, 2008, 15:04
autor: ~Kazik
Odp
Przepraszam ale zamiast polskich liter wyszlu krzaczki, napisze wiec jeszcze raz:

Czu rodzicom nalezy sie ulga na 22 letnie dziecko studjujace ale zaocznie na prywatnej uczelni (oczywiscie dziecko niepracujace, bez dochodow)?
poniedziałek, 11 luty, 2008, 18:10
autor: ~krzysztof
Proszę o wyjasnienie. Córka lat 23 studiuje. Wyszła za mąż w 2006r. Zameldowana jest z nami (rodzicami). Zięć pracuje, ale rozlicza się sam. Czy mogę skorzystać z ulgi.
wtorek, 12 luty, 2008, 10:56
autor: ~Mariusz13
Mieszkam z partnerką w konkubinacie. Ona ma dziecko z poprzedniego małżeństwa.
Nie ma dochodów. Czy ja mogę skorzystać z ulgi na zasadach ,,przysposobionego opiekuna"?
wtorek, 12 luty, 2008, 13:03
autor: ~LG
DO ~Kazika- moczywiście że się należy, nie ważne jakie studia wystarczy że się uczy, Do ~Krzysztofa- nie, córka już oficjalnie nie jest na utrzymaniu rodziców, przecież może rozliczyć się z męzem- nie ważne że nie mieszkają razem, Do ~Mariusza, według mnie nie masz żadnych praw do uli na dziecko twojej partnerki, ale dowiedz się w US , tam Ci napewno podpowiedzą. Pozdrawiam.
wtorek, 12 luty, 2008, 20:11
autor: ~Żaneta
mam pytanie mąż jest na rencie(ok 520 na reke) ja nie pracuje , mamy 4 dzieci w wieku 15 - 23. czy ta ulga przysluguje na wszystkie ? dzieci w wieku 21 i 23 sa od września 2007 roku na stażu(w czerwcu 2007 skonczyly studia i szkole policealna) dziekuje za odpowiedz
wtorek, 12 luty, 2008, 20:12
mam pytanie mąż jest na rencie(ok 520 na reke) ja nie pracuje , mamy 4 dzieci w wieku 15 - 23. czy ta ulga przysluguje na wszystkie ? dzieci w wieku 21 i 23 sa od września 2007 roku na stażu(w czerwcu 2007 skonczyly studia i szkole policealna) dziekuje za odpowiedz
wtorek, 12 luty, 2008, 20:13
środa, 13 luty, 2008, 14:01
autor: ~koralik
mam pytanie mam 22 lata nadal sie ucze i mieszkam z dziadkami.dodatkowo otrzymuje z pcpru pomoc na kontynuacje nauki.czy w takim wypadku przysluguje mi taka ulga?
środa, 13 luty, 2008, 18:30
witam mam pytanie mój i męża przychód to 30.180 zl (zaliczka pobrana to ok.1.400) i mamy 2 dzieci czy ta ulga nam sie należy?
środa, 13 luty, 2008, 20:19
autor: ~Wiola
Chciałabym sie dowiedziec, czy mimo tego ze ja jako corka pracowalam na umowe zlecenie, moi rodzice dostana na mnie : "Ulga na dzieci do odliczenia od podatku dochodowego na zasadach ogólnych". Moje dochody wyniosly 383 zl.
czwartek, 14 luty, 2008, 17:00
Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy o ten zwrot składamy pit do końca marca, jak każdy inny pit?
czwartek, 14 luty, 2008, 23:20
autor: ~Walxxx
Proszę o wyjaśnienie Panią MIRASEK, lub kogoś kto ma wiedzę na poniższy temat: Czy Zyjąc w konkubinacie ale mając inny adres zamieszkania niż matka i dziecko mogę skorzystać z ulgi. Matka jest zarejestrowana jako bezrobotna bez prawa do zasiłku.
czwartek, 14 luty, 2008, 23:21
autor: ~Walxxx
Proszę o wyjaśnienie Panią MIRASEK, lub kogoś kto ma wiedzę na poniższy temat: Czy Zyjąc w konkubinacie ale mając inny adres zamieszkania niż matka i dziecko mogę skorzystać z ulgi. Matka jest zarejestrowana jako bezrobotna bez prawa do zasiłku.
piątek, 15 luty, 2008, 14:36
autor: ~jnatala
Proszę o odpowiedz juz raz pytałem ale nikt nie odpowiedział chodzi mi mianowicie o ulge na dziecko w 2008 roku pracuję na umowe o pracę chciałbym aby ulgę na dziecko odliczać co miesiąc (z płaconego podatku miesięcznego) nie chce aby US zwracał mi za rok, a chcę miec te pieniądze co miesiąc tz aby pracodawca nie pobierał mi zaliczkowo podatku dochodowego z miesięcznych poborów. Co mam zrobić proszę o pomoc
pozdrawiam
sobota, 16 luty, 2008, 14:45
autor: ~lol
ja miałem dochodu 36000 zona 4500 wyszło mi prawie 1500 zł do zwrotu ,mamy jedno dziecko zawsze dostawałem zwrotu z 500 zł teraz 1500 czy to dzięki tej uldze na dziecko tyle mi wyszło czy coś żle policzyłem??
sobota, 16 luty, 2008, 19:09
autor: ~olo
mam pytanko czy w pit0 wpisuję całą kwote ulgi czy też kwotę jaką mi popbrali na poczet podatku
niedziela, 17 luty, 2008, 19:21
do jnatala - nie ma takiej możliwości
do lol - trudno powiedzieć, nie wiem czy dobrze wyliczyłeś
do olo - wpisuje się całą kwotę ulgi o ile jest mniejsza od wyliczonego rocznego podatku, jeśli podatek jest mniejszy od ulgi to tylko do wysokości podatku
do Anny - PIT składa się do końca kwietnia
wtorek, 19 luty, 2008, 17:45
autor: ~nata
Mój syn po ukończeniu w 2007r.liceum w Polsce,podjął studia dzienne w Anglii.Dostaje stypendium które jest zwolnione z podatku. W wakacje pracował i osiągnąŁ dochód który również jest wolny od podatku(w Anglii.Czy jako matka mogę skorzystać z ulgi?
wtorek, 19 luty, 2008, 22:06
autor: ~ Ktokolwiek
Mieszkamu z zoną oddzielnie, mamy intercyzę, lecz nie mamy rozwodu. Żona nie pracuje i wychowuje dziecko, którego ojcem nie jestem. Przysyłam jej pieniądze. Czy mogę z mojego podatku odliczyć ulgę na to dziecko.
środa, 20 luty, 2008, 14:07
autor: ~Piotr Woi
Żona ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Sama nie ma dochodów. Ojciec dziecka nie kontaktuje się wogóle (t.zn. nie ma prawa do odpisu z tytułu opieki nad dzieckiem). Czy ja, mogę odpisać ulgę na dziecko?
czwartek, 21 luty, 2008, 12:53
autor: ~anulka
witam mam pytanko rozliczam sie razem z meżem ale mam jedno dziecko z poprzedniego małzenstwa a dwujke z obecnego czy przysługuje nam ulga na cało 3 dzieci so wieku 5 lat 2oraz 6 miesiecy bardzo przosze o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi zgóry bardzo dziekuje
czwartek, 21 luty, 2008, 18:18
autor: ~ konstancja
cyz na córkę która ukończyła 25 lat i studiowaława w 2007 roku mogę odliczyć ulgę
poniedziałek, 25 luty, 2008, 11:07
autor: ~Kasia13
Ile musi wynosić zarobek brutto aby można było odliczyć sobie za dziecko
poniedziałek, 25 luty, 2008, 19:13
autor: ~POL
Mamy 3 dzieci. pracujemy oboje. czy możemy rozliczyć się w ten sposób, że jedno skorzysta z ulgi dla dwojga a drugie dla 1 dziecka
poniedziałek, 25 luty, 2008, 20:47
autor: ~wujo
Mam pytanie siostra wyszła za mąz 2006r zmieniła nazwisko studiuje nie ukonczyła jeszcze 25 lat mieszka razem z mężem u mamy czy mama moze odpisać sobie ulge na dziecko.
poniedziałek, 25 luty, 2008, 20:50
autor: ~wujo
Mam pytanie siostra wyszła za mąz 2006r zmieniła nazwisko studiuje nie ukonczyła jeszcze 25 lat mieszka razem z mężem u mamy czy mama moze odpisać sobie ulge na dziecko.
wtorek, 26 luty, 2008, 12:56
autor: ~Teresa N.
Czy to ktoś wogóle czyta???I jaki ma wpływ na sprawę.Nie mogę odliczyć ulgi ponieważ moje dziecko studia podjęło za granica.Szkoda słów,więc po co mydlić oczy ,że ulga dla uczących się:-()
czwartek, 28 luty, 2008, 09:11
autor: ~julia
pomóżcie-mam 4 dzieci , w wieku szkolnym -niestety oboje z mężem nie pracujemy. Cały rok byłam zarejestrowana jako bezrobotna ,czy mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej?
czwartek, 28 luty, 2008, 15:15
autor: ~fiona
Julio, bardzo mi przykro, ale rządzący nie pomyśleli o tobie, ponieważ ulgę odlicza się od podatku, a żeby mieć podatek trzeba mieć i dochody do rozliczenia
czwartek, 28 luty, 2008, 18:47
autor: ~Mariusz
mam pytanie zona pracoje na pol etatujej przychod to 5.148 a koszty przy poboze zaqliczki to 1.193 do ntego dochodzi 1 miesiac z ZUSU dochod 634 a zaliczka 120 plus dostawala z urzedu pracy po 150 zl mamy dwoje dzieci czy obejmie nas ulga za dzieci jak tak to ile i czy ja moglbym cos dostac skoro przes caly rok nie pracowalem a rozliczam sie wspolnie z zona prosze o odpowiedz zgory dziekuje.
piątek, 29 luty, 2008, 13:25
autor: ~ania
ja nie pracuje a mam dzieci czy przysługuje mi ulga na dzieci były maz pracuje i on chyba dostanie te pieniadze a dzieci ja wychowuje czy to prawda
piątek, 29 luty, 2008, 17:04
autor: ~Agnieszka
zostaja mi potrącane od wynagrodzen netto składki na zwiazki zawodowe do których naleze, czy moge w załączniku PIT -O pomniejszyc sobie dochód z tego tytułu w cześci B i teraz nie wiem czy pkt 4 czy 1? prosze o podpowiedź
piątek, 29 luty, 2008, 17:06
autor: ~Agnieszka
Ania jesli nie osiągnełaś dochodu a tym samym nie miałas potraconej zaliczki na podatek to nie masz od czego odliczyc sobie tej ulgi na dziecko. Pozdrawiam
niedziela, 2 marzec, 2008, 15:56
autor: ~jaga
przepraszam przeczytałam wszystkie komentarze i nie znalazłam odpowiedzi na jedno zadane wcześniej pytanie?
moja córka studiuje ma prawo do zasiłku pielęgnacyjnego ale pobierała rentę socjalna jej dochód był ok 8000 tys, czy na dzieci które są uprawnione do zasiłku pielęgnacyjnego,przysługuje ulga bez względu na ich dochody?
środa, 5 marzec, 2008, 21:31
autor: ~b'Art
dzieńdobry..

mam pytanko.. =)

w roku '07 zostałem skreślony z listy studentów..
i jednocześnie zapisałem się do szkoły policealnej..
czy moim rodzicom przysługuje owa ulga.??

z góry dziękuję za odpowiedz..
pozdrawiam..
b'Art
czwartek, 6 marzec, 2008, 18:13
autor: ~pati1608
muj konkubent zarabiał najnizsza krajowa mamy dwoje dzieci czy moze odliczyc je od podatku zaliczka pobrana przez podatnika wynosiła 235zł
piątek, 7 marzec, 2008, 08:13
Jak ktoś chce porady w sprawie ulgi to pisać na gadu 1352973. Odpiszę dopiero wtedy gdy będę dostępna.
poniedziałek, 10 marzec, 2008, 13:19
autor: ~mari
czy moge skorzystac z ulgi na syna ktory w 2007 r. ukonczyl szkole i poszedl do wojska
poniedziałek, 10 marzec, 2008, 17:16
witam jestem mężatką od 8 miesięcy i mamy z mężem 6 miesięczną córkę czy mąż może odliczyc sobie naszego bobaska bo słyszałam, że trzeba byc rok małżenstwem . Mąż rozlicza się sam, lecz rodzinne biorę ja na dziecko proszę o pomoc
poniedziałek, 10 marzec, 2008, 17:41
autor: ~Barbara
Witam. Mam 22 lata, uczę się. Mieszkam i zameldowany jestem u dziadków. Kto może odliczyć ulgę:rodzice czy dziadkowie?
poniedziałek, 10 marzec, 2008, 17:46
autor: ~Gosia
Mam syna 25 lat, który otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny. Mogę odliczyć ulgę na dzieci?
poniedziałek, 10 marzec, 2008, 17:50
autor: ~Barbara
Witam. Mam 22 lata, uczę się. Mieszkam i zameldowany jestem u dziadków. Kto może odliczyć ulgę:rodzice czy dziadkowie?
poniedziałek, 10 marzec, 2008, 22:10
autor: ~Monia
proszę o pomoc co mam wpisać pit 0 rubryka c numer 3 a także rubryka 35 i 36 rozliczam się razem z mężem pit 37 .
wtorek, 11 marzec, 2008, 18:09
autor: ~goga
Witam!!! Mam pytanko!!! 30.12.2006 wzięłam ślub i zmieniłam nazwisko mam 22 lata i nadal studiuję i jestem zameldowana u rodziców mój mąż pracuje, ale czy moi rodzice mogą odliczyc ulgę czy już nie. Widziałam podobne pytania wyżej ale nie znalazłam na nie odpowiedzi dzięki za odpowiedź
wtorek, 11 marzec, 2008, 18:12
autor: ~goga
Witam!!! Mam pytanko!!! 30.12.2006 wzięłam ślub i zmieniłam nazwisko mam 22 lata i nadal studiuję i jestem zameldowana u rodziców mój mąż pracuje, ale czy moi rodzice mogą odliczyc ulgę czy już nie. Widziałam podobne pytania wyżej ale nie znalazłam na nie odpowiedzi dzięki za odpowiedź
wtorek, 11 marzec, 2008, 21:24
autor: ~Wanda
Witam. Mam pytanie. Na początku września podjęłam pracę, czy przysługuje mi ulga podatkowa na dziecko, chociaż nie przepracowałam całego roku 2007???
wtorek, 11 marzec, 2008, 21:25
autor: ~Wanda
Witam. Mam pytanie. Na początku września podjęłam pracę, czy przysługuje mi ulga podatkowa na dziecko, chociaż nie przepracowałam całego roku 2007???
czwartek, 13 marzec, 2008, 14:15
A czy ktoś może mi powiedzieć w jakiej ustawie jest to wszystko napisane?? chodzi o numer itd.
czwartek, 13 marzec, 2008, 14:17
A czy ktoś może mi powiedzieć w jakiej ustawie jest to wszystko napisane?? chodzi o numer itd.
piątek, 14 marzec, 2008, 08:29
autor: ~kaja
Witam mam pytanie ;czy jezeli odlicze podatek na dzieci czy to prawda ze bede miala zabrane rodzinne
piątek, 14 marzec, 2008, 08:29
autor: ~kaja
Witam mam pytanie ;czy jezeli odlicze podatek na dzieci czy to prawda ze bede miala zabrane rodzinne
piątek, 14 marzec, 2008, 19:08
autor: ~emo
Mam pytanie;jak rozliczyć syna,który 28.03.2007r skończył 18 lat, nie pracuje nie uczy się i jest na utrzymaniu matki która sama go wychowuje.Czy można odliczyć ulgę za cały rok czy tylko za okres od 01.01-28.03 2007.Czy można się rozliczyć z dzieckiem jako matka samotnie wychowująca?
sobota, 15 marzec, 2008, 10:25
autor: ~elzbieta
www.olenka.pl/forum.php?action=show&id=1193 prosze sie tam zapytać,ja mialam podobny problem.pozdrawiam
sobota, 15 marzec, 2008, 19:48
autor: ~betii
witam mam pytanie czy jak rozliczam sie razem z mezem to jedno z nas moze odliczyc ulge na dziueci czy mozemy obydwoje na tym samym picie i czy to jest cała kwota czy 19 %
sobota, 15 marzec, 2008, 19:51
witam mam pytanie czy jak rozliczam sie razem z mezem to jedno z nas moze odliczyc ulge na dziueci czy mozemy obydwoje na tym samym picie i czy to jest cała kwota czy 19 %
sobota, 15 marzec, 2008, 19:54
poniedziałek, 17 marzec, 2008, 09:37
autor: ~lonia
witam mam pytanie podobno niebedzia placic tych pieniedzy na dzieci czy to prawda
poniedziałek, 17 marzec, 2008, 15:04
czy ktos wie czy będąc na urlopie wychowawczym można rozliczyć sie z dziecka
poniedziałek, 17 marzec, 2008, 22:51
do betii - ulgę na dzieci rozliczycie ze wspólnego podatku, kwota ulgi to 1145,08 zł na jedno dziecko
do agi - dziwne jest twoje pytanie, aby odliczyć ulgę trzeba mieć podatek
środa, 19 marzec, 2008, 12:27
autor: ~monis!a
ulga na dzieci pit-0
moge odliczyć ulge na 4 dzieci wiec moja ulga bedzie wynosic 4x1145,08=4580,32 .lecz od podatku moge odliczyc jedynie 3119,17 .wiec w picie-0 wpisuje liczba dzieci 4,i kwote maxymalnego odliczenia?a do pitu 37 ta pomniejszona kwote?pomocy
piątek, 21 marzec, 2008, 23:42
autor: ~Mama trojga dzieci
Jeżeli posiadam 3 dzieci, z czego mogę jedno odliczyć jako dziecko uczące się, to czy w picie0 w pozycji 34 (liczba dzieci) mam podać liczbę: 1, czyli tylko dziecka uczącego się, czy ogólnie podać liczbę dzieci (czyli w moim przypadku 3)?

Z górę dziękuję za odpowiedź.
wtorek, 25 marzec, 2008, 07:31
autor: ~izka
Ludzie, litości, co Wy za pytania zadajecie? Nikt Wam nie będzie liczył podatku na podst. posta "zarabiam x ile będzie mi się należało zwrotu?". Na głowy poupadaliście? Wypełnijcie PIT i dostaniecie odp.
wtorek, 25 marzec, 2008, 07:33
autor: ~onka
Betii, albo jedno całość, albo oboje po części. Każde z Was nie może odliczyć tej samej ulgi w całości.
wtorek, 25 marzec, 2008, 07:34
autor: ~onka
emo - ulga jest nie podzielna. Jeśli w 2007-mym skończył 18 lat, masz prawo do ulgi. W roku 2008 już nie będziesz jej miał.
wtorek, 25 marzec, 2008, 07:35
autor: ~iks
Barbaro - żeby rodzice mogli odliczyć tę ulgę, musiałabyś u nich mieszkać.
wtorek, 25 marzec, 2008, 12:23
autor: ~kogut1
czy przysługuje mi ulga na dziecko które dostaje stypendium
środa, 26 marzec, 2008, 12:42
autor: ~Carolin
www.pit.pl/ulga-prorodzinna/
niedziela, 30 marzec, 2008, 18:53
Bardzo proszę o pomoc: córka jest studentką, nie pracuje i nie ukończyła jeszcze 25 lat, a w czerwcu 2007r wyszła za mąż. Czy przysługuje nam ulga za 2007r?
niedziela, 30 marzec, 2008, 20:57
przysługuje, bo przecież przez część roku ją wychowywaliście
środa, 2 kwiecień, 2008, 13:25
autor: ~PiotreK
Witam
1. Czy ktoś zorientowany może napisać, w jaki sposób Urząd Skarbowy wyliczy mój dochód na zaświadczeniu dla MOPS-u ? Wydaje mi się, że będzie to przychód - koszty uzyskania - składka na ubezp. społeczne + zwrot podatku, ale pewności nie mam.
2. Czy MOPS bierze pod uwagę dochód z zaświadczenia, czy też od dochodu odejmuje składkę na ubezp. społeczne, bo taka informacja też chyba jest na zaświadczeniu.
3. Czy MOPS wlicza do dochodu rodziny dochód żony ? (zaznaczam, że jedynym dochodm żony jest właśnie zasiłek wychowawczy i rodzinny).
Z góry dziękuję za informację
środa, 2 kwiecień, 2008, 18:42
dzięki
piątek, 4 kwiecień, 2008, 21:47
autor: ~iwona
jestem obecnie na urlopie wychowawczym płatnym przez MOPS czy należy mi się ulga podatkowa na dzieci i jak mam to obliczyć?
poniedziałek, 7 kwiecień, 2008, 20:34
autor: ~bacha
Witam.Moja corka jest studentka .Ma 23 lata.Obecnie przebywa w Szkocji (ma urlop dziekanski).Pracuje.W ciagu 4 miesiecy(tyle czasu pracowala) osiagnela dochod ok.12 tys zl.PYTANIE:czy moge otrzymac na nia ulge?
poniedziałek, 7 kwiecień, 2008, 20:41
autor: ~bacha
Odp
W Polsce nie miala zadnych dochodow .
piątek, 11 kwiecień, 2008, 14:49
autor: ~Staszek
AAAA Kupie homonto i lejce do furmanki, przewioze wegiel, zwir i inne, tanio! Pytac o Staszka - 888 565 254
poniedziałek, 21 kwiecień, 2008, 09:53
autor: ~basia
moja córka wyszłazamąż w XII 2006 roku.Nadal uczy się, mieszka u mnie, nie osiąga dochodu (jej mąż pracuje w niemczech), czy mogę odliczyć na nią ulgę na dziecko
sobota, 24 maj, 2008, 02:39
moj całkowity dochód to5682,30 zaliczka pobrana to364 dochód po odliczeniach to 3.913,46 a podstawa obliczenia podatku to 1.957 czy przysługuje mi ulga na dziecko
sobota, 24 maj, 2008, 15:59
ulga przysługuje temu kto wychowywał dziecko, ale czy z niej można skorzystać zależy od kwoty rocznego podatku - pewnie ci się należy /mało napisałaś, więc nie wiem/ ale ewentualnie masz do zwrotu tylko 364 zł, czyli kwotę pobranej zaliczki
wtorek, 24 czerwiec, 2008, 10:46
autor: ~Mchal
czy zwrot podatku za dzieci liczy sie do dochodow uzyskanych w roku 2007 i czy moze decydowac o otrzymaniu zasilku rodzinnego?
środa, 19 listopad, 2008, 14:29
autor: ~marla
czy koszty uzyskania dochodu to to samo co podatek dochodowy
wtorek, 16 grudzień, 2008, 20:44
witam. mam takie pytanko. zyjemy w konkubinacie czy mozemy razem sie rozliczyc? moj partner pracowal przez caly rok ja od 2 miesiecy czy mozemy razem sie rozliczyc? a jesli nie to czy ja i on mozemy starac sie o zwrot podatku na dziecko? *bo on nie uzyska calej kwoty ktorą mozna dostac)
sobota, 20 grudzień, 2008, 19:22
autor: ~monika
wlasnie ja z tym samym pytaniem jak to zrobic. ja rowniez nie mam slubu.i czy mozemy starac sie razem? prosze o pilna odpowiedz.
sobota, 20 grudzień, 2008, 22:38
razem nie możecie się rozliczać bo nie jesteście małżeństwem ale z ulgi na wychowywanie dziecka może skorzystać jedno z rodziców lub oboje w częściach
sobota, 27 grudzień, 2008, 10:43
autor: ~Beniu
witam.jak sie rolziczyc razem z zona jesli jedno dziecko mamy wspolne a drugie jest z poprzedniego malzenstwa,chodzi o ulge na dziecko
piątek, 2 styczeń, 2009, 18:39
autor: ~felga
cienko zarobiłam ile dostana napiszcie
piątek, 2 styczeń, 2009, 20:57
do Baśki. Wreszcie sprawiedliwości stało się zadość. Ty Baśka dostajesz co miesiąc rodzinne,ja nigdy na dziecko nie otrzymywałam, bo zbyt mocno się staram i mój dochód jest za duzy. (samotna). Teraz wreszcie dostaję jakieś pieniadze z podatku.
niedziela, 4 styczeń, 2009, 19:29
autor: ~JUPIK
jak to jest z tym podatekim. w tamtym roku zaczelam prace (od kwietnia) i nie wiem jak i gdzie zlozyc to zeby dostac ten podatek !! POMOCY!!!!
niedziela, 4 styczeń, 2009, 19:31
autor: ~JUPIK
jak to jest z tym podatekim. w tamtym roku zaczelam prace (od kwietnia) i nie wiem jak i gdzie zlozyc to zeby dostac ten podatek !! POMOCY!!!!
piątek, 9 styczeń, 2009, 17:56
autor: ~krzycho
syn studiuje w szkole oficerskiej i otrzymuje żołd. czy rodzicom przysługuje odliczenie od podatku
piątek, 9 styczeń, 2009, 19:42
autor: ~ula
Beniu, ulga przysługuje Wam na dwoje dzieci, nieważne z którego małżeństwa, ważne , że je wychowujecie razem
sobota, 10 styczeń, 2009, 13:41
witam zawsze rozliczalam sie z mezem a w tym roku chce sama czy przy dochodach miesiecznych ok.750zl bede mogla odliczyc te ulge,obecnie jestem na wychowawczym,prosze o odpowiedz jak ktos sie zna
niedziela, 11 styczeń, 2009, 11:36
autor: ~doda
ile wynosi ulga na dziecko do odpisania z podatku za 2008r?
niedziela, 11 styczeń, 2009, 11:48
~aniu,korzystniej jest sie rozliczyć z mężem,bo masz niski dochód,a tym bardziej ,że teraz jesteś na wychowawczym i nie masz odliczanej ulgi podatkowej,która CI przysługuje.
~doda ulga za 2008 na jedno dziecko to 1173,60
niedziela, 11 styczeń, 2009, 12:47
autor: ~mario
witam. nie jestesmy malzenstwem a w zeszlym roku ur sie coreczka. stracilem prace 31,12.2008 czy przysluguje nam ta ulga?zarabialem najnizsza krajowa.prosze o odp na te pytania.dziekuje
niedziela, 11 styczeń, 2009, 13:18
autor: ~mario
witam. nie jestesmy malzenstwem a w zeszlym roku ur sie coreczka. stracilem prace 31,12.2008 czy przysluguje nam ta ulga?zarabialem najnizsza krajowa.prosze o odp na te pytania.dziekuje
wtorek, 13 styczeń, 2009, 22:02
czy moge skorzystac z ulgi na dzieci bedac na zasilku dla bezrobotnych
czwartek, 15 styczeń, 2009, 19:06
autor: ~jhhjyioojhgtuh,l,l
oikjhhgfggujiuhygftfrgtfujh
poniedziałek, 19 styczeń, 2009, 19:50
autor: ~krzyś
jaki jest pit na odliczenie podatku na dzieći
poniedziałek, 19 styczeń, 2009, 19:54
autor: ~krzyś
czy nie jest jeszcze zapużno na odliczenie podatku na dzieći?
poniedziałek, 19 styczeń, 2009, 19:56
załącznik "O" do rozliczeń rocznych,a masz czas do końca kwietnia ,pozdrawiam
wtorek, 20 styczeń, 2009, 13:53
autor: ~Sławomir
Mam pytanko.Jeśli syn urodził się 14.03.2008 czy przysługuje mi ulga rodzinna w za 2008r.?
wtorek, 20 styczeń, 2009, 14:11
autor: ~Adam
Witam.
Jesteśmy małżeństwem od 2006r, mamy dwójkę dzieci, które pochodzą z poprzedniego małżeństwa żony. Żona nie miała żadnego dochodu w 2007r, rozliczaliśmy się razem i nie odliczyliśmy ulgi na dzieci czy ona nam przysługiwała i czy możemy zrobić korektę zeznania?

W 2008r sytuacja uległa zmianie bo zona zaczęła od lutego prowadzić działalność gospodarczą(karta podatkowa) wiec automatycznie nie może dokonywać odliczeń, czy w tej sytuacji ja mogę skorzystać z tej ulgi i wpisać dzieci w moim zeznaniu?
piątek, 23 styczeń, 2009, 13:56
autor: ~Ania111
Witam mam jedno tylko pytanie córka w czerwcu 2008 r.ukończyła liceum .Oczywiście niepracowała i nie ma dochodu.Czy mogę odliczyc ulge w całości czy tylko za pół roku?
sobota, 31 styczeń, 2009, 13:45
autor: ~GDYNIANKA
Ten podatek to jest jedna wielka niesprawiedliwość, rodzice mogą zarabiać bez ograniczeń i podatek mogą sobie na dziecko odliczyć, ale gdy rodzic zarabia mało i dziecko uczące się pójdzie sobie dorobić ,to już niestety rodzic nie może odliczyć na nie podatku .Do kitu z takim prawem które jest tylko dla bogatych.
sobota, 31 styczeń, 2009, 20:45
czy ja jako pracujaca na 1/4 etatu mąż na pełny możemy liczyc na te 1145 zł czy to zostanie rozliczone według naszych zarobków
sobota, 31 styczeń, 2009, 21:41
autor: ~do Adama
Tak ,możesz. Nawet gdy dzieci nie mają Twojego nazwiska, ale jesteś mężem ich matki. W 2007 roku też przysługiwała.
niedziela, 1 luty, 2009, 18:58
autor: ~Aneta
DO ADAMA -
odpowiedź na swoje pytanie masz wyżej.
czwartek, 5 luty, 2009, 01:54
autor: ~ANETA WARSZAWA
mamy 3 dzieci, z czego 1 jest wspolne a 2 z poprzedniego mojego małżeństwa, najmlodsza ur grudzien 2007 a slub wzielismy dopiero grudzien 2008 wiec razem sie rozliczyc chyba nie bedziemy mogli ? a co z ulga ? ja jestem na wychowawczym a czy mąż moze odliczyc 3 dzieci czy tylko wspolne ? jak to udokumentować ? bardzo prosze o pomoc.
sobota, 7 luty, 2009, 15:37
autor: ~GOSKA
Mam pytanko... jeżeli siostra przez cały rok podatkowy pobierała zasiłek na dwujkę dzieci... czy może sobie również odliczyć ulgę na każde z nich w picie tymbardziej że dochud + zasiłek nie przekroczyły minimalnej kwoty na jednego członka rodziny.
sobota, 7 luty, 2009, 17:06
autor: ~ed-do Anety z Wawy
wspólnie nie możecie się rozliczyć,przez co on może rozliczyć tylko wasze jedno dziecko, a Ty pozostałą dwójke
sobota, 7 luty, 2009, 17:08
autor: ~ed-do Gośki
Odp
tak
sobota, 7 luty, 2009, 17:08
autor: ~Zofia
Za 2007 rok moja corka (studenka umowa zlecenie) uzyskala dochód 2542,40zl a zaliczka na podatek 483zl odliczyłam sobie ją od ulgi rodzinnej robiąc dziś pitaa zastanawiam się czy miałam do tego prawo i czy zwrot mi się należał? czy ma jakieś znaczenie zaliczka na podatek?
sobota, 7 luty, 2009, 19:25
autor: ~mateusz
witam, mam pytanie... Wiem już że ulgę mogą otrzymać rodzice dzieci do 25 roku życia. Syn kolegi ma 21 lat, uczy się, ale w szkole wieczorowej(technikum), w roku 2007 nie osiągnoł dochodów, z których musiałby się rozliczać, ale jest on zarejestrowany jako BEZROBOTNY. Czy w takiej sytuacji znajomy może skorzystać z ulgi na dziecko??? Oczywiście dochód znajomego wystarczałby na odliczenie, ale nie wie czy może to zrobic. Proszę o odpowiedz
sobota, 7 luty, 2009, 21:04
AHA,,, CZYLI mąż może odliczyc wszystkie nasze dzieci tylko wtedy kiedy bedziemy rozliczali sie razem. a do tego trzeba byc małżeństwem min caly rok a my jestesmy po slubie 2 m-ce,,,, ja nie moge skorzystac z ulgi na 2 moich dzieci poniewaz nie mialam dochodu w zeszłym roku[jestem na bezplatnym wychowawczym]mam jeszcze jedno pytanie,,,
skoro nie mialam dochodu to czy musze sie rozliczac,,,z czego i na jakim picie ? dzieki wielkie za pomoc,,,Pozdrawiam imienniczke.
niedziela, 8 luty, 2009, 13:13
skoro nie miałaś dochodu to nie masz z czego się rozliczać

do mateusza - twój znajomy może odliczyć sobie ulgę na dziecko
niedziela, 8 luty, 2009, 14:14
dziekuję koleżanko. I jeszcze jedna sprawa dotycząca tym razem mnie. Mam 24 lata. Studiuję i pobieram rentę rodzinną. Mój ociec nie pracuje, również pobiera rentę, ale powypadkową. Czy w takim wypadku może on skorzystać z ulgi na dziecko (na mnie) ??? Jego dochód(z renty) to około 17000zł rocznie. Jeszcze raz prosze o odpowiedz;)
niedziela, 8 luty, 2009, 14:18
dziekuję koleżanko. I jeszcze jedna sprawa dotycząca tym razem mnie. Mam 24 lata. Studiuję i pobieram rentę rodzinną. Mój ociec nie pracuje, również pobiera rentę, ale powypadkową. Czy w takim wypadku może on skorzystać z ulgi na dziecko (na mnie) ??? Jego dochód(z renty) to około 17000zł rocznie. Jeszcze raz prosze o odpowiedz;)
niedziela, 8 luty, 2009, 19:08
autor: ~Ania
Jeśli dziecko urodziło się w lipcu 2008 czy przysługuje ulga?
niedziela, 8 luty, 2009, 19:15
Tak Aniu, ulga na dziecko urodzone w trakcie roku podatkowego
przysługuje w pełenj wysokości.
W 2008 roku jest to kwota - 1.173,70

Poczytaj tej artykuł:
://www.bankier.pl/fo/podatki/pit/roczne/ulga-prorodzinna.html
niedziela, 8 luty, 2009, 23:52
WIELKIE DZIEKI ZA ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIA,,, A CO DO TEGO PIT-u bez dochodow to slyszalam ze sklada sie jakis PIT zero czy cos takiego ?? czy to prawda ?
poniedziałek, 9 luty, 2009, 00:05
Odp
,,,,małe sprostowanie,,,,sorki
,,,- nie miałam dochodu w 2008 r ale do kwietnia brałam zasiłek macierzynski , czy to ma jakies znaczenie i czy zaklad pracy powinien mi dac jakies wyzerowane rozliczenie czy nie ?
wtorek, 10 luty, 2009, 09:43
autor: ~kasia d
witam mam 2 synów z pierwszego małzenstwa czy mój drugi maz moze skorzystac z ulgi na moje dzieci dodam ze razem sie bedziemy rozliczac
środa, 11 luty, 2009, 16:57
Mam pytanie mam córke 21 lat studiowała zaocznie do września br, czy moge odliczyć całą ulge czy tylko 1/9 sumy .Nie osiagneła dochodu powyżej 3000 zł.
piątek, 13 luty, 2009, 23:55
autor: ~Werqa
W roku 2008 przepracowałam 9 miesięcy.Czy ulgę na dziecko mogę odliczyc sobie całą,czy tylko za te 9 mieś.?
sobota, 14 luty, 2009, 00:05
autor: ~Werqa
I drugie pytanie:czy do zaliczek pobranych przez platnika zaliczaja sie tez skladki na ubezpieczenia spoleczne i zdrowotne?
sobota, 14 luty, 2009, 17:19
autor: ~Bogusia
Moj syn ma 19 lat,uczy się w szkole średniej ale w czasie wakacji i w soboty pracuje na umowę zlecenie.Czy mam prawo do odliczenia ulgi mimo że on również składa PIT-37?
sobota, 14 luty, 2009, 17:44
Mam pytanie mam 24 lata studiuje dziennie jestem na 4 roku w grudniu 2004 roku pracowałam na umowę zlecenie
mój dochód wynosi 1200zł czy muszę się rozliczyć i czy moim rodzicom przysługuje prawo odpisania od podatku ulgi na dziecko ?
sobota, 14 luty, 2009, 17:46
pomyłka oczywiście chodziło o grudzień 2008 roku :)
sobota, 14 luty, 2009, 17:47
sobota, 14 luty, 2009, 17:47
Mam pytanie mam 24 lata studiuje dziennie jestem na 4 roku w grudniu 2004 roku pracowałam na umowę zlecenie
mój dochód wynosi 1200zł czy muszę się rozliczyć i czy moim rodzicom przysługuje prawo odpisania od podatku ulgi na dziecko ?
sobota, 14 luty, 2009, 17:48
sobota, 14 luty, 2009, 17:56
autor: ~Ruda
Zeby twoi rodzice mogli odliczyć ulgę, ty musisz rozliczyć się sama na PIT-37.
sobota, 14 luty, 2009, 19:50
autor: ~+Naja
Mam pytanie. Jestem na urlopie wychowawczym. Mam 23 lata i studjuje dziennie,od pół roku nie mieszkam z mężem ale nie mamy tej sytuacji unormowanej prawnie.Wróciłam zatem do rodziców. Chciałabym dowiedzieć się czy mogę otrzymać zwrot podoatku z tytułu wychowania dziecka lub czy mogę się rozliczyc wspólnie z rodzicami, skopro jestem wraz z dzieckiem zameldowana u nich a mąż nie. Chciałabym jednocześnie wiedzieć czy mój mąż mając dochód mimo, że nie wychowuje dziecka może dokonać tego odliczenia przede mną? dziękuję za wszelką pomoc.
poniedziałek, 16 luty, 2009, 11:29
autor: ~Anita
Proszę mi pomóc.Mam takie pytani:mam troje dzieci,jedno wspólne z mężem drugie z innego związku[które pobiera rentę rodzinną w wysokości 590 zł.],a trzecie wzięliśmy trzy lata temu do rodziny zastępczej.Mąż tylko pracuje ja zajmuję się domem.Jak mamy się rozliczyć za rok 2008?
poniedziałek, 23 luty, 2009, 19:37
autor: ~pol
witam mam pytanie prowadze dzialalnosc gospodarcza i jestem na vacie nieznam sie na tym ale wiem ze to jest zryczaltowane w jakis sposob i czy moge rozliczyc sie z podatku na zone i dziecko urodzone w ubieglym roku pazdzierniku.prosze o wypowiedz w mojej sprawie.
wtorek, 24 luty, 2009, 10:05
autor: ~alinna
mam pytanko wychowuje samotnie dziecko 2.5 letni syn pobieram na niego alimenty 350 zl od listopada poprzedniego roku odbywam kurs za ktory dostaje 500zl czy mam prawo odliczyc sobie ulge na dziecko
środa, 25 luty, 2009, 16:08
autor: ~RENATA
MAM PYTANIE ZOSTALA MI POBRANA ZALICZKA 2696,00 ZA 2008 ROK CZY MOGE SOBI ODLICZYC DZIECI OD PODATKU A CZY PUZNIJ DOSTANE ZASILEK RODZINNY.MAM 3 DZICI POMURZCIE MI.
czwartek, 26 luty, 2009, 13:12
Ja pracuję zawodowo.Mój mąż stracił pracę i w lutym 2009 wziął w dzierżawę 2,5 ha gruntu.Mamy troje dzieci.
Czy za 2009 rok będziemy mogli skorzystac z ulgi rodzinnej?
niedziela, 1 marzec, 2009, 09:48
autor: ~wiechu
nie jestesmy małzenstwem to czy mozemy oboje odpisac ulge
niedziela, 1 marzec, 2009, 14:37
autor: ~Lila
Mam takie pytanie czy moi rodzice moga na mnie odliczyc ta ulge,jesli ja pracalowalam 5 miesiecy i moj dochod brutto wynosil 1200 zl? prosze o szybka odpowedz ! dziekuje
niedziela, 1 marzec, 2009, 14:42
autor: ~lila
1200 zl za kazdy miesiac pracy oczywiscie
niedziela, 1 marzec, 2009, 14:54
Raczej nie.
Twój dochód jest wyższy od kwoty 3091 zł.
Ulga przysługuje na każde dziecko, które spełnia poniższe warunki:
- jest małoletnie, czyli nie ukończyło 18 roku życia,
- przed ukończeniem 25 lat jeśli uczy się lub studiuje,
- bez względu na wiek, jeśli odrębnymi przepisami otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny
- oraz w roku podatkowym 2008 dzieci te nie uzyskały dochodów za wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodami nie powodującymi obowiązku uiszczenia podatku.
Tj - w 2008 r. są to dochody w wysokości do 3.015 zł).
Należy pamiętać że istnieje katalog dochodów nie objętych obowiązkiem podatkowym.

Nie traci więc ulgi rodzic, którego dziecko zarobiło w zeszłym roku nie więcej niż 3091 zł. To kwota dochodu wolnego od podatku, albo inaczej mówiąc "nie powodująca obowiązku uiszczenia podatku". Jeśli dziecko zarobiło więcej, ulgi nie ma.
niedziela, 1 marzec, 2009, 14:56
"....Tj - w 2008 r. są to dochody w wysokości do 3.015 zł)."
Tutaj kwota winna być 3091 zł - sorki za pomyłkę ;-)))
niedziela, 1 marzec, 2009, 14:59
niedziela, 1 marzec, 2009, 15:13
niedziela, 1 marzec, 2009, 15:25
poniedziałek, 2 marzec, 2009, 22:04
Pytam jeszcze raz i proszę o odpowiedź.Jeśli ja pracuję zawodowo.Mój mąż stracił pracę i wziął w dzierżawę 2,5ha pola.Czy w związku z tym w roku 2009 będziemy mogli skorzstac z ulgi rodzinnej?
poniedziałek, 2 marzec, 2009, 22:16
autor: ~do Zofii
Jeżeli będzie z czego odliczyć/ kwota odprowadzonego podatku dochodowego musi być większa / to sobie odliczysz.
wtorek, 3 marzec, 2009, 11:15
autor: ~Bogusia
Kto ma prawo do ulgi na dziecko: matka nie ma z czego odliczyć, więc czy mąż matki dziecka, który nie jest biologicznym ojcem, ale dziecko nosi jego nazwisko i nie jest z nimi zameldowany, ale wychowuje dziecko. Czy biologiczny ojciec który płaci alimenty ale wogule nie utrzymuje kontaktu z dzieckiem?
Pozdrawiam i proszę o pilną odpowiedź.
wtorek, 3 marzec, 2009, 17:40
autor: ~Piotr
W roku 2008 pracowałem 4 m-ce, czy mogę sobie odliczyć ulgę podatkową za te m-ce na dzieci?
wtorek, 3 marzec, 2009, 18:46
autor: ~jacekwinto
Witam mam gorącą prośbę o pomoc, mieszkamy na wynajętym mieszkaniu każde z nas ma inny adres meldunkowy, pracuje tylko ja, w tym roku wzięliśmy ślub, mamy dwie córki 2 i 4 lata, młodsza jest z pierwszego małżeństwa żony (rozwód + przyznanie całkowitych praw do opieki dla żony). Jak ja mam się rozliczyć i ile dzieci mogę odpisać od podatku?
środa, 4 marzec, 2009, 16:06
autor: ~ew
jezeli moje dziecko pracowalo. to do ile moglo maksymalnie zarobic bym mogla je odliczyc? Widzialm tutaj odpowiedz ze wynosi to 3091, ale wydaje mi sie z ze w tamtym roku bylo wiecej. Ile wynosi teraz? Prosze o rzetelne informacje
środa, 4 marzec, 2009, 16:08
autor: ~Marcin
06.12.2008r skonczylem 25 lat, czy przysluguje na mnie ulga za caly rok czy tylko za 11 miesięcy. Bardzo prosze o pomoc bo nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam
czwartek, 5 marzec, 2009, 23:30
autor: ~emerytka
jestem emerytka samotnie wychowującą 13 letnia córkę.Czy przysługuje mi odliczenie od podatku z tytułu wychowywania dziecka?Jak mam to zrobić
sobota, 7 marzec, 2009, 10:23
Mam pytanie czy Matka która wychowuje nastoletnie dziecko i jest osobą bezrobotną może rozliczy sie za swoim dorosłym synem (24letnim) który sie nie uczy tylko pracuje. Otóż syn nie ma co odliczyc,czy oboje muszą rozliczyc się indywidualnie? A jeżeli mogą razem to jaki Pit muszą złożyc? bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
sobota, 7 marzec, 2009, 10:28
Mam pytanie czy Matka która wychowuje nastoletnie dziecko i jest osobą bezrobotną może rozliczy sie za swoim dorosłym synem (24letnim) który sie nie uczy tylko pracuje. Otóż syn nie ma co odliczyc,czy oboje muszą rozliczyc się indywidualnie? A jeżeli mogą razem to jaki Pit muszą złożyc? bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
sobota, 7 marzec, 2009, 10:52
niedziela, 8 marzec, 2009, 23:45
autor: ~Zamyślony
Proszę o poradę. W 2008 roku przepracowałem 6 miesięcy , zaliczka na podatek dochodowy to 1830 zł, mam 2 dzieci , mniej więcej jakiej kwoty zwrotu powinienem się spodziewać. Pozdrawiam
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 10:25
autor: ~Edyta
mam pytanie.skoro ja zarobilam w 2008 2376zł a brat 767 i łącznie przekraczamy 3015zł czy rodzice dostaną ulgę??? ile mogę zarobić jako studentka maksy,alnie żeby dostać zwrot??czy 2376 to za dużo??dziekuje za pomoc
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 15:23
Proszę o poradę. W 2008 roku przepracowałem 6 miesięcy , zaliczka na podatek dochodowy to 1830 zł, mam 2 dzieci , mniej więcej jakiej kwoty zwrotu powinienem się spodziewać. Pozdrawiam
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 15:24
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 15:56
1830,00
wtorek, 10 marzec, 2009, 17:16
autor: ~Proszę o poradę
Córka (studiująca dziennie) ukończyła 25 lat w dniu 27 maja 2008. Czy mogę jeszcze częściowo skorzystać z ulgi na dzieci? A jeśli tak, to czy za okres styczń - kwiecień czy styczeń - maj? Ile mogę wentualnie odliczyć?
Dziękuję i pozdrawiam.
środa, 11 marzec, 2009, 12:00
autor: ~Joannna
Mam pytanie urodzilam corke 10 pazdziernika 2008 roku, czy ta kwote 1173 z groszami odliczam w calosci czy jakos proporcjonalnie?
środa, 11 marzec, 2009, 12:09
autor: ~dorcia
do Joannna: otóż na szczęście możesz odliczyć jeszcze całą kwotę, bo odliczenie proporcjonalne będzie obowiązywać dopiero w rozliczeniu za 2009, dużo zdrowia dla mamy i córeczki :)
środa, 11 marzec, 2009, 12:24
autor: ~Joannna
Dziekuje slicznie za szybciutka odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie Joanna
czwartek, 12 marzec, 2009, 14:44
autor: ~pamela
mam pierwsze dziecko i chce sie rozliczyc ale nie wiem jak...prosilabym o pomoc w tej sprawie...pozdrawiam serdecznie :)
czwartek, 12 marzec, 2009, 22:15
autor: ~studentrce
jestem studentem zoacznym i niewiele zarobilem w ciagu roku 2008.czy moge sobie odliczyc od dochodu kwote ktora musialem oplacic studia ? prosze o odpowiedz
czwartek, 12 marzec, 2009, 22:18
autor: ~marysiajaw
corka studiowala dziennie do pazdziernika 2008 ,a byla juz mezatka z obcokrajowcem, alena utrzymaniu byla mojim ,tu mieszkala i tu studiowala . czy moge sobie odliczyc ta ulge na dziecko? jeszcze nie ukonczyla 25
piątek, 13 marzec, 2009, 15:52
autor: ~KASIA
MAM 21 LAT I STUDIUJĘ DZIENNIE ,I TERAZ MAM PYTANIE, CZY RODZICE MOGĄ ODLICZYC OD DOCHODU MOJE STUDIA??DZIĘKUJĘ Z GÓRY ZA ODPOWIEDŹ.
piątek, 13 marzec, 2009, 16:01
MAM 21 LAT I STUDIUJĘ DZIENNIE ,I TERAZ MAM PYTANIE, CZY RODZICE MOGĄ ODLICZYC OD DOCHODU MOJE STUDIA??DZIĘKUJĘ Z GÓRY ZA ODPOWIEDŹ.
piątek, 13 marzec, 2009, 20:38
autor: ~majka
Rodzice mogą odliczyć sobie tylko tzw. ulgę prorodzinną, tj.1.173,70 zł / jeśli nie osiągnęłaś dochodu przekraczającego kwoty 3091 zł /. Nie ma żadnej ulgi związanej ze studiami dzieci.
czwartek, 19 marzec, 2009, 19:16
autor: ~wania
jestem zarejestrowana na 1/4,po calym rozliczeniu przychód=3279.83z,koszty uzyskania przychodów 1668,72 dochod 1611,11 zaliczka pobrana przez płatnika=0 mam corke ktora sie uczy,jestem skolowana to mi przysluguje ta ulga czy nie???
piątek, 20 marzec, 2009, 20:38
autor: ~nowa
Ja mam tez pytanko zwiazane z ulga,podatek u mnie wynosi 1311zł po odliczeniu na zdrowotne pozostaje 408zł.Czy moge wpisac ulge na jedno dziecko skoro pisze ze kwota nie moze przekroczyc podatku po pomniejszeniu o składke zdrowotna Mam pit 37.Prosze o odpowiedz.Mój przychod to kwota13512zł.
piątek, 20 marzec, 2009, 20:49
~wania,ulga Ci nie przysługuje ,bo nie masz podatku za 2008 r i nie masz od czego odliczyć,
~nowa,ulga na dziecko przysługuje Ci w wysokości 408,00,do wysokości podatku po odliczeniu ub.zdrowotnego
piątek, 20 marzec, 2009, 21:41
Mario nie rozumiem, to wpisac ta ulge w rubryke?
piątek, 20 marzec, 2009, 21:54
Odp
To wpisze ta kwote choc jest wieksza,w odliczeniach od podatku wykazanych w czesci c pita /o w rubryce 114, a podatek po odliczeniach bedzie na minusie,to tam wpisac zero .Tak moze byc?Suma zaliczek pobrana przez płatników tez jest408zł.Dziekuje ci bardzo za odpowiedz Mario.
piątek, 20 marzec, 2009, 22:09
w PIT 0 też wpisujesz kwotę 408,00 i przenosisz ją do PIT 37,oczywiście podatek
nalezny wpisujesz zero,nadpłata 408,00
piątek, 20 marzec, 2009, 22:41
Mario bardzo ci dziekuje i zycze spokojnej nocy i miłych snow.
piątek, 20 marzec, 2009, 22:46
wzajemnie
piątek, 20 marzec, 2009, 22:50
autor: ~patryk
Odp
Moje pytanie brzmi ,czy to kto pobiera rodzinne na dziecko ma wpływ na to kto moze odliczyc ulge.Zyjemy w konkubinacie.Bede wdzieczny za odpowiedz.
niedziela, 22 marzec, 2009, 19:15
autor: ~JULiA
mam pytanie proszę o odpowiedz jezeli ktoś ją zna czy należy mi sie dodatek na dziecko jeżeli nie przepracowałam pełnego roku Jestem samotnie wychowującą mama
niedziela, 22 marzec, 2009, 19:35
~Julia,możesz rozliczyć się jako samotna matka i odliczyć ulgę na dziecko,nie musisz przepracować cały rok,byle byś miała na tyle podatku,by można dokonać tych odliczeń-przypuszczam,że to jest małoletnie dziecko
niedziela, 22 marzec, 2009, 20:56
autor: ~szalona parztetowa
dzienki
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:07
KATArzYNa mam pytanie jeżeli w zeszłym roku zarobiłam 7,5tys i przepracowałam 7 miesięcy jestem mamą samotnie wychowującego 11 latka czy należy mi sie ulga podatkowa prpszę o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi DZIęKUJE
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:21
~Kasia,odpowiedź masz wyżej
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:26
autor: ~KATARZYNA
PANI MARIO a mogłabym się dowiedziec ile dostanę na dziecko KATARZYNa dziękuje
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:48
PANI MARIO TZN ZE dostane te 1145,08 na syna . nie chcę PAŃi głowy zawracać ale chce tylko to wiedziec
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:54
PANI MARIO TZN ZE dostane te 1145,08 na syna . nie chcę PAŃi głowy zawracać ale chce tylko to wiedziec
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:57
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 08:59
za 2008 r.ulga na dziecko wynosi 1173,70,a rozliczając się jako samotna matka i odliczając ulgę na dziecko musiała byś mieć co najmniej ponad 1700,00zł.potrąconego podatku w ciągu roku,abyś mogła odzyskać pełny zwrot,który CI przysługuje/możesz otrzymać zwrot do wysokości potrąconego podatku/
poniedziałek, 23 marzec, 2009, 09:34
BARDZO PANI DZIEKUJE
środa, 25 marzec, 2009, 08:36
autor: ~magi
witam mam wielką prośbę o odpowiedź na pytanie czy to prawda, że jeżeli mój zwrot podatku wynosi tylko 800 zł i tyle dostane na dziecko to czy gmina może wypłacić mi różnicę (1173,70 - 800 zł)
proszę o pomoc
środa, 25 marzec, 2009, 08:38
Odp
słyszałam gdzieś o tym... nie wiem gdzie się zwrócić z tym pytaniem dziękuję z góry
środa, 25 marzec, 2009, 08:50
nie ma takiej możliwości
środa, 25 marzec, 2009, 10:23
czyli jak ktoś jest biedny i ma 3 dzieci tak jak w moim przypadku to dostanie 800 zł a jak ktoś ma kasę i trójkę dzieci to dostanie prawie 4 tys??
niedziela, 29 marzec, 2009, 11:07
autor: ~włodek
ile moge odliczyc ulgi prorodzinej na troje dzieci, jezeli dostaje 2500tys na rekę a zona nie pracuje.i czy z tego tytułu nie strace zasiłuku rodzinnego z MOPS-U
niedziela, 29 marzec, 2009, 11:11
ile moge odliczyc ulgi prorodzinej na troje dzieci, jezeli dostaje 2500tys na rekę a zona nie pracuje.i czy z tego tytułu nie strace zasiłuku rodzinnego z MOPS-U
niedziela, 29 marzec, 2009, 11:22
wtorek, 7 kwiecień, 2009, 20:19
autor: ~madzik
dzieci skończyły szkołę w czerwcu a od lipca przcują czy moge odliczyc te pół roku .jak to zrobić???
wtorek, 7 kwiecień, 2009, 22:58
jeżeli dzieci pracowały i ich dochód za 2008 r.był wyższy od kwoty 3091,00 ,to nie możesz odliczyć ulgi prorodzinnej
środa, 15 kwiecień, 2009, 17:26
autor: ~d
d
środa, 15 kwiecień, 2009, 17:29
autor: ~asia
Odp
Witam,mam pytanie.Żyję w konkubinacie,dziecko nosi nazwisko ojca.Jestem na urlopie wychowawczym i przy rozliczeniu wychodzi na to,że z dzieckiem dostanę tyle,co bez niego.Czy mogę rozliczyć dziecko u ojca,a jeśli tak to jaką opcję mam zaznaczyć. Z góry dziękuję za odp
środa, 15 kwiecień, 2009, 17:31
Odp
Witam,mam pytanie.Żyję w konkubinacie,dziecko nosi nazwisko ojca.Jestem na urlopie wychowawczym i przy rozliczeniu wychodzi na to,że z dzieckiem dostanę tyle,co bez niego.Czy mogę rozliczyć dziecko u ojca,a jeśli tak to jaką opcję mam zaznaczyć. Z góry dziękuję za odp
środa, 15 kwiecień, 2009, 17:53
Ulgę na dziecko może odliczyć ojciec. Nie ma znaczenia które z rodziców to zrobi, byleby nie obydwoje w podwójnej wysokości. Wypełniasz na ojca PIT-O i nic innego nie zaznaczasz.
środa, 15 kwiecień, 2009, 18:36
dziękuję!
czwartek, 23 kwiecień, 2009, 19:02
autor: ~p
Dziecko urodziło się w marcu - wpisuję pełną kwotę, czy iloczyn (10 miesięcy x(1/1173,70))
czwartek, 23 kwiecień, 2009, 22:43
za 2008 r całą kwotę 1173,70
czwartek, 28 maj, 2009, 14:48
autor: ~Mariusz26
Dzień dobry. Pani Mario chciałem się dowiedzieć jedna rzecz bo nie jestem pewien, mianowicie kwota z tabeli nr. 114 PIT-37 to jest ta kwota, która należy się do zwrotu z tytułu odliczenia ulgi na dziecko tak? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
czwartek, 28 maj, 2009, 14:59
Dzień dobry. Pani Mario chciałem się dowiedzieć jedna rzecz bo nie jestem pewien, mianowicie kwota z tabeli nr. 114 PIT-37 to jest ta kwota, która należy się do zwrotu z tytułu odliczenia ulgi na dziecko tak? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
czwartek, 28 maj, 2009, 15:11
tak,zgadza się,to jest ulga na dziecko,a poz.123 to jest cała kwota do zwrotu,
czwartek, 28 maj, 2009, 16:09
czwartek, 28 maj, 2009, 16:33
czwartek, 28 maj, 2009, 16:43
Dziękuję Pani Mario za szybką odpowiedź i życzę miłego dnia.
czwartek, 28 maj, 2009, 22:08
wzajemnie,
wtorek, 14 lipiec, 2009, 17:09
autor: ~Ada
Witam - mój syn ma 20 lat , studjuje podczas wakacji chciał dorobić i podjął pracę na umowe zlecenie czy musi na koniec roku rozliczyć pit, czy ja mogę przy moim rocznym rozliczeniu odliczyć zwrot z tytułu ulgi na dziecko?
wtorek, 14 lipiec, 2009, 18:21
autor: ~ksiegowa
Syn musi złozyć PIT za siebie A Ty możesz skorzystać z ulgi pod warunkiem ze jego dochody nie przekroczą kwoty wolnej od podatku.
środa, 15 lipiec, 2009, 06:19
autor: ~Aga
Bardzo dziękuję za odpowiedż , pozdrawiam :)
poniedziałek, 27 lipiec, 2009, 17:33
Ulga na dzieci do odliczenia od...
Witam Chciałam się dowiedzieć czy ulga na 2009r. przysługuje na dziecko studiujące, ale zamężne luty br., (oboje są studentami niepracującymi). Bardzo proszę o odpowiedź.
poniedziałek, 27 lipiec, 2009, 17:40
nie przysługuje ulga bo jest ona na dzieci będące na wychowaniu podatnika a trudno powiedzieć ze zamężne dziecko jest nadal na wychowaniu rodzica
poniedziałek, 27 lipiec, 2009, 17:48
sprostowanie:
za rok 2009 będzie przysługiwała ulga w wysokości proporcjonalnej do okresu wychowywania. wiec 1/12 z 1112,04 = 92,67 o ile inne przesłanki do nabycia prawa do ulgi zostaną spełnione (wiek + zarobki dziecka)
środa, 28 październik, 2009, 15:25
autor: ~wioleta
moj mąż ma działalność opodatkowaną na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, ja pracuję na umowę o pracę w innej firmie. jak wygląda w takiej sytuacji ulga na dzieci? mogę ją odliczyć od swojego podatku, bo przecież rozliczamy sie oddzielnie>?
środa, 28 październik, 2009, 16:21
autor: ~wera
Ulgę na dzieci możesz odliczyć w swoim zeznaniu rocznym.
środa, 4 listopad, 2009, 15:42
Witam :) Mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź.Czy przysługuje ulga na dzieci za rok 2009 ?Starszy syn pracował na umowę zlecenie przez miesiąc.
środa, 4 listopad, 2009, 15:44
Witam :) Mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź.Czy przysługuje ulga na dzieci za rok 2009 ?Starszy syn pracował na umowę zlecenie przez miesiąc.
czwartek, 5 listopad, 2009, 22:48
autor: ~Monika
Ulga na dzieci do odliczenia ryczałt
czy będąc na ryczałcie przysługuje mi ulga na dzieci?
piątek, 6 listopad, 2009, 12:01
autor: ~Paulina
Anna to zalezy ile syn zarobił. zarobek dziecka ma nie przekroczyć kwoty 3015zl. Tylko jest to kwota brutto czy netto?
sobota, 14 listopad, 2009, 16:55
autor: ~magdalenka
Witam, ja i moja siostra jesteśmy studentkami i obie pracujemy łącznie w tym roku zarobimy ponad 3088,86 zł( lecz osobno żadna z nas nie przekroczy tej kwoty) czy naszym rodzicom będzie przysługiwała ulga na dzieci?
sobota, 14 listopad, 2009, 16:56
autor: ~magdalenka
Witam, ja i moja siostra jesteśmy studentkami i obie pracujemy łącznie w tym roku zarobimy ponad 3088,86 zł( lecz osobno żadna z nas nie przekroczy tej kwoty) czy naszym rodzicom będzie przysługiwała ulga na dzieci?
środa, 25 listopad, 2009, 10:22
autor: ~>>>>ewa>>>
witam jestem osoba samotna i wychowuje syna jestem na zasiłku dla bezrobotnych czy nalezy mi sie ulga na dziecko za 2009r prosze o odpisania z góry dziekuje
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 07:03
autor: ~Regina
Mam pytanie za ile miesięcy mogę odliczyć jeśli dziecko w2009 r zdało maturę i nie podjęło dalszej nauki . Chodzi mi o to czy wlicza się do tego wakacje czy tylko rok szkolny.
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 09:16
autor: ~micali
Moje dziecko w 2009 roku zdało maturę i studiuje zaocznie; od 10.08 jest na stażu z Urzędu Pracy. Odliczę ulgę na pewno za 7 miesięcy, za dalsze miesiące muszę czekać na jej PIT.
Jak należy rozliczyć się jeżeli dochód córki nie przekroczy 3091zł to odliczyć resztę miesięcy (5)?
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 15:01
autor: ~micali
i się dowiedziałam, ze jeżeli dochód przekroczy 3091 nie mogę odliczyć grosza! :(
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 16:13
autor: ~Ania36
Mam troje dzieci w wieku 17 lat i bliźniaki 2 lata córka uczęszcza do szkoły podjęłam pracę od 2 stycznia 2010 r. Czy będę mogła odliczyć dzieci od podatku???
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 16:50
autor: ~WIKTORIA
Dzień dobry mam pytanie moj obecny partner ma 2 dzieci pozostających pod opieka exżony, co miesiąc płacone są alimenty, exżona nie pracuje czy w takim przypadku moj partner moze skozystac z ulgi na dzieci?? jesli tak to w jakiej wysokosci??
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 18:45
Mam troje dzieci w wieku 17 lat i bliźniaki 2 lata córka uczęszcza do szkoły podjęłam pracę od 2 stycznia 2010 r. Czy będę mogła odliczyć dzieci od podatku??????????????????????????
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 19:00
Mam troje dzieci w wieku 17 lat i bliźniaki 2 lata córka uczęszcza do szkoły podjęłam pracę od 2 stycznia 2010 r. Czy będę mogła odliczyć dzieci od podatku??????????????????????????
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 23:30
Ania36 - tak ale dopiero w roku 2011 jak będziesz rozliczać podatek za rok 2010. Rozumiem ze w 2009 nie miałaś dochodów :)
wtorek, 5 styczeń, 2010, 09:33
autor: ~beti
Czy przysługuje ulga w 2009 r. na dziecko, ktore w czerwcu ukonczylo studia mgr, od X podjeło naukę na studiach zaocznych i nie pracuje, a 25 lat corka ukończy w listopadzie 2010r.
środa, 6 styczeń, 2010, 08:03
autor: ~beti
Ponawiam prośbę o odpowiedź na post powyżej!!
środa, 6 styczeń, 2010, 11:32
autor: ~iraq
Dziecko prowadzi działalność gospodarczą i ma pit za staż z Urzędu Pracy na kwotę ok 2300. Z działalności wychodzi strata czyli brak dochodu. Poza tym dziecko ma 22 lata i studiuje zaocznie. Czy przysługuje rodzicom ulga na te dziecko???
czwartek, 7 styczeń, 2010, 21:12
Witam, ja i moja siostra jesteśmy studentkami i obie pracujemy łącznie w tym roku zarobimy ponad 3088,86 zł( lecz osobno żadna z nas nie przekroczy tej kwoty) czy naszym rodzicom będzie przysługiwała ulga na dzieci? z góry dziękuję za odpowiedź
piątek, 8 styczeń, 2010, 09:44
autor: ~iraq
Dziecko prowadzi działalność gospodarczą i ma pit za staż z Urzędu Pracy na kwotę ok 2300. Z działalności wychodzi strata czyli brak dochodu. Poza tym dziecko ma 22 lata i studiuje zaocznie. Czy przysługuje rodzicom ulga na te dziecko???
piątek, 8 styczeń, 2010, 16:36
autor: ~madzia
mój mąż od 4 miesięcy jest bezrobotny, zarejestrowany w urzędzie pracy, ja od października jestem na stażu, czy przysługuje na ulga na 3 letnie dziecko.
sobota, 16 styczeń, 2010, 18:22
autor: ~***Marta
Witam, mam troje dzieci w wieku 17,16 i 7lat.Oboje z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne, opłacamy KRUS. Mam pytanie: Czy ktoś wie czy dla rolnikow przysługuje ulga dla dzieci???
sobota, 16 styczeń, 2010, 22:21
Do Magda:
Tak, jeśli żadna z was nie przekroczyła dochodu 3089 zł, to rodzice mogą odliczyć
ulgę na dwoje dzieci w pełnej wysokości, oczywiście jesli starczy im podatku.

Do Madzia;
Jeśli mieszkacie razem i cały rok 2009 jesteście małżeństwem, to ulga przysługuje cała, też z zastrzeżeniem że wystarczy podatku.

Do Marta:
Jeśli macie dochody rozliczane rocznie na pit-36 bądz pit-37 to można odliczyć ulgę na dzieci od podatku, który został odprowadzony do urzędu skarbowego. Niestety nie wiem jak rozliczają się rolnicy,
sobota, 16 styczeń, 2010, 23:44
autor: ~zosia
mam pytanie jak jestem na wychowawczym płatnym czy mam rozliczać sie z tego.
sobota, 16 styczeń, 2010, 23:55
mam pytanie jak jestem na wychowawczym płatnym czy mam rozliczać sie z tego wychowawczego jak to jest 400zł i płaci mi to Gminny Osierodek Pomocy
niedziela, 17 styczeń, 2010, 00:10
autor: ~Zosia
i czy przysłoguje mi ulga na dziecko.
niedziela, 17 styczeń, 2010, 17:19
autor: ~natalia
Witam, urodziłam córkę 8.08.2009 i od tegoż dnia byłam na urlopie
macierzyńskim przez co pobierałam zasiłek macierzyński. Mam odnośnie
tego pytanie: czy jeśli pobierałam zasiłek macierzyński od 08.08.2009 do
25.12.2009 to podczas rozliczania z urzędem skarbowym za pomocą PIT-u
muszę spełnić jakieś warunki aby móc odliczyć i otrzymać ulgę
przysługującą mi na moje dziecko?
Z góry dziękuję
niedziela, 17 styczeń, 2010, 20:41
autor: ~ANETA_ANETA
przygotowanie zawodowe-jaki PIT
Witam czy ktoś może się orientuje jaki PIT składa się w przypadku, gdy w roku podatkowym 2009 byłam na przygotowaniu zawodowym z Urzędu Pracy, a następnie zostałam w tej samej firmie na umowę o pracę. Czy z PUP dostanę PIT-11 czy jakiś inny? czy te dochody podlegają opodatkowaniu? (około 4.100,00 netto, nie wiem ile brutto bo nie mam jeszcze pitu z PUP), czy wypełniam PIT-37 czy inny? Z góry dziękuję za podpowiedź ;-)
niedziela, 17 styczeń, 2010, 21:48
~Zosia,wychowawczy nie jest opodatkowany,nie możesz odliczyć sobie ulgi na dziecko,
~natalia,nie musisz spełniać żadnych warunków,bo od zasiłku macierzyńskiego naliczany jest podatek,więc możesz odliczyć sobie ulgę na dziecko,a czy w pełnej kwocie,to zależy ile miałaś potrąconego podatku,należy Ci się za 5 miesięcy.
~Aneta,składasz pIT 37
poniedziałek, 18 styczeń, 2010, 22:51
autor: ~Anna29
Witam. 14 listopada 2009 urodziłam dziecko. jestem na urlopie macierzyńskim. czy mogę odliczyć sobie ulgę na dziecko i jaka to kwota. Z góry dziękuję za pomoc.
poniedziałek, 18 styczeń, 2010, 22:59
Za listopad i grudzień -razem 185,34
wtorek, 19 styczeń, 2010, 08:05
Dziecko skończyło studia mgr w VI 2009. Od X 2009 podjęło studia zaoczne. W XI 2010 skonczy 25 lat. Czy ulga przysługuje za cały 2009 r. czy proporcjonalnie - za ile miesięcy 2009 r.??
wtorek, 19 styczeń, 2010, 10:55
Ponawiam prośbę o odpowiedź!!!! Dodam że nie pracuje i nie wyszło za mąż!!!!
czwartek, 21 styczeń, 2010, 09:56
autor: ~Magda
Witam mąż prowadzi działalność (jest lubilerem) ja jestem zarejestrowana w urzędzie pracy i pobieram zasiłek mamy dziecko urodzone w 2007 roku i rozliczamy się razem czy przysługuje nam zwrot podatku za dziecko
czwartek, 21 styczeń, 2010, 13:24
autor: ~Gusia
Do Zosi:
Mam małą wątpliwość - czy Twoja córka po skończeniu studiów wyższych rozpoczęła drugie studia magisterskie czy studia podyplomowe? Bo moim zdaniem za sześć miesięcy ulga się należy, czyli 92,67 x 6 = 556,02, a poza tym to zależy od rodzaju studiów.
Do Magdy:
Ulga na dziecko przysługująca za cały rok wynosi 1112,04. I oczywiście, że Wam się należy, ale do wysokości wspólnie zapłaconych zaliczek na podatek dochodowy. Jeżeli zaliczek było wpłaconych więcej, to odliczycie max kwotę j.w., a jeśli mniej, to i odliczycie mniej.
czwartek, 21 styczeń, 2010, 19:13
autor: ~Pola
Witam!
Mam takie pytanie. Posiadam emeryturę w wysokości 900zł/m-c. Mam syna w wieku 26 lat, który pobiera zasiłek pielęgnacyjny. Czy w takim przypadku przysługuje mi ulga prorodzinna, czy jest ona uzależniona od dochodu rodziny? Jeśli by przysługiwała to jaki PIT muszę wypełnić i czy w tym PICIE muszę uwzględnić dochody syna? Proszę o dokładną informację bo w tych sprawach jestem zupełnym laikiem.
Syn obecnie nie pracuje a w 2009r. pracował kilka miesięcy na umowę-zlecenie osiągając dochód w granicach 3000 zł. brutto ale z tego co wiem to dochód syna nie jest brany pod uwagę.
A jeszcze jedno. Jeżeli w 2009r. dokonałam zakupu drzwi wejściowych to czy w takim przypadku składam jeszcze dodatkowo PIT/D? Jeżeli tak to w której rubryce wpisuję koszt zakupu tych drzwi?
czwartek, 21 styczeń, 2010, 19:53
Pola - dochody twojego syna rozliczasz oddzielnie na pit-37. Od twoich dochodów też wypełniasz pit-37 plus pit-0 w którym odliczysz całą ulgę, gdyż twój syn pobierał zasiłek pielęgnacyjny / pod warunkiem że cały rok ten zasiłek/, a dochody ani wiek dzieci niepełnosprawnych nie mają znaczenia dla ulgi prorodzinnej.
czwartek, 21 styczeń, 2010, 22:17
autor: ~Kaczus1984
witam
synek urodził nam sie 9 września i nie wiem ile nam się należy podatku.
Proszę o pomoc
czwartek, 21 styczeń, 2010, 22:24
4 miesiace x 92,67 = 370,68 ulgi do odliczenia
piątek, 22 styczeń, 2010, 08:54
W czerwcu urodziłam. a od listopada jestem mężatką. Czy mogę odliczyc sobie parę miesięcy a reszte mąż???
piątek, 22 styczeń, 2010, 09:02
W czerwcu urodziłam. a od listopada jestem mężatką. Czy mogę odliczyc sobie parę miesięcy a reszte mąż???
poniedziałek, 25 styczeń, 2010, 12:11
autor: ~Gosia
Witajcie,orientujecie się czy weszły zmiany w nowym roku co do osob nie pracujących czy będą mogły odliczyć dzieci od podatku?
wtorek, 26 styczeń, 2010, 19:02
autor: ~Izabela.
ja nic ztego nierozumie dalej niewiem czy osoby ktore niepracują niemaja dochodow a pobieraja zasiłek pielegnacyjny na dziecko i rodzine oras alimenty maja szanse na jakie kolwieg rozliczenie prosze o prosta odpowiec dzięki.
wtorek, 26 styczeń, 2010, 19:29
Dziewczyny, generalnie zasada jest taka, że aby odliczyć coś od dochodu lub podatku / czyli skorzystać z ulg/ to trzeba mieć dochody z których odprowadzany jest podatek do Urzędu skarbowego.
środa, 27 styczeń, 2010, 18:06
autor: ~iza
acha to znaczy ze tacy biedacy jak my niemaja szans na takie rozliczenia to jest własnie nasza kochana polska dziekuje ślicznie za odpowiec.życze wam powodzenia kochani.
czwartek, 28 styczeń, 2010, 15:27
autor: ~kahub
witam,mam pytanie:gdzies tam wyczytalam ze zeby sobie odliczyc ulge na dziecko/dzieci,to zarobki miesieczne w 2009 roku musza stanowic kwote okolo 2400 brutto(na 2 dzieci).I teraz skoro zarobki byly rozne i.np.przez 6 miesiecy siegaly kwoty 2000,a przez kolejne 6 miesiecy siegaly kwoty kolo 3000,to co teraz,mam to jakos wyposrodkowac?
piątek, 29 styczeń, 2010, 10:17
Nic nie trzeba wypośrodować. Cała ulga roczna na 1 dziecko wynosi 1112,04 zł. Ulgę tą odejmujemy od podatku. Jeśli masz 2 dzieci, to możesz odliczyć max 2224,08zł, oczywiście nie więcej niż zapłacone zaliczki na podatek. A więc jeśli zaliczek było wpłaconych więcej, to odliczysz całą kwotę, jeśli zaliczek było wpłaconych mniej, to i odliczysz mniej, tzn. tyle ile było wpłaconych.
piątek, 29 styczeń, 2010, 13:44
autor: ~kahub
Do Gusia---dziekuje,to jasne i klarowne:)
piątek, 29 styczeń, 2010, 14:08
autor: ~Aneczka
Jak obliczyć ulgę na dziecko za rok 2009 jeśli dziecko urodziło się 25 grudnia 2009?
piątek, 29 styczeń, 2010, 17:50
Aneczka - Tobie przysługuje ulga za 1 miesiąc, czyli 92,67zł.
Kwota odliczenia ulgi z tytułu wychowania dzieci wynosi 92,67zł miesięcznie na każde dziecko. Dlatego na cały rok wychodzi 12x92,67=1112,04zł.
niedziela, 31 styczeń, 2010, 13:07
autor: ~Iwka
witam, mam 2 pytanka- 1.w 2009 przepracowałam całe 12 miesięcy, mąż 9. obydwoje byliśmy zarejestrowani na najniższą krajową. mamy 1 dziecko (6 lat). chciałbym sie dowiedzieć w jakiej wysokości ulgę mozemy uzyskać na dziecko. z moich obliczeń wynika ze ok 900-1000 zł, ale nie jestem pewna.
2. W 2009 roku remontowaliśmy mieszkanie, mamy fv na kwote ok 8500- czy przysługuje nam zwrot podatku vat? W Z góry dziekuję za odpowiedź.
niedziela, 31 styczeń, 2010, 13:12
witam, mam 2 pytanka- 1.w 2009 przepracowałam całe 12 miesięcy, mąż 9. obydwoje byliśmy zarejestrowani na najniższą krajową. mamy 1 dziecko (6 lat). chciałbym sie dowiedzieć w jakiej wysokości ulgę mozemy uzyskać na dziecko. z moich obliczeń wynika ze ok 900-1000 zł, ale nie jestem pewna.
2. W 2009 roku remontowaliśmy mieszkanie, mamy fv na kwote ok 8500- czy przysługuje nam zwrot podatku vat? W Z góry dziekuję za odpowiedź.
niedziela, 31 styczeń, 2010, 13:17
niedziela, 31 styczeń, 2010, 15:25
Ulga na dzieci w 2009 wynosi 1112,04 zł. Jezeli w sumie taki podatek zostal odprowadzony w 2009 to odiczacie cala ulge. Jezeli mniej to obizasz kwote ulgi do kwoty podatku.

Co do zwrotu VAT tak, mozna to odliczyc na druku WZM
niedziela, 31 styczeń, 2010, 17:08
autor: ~bolo4101@wp.pl
mam pytanie mam dwoje dzieci mam dochód ze stosunku pracy roczny dochód wynosi 10000 czy ja mogię odliczyc ulge na dzieci i ile by to wyniosło
niedziela, 31 styczeń, 2010, 17:14
masz juz PIT od pracodawcy ?

ulge na dzieci mozna odliczyc do wysokosci pobranego w trakcie roku podatku, z dochodu 10.000 nie bedzie go tyle aby oodliczyc ulge na dwoje dzieci.

Poszukaj w necie sa darmowe kalkulatory zeznan podatkowych za 2009 i sprobuj je wypelnic na podstawie PIT 11. Jak bedziesz miec problemy - pytaj :)
wtorek, 2 luty, 2010, 13:15
autor: ~aurelia24
witam mój syn urodził sie w pazdzierniku czy odliczam ulge na dziecko
wtorek, 2 luty, 2010, 13:23
tak ale do wysokosci 278,01 (3 x 92,67). Od tego roku weszla proporcja, wiec jezeli dziecko urodzilo się w pazdzierniku to mozesz odliczyc tylko czesc ulgi

1112,04 cala ulga /12 miesiecy = 92,67 na miesiac
wtorek, 2 luty, 2010, 21:30
autor: ~rolnik
czy jako matka samotnie wychowująca dzieci moge się rozliczyć zsynem syn ma ukończone 18 lat pobiera ręte rodzinną po ojcu chodz do szkoły ja mam emeryture czy moge odliczyć ulge na syna prarodzinna czy można sumować syna dochody i moje z góry za informacje dziękuje
środa, 3 luty, 2010, 13:52
autor: ~niania
mam pytanko.skorzystalam z ulgi prorodzinnej w 2009r teraz zabora mi zasilek rodzinny .czy moge zrobic korekte i oddac czesc ulgi
środa, 3 luty, 2010, 14:24
autor: ~celina
czy moge zkozystac z ulgi na dziecko syudiujace w Niemczech?syn otrzymuje tam BAFOG/kredyt bankowy dla studenów/oraz zarabia miesiecznie 400euro/kwota w Niemczech wolna od podatku/
czwartek, 4 luty, 2010, 22:02
autor: ~nicola
Witam.mam pytanko.Czy jesli posadam ziemię a nie pracuje tylko wychowuje samotnie dziecko to czy też należy mi się odliczenie na dziecko?
piątek, 5 luty, 2010, 23:21
autor: ~darekp.
witam.jeśli moja 18 letnia córka mieszka z matką a ze mną spędziła 1 miesiąc wakacji-czy mogę rozliczyć się z nią jako rodzic samotnie wychowujący dziecko? czy mogę ten jeden miesiąc rozliczyć w uldze prorodzinnej?
piątek, 5 luty, 2010, 23:30
Jako samotny rodzic raczej nie możesz się rozliczyć, bo przecież córka mieszka z matką a nie z tobą. Za ten jeden miesiąc moim zdaniem możesz odliczyć 1/12 ulgi
piątek, 5 luty, 2010, 23:36
autor: ~Gosia.4d.
witam.jeśli ojciec zajmował się dzieckiem co drugi wekend(60 dni w roku), to czy matka będzie mogła rozliczyć się jako samotnie wychowująca i skorzystać z ulgi prorodzinnej odliczając te 2 m-ce?
sobota, 6 luty, 2010, 12:40
Gosiu, jest możliwe takie rozliczenie, o ile są spełnione inne warunki, np. brak dochodów opodatkowanych ryczałtowo
sobota, 6 luty, 2010, 17:52
autor: ~Gosia.4d
miła koleżanko.:) a czy urząd skarbowy nie będzie się czepiał że przez cały rok nie opiekowałam się dzieckiem?
sobota, 6 luty, 2010, 23:18
Gosiu, US nie ma podstaw do czepiania się, przecież w przepisach nie ma takiego warunku by rodzic przez cały rok opiekował się dzieckiem. Zresztą nawet w załączniku PIT-O są rubryki do zaznaczenia czy ulga przysługuje za cały rok czy za wybrane miesiące.
niedziela, 7 luty, 2010, 22:53
symaptyczna koleżanko:) a czy ojciec będzie mógł rozliczyć się z dzieckiem na pół, jeśli dziecko było u niego przez 2 m-ce?
niedziela, 7 luty, 2010, 23:12
Gosiu, nie wiem co masz na myśli pisząc o rozliczeniu "z dzieckiem na pół". Ale skoro dziecko było u niego przez 2 miesiące, to może odliczyć 2/12 ulgi.
poniedziałek, 8 luty, 2010, 11:04
autor: ~rena
Chcę się rozliczyć wsólnie z mężem . Ja mam za mały podatek, żeby odliczyć całą kwotę za dziecko z poprzedniego małżeństwa. Czy wspólnie z mężem możemy odliczyć całą kwotę?
poniedziałek, 8 luty, 2010, 13:37
autor: ~ana
mam pytanie. Czy mogę rozliczyć sie wspólnie z partnerem (nie mamy slubu) jako opiekunowie?
poniedziałek, 8 luty, 2010, 14:38
ale opiekunowie czego?dzieci?warunkiem wspólnego rozliczenia się jest bycie małżeństwem przez cały rok podatkowy,a jeżeli chodzi o ulgę na dziecko,to jeżeli jesteście opiekunami prawnymi i wychowujecie dziecko ,to taka ulga wam przysługuje
poniedziałek, 8 luty, 2010, 16:05
mam pytanie.w tym roku rozliczam się pierwszy raz i nie wiem czy ulga na dziecko nale zy sie kazdemu?
poniedziałek, 8 luty, 2010, 19:15
Każdemu, kto osiągał dochody i miał płacone zaliczki na podatek oraz oczywiście wychowywał dziecko (był rodzicem, opiekunem prawnym lub rodzicem zastępczym).
poniedziałek, 8 luty, 2010, 23:09
chodziło mi o wspólne rozliczenie jako samotnie wychowujący dziecko.
poniedziałek, 8 luty, 2010, 23:30
~Gosia.4d
Absolutnie NIE. Tak jak napisała Koleżanka, może skorzystać tylko z ulgi na dziecko za 2 miesiące.
środa, 10 luty, 2010, 15:55
autor: ~Krysia
mam pytanko, jak mam rozliczyc ulgę na dziecko które w 2009 roku zdawało mature , (ma 19 lat) ostatnie egzaminy były pod koniec czerwca , a od października jest studentem. Ulga należy się za cały rok ? Czy za miesiące od kwietnia do października ulga mi nie przysługuje?
środa, 10 luty, 2010, 16:48
autor: ~Kami81
Moje dziecko urodziło się w lutym 2009 r. i wiem już że mogę odliczyć 11/12 z 1112.04. Wychowujemy brzdąca razem z partnerem jednakże prawnie nie jesteśmy małżeństwem i jesteśmy zameldowani w róznych miejscach (synek meldunek ma u taty).
Pytania brzmią:
1. czy ja jako panna mogę rozliczyć się jako samotna matka?
2. czy ja muszę odliczyć całą ulgę na dziecko czy też możemy ją rozłożyć na dwoje rodziców tj. ja 6 m-cy, a tata 5 m-cy?, mając oczywiście na uwadze, że chcę się rozliczyć jako samotna matka.
środa, 10 luty, 2010, 17:02
Krysia
Odliczasz ulgę pełną, za cały rok.

Kami81
Tylko jedno z Was może rozliczyć się jako samotny rodzić, ale ulgę możecie podzielić między siebie / oczywiście jeśli partner jest biologicznym ojcem/.
środa, 10 luty, 2010, 17:44
autor: ~kamil
witam mam pytanie czy moglbym odliczyc ulge podatkowa za szkole i parktyczna nauke zawodu pobieralem 120zl. to moj adres email kamilek89faz@wp.pl
z gory dziekuje
środa, 10 luty, 2010, 17:46
autor: ~kamil
witam mam pytanie czy moglbym odliczyc ulge podatkowa za szkole i parktyczna nauke zawodu pobieralem 120zl. to moj adres email kamilek89faz@wp.pl
z gory dziekuje
środa, 10 luty, 2010, 18:34
nie ma takiej ulgi kamil
poniedziałek, 15 luty, 2010, 15:38
autor: ~Xxfranticangelx
witam otrzymuje na dziecko swiadczenia i zasilek pielegnacyjny... czy w takiej sytuacji dostane te pieniadze i jak mam to zrobic zeby je otrzymac???
poniedziałek, 15 luty, 2010, 15:47
witam otrzymuje na dziecko swiadczenia i zasilek pielegnacyjny... czy w takiej sytuacji dostane te pieniadze i jak mam to zrobic zeby je otrzymac???
poniedziałek, 15 luty, 2010, 15:48
poniedziałek, 15 luty, 2010, 15:50
poniedziałek, 15 luty, 2010, 15:57
autor: ~marta
Witam, szukam pomocy:) W wakacje pracowałam w Holandii i zarobilam ponad 3tyś zł. Bede rozliczała sie z urzedem w Holanddii, ale nie wiem czy moim rodzicom przysługuje ulga dla dzieci za mnie jezeli w Polsce nie mam zadnych dochodów. Ucze sie. Proszę o odp :)
poniedziałek, 15 luty, 2010, 16:26
autor: ~Malwina
miałam staż od maja do listopada czy w takim przypadku mogę domagać się 1000zł na dziecko??
poniedziałek, 15 luty, 2010, 16:37
Witam, szukam pomocy:) W wakacje pracowałam w Holandii i zarobilam ponad 3tyś zł. Bede rozliczała sie z urzedem w Holanddii, ale nie wiem czy moim rodzicom przysługuje ulga dla dzieci za mnie jezeli w Polsce nie mam zadnych dochodów. Ucze sie. Proszę o odp :)
poniedziałek, 15 luty, 2010, 17:31
Marta
Jeżeli Twój dochód /a zagraniczny liczy się trochę inaczej/ nie przekroczy 3089 zł i wszystkie inne warunki są spełnione, to rodzice mogą odliczyć ulgę. Ale ty też musisz rozliczyć się ze swoich dochodów, ponieważ dochody holenderskie nie są zwolnione z opodatkowania w Polsce - stosując ulgę abolicyjną nie zapłacisz podatku.

Malwina
Domagać się nie możesz, co najwyżej możesz dostać zwrot podatku, który został odprowadzony do urzędu skarbowego w rozliczeniu tego stażu - wtakiej wysokości możesz odliczyć ulgę na dziecko.
poniedziałek, 15 luty, 2010, 17:42
Witam... mam problem obecnie nie pracuje poniewaz dostacje na dziecko
swiadczenia pielegnacyjne... dostaje rowniez na dzieckop zasilek
pielegnacyjny... czy moge jakos otrzymac temn zwrot z podatku na dziecko???
poniedziałek, 15 luty, 2010, 17:45
Witam... mam problem obecnie nie pracuje poniewaz dostacje na dziecko
swiadczenia pielegnacyjne... dostaje rowniez na dzieckop zasilek
pielegnacyjny... czy moge jakos otrzymac temn zwrot z podatku na dziecko???
poniedziałek, 15 luty, 2010, 18:04
Niestety, zwrot jest możliwy tylko od odprowadzonego do US podatku.
poniedziałek, 15 luty, 2010, 23:00
autor: ~zdziwiony
do Ruda, Koleżanka i innych, wspaniałych, pomagających pań:) Gratuluję waszej wytrwałości i mimo tak bzdurnych pytań cierpliwości w udzielaniu na nie odpowiedzi. To o co pytają niektórzy woła o pomstę do nieba, tylko czekałem aż ktoś zapyta czy jeżeli znalazł 100 złotych pod sklepem i ma dziecko to tez mu się należą pieniądze, te słynne 1000 złotych. Ludzie czytajcie trochę, tutaj powtarzają się te pytania w koło, zrozumcie, że jak nie pracujecie to nie ma żadnych zwrotów, bo za rodzinne itp żadnych podatków nie ma - bo i po co państwo ma opodatkowywać to co samo wypłaca. Najbardziej jednak rozśmieszył mnie żal na POLSKĘ pani, która stwierdziła, że tylko w POLSCE jest tak, że jak ktoś nie pracuje to już mu się ULGA W PODATKACH nie należy. Myślenie nie boli. Pozdrawiam;)
wtorek, 16 luty, 2010, 15:15
autor: ~Bozena
mój syn pobiera rentę rodzinną od 1 maja czy ja jeszcze mogę skorzystać z ulgi na dziecko uczące się
wtorek, 16 luty, 2010, 20:07
autor: ~Rafał
Mam pytanie jeśli dziecko skończyło studia w 2009 roku obronę była dnia 9-07-09 a dyplom (data ukończenia studiów ) z dnia 20-07-2009 to odliczanie przysługuje za 6 miesięcy czy 7. I czy ktoś może wskazać podstawę prawną bo nigdzie nie znalazłem.

Z góry dzięki.
wtorek, 16 luty, 2010, 20:11
autor: ~Rafał
Mam pytanie jeśli dziecko skończyło studia w 2009 roku obronę była dnia 9-07-09 a dyplom (data ukończenia studiów ) z dnia 20-07-2009 to odliczanie przysługuje za 6 miesięcy czy 7. I czy ktoś może wskazać podstawę prawną bo nigdzie nie znalazłem.

Z góry dzięki.
środa, 17 luty, 2010, 15:21
Mam pytanie synek jest zameldowany tam gdzie ja a jego tato ma inny meldunek jestesmy razem to czy on bedzie mógł odpisac sobie szkraba od podatku ??
środa, 17 luty, 2010, 15:26
Mam pytanie synek jest zameldowany tam gdzie ja a jego tato ma inny meldunek jestesmy razem to czy on bedzie mógł odpisac sobie szkraba od podatku ??
środa, 17 luty, 2010, 15:31
środa, 17 luty, 2010, 17:18
zaledowanie nie ma nic do rzeczt. Wazne ze go wychowuje - moze odliczyc
piątek, 19 luty, 2010, 17:04
autor: ~antaloj
witam, moja córka - studentka od października wzięła urlop dziekański, czy mogę sobie odliczyć całą ulgę, czy za 9 m-cy?
piątek, 19 luty, 2010, 19:54
ostanie trzy miesiące 2009 roku mój syn pracował na umowe zlecenie,zarobił ok.2000 netto łącznie za te miesiące,czy mogę odliczyć za niego ulgę
piątek, 19 luty, 2010, 19:58
witam ,mój syn ostatnie 3 miesiące 2009 podjął prace na umowę zlecenie,zarobił łącznie za ten okres 2000 zł netto,czy mogę odliczyć na niego ulgę,bardzo proszę o odpowiedz
piątek, 19 luty, 2010, 20:00
aga, czy syn się uczył, ile ma lat ?
piątek, 19 luty, 2010, 20:28
uczy się w technikum w lutym 2009 skończył 18 lat
piątek, 19 luty, 2010, 20:31
uczy się w technikum w lutym 2009 skończył 18 lat
piątek, 19 luty, 2010, 20:38
syn cały czas się uczy w technikum w lutym 2009 skończył 18 lat
piątek, 19 luty, 2010, 20:50
to agnieszko odliczasz cala ulge
piątek, 19 luty, 2010, 20:52
aga, możesz odliczyć ulgę na syna, bo jego dochód był mniejszy niż 3.091 zł. Ponadto syn musi sporządzić swój PIT-37 z tego przychodu, a całą pobraną zaliczkę będzie miał zwróconą przez US.
piątek, 19 luty, 2010, 21:34
syn cały czas się uczy w technikum w lutym 2009 skończył 18 lat
piątek, 19 luty, 2010, 21:35
bardzo dziękuje za odpowiedz pozdrawiam
sobota, 20 luty, 2010, 13:41
autor: ~---Marcin
Moja córka urodziła się 8.12.2009.r. czy mogę ją odliczyć od podatku i jaką kwote PILNIE Proszę o pomoc
sobota, 20 luty, 2010, 13:42
autor: ~---Marcin
Moja córka urodziła się 8.12.2009.r. czy mogę ją odliczyć od podatku i jaką kwote PILNIE Proszę o pomoc
sobota, 20 luty, 2010, 16:23
autor: ~justa
do ---Marcin
tak możesz sobie odliczyć ulgę w wysokości 92,67zł
sobota, 20 luty, 2010, 16:26
Ja mam natomiast zupełnie inne pytanie : uczę się w szkole policealnej zaocznie i pracuję na umowę zlecenie, rodzice nie mogą sobie mnie odliczyć jako ulgę gdyż mój dochód przekracza 3089 rocznie. Mam pytanie czy płacąc sama za szkołę mogę sobie to jakoś odliczyć ? proszę o pomoc! Z góry dziękuję.
sobota, 20 luty, 2010, 16:29
autor: ~kasia37
nie ma możliwości odliczenia opłaty za szkołę. Ta ulga nie istniej od kilku lat.
Jeżeli pracujesz tylko na umowę zlecenie, to rozliczając się odzyskasz kwotę wolną od podatku 556.02, tzn. obliczając w PIT-37 podatek do zapłaty pomniejszysz go o 556,02
sobota, 20 luty, 2010, 16:34
do ---Marcin
tak możesz sobie odliczyć ulgę w wysokości 92,67zł
niedziela, 21 luty, 2010, 18:56
autor: ~~---Marcin
Do Justa dziękuje ci bardzo-pozdrawiam
niedziela, 21 luty, 2010, 20:05
autor: ~tyson
jaki trzeba miec dochód zeby odliczyc dziecko od podatku
poniedziałek, 22 luty, 2010, 07:30
proszę podpowiedzcie mi, czy na córkę, która jest studentką, ale od poździernika wzięła urlop dziekański przysługuje mi cała ulga, czy tylko za 9 m-cy? od X pracuje i za 3 m-ce uzyskała dachód 1.800 zł
poniedziałek, 22 luty, 2010, 07:32
proszę podpowiedzcie mi, czy na córkę, która jest studentką, ale od poździernika wzięła urlop dziekański przysługuje mi cała ulga, czy tylko za 9 m-cy? od X pracuje i za 3 m-ce uzyskała dachód 1.800 zł
poniedziałek, 22 luty, 2010, 12:06
autor: ~Jola
Jak wypełnić załącznik PIT/0 w miejscu odliczenia ulgi za dzieci? Mamy z mężem 3 dzieci, oboje pracowaliśmy w 2009 roku. Możemy odliczyć ulgę w wysokości 3 x 1112, 04 ( wysokość zapłaconego w 2009 r podatku wyniosła: ja 2300 zł, mąż 1495 zł). Czy kwotę ulgi rozdzielić na rubrykę podatnika i współmałżonka ( jeśli tak to w jakiej proporcji?) czy wpisać do jednej łącznie?
poniedziałek, 22 luty, 2010, 19:47
autor: ~darecki
Mój syn w czerwcu 2009r. skończył szkołę i się nie uczy, czy ulga przysługuje za cały rok?
wtorek, 23 luty, 2010, 12:12
moja córka urodziła się 22 grudnia 2009 jaka kwotę mogę odliczyć 92,67 czy 3,09 za każdy dzień
wtorek, 23 luty, 2010, 13:28
autor: ~dana
Proszę o pomoc, rozliczam się wspólnie z mężem, w kwietniu 2009 roku urodziło nam się dziecko i tutaj mam pytania:
- skoro rozliczam się wspólnie z mężem to możemy razem odliczyć sobie ulgę, czy tylko jedno z nas?
- załączniku Pit/o w wierszu ulga na dziecko odliczam tylko na siebie kwotę ulgi, czyli 9 miesięcy x 92,67 zł = 834,03zł, a w wierszu małżonek wpisuję kwotę 0?
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
wtorek, 23 luty, 2010, 13:28
Proszę o pomoc, rozliczam się wspólnie z mężem, w kwietniu 2009 roku urodziło nam się dziecko i tutaj mam pytania:
- skoro rozliczam się wspólnie z mężem to możemy razem odliczyć sobie ulgę, czy tylko jedno z nas?
- załączniku Pit/o w wierszu ulga na dziecko odliczam tylko na siebie kwotę ulgi, czyli 9 miesięcy x 92,67 zł = 834,03zł, a w wierszu małżonek wpisuję kwotę 0?
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
środa, 24 luty, 2010, 16:00
autor: ~Malina
witam. Dostaje rentę dopóki będę się uczyć . Dostałam roczne rozliczenie z Zusu. czy przysługują mi jeszcze jakieś pieniądze? słyszałam że wystarczy ze księgowa obliczy mi coś i mama szanse na dodatkowe pieniądze... Czy to prawda?
środa, 24 luty, 2010, 16:03
autor: ~Mateusz
witam
Jeśli mój przychód wynosi 3.205,00zł
Koszty uzyskania przychodów wynosi 641,00zł
Dochód wynosi 2.564,00zł
to czy dostane zwrot podatku?
dziekuje za odp.
środa, 24 luty, 2010, 16:07
Dochód:2.564zł
Przychód:3.205zł
Koszty uzyskania przychodów:641zł
CZy dostane zwrot podatku???
środa, 24 luty, 2010, 17:47
autor: ~BIERDONKA
WITAM!MOJ PARTNER PRACUJE,JA JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM POBIERAM RODZINNE I DODATEK DO WYCHOWAWCZEGO...CORKA MIESZKA ZE MNA,MA SIEDEM MIESIECY.KOMU JEST KORZYSTNIEJ SIE ROZLICZYC MI CZY MOJEMU PARTNEROWI??CZY JEST TO BEZ ROZNICY?Z GORY DZIEUJE:)POZDRAWIAM
środa, 24 luty, 2010, 17:51
Do ~mateusz
A jaki chcesz zwrot, skoro nie zapłaciłeś podatku?
czwartek, 25 luty, 2010, 15:15
autor: ~Paweł
Witam Pracowałem na umowe zlecenie otrzymałem pit i tam bylo tak napisane Przychód:3.205zł; Koszty uzyskania przychodów:641zł;Dochód:2.564zł,zaliczka pobrana przez płatnika 461zl

I teraz moje pytanie:ile dostane zwrotu podatku,i czy moi rodzice dostaną ulge na dziecko bo niewiem gdzie to sie patrzy czy przekroczyłem 3.091zł
Dziekuje za odpowiedz:)
czwartek, 25 luty, 2010, 15:15
autor: ~Paweł
Witam Pracowałem na umowe zlecenie otrzymałem pit i tam bylo tak napisane Przychód:3.205zł; Koszty uzyskania przychodów:641zł;Dochód:2.564zł,zaliczka pobrana przez płatnika 461zl

I teraz moje pytanie:ile dostane zwrotu podatku,i czy moi rodzice dostaną ulge na dziecko bo niewiem gdzie to sie patrzy czy przekroczyłem 3.091zł
Dziekuje za odpowiedz:)
czwartek, 25 luty, 2010, 15:23
autor: ~kasia37
Twój dochód wyniósł 2564,00 zł. Musisz zrobić PIT-37 i dostaniesz zwrot zapłaconego podatku.
Rodzice mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej ponieważ osiągnąłeś dochód mniejszy niż 3091,00 zł.
piątek, 26 luty, 2010, 13:24
autor: ~Asia_24
Witam!
Mam takie pytanie? Jakiej wysokości dostaną moji rodzice ulgę na mnie, jeżeli w lipcu 2009 sie obroniłam ale dyplom odebrałam w listopadzie ? Czy:
1. 6 miesięcy x 92,67
2. 7 miesięcy x 92,67

czy może 10 miesięcy (bo tak była ważna legitymacja) x 92,67
????????????
piątek, 26 luty, 2010, 13:53
autor: ~do asia
*** wielki dostana twoi rodzice
piątek, 26 luty, 2010, 14:07
autor: ~Szaszka
Witam! W ubiegłym roku w maju wzięłam ślub, ale nadal jestem studentką, a 25 lat skończę w tym roku w lipcu. Czy moim rodzicom przysługuje ulga na dziecko w rozliczeniu za zeszły rok? Z góry dziękuję za odpowiedź.
piątek, 26 luty, 2010, 14:11
autor: ~Szaszka
Witam! W ubiegłym roku w maju wzięłam ślub, ale nadal jestem studentką, a 25 lat skończę w tym roku w lipcu. Czy moim rodzicom przysługuje ulga na dziecko w rozliczeniu za zeszły rok? Z góry dziękuję za odpowiedź.
piątek, 26 luty, 2010, 14:19
tak,za I-IV,cztery miesiące
piątek, 26 luty, 2010, 14:48
Witam!
Mam takie pytanie? Jakiej wysokości przysługuje moim rodzicom ulga na mnie, jeżeli w lipcu 2009 sie obroniłam ale dyplom odebrałam w listopadzie ? Czy:
1. 6 miesięcy x 92,67
2. 7 miesięcy x 92,67

czy może 10 miesięcy (bo tak była ważna legitymacja) x 92,67??
piątek, 26 luty, 2010, 14:50
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
piątek, 26 luty, 2010, 14:51
Witam!
Mam takie pytanie? Jakiej wysokości przysługuje moim rodzicom ulga na mnie, jeżeli w lipcu 2009 sie obroniłam ale dyplom odebrałam w listopadzie ? Czy:
1. 6 miesięcy x 92,67
2. 7 miesięcy x 92,67

piątek, 26 luty, 2010, 14:53
Witam!
1. 6 miesięcy x 92,67
2. 7 miesięcy x 92,67

sobota, 27 luty, 2010, 14:36
autor: ~gabrysia
Witam! Oboje z mężem mamy ośmioro dzieci w rodzinie zastępczej i będziemy się wspólnie rozliczać w PIT 37. Mamy jedną dziewczynkę, która jest niepełnoletnia, pobiera rentę rodzinną i dostała PIT 11 od pracodawcy ponieważ miała praktykę zawodową. Czy musimy ją osobno rozliczyć w PIT 37? Kolejna dziewczynka, też niepełnoletnia, dostała PIT 11 za praktykę zawodową, czy ją też musimy rozliczyć z podatku, i w jaki sposób?
sobota, 27 luty, 2010, 15:33
autor: ~Tomek
Jeżeli córka zdawała maturę w maju, a niedostala się na studia , to do którego miesiąca mogę rozliczyć ulgę?
sobota, 27 luty, 2010, 17:15
do gabrysi - dla obu dziewczynek musisz zrobić ich własne pity, bo mają przychody z pracy, ty lub mąż podpisujecie jako opiekun
sobota, 27 luty, 2010, 17:42
autor: ~KARINA
WITAM MAM PYTANKO CZY JA Z MOIM KONKUBENTEM MOŻEMY ROZŁOŻYĆ ULGĘ NA DZIECKO NA POŁOWE CZYLI ON NA 6 MIESIĘCY I JA 6 MIESIĘCY DODAM ŻE MIESZKAMY RAZEM I OBOJE WYCHOWYWUJEMY NASZEGO SYNKA PROSZĘ O ODPOWIEDŹ??????
sobota, 27 luty, 2010, 20:12
autor: ~gabrysia
dziękuję za odpowiedź
niedziela, 28 luty, 2010, 13:22
autor: ~sweeterka
czy byly maz moze odpisac ulge na dzieci, nie mieszkamy razem, on placi alimenty, ja pobieram rodzinne
niedziela, 28 luty, 2010, 13:26
czy byly maz moze odpisac ulge na dzieci, nie mieszkamy razem, on placi alimenty, ja pobieram rodzinne
niedziela, 28 luty, 2010, 13:28
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 11:27
Jeżeli córka zdawała maturę w maju, a niedostala się na studia , to do którego miesiąca mogę rozliczyć ulgę? Swiadectwo ukończenia szkoły ma z kwietnia, maturalne z czerwca. Czy wakacje też się liczą ?
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 11:35
Ulga na dzieci do odliczenia
Jeżeli córka zdawała maturę w maju, a niedostala się na studia , to do którego miesiąca mogę rozliczyć ulgę? Swiadectwo ukończenia szkoły ma z kwietnia, maturalne z czerwca. Czy wakacje też się liczą ?
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 11:47
autor: ~Malgosia
do Tomka- za 4 m-ce
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 13:59
autor: ~Kamil....
Pracowałam na umowe zlecenie mój dochód wyniusł 6500zł mam trójkę uczących się dzieci czy moge ich odliczyć od podatku dochodowego...?
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 16:19
autor: ~zanka
ja nie przcuje wychowuje 3 dzieci mój mąż zarabia 1200zł i zaliczki pobraniowej wynosi 320 to czy możemy odliczyć ulgi na 3 dzieci
poniedziałek, 1 marzec, 2010, 18:36
autor: ~grażyna
Mam prośbę jaką kwotę odliczam na jedno dziecko urodzone w 2008r
wtorek, 2 marzec, 2010, 13:06
autor: ~donata
Witam,jestem w konkubinacie i mamy dwoje dzieci,oboje pracujemy,jak mozemy odpisac ulgę na dzieci?Czy możemy po jednym dziecku ?
sobota, 6 marzec, 2010, 23:25
autor: ~Dorota W.
Czy przysługuje ulga rodzinna na dziecko, które jest studentem na urlopie dziekańskim,ma 21 lat, bez dochodów w roku 2009?
sobota, 6 marzec, 2010, 23:39
~Kamil,możesz do wysokości podatku,
~zanka,rozliczając się wspólnie z mężem nalezy ci się ulga podatkowa w wysokości 556,02,ale dostaniesz tylko 320,00,bo taka była potrącona zaliczka,niestety ,ale ulgi na dzieci nie masz z czego odliczyć,
~grażyna,za rok 2009 należy się 1112,04 na jedno dziecko,
~donata,jżeli obydwoje jesteście opiekunami prawnymi,to tak,
~Dorota W,jeżeli dziecko się nie uczyło w 2009 roku,to ulga nie przysługuje
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 16:46
autor: ~Natalia Sosnowiec
Pobieram rentę rodzinną (590 zł/m), uczę się, mam 23 lata. Czy mój tata może odpisać sobie ulgę na mnie? Dziękuje z góry za odpowiedz.
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 22:56
tak, ma prawo do ulgi na ciebie
a jaką ma sytuację, jest samotny ?
może również rozliczenie jako samotny wchodzi w grę ?
wtorek, 9 marzec, 2010, 13:39
autor: ~magdalena lubelski
mam rentę socjalna w wysokosci (567 brutto) na "czysto"504zł mam 24 lata ucze sie zaocznie w studium. Czy mamie przysługuje ulga na mnie?
z gory dziekuje za odpowiedz
wtorek, 9 marzec, 2010, 13:40
mam rentę socjalna w wysokosci (567 brutto) na "czysto"504zł mam 24 lata ucze sie zaocznie w studium. Czy mamie przysługuje ulga na mnie?
z gory dziekuje za odpowiedz
wtorek, 9 marzec, 2010, 22:39
tak, przysługuje
środa, 10 marzec, 2010, 09:47
dziękuje za odpowiedz. ale jeszcze jedno. w tym roku zus mnie rozliczył (pit). a czytając na internecie roczny dochód dziecka nie może przekroczyć 3.091 zł(mój jest dużo wyższy) abym mogła się rozliczać z mama jak dotychczas(dodam ze mama jest samotna). rente mi przyznali rok temu w styczniu i zus orzekł ze jestem okresowo całkowicie niezdolna do pracy (czyli na dwa lata bo na tyle dostalam).raz jeszcze prosze o odpowiedz czy ulga przysługuje na pewno mamie na mnie? czy tak samo będę brana pod jak dotychcza gdy nie mialam renty? raz jeszcze dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
środa, 10 marzec, 2010, 21:23
autor: ~Andrzej aaa
Syn mając 20 lat skończył w maju szkole, Po szkole nie podjął żadnej dalszej nauki i pracy. Czy w tym przypadku mogę odliczyć ulgę za cały rok
środa, 10 marzec, 2010, 21:25
autor: ~Andrzej aaa
Syn mając 20 lat skończył w maju szkole, Po szkole nie podjął żadnej dalszej nauki i pracy. Czy w tym przypadku mogę odliczyć ulgę za cały rok
czwartek, 11 marzec, 2010, 23:49
autor: ~zyta
mam pytanie.nie pracuje.maz pracuje,ale nie mieszkamy juz razem,,,ale dzieckiem opiekuje sie ja.maz płaci 500zł alimentow co miesiac..pytanie brzmi czy ulga na dziecko nalezy sie mi skoro dziecko jest ze mna czy mezowi...tzn czy moge rzadac od niego te pieniaze..rozliczamy sie razem. prosze o odpowiedz
piątek, 12 marzec, 2010, 12:13
autor: ~marlena
witam.mam pytanie czy jak mój mąż który pracował przez 6 lat zatrudniony na 1/2 etatu czy przysługuje mu ulga prorodzinna jeżeli teraz jest bezrobotny i nie mamy zadnego dochodu? piszcie :)
piątek, 12 marzec, 2010, 12:15
autor: ~marlena
witam.mam pytanie czy jak mój mąż który pracował przez 6 lat zatrudniony na 1/2 etatu czy przysługuje mu ulga prorodzinna jeżeli teraz jest bezrobotny i nie mamy zadnego dochodu? piszcie :)
piątek, 12 marzec, 2010, 12:28
autor: ~Piotr
Witam, mam pytanie, czy mogę odliczyć ulgę na dziecko które w październiku osiągnęło pełnoletność? Córka uczy się, pracowała na umowę zlecenie (5400 zł)i otrzymuje rentę (500 zł/m-c).
piątek, 12 marzec, 2010, 12:31
Dochód Twojej Córki przekroczył kwotę wolną ( 3091zł), w związku z tym tracisz prawo do ulgi na dziecko.
piątek, 12 marzec, 2010, 12:40
autor: ~Marlena
witam.mam pytanie czy jak mój mąż który pracował przez 6 lat zatrudniony na 1/2 etatu czy przysługuje mu ulga prorodzinna jeżeli teraz jest bezrobotny i nie mamy żadnego dochodu pomóżcie prosze!!!
piątek, 12 marzec, 2010, 12:41
witam.mam pytanie czy jak mój mąż który pracował przez 6 lat zatrudniony na 1/2 etatu czy przysługuje mu ulga prorodzinna jeżeli teraz jest bezrobotny i nie mamy żadnego dochodu pomóżcie prosze!!!
piątek, 12 marzec, 2010, 12:44
autor: ~Kamil
hej.jeżeli jestem zatrudniony na 1/2 etatu to czy przysługuje mi ulga prorodzinna na syna?
piątek, 12 marzec, 2010, 12:45
piątek, 12 marzec, 2010, 22:15
autor: ~Dorota W.
Pani Marii dziękuje bardzo za odpowiedź.
piątek, 12 marzec, 2010, 22:37
jeżeli jest jakikolwiek dochód opodatkowany,to wówczas można odliczyć ulgę od podatku,
środa, 17 marzec, 2010, 19:50
autor: ~Monika .
Mam pytanie, bardzo prosze o pomoc
Nie ukończyłam jeszcze 25 lat i studiuje, dopiero od listopada mam staż, więc moj dochód nie przekroczył 3091 zł. Rodzice odliczając na mnie ulgę NA DZIECKO powinni otrzymac kwote 1112.04 za cały rok? czy tylko za 10 miesiecy, które nie pracowałam? czyli 926.70?
środa, 17 marzec, 2010, 21:25
jeśli studiowałaś przez cały rok to rodzice mogą odliczyć całą kwotę ulgi
środa, 17 marzec, 2010, 21:53
autor: ~GIENIA KR
witam.Pytanie: mam pierwszą grupe inwalidztwa,jestem samotną matką, otrzymuje rentę,zameldowane są u mnie dwójka dzieci już dorosłe pracujące..Moje pytanie brzmi: - pita wypełniać mam w sposób indywiudualny czy w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci?
wtorek, 23 marzec, 2010, 15:50
witam serdecznie,chciałabym się dowiedzieć czy mogę odliczyć ulgę na syna.syn ma 19 lat uczy się w technikum dziennym,w roku2009 przez 3 miesiące pracował w weekendy,łącznie zarobił 2200 zł netto
wtorek, 23 marzec, 2010, 21:56
mam dwójke dzieci, córkę z poprzedniego małżeństwa oraz synka ze związku nieformalnego; ojciec synka mieszka ze mną i wspólnie wychowujemy dzieci;
czy możemy oboje rozliczyć się jako osoby samotnie wychowujący dzieci i odliczyć ulgę na dzieci - każde z nas na jedno?
czwartek, 25 marzec, 2010, 22:46
autor: ~adda
mam komornika na karku nie orientuje sie ktos czy dostane pieniazki ? czy komornik je odliczy ?
czwartek, 25 marzec, 2010, 22:46
autor: ~adda
mam komornika na karku nie orientuje sie ktos czy dostane pieniazki ? czy komornik je odliczy ?
sobota, 27 marzec, 2010, 12:39
autor: ~_studentka_
Witam, jestem studentką, w wakacje przez 6 tygodni pracowałam za granicą i zarobiłam w przeliczeniu na polskie około 4000zł. Właśnie złożyłam dokumenty w celu rozliczenia podatku do holenderskiego urzędu i mam w związku z tym dwa pytania: czy jeżeli rozliczam się za granicą muszę rozliczyć się również w Polsce? I czy w tym przypadku moi rodzice mogą odliczyć na mnie wówczas ulgę? Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
sobota, 27 marzec, 2010, 12:56
autor: ~anna
sądze za komornik je zabierze za pośrednictwem urzędu skarbowego
sobota, 27 marzec, 2010, 12:57
autor: ~anna
sądze za komornik je zabierze za pośrednictwem urzędu skarbowego
sobota, 27 marzec, 2010, 14:41
autor: ~_studentka_
Witam, jestem studentką, w wakacje przez 6 tygodni pracowałam za granicą i zarobiłam w przeliczeniu na polskie około 4000zł. Właśnie złożyłam dokumenty w celu rozliczenia podatku do holenderskiego urzędu i mam w związku z tym dwa pytania: czy jeżeli rozliczam się za granicą muszę rozliczyć się również w Polsce? I czy w tym przypadku moi rodzice mogą odliczyć na mnie wówczas ulgę? Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
wtorek, 13 kwiecień, 2010, 21:54
autor: ~ewka
czy będąc na zasiłku można skorzystać z ulgi na dzieci
wtorek, 13 kwiecień, 2010, 22:09
autor: ~ewka
czy będąc na zasiłku można skorzystać z ulgi na dzieci
wtorek, 13 kwiecień, 2010, 22:10
można, ale trzeba mieć podatek aby odliczyć ulgę na dzieci
niedziela, 25 kwiecień, 2010, 19:17
autor: ~bożena
moja córka jest studentką na dziennych studiach i dorabia na umowę zlecenie,mąż jest rolnikiem a ja na zasiłku dla bezrobotnych oprócz tego mam jeszcze trójkę dzieci czy mam prawo do skorzystania z ulgi na dzieci?
niedziela, 25 kwiecień, 2010, 21:11
masz prawo, ale czy z nich skorzystasz to zależy jaki wyjdzie ci podatek w PIT-37
środa, 28 kwiecień, 2010, 17:35
autor: ~makarena
czy to prawda,że w roku 2011 nie będzie już zwrotu podatku za dziecko w kwocie 1173,70
piątek, 28 maj, 2010, 20:57
autor: ~alex
czesc pracuje na 1/2 etatu i mam 6-letnią córeczke czy dostane na nią zwrot
piątek, 28 maj, 2010, 21:20
piątek, 28 maj, 2010, 21:25
piątek, 28 maj, 2010, 21:44
a kto to może wiedzieć ?
sobota, 29 maj, 2010, 07:11
sobota, 29 maj, 2010, 12:46
po co drugi raz pytasz zamiast napisać jakieś konkrety
sobota, 29 maj, 2010, 20:08
sobota, 29 maj, 2010, 20:48
nie pisze
sobota, 29 maj, 2010, 20:52
nie pisze
sobota, 29 maj, 2010, 22:26
nie pisze
poniedziałek, 11 październik, 2010, 11:51
autor: ~marus270381@interia.pl
we wrzesniu ozenilem sie zona ma 11 letnia corke z poprzedniego zwiazku ktora mieszka z nami ponadto mamy 2 letnia coreczke i tylko ja place podatki czy moge odiczyc ulge na dwoje dzieci?
środa, 19 styczeń, 2011, 19:11
autor: ~ala
Czy przysługuje ulga podatkowa na dzieci w rozliczeniu roku 2010
środa, 19 styczeń, 2011, 19:17
tak, nie zniesiono jej
wtorek, 25 styczeń, 2011, 16:37
autor: ~anita
witam, corka w 2010 r w maju zdala mature, podjela nauke w policealnej szkole. Czy moge odliczyc ulge na corke za caly rok ? czy tylko za 8 miesiecy ? dziekuje za odpowiedz
środa, 26 styczeń, 2011, 12:09
autor: ~studentttt
Witam,
kwota której nie moge przekroczyć tj 3091 to jest netto czy brutto?bo nie wiem czy przekroczyłem.Z góry dziekuje za odpowiedz
środa, 2 luty, 2011, 22:36
autor: ~jacek89
witam miesiecznie zarabiam 1317 brutu i do tego mialem jeszcze 2 umowy zlecenie na jednej 2110 bruto a drugiej 3700 bruto czy otrzymam zwrot podatku
środa, 2 luty, 2011, 22:41
autor: ~jacek89
witam miesiecznie zarabiam 1317 brutu i do tego mialem jeszcze 2 umowy zlecenie na jednej 2110 bruto a drugiej 3700 bruto czy otrzymam zwrot podatku
środa, 2 luty, 2011, 22:54
trudno zgadnąć, bo za mało danych podałeś
nie odświeżaj strony, bo wpisy się tu powielają
czwartek, 3 luty, 2011, 16:23
autor: ~kasia
Skonczylam studia w lipcu, od sierpnia jestem na stażu? czy przysługuje ulga dla rodziców za okres od stycznia do lipca?
czwartek, 3 luty, 2011, 17:14
autor: ~ala
witam prowadzę dzialalność gospodarczą , jestem na ryczalcie , mam syna ktory uczęszcz do szkoły czy należ mi sie ulga na syna do odliczenia?
pozdrawiam
niedziela, 6 luty, 2011, 23:40
autor: ~kamila
Witam.jestem matka 5 miesiecznego dziecka ur.29.08.10.z ojcem dziecka zyjemy w konkubinacie.ja nigdzie nie pracuje a ojciec dziecka pracuje na umowe-zlecenie m-c zarabia 329.00zl.moje pytanie brzmi:czy nalezy sie mam ulga na dziecko i w jakiej wysokosci(Jak to obliczyc),czy ojciec dziecka moze odliczyc ta ulge na rozliczeniu.z gory dziekuje za odpowiedz.
niedziela, 6 luty, 2011, 23:44
Witam.jestem matka 5 miesiecznego dziecka ur.29.08.10.z ojcem dziecka zyjemy w konkubinacie.ja nigdzie nie pracuje a ojciec dziecka pracuje na umowe-zlecenie m-c zarabia 329.00zl.moje pytanie brzmi:czy nalezy sie mam ulga na dziecko i w jakiej wysokosci(Jak to obliczyc),czy ojciec dziecka moze odliczyc ta ulge na swoim picie.z gory dziekuje za odpowiedz.
poniedziałek, 7 luty, 2011, 01:28
autor: ~xyz
Należy. Ojciec dziecka może ją rozliczyć.Niestety przy tych zarobkach całej ulgi nie dostaniecie :-(
poniedziałek, 7 luty, 2011, 09:04
autor: ~gosia
witam jeli maż pracuje na umowe zlecenie to potracają mu cały podatek od kwoty 329 zł czyli jakieś 60 zł miesiecznie to jest w przyblizeniu 60 razy 12 miesiecy 720 zl taką potrącono mu gdzies zaliczke na podatek więc jesli by sie rozliczyl indywidualnie to bedzie mial jakies 580 do zwrotu kwota zwolniona a jesli na dziecko to calość zaliczki czyli jakies 720 zł. Nalezy pamiętac ze jezeli dziecko urodziło sie 29.o8.10 to mozxemy odliczyć tylko trzy miesiące ulgi czyli w Waszym przypadku jakieś 270 zł
poniedziałek, 7 luty, 2011, 09:10
panstwo nie daje nic za darmo i dziwi mnie jak czytam te bzdety ze ludzie którzy zarabiają dużo mają ulge na dziecko i mają lepiej. Weźmy pod uwagę fakt ,że Ci ludzie zapłacili wcześniej te pieniądze. To jest ulga od podatku a nie becikowe ze kazdemu sie nalezy jak leci.
poniedziałek, 7 luty, 2011, 09:16
panstwo nie daje nic za darmo i dziwi mnie jak czytam te bzdety ze ludzie którzy zarabiają dużo mają ulge na dziecko i mają lepiej. Weźmy pod uwagę fakt ,że Ci ludzie zapłacili wcześniej te pieniądze. To jest ulga od podatku a nie becikowe ze kazdemu sie nalezy jak leci.
poniedziałek, 7 luty, 2011, 10:00
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
poniedziałek, 7 luty, 2011, 10:01
xyz Dziekuje bardzo za odpowiedz.
poniedziałek, 7 luty, 2011, 14:16
autor: ~ZAINTERESOWANA
Witam.córka ur.08.10r.Czy ojciec dziecka może w całości rozliczyć ulge na dziecko jeśli pracuje na umowę zlecenie i miesięcznie zarabia329.00BRUTTO A 246.67Netto.Nie jesteśmy małżeństwem.Ile możemy dostać zwrotu.
wtorek, 8 luty, 2011, 09:17
autor: ~Waldek
czy jest możliwość abym mógł rozliczyć się z moja konkubiną na jednym picie jeśli mamy wspólne dziecko.
wtorek, 8 luty, 2011, 09:47
~zainteresowana,nie może odliczyć ulgi na dziecko,bo nie ma od czego,rozliczając się sam dostanie cały podatek do zwrotu,
~Waldku,niestety nie możesz, warunkiem jest bycie małżeństwem przez cały rok podatkowy
środa, 9 luty, 2011, 13:59
autor: ~ryba270
Mąż rozlicz Pit28 jest na ryczałcie czy morze odliczyć ulgę na dzieci!!!
środa, 9 luty, 2011, 14:36
w PIT-28 nie można odliczyć ulgi na dzieci
wtorek, 15 luty, 2011, 10:33
autor: ~klaudia
Witam.Mam 6m-c corke nie mam meza.czy ojciec dziecka może odliczyć ulge na córkę na swoim zeznaniu podatkowym jeśli brutto zarabia 329Zł.m-c i Pracuje na umowę zlecenie.bardzo prosze o odpowiedz
wtorek, 15 luty, 2011, 10:33
autor: ~klaudia
Witam.Mam 6m-c corke nie mam meza.czy ojciec dziecka może odliczyć ulge na córkę na swoim zeznaniu podatkowym jeśli brutto zarabia 329Zł.m-c i Pracuje na umowę zlecenie.bardzo prosze o odpowiedz
wtorek, 15 luty, 2011, 12:39
autor: ~niki
czy dostane zwrot jeśli miałem dochodu 26470.01?
wtorek, 15 luty, 2011, 13:13
do niki - a za co miałby być ten zwrot ?

do klaudii - skoro ojciec wychowuje swoje dziecko razem z matką to ma prawo do ulgi, ale czy ją odliczy to zależy jaki będzie miał podatek w PIT-37
środa, 16 luty, 2011, 13:37
autor: ~wojtek 7502
witam.rozliczam się razem z żoną,jestem nie pracujący.mam z pierszego małżenstwa corke którą obecna żona nie adoptowała czy od dochodów żony można odliczyc ulge na córke
sobota, 19 luty, 2011, 15:43
Jeżeli mąż zarabia 995zł,a ja pracowałam sześć miesięcy i zarobiłam sześć tysięcy złotych to czy możemy sobie obić ulgę na dwoje dzieci i internet?
sobota, 19 luty, 2011, 17:26
internet odejmuje się od dochodu i pewnie może wam nie wystarczyć podatku na odjęcie całej ulgi na dzieci, zależy jaki wam wyjdzie podatek w PIT-37
sobota, 19 luty, 2011, 20:42
Dziękuję!:)
sobota, 19 luty, 2011, 20:47
Dziękuję!:)
wtorek, 22 luty, 2011, 12:46
autor: ~iwka
witam.mieszkam z konkubinem od trzech lat mam dwie corki z poprzedniego zwiazku ktore wychowuje razem z konkubinem ja nie pracuje.czy konkubin moze odliczyc ulge prorodzinna na moje dzieci
wtorek, 22 luty, 2011, 12:59
autor: ~małgosia
Nie moze.
wtorek, 22 luty, 2011, 13:02
autor: ~kinga
Witam serdecznie.czy moj konkubin z ktorym mieszkam od trzech lat i wspolnie wychowujemy moje dwie corki z poprzedniego zwiazku moze odliczyc ulge prorodzinna na na moje corki.z gory dziekuje za odpowiedz.
wtorek, 22 luty, 2011, 13:04
autor: ~iwka
Dzieki.a powinien moc bo to przeciez on ponosi wszystkie koszty ich wychowania
wtorek, 22 luty, 2011, 13:08
autor: ~kinga
Witam serdecznie.czy moj konkubin z ktorym mieszkam od trzech lat i wspolnie wychowujemy moje dwie corki z poprzedniego zwiazku moze odliczyc ulge prorodzinna na na moje corki.z gory dziekuje za odpowiedz.
wtorek, 22 luty, 2011, 13:12
autor: ~małgosia
Wiele spraw dla dobra dzieci być powinno ale niestety nie jest.Taki kraj.
wtorek, 22 luty, 2011, 13:13
autor: ~tesia028
Witam.
Zaczęłam pracę 10 maja 2010. czy ulgę na dziecko mogę odliczyć od maja? Proszę o szybką odp.
wtorek, 22 luty, 2011, 13:49
ulga na dziecko nie ma nic wspólnego z datą rozpoczęcia pracy
niedziela, 27 luty, 2011, 11:50
Witam. Jestem osobą samotnie wychowującą dziecko,korzystam z ulgi prorodzinnej, moja córka studiuje dziennie i zarobiła w 2010 roku 920 złotych (wiem, że jest to kwota wolna od podatku). Rozliczam się razem z córką i mam pytanie: gdzie wykazać kwotę zarobioną przez córkę?
niedziela, 27 luty, 2011, 22:53
nigdzie - córka musi zrobić swój własny PIT-37 i wykazać ten przychód, o ile dotyczy on jej pracy
poniedziałek, 28 luty, 2011, 08:49
czy jak mam do zwrotu 524(zaliczka pobrana przez płatnika) i jestem matka samotnie wychowująca dziecko to jaka ulga na dziecko mi się należy? i czy wogule mi się należy? bardzo proszę o odpowiedz
poniedziałek, 28 luty, 2011, 20:03
Dziękuję za odpowiedź
poniedziałek, 28 luty, 2011, 20:18
do Marty - napisz jaki ci wychodzi podatek, bo ulgę na dziecko odlicza się od podatku
jeśli masz podatek 0 to nie ma od czego jej odliczyć
czwartek, 3 marzec, 2011, 11:56
autor: ~marysia
coerka sie uczy ale jest zameldowana pod innym adresem.Nadmieniam ze jest na naszym utrzymaniu.Czy moge ubuegac sie o ulge?
czwartek, 3 marzec, 2011, 11:57
autor: ~marysia
coerka sie uczy ale jest zameldowana pod innym adresem.Nadmieniam ze jest na naszym utrzymaniu.Czy moge ubuegac sie o ulge?
piątek, 4 marzec, 2011, 14:13
autor: ~adi
witam!!!mam pytanie lecz najpierw przedstawię sytuację, mieszkam z wybranką (wdowa) i naszą córką (wszyscy ten sam meldunek), nie chcemy brać ślubu, więc żyjemy w konkubinacie (kto wymyślił taki fatalny termin), córka ma nazwisko dziewczyny, obecnie tylko ja z naszej dwóki pracuje, czy wobec tego mogę odliczyć ulgę na córkę???
piątek, 4 marzec, 2011, 16:47
Wiem, że w PIT- 0 odlicza się studia dziecka. Ale nie wiem pod jaka pozycją mam wpisać daną kwotę? Bardzo proszę o odpowiedź.
piątek, 4 marzec, 2011, 19:50
do Marysi - tak mozesz odliczyc ulge o ile corka nie ukonczyla 25 lat i nie miala dochodow powyzej ok 3 tysi

do adi - tak jezeli to Twoja corka wg papierow :)

do Bogny - kosztow studiow dziecka sie nie odlicza
sobota, 5 marzec, 2011, 14:31
Wera. Córka nie ukończyła 25 roku życia jeszcze. Napisałam studia, choć dokładnie jest to szkoła policealna. Chyba mogę sobie odliczyć to w podatku? Tylko nadal nie wiem gdzie i pod jaką pozycją w PIT-) mogę sobie wpisać. Proszę o podpowiedź.
sobota, 5 marzec, 2011, 15:15
Bogna, nie ma odliczenia na odpłatną naukę dziecka. Może masz na myśli ulgę prorodzinną za córkę ?
niedziela, 6 marzec, 2011, 14:38
Dziękuję za rady. Tak miałam na myśli ulgę prorodzinną.
poniedziałek, 7 marzec, 2011, 20:38
autor: ~czarna2010
witam, jak można wpisać ulgę na pit 37? to wpisuję się już jak policzy się podatek jak tak to czy jakieś adnotacje trzeba zrobić??
poniedziałek, 7 marzec, 2011, 21:47
Ulgę na dziecko wpisuje się w PIT/O i przenosi się do PIT-37 do poz. 114. Żadnych adnotacji się nie robi.
środa, 9 marzec, 2011, 09:24
autor: ~czarna2010
dziekuje
środa, 9 marzec, 2011, 09:37
autor: ~julka2901
moja córeczka urodziła się 29stycznia przez pewien czas byłam na macierzyńskim a resztę roku na macierzyńskim. z mężem rozliczamy się w różnych urzędach skarbowych czy mój mąż może doliczyć ulgę czy ja muszę??
poniedziałek, 4 kwiecień, 2011, 20:02
autor: ~ojciec
Proszę o pomoc bo juz nic z tego nie rozumiem. W 2010r. do czerwca prowadziłem własną działalność po czym do końca roku byłem bezrobotny i z PIT-u 11 mam zwrot 95zł,czy należy mi się na jedno dziecko cała suma 1170,70zł jako ulga prorodzinna a na 2-je dzieci 2341,40zł+zwrot 760zł za internet jeżeli zwrotu mam tylko 97zł? Mam dwoje dzieci i żonę bezrobotną. Zadaję takie pytanie ponieważ moja szwagierka ma jedno dziecko a mąż w roku 2010-tym pracował tylko trzy miesiące i zwrotu miał 560zł a na dziecko otrzymali 1020zł a ogółem 1580zł. PROSZĘ O POMOC DLACZEGO JEDNI OTRZYMUJĄ TAKI DODATEK A DRUDZY NIE?
poniedziałek, 4 kwiecień, 2011, 22:16
Jesteś w błędzie pisząc o takim "dodatku". To nie jest żaden dodatek, tylko ulgi obowiązujące na podstawie ustawy o pdof. Aby móc z nich skorzystać trzeba mieć odpowiednią kwotę dochodu, od którego wychodzi podatek wystarczający na odliczenie ulgi na dzieci, a pobrane zaliczki przeważnie są wtedy do zwrotu z US. Ulgi na dzieci należą się wam, ale ponieważ miałeś bardzo mały dochód to nie masz możliwości odliczenia ulg od podatku.
wtorek, 5 kwiecień, 2011, 21:13
autor: ~ojciec
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie tej że sprawy,bo dowiadywałem się z różnych źródeł inforcacji na ten temat i każdy co innego mi tłumaczył. Ja też byłem tego zdania że jeżeli mialem mały dochód to nie mam z czego sobie odłiczyć,lecz moja żona się upierała co do tego tematu kierując się sytuacją swojej siostry,lecz ona ma troszkę inną sytuację. jeszcze raz bardzo dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam serdecznie:)
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 08:42
autor: ~Joasia
Mam pytanie, mąż w ubiegłym roku dostawał wynagrodzenie miesięczne w kwocie najniższej krajowej, ja nie posiadam żadnego dochodu, ponieważ studiuję, mamy roczne dziecko. Czy rozliczając się razem dostaniemy jakiś zwrot?- i w jakiej kwocie, z jakiego tytułu? Mąż twierdzi, że jest to niekonieczne i żadnych korzyści z tego nie będzie, więc rozliczy się sam. Natomiast ja słyszałam, ze może dostać zwrot za żonę i za dziecko... pomóżcie proszę.
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 08:54
Mam pytanie, mąż w ubiegłym roku dostawał wynagrodzenie miesięczne w kwocie najniższej krajowej, ja nie posiadam żadnego dochodu, ponieważ studiuję, mamy roczne dziecko. Czy rozliczając się razem dostaniemy jakiś zwrot?- i w jakiej kwocie, z jakiego tytułu? Mąż twierdzi, że jest to niekonieczne i żadnych korzyści z tego nie będzie, więc rozliczy się sam. Natomiast ja słyszałam, ze może dostać zwrot za żonę i za dziecko... pomóżcie proszę.
wtorek, 12 kwiecień, 2011, 08:57
sobota, 30 kwiecień, 2011, 00:39
autor: ~Val de Mar
A ja mam pytanko. Otóż dość frywolnie podchodziłem do kwestii ulgi na dzieci w latach ubiegłych i po prostu jej nie rozliczałem od momentu, gdy weszła w życie. Czy mogę teraz zrobić korekty do zeznań PIT z lat 2007-2009 i hurtem ulgi odliczyć? Oczywiście w tym roku prezentu Skarbowi Państwa już robić nie zamierzam i odliczę co do grosika. Chodzi mi o lata ubiegłe. Jest to możliwe? Uzbierało się tego prawie 4500 zł (plus 2200 z haczykiem za 2010r), więc sumka całkiem przyjemna i akurat by się przydała :). Pobrałem na tę okoliczność nawet stosowne wersje formularzy PIT-37 i PIT-0 z US, obowiązujące w latach 2007-2009. Ktoś podpowie, czy da radę?
sobota, 30 kwiecień, 2011, 07:55
Prawo do odliczenia ulgi na wychowanie dzieci wynika z Art.27f
korzystanie z każdej preferencji podatkowej, w tym ulgi przewidzianej w tym artykule, uzależnione jest od spełnienia wszystkich ustawowych przesłanek wymaganych do jej zastosowania.

Jeżeli spełniasz te wszystkie warunki, to moim zdaniem możesz złożyć korektę zeznań za lata poprzednie z uwzględnieniem ulg.

Prawo do złożenia korekty zeznania, wynika z ordynacji podatkowej.
Art.81 & 1
Na złożenie korekty rocznego zeznania PIT Podatnik ma czas do upływu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku.

Wraz ze złożonymi korektami zeznań za te lata, należy złożyć pismo
wyjaśniające złożenie korekt, oraz Wniosek o stwierdzenie nadpłaty.

Wynika to z Art.75 ordynacji podatkowej

...Podatnikowi, który w zeznaniu rocznym wykazał zobowiązanie podatkowe nienależne lub w wysokości większej od należnej i wpłacił zadeklarowany podatek albo wykazał nadpłatę w wysokości mniejszej od należnej, przysługuje, zgodnie z Art. 75 & 2 pkt. 1 lit. a) Ordynacji podatkowej - uprawnienie do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty podatku.

Korekta deklaracji wraz z wnioskiem - Art.75 & 3
wtorek, 7 luty, 2012, 10:57
autor: ~Mona
pracuje jak fryzjerka na pol etatu i zaczelam szkole policealna czy moge odliczyc ja sobie od podatku?? jaki mam pit zlozyc i jak to wpisac??
wtorek, 7 luty, 2012, 14:29
autor: ~Pani M
Witam. Mam pytanie. Moja córka, ktora ma 20 lat jest osobą uczącą się w szkole policealnej , pracował w 2010 roku w wakacje i w 2011 roku na umowę zlecenie. Dochody nie przekroczył ww 3 tys. W tamtym roku podczas rozliczania podatków nie przyznano nam ww ulgi na dziecko uczące się. Dlaczego ? Czy jest to zalezne od tego, że mój mąż parcuje za najniższa krajową(ma podpisaną umowę na czas nieokreślony)a ja jestem bezrobotna? Tak przynajmniej stwierdziła osoba, która wypenia nam co rok deklaracje podatkowe.
Bardzo proszę o szybką i konkretną odpowiedz. Pozdrawiam :)
czwartek, 23 luty, 2012, 20:05
autor: ~madzia
witam ,mam pytanie-czy nalezy sie jakas ulga na dziecko uczace sie ?ja nie pracuje konkubent placi alimenty na corke
niedziela, 26 luty, 2012, 18:15
autor: ~mar1982cin
Witam. Mam pytanie.Jeżeli pracodawca opłaca mi podatek dochodowy od najniższej krajowej,a w PIT11 zaliczka pobrana przez płatnika to 607zł.,żona nie pracuje i mam 18 miesieczne dziecko, to czy należy nam się ulga na dziecko???
niedziela, 26 luty, 2012, 20:31
ulga należy się, ale i tak całej kwoty nie odliczysz, bo wyjdzie wam za mały podatek, z US będzie zwrot całej zaliczki 607 zł
poniedziałek, 27 luty, 2012, 21:20
autor: ~bezsenność
pytanie
Jesteśmy małżeństwem od kilku lat, wychowujemy razem moje dziecko, panie z US twierdzą że nie mogę rolziczać sie z mężem, bo dziecko jest tylko moje i ulga na dziecko przysługuje tylko dla mnie. Przeszukałam cały internet, i nie rozumiem ich argumentacji. Przecież, jeżeli na pIT-37, przy załączniku O, zaznaczę w "swojej" części ulge na dziecko, to jaki to jest konflikt??
poniedziałek, 27 luty, 2012, 21:22
autor: ~bezsenność
Odp
Chciałam dodać, że ojceiec dziecka nie żyje,i nikt inny nie ma prawa do korzystania z ulgi na dziecko oprócz mnie.
poniedziałek, 27 luty, 2012, 22:10
Dlaczego miałabyś nie móc się rozliczać z mężem, co one o tym powiedziały ?
Jeśli nie macie rozdzielności majątkowej to możecie razem się rozliczać.
Ulgę na dziecko zaznacz w swojej części.
środa, 29 luty, 2012, 15:32
autor: ~Joanna
Dla czego nie przysługuje mi ulga na dziecko jestem matką samotnie wychowującą dziecko nie mam w tej chwili żadnych dochodów
środa, 29 luty, 2012, 19:00
autor: ~artur
nie przysługuje Ci ulga właśnie dla tego że nie posiadasz żadnego dochodu. Ulga to możliwość odliczenie kwoty od zapłaconego podatku, a jeżeli go nie płacisz to porostu nikt nie zwróci ci go.
środa, 13 marzec, 2013, 18:43
autor: ~milusia
Witam! czy należy mi się ulga za 23letnią córkę, jeśli od sierpnia jest mężatką, ale nie ma dochodu i studiuje.

Twoja Odpowiedź

Autor: ~
Temat:  
Data:    2014-04-20 15:21

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

O serwisie

Internetowy Serwis Księgowego Sfery Budżetowej to płatny serwis skierowany do wszystkich osób zajmujących się rozliczeniami w jednostkach sektora finansów publicznych. Czytaj więcej....