Uwaga! Od 1 lutego br ISKB w nowej odsłonie INFORLEX.PL Finanse Publiczne - Wypróbuj

Forum

piątek, 4 styczeń, 2008, 18:49
autor: ~gp
Proszę o pomoc nie wiem czy pracodawca może odliczyć w Pit 40 każdemu z małżonków część ulgi na dziecko do wysokości zapłaconego podatku czy lepiej dokonać rozliczenia wspólnego małonków na Pit 37.Ja sama nie zapłaciłam tyle podatku żeby wystarczyło na całe odliczenie.
piątek, 4 styczeń, 2008, 19:14
autor: ~basia
Odp: ulga na dziecko
pracodawca nie odlicza żadnych ulg, więc pozostaje Ci rozliczenie się rm z mężem na PIT-37, wpisz siebie jako pierwszą /podatnik/ i drugą osobę jako współmałżonka, z reguły US zwraca nadpłatę podatnikowi /pierwszej osobie wpisanej, z reguły małżonkowie posiadają oddzielne np konta bankowe/. Nie ma sensu się w tym przypadku oddzielnie rozliczać.
piątek, 4 styczeń, 2008, 19:28
autor: ~An
Basiu i gp,

jeśli dochód uzyskany przez gp w 2007 roku był tylko od jednego pracodawcy (płatnika) to płatnik może Cię rozliczyć łącznie z ulgą na wychowanie dzieci - tym bardziej, że z Twoich zarobków wystarczy na całość odliczenia.
Oczywiście w tym celu musisz złożyć pracodawcy PIT-12 + oświadczenie o spełnianiu warunków do uzyskania takiego odliczenia - maksymalnie przed 10 stycznia 2008.
Pozdrawiam :)
sobota, 5 styczeń, 2008, 02:28
autor: ~Hi
Pracodawca MOŻE ..... i MUSI !!!!, Wystarczajęce będą Wasze oświadczenia dla pracodawców o odliczeniu ulgi prorodzinnej ze wskazaniem konkretnej kwoty do odliczenia. Np ... Ty oświadczysz, że chcesz w roziczeniu pit 40 uwzglednić ulgę w wys 500 zł (mowa jest o 1 dziecku), zaś ojciec dziecka napisze, że chciałby skorzystać z ulgi na dziecko w wysokości 645, ponieważ matka skorzysta z odliczenia w wys 500 zł.Łączna kwota daje sumę 1145.Te oświadczenia muszą być oddane pracodawcom łącznie z pit-12 do 10.01.2008. Koniec i kropka. :)):))
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:17
autor: ~channah13
a jaka jest treść tego oświadczenia??
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:21
a jaka jest treść tego oświadczenia??
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:25
autor: ~delka
Imię i nazwisko
Adres
(pracownika) Miejscowość i data

OŚWIADCZENIE
Niniejszym oświadczam, że spełniam warunki określone w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uprawniające mnie do skorzystania z ulgi z tytułu wychowywania dzieci.

Wymieniona ulga przysługuje mi na 2 dzieci. Obliczona zgodnie z art. 27f ust. 2-5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kwota odliczenia od podatku wynosi (przykładowo) 2.290,16 zł, słownie: dwa tysiące dwieście dziewięćdziesiąt złotych 16/100.

Podpis pracownika
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:28
dziękuję Ci bardzo!!!
i to wszystko oddać pracodawcy czy w US??
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:34
do pracodawcy, ale nie można przekroczyć terminu, bo pracodawca może wtedy odmówić rozliczenia - termin, jak było o tym wyżej, to 10.01.2008
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:36
rozumiem że razem z pIT 12??
przepraszam że tak pytam, ale to moje pierwsze dziecko.
I jescze jedno, czy wystarczy jak złoży to tylko mąż, czy ja też muszę??
od kwietnia jestem z dzieckiem w domu, najpierw macierzyński a później wychowawczy. Nie wiem ile bym miała zwrotu...
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:43
W waszej sytuacji myśle, że lepiej by było rozliczyć się razem z mężem, a nie przez zakład pracy, ale, żeby to stwierdzić ostatecznie , trzeba mieć więcej danych. Wszystko zależy od tego jakie zarobki ma mąż, jaki dochód opodatkowany miałaś Ty w roku 2007 (wychowawczy jest zwolniony z podatku).
niedziela, 6 styczeń, 2008, 12:47
ja mam najniższą krajową i od stycznia do 16 kwietnia byłam na chorobowym, później macierzyński i od 19 sierpnia na wychowawczym. Mąż pracuje cały rok, zarobki w granicach 2000 zł.
Jeśli chcielibyśmy sami, to gdzie złożyć oświadczenie i pit??
dodam, że ja mój PIT 11 dostanę pewnie w marcu. pracodawcy się z tym nie spieszy :o((
niedziela, 6 styczeń, 2008, 13:32
autor: ~anetina
a czy takie oświadczenie trzeba złożyć do urzędu skarbowego, jeśli sama się rozliczam na warunkach jako samotna matka?
niedziela, 6 styczeń, 2008, 18:15
autor: ~Iwcia
co z ta ulga mam 3 dzieci maz tylko pracuje średnia miesieczna pęsja to 1800zł czy nam sie nalezy zwrot z tego tytółu . dziś w telewizji mówili ze bedzie sie nalezeć tylko tym osoba które złożą jakąś specjalna deklarację w urzedzie skarbowym do dnia 10.01 08 jak ktos tego nie zrobi to nie bedzie mógł odliczyc nic z tej ulgi na dzieci. prosze o odpowiedz czy mi sie nalezy i czy taka deklaracje trzeba złozyc czy jest to obowiazkiem aby dostac taka ulge
niedziela, 6 styczeń, 2008, 20:23
autor: ~aga
Jeśli pracodawca zastosuje ulgę rodzinną w PIT 40 to w jakiej formie Ja ją będę miała wypłaconą ?
niedziela, 6 styczeń, 2008, 20:52
autor: ~koleżanka
nie oglądałam tego w telewizji, ale wiem, że powiedzieli bzdurę. Konieczność złożenia oświadczenia dotyczy tylko sytuacji gdy pracownik składa płatnikowi PIT-12 w celu rozliczenia przez zakład pracy i gdy chce skorzystać z ulgi na dziecko. Przy samodzielnym rozliczaniu się nie trzeba do US składać żadnych oświadczeń.
Do channah13 - rozliczcie się razem, będzie korzystniej
niedziela, 6 styczeń, 2008, 22:21
autor: ~dzidzia
bardzo prosze o informacje w sprawie tej ulgi na dziecko. moja corka ma 20 lat uczy sie w prywatnej szkole, a jedynym problemem jest ze w wakacje 4 miesiace pracowala w Anglii, czy bede mimo to mogla odliczyc sobie te 1145 zł. prosze o odp
niedziela, 6 styczeń, 2008, 23:10
autor: ~iwona
mam 4 dzieci które sie uczą obydwoje z mężem pracujemy jak będzie się nam lepiej rozliczyć razem czy osobno średni dochód mięsięczny po odciągnięciu podatku około 3,500 ile możemy uzyskać na 1 dziecko. proszę o odp.
niedziela, 6 styczeń, 2008, 23:17
do ~Iwony - > poczytaj posty pod tematem "Ulga na dziecko do odliczenia.." ~Jacka (jeżeli posortujesz sobie tematy wg ostatniej odpowiedzi, to on będzie gdzieś w pobliżu tego wątku) - tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
poniedziałek, 7 styczeń, 2008, 07:48
autor: ~agata
ulga na dziecko
Mam pytanie czy z ulgi może skorzystać tylko mąż? Prowadzi on działalność gospodarczą, jest też zatrudniony w państwowym zakładzie pracy. Zarabia znacznie więcej ode mnie. Nie możemy się rozliczać razem, bo mamy rozdzielność majątkową. Czy jeśli korzystałby tylko on z tej ulgi, ja muszę napisać jakieś oświadczenie, że nie korzystam?. Pozdrawiam. Agata
poniedziałek, 7 styczeń, 2008, 12:53
autor: ~aga
Prosze powiedzieć w jakie formie pracownik otrzyma tą ulge jeśli przcodawca rozliczy go na PIT 40
wtorek, 8 styczeń, 2008, 11:53
autor: ~lidia
czy z ulgi na dziecko można skorzystać wychowując samotnie dziecko
środa, 9 styczeń, 2008, 11:08
autor: ~ewa
jak sie rozliczyc mam dwoje dzieci ja i maz pracuje ale zarabiamy najnisza krajowa czy nam sie przysługuje to rozliczenie na dzieci
środa, 9 styczeń, 2008, 11:13
autor: ~monika
Jestem na wychowawczym bez płatnym czy mogę sie rozliczyć mam dwoje dzieci
środa, 9 styczeń, 2008, 11:35
autor: ~kasia
jesli pracodawca rozliczy pracownika i skorzysta z ulgi rodzinnej to w jaki sposób pracownik dostanie zwrot
czwartek, 10 styczeń, 2008, 13:16
autor: ~serce w rozterce:)
Gdy pracownik złozy pit-12 i odpowiednie zaświadczenie to pracodawca czyli płatnik musi go rozliczyć i do końca marca wypłacic ulgę. Należy pamiętać że ulga zwracana jest do wysokości wpłaconego do US podatku za rok 2007. Jeśli znajdzie ona pokrycie w podatku to szczęście, jesli natomiast nie zmieści sie to pracownik otrzyma tylko tyle z tej ulgi ile podatku wpłacił. To po pierwsze, po drugie ulga należy sie na każde dziecko uczące sie do 25-go roku życia, warunkiem jest by dziecko dorosłe nie przekroczyło dochodu w roku 2007 3000 z groszami:) Jeśli komus pomogła to sie cieszę:)
czwartek, 10 styczeń, 2008, 13:43
autor: ~ola
bardzo pomogło
czwartek, 10 styczeń, 2008, 17:44
autor: ~emilia
A jak to wygląd z rozliczeniem się małżeństwa jeśli jedna osoba pracuje a druga osoba jest bezrobotna tylko miała dochód w 2007 r w kwocie (108,98 zł)bo do tej pory rozliczaliśmy się razem i zawsze mieliśmy zwrot podatku w kwocie około 500 zł czy to będzie korzystne dla nas jeśli skorzystamy z ulgi na dziecko (mamy jedno)i jaka to ma byc kwota tej ulgi.
środa, 16 styczeń, 2008, 11:23
autor: ~mama
zarabiam okolo 960 zł netto miesiecznie,mam 2 dzieci ,ile moge odliczyc ulgi na moje skarby
poniedziałek, 11 luty, 2008, 13:14
autor: ~cypress
Mam pytanie, moja corka ma 22 lata i studiuje zaocznie. w zeszlym roku pracowala na umowę-zlecenie za 300zł brutto miesiecznie. czy przysluguje mi na nia ulga na dziecko??
czwartek, 28 luty, 2008, 11:39
autor: ~Mariusz
mam pytanko zona pracoje na pol etatu zarobek okolo 500 zl ja nie pracoje mamy dwoje dzieci czy ta ulga na dzieci nam przysluguje.zona tez dostala rozliczenie z zusu za 1 miesiac okolo 650 zl i z urzedu pracy za pol roku okolo 150zl.
wtorek, 4 marzec, 2008, 17:44
autor: ~przemek
mam pytanie. ile czasu ma urząd skarbowy na zwrot podatku w związku z ulgą na dziecko? słyszałem, że 3 miesiące, ale liczone od końca kwietnia, czy od dnia złożenia pitu?
środa, 12 marzec, 2008, 14:00
autor: ~Justyna
mam pytanie mam jedno dziecko i jestem na urlopie wychowawczym mąż sam pracuje zarobek około 15oo zł. czy przy takim dochodzie mogę odliczyć całą ulgę na dziecko.Jeśli nie to jaki musi być dochód żeby przysługiwała nam cała ulga na dziecko.
piątek, 14 marzec, 2008, 17:54
autor: ~Aneta
mam pytanie, czy ulga na dzieci za 2007 rok, będzie doliczona do dochodu za 2007 rok?
wtorek, 18 marzec, 2008, 07:44
autor: ~ania
w ubiegłym roku byłam na urlopie wychowawczym,mąż zarabia najniższą krajową,mamy 2 dzieci,czy przysługuje nam ulga na dzieci i w jakiej kwocie
czwartek, 10 kwiecień, 2008, 20:25
autor: ~Małgorzata
Dowiedzialam sie że odliczona w 2007 r ulga prorodzinna na dzieci w wysokości 1145,07 na dziecko będzie doliczna do naszych dochodów za 2007r przez urzędy skarbowe jako nasz dochod czy to prawda?
czwartek, 10 kwiecień, 2008, 20:56
autor: ~Elżbieta
Nie będzie doliczona do dochodów tylko będzie miała wpływ na nasze dochody to samo dotyczyło wcześniej innych ulg podatkowych.
Dawniej korzystałam z ulgi na remonty i też podatek który miałam do zwrotu powiększył mój dochód netto, dlatego że US wykazuje podatek nie w takiej wysokości jaką zaplaciliśmy ,ale pomniejszając zaliczkę o podatek do zwrotu przez US.
piątek, 18 kwiecień, 2008, 20:04
autor: ~Kaja
Chciałabym się dowiedzieć w jakich proporcjach wpisać ulgę w pozycjach 35 i 36 PIT/0 przy wspólnym rozliczeniu - 3 dzieci 3.435,24zł - czy wystarczy tę kwotę podzielić po prostu na pół, nie patrząc na dochody czy pobraną zaliczkę, czy może jednak trzeba je uwzględnić i wyliczyć ulgę proporcjonalnie dla obu rodziców?
środa, 8 październik, 2008, 16:36
autor: ~Dominika
urlop wychowawczy
Witam, z męzem mamy rozdzielnośc majątkową, jestem zatrudniona na umowe o prace dłużej niż 6 miesięcy i kończy mi się urlop macierzyński w przyszłym miesiącu wybieram sie na urlop wychowawczy, moje pytanie... 504 zł na członka rodziny czy mam liczy męża czy tylko mnie i dzicko,
Pozdrawiam
poniedziałek, 10 listopad, 2008, 15:36
autor: ~moniuka
mam pytanie: zarabiam okolo 650 zl miesiecznie ile bede mogla odliczyc za dziecko
czwartek, 29 styczeń, 2009, 14:59
autor: ~sinead
rodzice bez ślubu
Czy otrzymam ulgę jeśli ojciec dziecka prowadzi własną działalność gospodarczą i rozlicza się ryczautowo, a nie jesteśmy małżeństwem?
czwartek, 29 styczeń, 2009, 20:23
autor: ~ed
ulga rodzinna należy się kazdemu dziecku pod warunkiem że wychowuje go mama- tata, sama mama, sam tata, mama-nowy mąż mamy (ojczym dziecka) itd.Jeśli jest rozwód i dziecko przebywa przez 10 miesięcy u mamy a dwa miesiace u taty to oboje rodziców odliczają sobie ulge, z tym że mama odlicza za 10 miesięcy a tata za dwa. Jeśli rodzice mieszkają ze sobą a nie mają ślubu to ojciec może odliczyć całą ulge. Ty składasz PIT zerowy jeśli nie miałaś dochodu.
piątek, 6 luty, 2009, 21:48
autor: ~Dorota
jsli pobranyh zaliczek mam 460 zł to czy tylko tyle moge odliczyc na dzieko?
piątek, 6 luty, 2009, 23:07
autor: ~Maria
tak,tylko tyle
sobota, 14 luty, 2009, 17:21
autor: ~wera
mamy dwoje dzieci to czy maz moze odliczyc jedno dziecko a ja drugie
czwartek, 26 luty, 2009, 11:11
autor: ~Marek Marecki
Odp: Pytanie o ulge na dziecko ( Rodzina zastepcza)
Mam pytanie,jestem w rodzinie zastępczej. mam 21 lat, od 18 roku prowadze samodzielne gospodarstwo domowe ale mieszkam z rodzina zastępcza ciagle. Zmienila sie ustawa i od tego roku rodzina zastepcza tez moze odliczac ulge. CZy w moim przypadku tez jest to mozliwe? czy prawnie ciagle jestem w rodzienie zastępczej??
prosze o odpowiedz
czwartek, 26 luty, 2009, 11:21
autor: ~Marek Marecki
Odp: Pytanie o ulge na dziecko ( Rodzina zastepcza)
Mam pytanie,jestem w rodzinie zastępczej. mam 21 lat, od 18 roku prowadze samodzielne gospodarstwo domowe ale mieszkam z rodzina zastępcza ciagle. Zmienila sie ustawa i od tego roku rodzina zastepcza tez moze odliczac ulge. CZy w moim przypadku tez jest to mozliwe? czy prawnie ciagle jestem w rodzienie zastępczej??
prosze o odpowiedz
czwartek, 26 luty, 2009, 21:00
autor: ~ANETA WARSZAWA
W 2008 ROKU BYLAM NA URLOPIE MACIERZYŃSKIM,,,I TO BYL MOJ JEDYNY DOCHOD.OTRZYMAŁam PIT 11A Z ZUS-U I NIE WIEM CO DALEJ,,,,
--CZY MOGE OD TEGO PRZYCHODU ODLICZYC ULGE NA DZIECKO ?
--NA JAKIM FORMULARZU PIT MAM SIE ROZLICZYC
--JAK OBLICZYC DOCHOD Z TEGO PIT-U ? Z GÓRY DZIEKUJĘ.
piątek, 27 luty, 2009, 10:39
autor: ~ktos
jeśli masz podatek w wysokości ulgi na dziecko to możesz całą ulgę a jesli nie to do wysokości podatku,pozdrawiam
poniedziałek, 2 marzec, 2009, 20:45
autor: ~marek
Jeśli pobranych zaliczek mam 374zł i mam trójke dzieci to ile mogę odliczyć?
poniedziałek, 2 marzec, 2009, 22:21
autor: ~do Marka
374 zł !!!!!!!!!!!! Rany Boskie!
wtorek, 3 marzec, 2009, 18:00
autor: ~marek
Dzięki za współczucie
środa, 4 marzec, 2009, 12:16
autor: ~ANETA WARSZAWA
Witam ponownie,,,czy ktos zorientowany mogłby mi odpowiedziec na zadane wcześniej pytania ??
sobota, 7 marzec, 2009, 23:01
autor: ~bozka
co jeżeli córka 2008 zdawała maturę a odpoździernika studjuje aktorstwa
zaocznie w szkole porywatnej,ale nie pracuje....czy orzysługuje mi ulga
prorodzinna za 2008
sobota, 7 marzec, 2009, 23:07
tak,przysługuje CI ulga na córkę
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 12:23
autor: ~Robert
witam.od czerwca 2008 roku jestem po ślubie.wychowuję 10-cio letnią córkę,którą mam z innego związku.sąd miejsce pobytu ustalił przy mnie.chciałbym się dowiedziec czy mogę odliczyc córkę?z góry dziękuję za pomoc
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 12:27
witam.od czerwca 2008 roku jestem po ślubie.wychowuję 10-cio letnią córkę,którą mam z innego związku.sąd miejsce pobytu ustalił przy mnie.chciałbym się dowiedziec czy mogę odliczyc córkę?z góry dziękuję za pomoc
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 12:31
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 12:46
autor: ~stefa
Do Roberta ! Możesz.
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 12:55
a jeżeli moje zarobki miesięczne nie przekraczały 1200 zł.na rękę to też mogę odliczyc córkę?
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 13:02
autor: ~Ruda
Ulgę na dziecko odliczasz od PODATKU. Czyli tyle ile podatku pobrał ci pracodawca. Nie wiem czy od tak niskich dochodów wogóle coś pobrał.
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 13:27
a czy mógłby mi ktoś pomóc z tym:
jeśli przychód wyniósł -14.737,75
koszty uzyskania przychodów -1.131,85
zaliczka pobrana przez płatnika-964,00
to ile mogę odliczyc na córkę?
bardzo dziękuję za pomoc
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 14:28
Podaj jeszcze składki ub. społecznego i skł.ub zdrowotnego. Wtedy policzę.
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 14:59
skł.na ubezpieczenie społeczne-1.726,48
skł.na ubezpieczenie zdrowotne-867,05
dziękuję bardzo za pomoc
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 15:17
tak liczone na piechotę,przysługuje CI zwrot całego podatku 964,00
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 15:51
autor: ~ilona
mam pytanie rodzice rozliczają się razem czy jeżeli wyszło że zwrotu otrzymają jakieś nie całe 900zł to czy otrzymają ulgę na dziecko? z góry dziękuję
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 16:32
Bardzo dziękuję za pomoc obu Paniom.pozdrawiam i miłego dnia życzę.
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 16:37
Odp
mam jeszcze jedno małe pytanie.czy jeżeli w tym związku, w którym obecnie jestem mam drugą córkę to czy na drugie dziecko też powinienem odliczac czy też nie?
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 19:38
~Robercie,nie ma sensu ,bo masz za mało podatku,a może żona odliczy na drugą córkę,jeśli miała jakies dochody?odliczenie na jedno dziecko to 1173,70 za rok 2008
poniedziałek, 9 marzec, 2009, 20:29
już wszystko wiem.bardzo dziękuję za pomoc.pozdrawiam serdecznie
wtorek, 10 marzec, 2009, 22:37
autor: ~ANNA
Mam pytanie.
Jesteśmy małżeństwem mamy dwoje dzieci i rozdzielność majątkową, mąż pracuje, a ja nie pracuję, co z ulgą na dzięci?.
wtorek, 10 marzec, 2009, 23:41
autor: ~KASIA R
witam, proszę o pomoc,
od kwietnia 2008 jestesmy mażństwem rozliczyc sie razem nie mozemy, poniewaz nie jest to pełny rok podatkowy. ja nie pracuje, maz tak mamy dziecko, czy maż może odliczy ulge na dziecko ???
środa, 11 marzec, 2009, 06:12
autor: ~Mirasek
Tak Kasiu R, mąż może skorzystać z ulgi na dziecko.
środa, 11 marzec, 2009, 16:02
autor: ~amelia
Czy ktos moglby mi pomoc,
Jestem na wychowawczym bezplatym ale w 2008 pobieralam macierzynski za ktory dostalam PIT z ZUSu i z ktorego mam sie chyba rozliczyc .Ale nie mam pojecia jak to zrobic a chcialabym jesli to wogole mozliwe odliczyc choc czesc ulgi na dziecko.Prosze mi pomoc,,,napisze co mam w tym picie z zusu.

zasilki pieniezne(dochod)-5 610.42
zaliczka na podatek wplacona przez platnika-1 066.00

i to na tyle............czy z tego wogole mozna cos odliczyc,,,,POMOCY !!!!!!!
środa, 11 marzec, 2009, 16:15
Możesz Amelio odliczyć ulgę na dziecko.
Zwrot będziesz miała w kwocie 1066 zł ( zapłaconego podatku).
PIT 37 i PIT O
Dochód z macierzyńskiego wykazane jako inne źródła i zaliczka na podatek.
środa, 11 marzec, 2009, 16:16
autor: ~belisso
Witam, czy ktoś będzie umiał odpowiedziec na pytanie, otóż, moja mama samotnie wychowuje pełnoletnie, niepelnosprane dziecko, na które przyznany jest zasiłek pielęgnacyjny. Obecnie mama i brat są na recie. Z ustawy wynika, że mogą rozliczać się razem i tu pytanie, jaki formularz wypełnić? czy PIT 37, w którym miejscu w formularzu wpisać przychody brata, czy trzeba wypełnić inny formularz, proszę o odpowiedz
środa, 11 marzec, 2009, 17:23
autor: ~Karol
Witam. W poprzednim roku skorzystałem z ulgi na dziecko, jednak nie mogłem skorzystać z całej przysługującej mi kwoty ponieważ miałem zbyt niski dochód. Czy w tym roku mogę odliczyć kwotę 1173zł + resztę którą nie mogłem odliczyć w roku ubiegłym?? Proszę o odpowiedź.
środa, 11 marzec, 2009, 20:00
Karolu,możesz odliczyć tylko 1173,70,bo taka kwota przysługuje za rok 2008 na jedno dziecko.
środa, 11 marzec, 2009, 23:17
autor: ~amelia
,,,,,,,,, Mirasku,,,WIELKIE DZIEKI za pomoc...Jestem pod wrazeniem że na odpowiedz czekalam ,,,13 minut--------SZOK,,,nastawiłam sie na kilka dni albo wogóle zero odzewu,,,Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
czwartek, 12 marzec, 2009, 07:35
do ~belisso,jak przypuszczam i mama i brat ,każde dostało PIT40 z ZUS,brat nie musi się rozliczać,bo ZUS go rozliczył,natomiast mama może na syna niepełnosprawnego odliczyć ulgę na dziecko 1173,70,rozliczając się na PIT 37 i
PIT 0
czwartek, 12 marzec, 2009, 07:56
autor: ~WERA
jesli dziecko urodzilo sie w lipcu to normaniel cala kwote odliczxam?? 1173,7??
czwartek, 12 marzec, 2009, 08:33
Tak,WERA,odliczasz całą kwotę
piątek, 20 marzec, 2009, 10:37
autor: ~midnight
pracodawca odmówił mi wypłacenia zwrotu nadpłaconego podatku (rozliczał mnie zakład pracy - pit40)w marcu twierdząc że ma termin do końca kwietnia Szukam i szukam i nie mogę nic na ten temat zanleźć Czy ktoś orientuje się jaki termin ma pracodawca na zwrot nadpłaty z pitów 40?
piątek, 20 marzec, 2009, 10:51
autor: ~elly
do midnight
Pracodawca ma rację: w marcu ulgę zalicza na poczet zaliczki a resztę wypłaca w gotówce (czyli de facto wypłaci to w kwietniu jeśli nadpłatę masz większą niż zaliczkę na podatek za marzec)
piątek, 20 marzec, 2009, 20:10
~midnight,pracodawca ma obowiązek w marcu zmniejszyć zaliczkę,a jeżeli jeszcze jest nadpłata,również do końca marca powinien Ci ją wypłacić,
~elly,nie masz racji
piątek, 20 marzec, 2009, 20:15
://mojafirma.infor.pl/poradniki/466,2630,4,Rozliczenia-z-pracownikami.html
piątek, 19 czerwiec, 2009, 13:32
w roku 2008 pracowalam 6 m-cy na pelny etat,moje wynagrodzenie wachalo sie od 900 do 1100 zl na reke zaleznie od przyznanej premi... mam 5 letnia coreczke ktora wyczowuje sama,Zlozylam wraz z pitem 37 pit 0 na ulge okolo 12 marca i za pit37 dostalam zwrot (co wynika z sumy zwrotu) 14.05,lecz pieniazkow za ulge nie widac do dzisiaj :( ani zadnego wyjasnienia od strony urzedu... czy nic nie dostane jezeli tyle czasu minelo i nic? co sie dzieje?
piątek, 19 czerwiec, 2009, 13:48
US ma termin zwrotu 3 m-ce od terminu obowiązującego do rozliczeń rocznych,czyli od 01.05.2009 do 31.07.2009
piątek, 19 czerwiec, 2009, 14:25
Bylam przekonana ze US wyplaca razem wszystkie swiadczenia, przynajmiej tak myslalam. Czyli jest wszystko ok i mam czekac? dziekuje za odpowiedz :)
niedziela, 21 czerwiec, 2009, 20:05
aniu, moim zdaniem US już wypłacił ci wszystko co powinien, skoro rozliczałaś się jako samotna matka i miałaś niewielkie przychody to raczej na ulgę na dziecko się nie załapałaś - urząd nie zwraca więcej niż podatnik wpłacił jako zaliczki na podatek, a tym bardziej nie wypłaca kwoty samej ulgi na dziecko. Chyba czegoś nie zrozumiałaś, czy sama robiłaś swój PIT ? Napisz jakie miałaś dane do pitu, jak chcesz można sprawdzić.
czwartek, 7 styczeń, 2010, 10:03
autor: ~elunia
Witam, prosze o informację, mam 4 letnie dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, ile wynosi za rok 2009 ulga na dziecko niepełnosprawne?
piątek, 8 styczeń, 2010, 09:05
autor: ~madzia
Mój mąż od 4 miesięcy zarejestrowany jest jako bezrobotny. Ja od października jestem na stażu, nigdy wcześniej nie pracowałam. Czy możemy odliczyć ulgę na 3 letnie dziecko.
piątek, 8 styczeń, 2010, 09:52
autor: ~iraq
Dziecko prowadzi działalność gospodarczą i ma pit za staż z Urzędu Pracy na kwotę ok 2300. Z działalności wychodzi strata czyli brak dochodu. Poza tym dziecko ma 22 lata i studiuje zaocznie. Czy przysługuje rodzicom ulga na te dziecko???
piątek, 8 styczeń, 2010, 13:10
autor: ~iraq
Już byłem w urzędzie skarbowym i wiem, że rodzaj źródła dochodu nie ma znaczenia, więc spokojnie bedzie można się starać o ulgę prorodzinna.
niedziela, 10 styczeń, 2010, 12:46
autor: ~michal
jak zarabiam niecałe 1000 zl na reke mam 2 dzieci to ile moge odliczyc?
niedziela, 10 styczeń, 2010, 22:14
autor: ~Gusia
To jest ulga od podatku. Odliczeniu podlega kwota 92,67 zł za każdy miesiąc sprawowania opieki na 1 dziecko, czyli 1112,04 zł za cały rok na 1 dziecko. Oczywiście kwota ulgi nie może przekroczyć wartości zapłaconych zaliczek na podatek dochodowy. Dodam, że odliczenie to przysługuje łacznie obojgu rodzicom (bez względu na to czy rozliczają się wspólnie czy osobno)
Michal - jeśli się nie mylę, to od Twojego wynagrodzenia pracodawca potrącał najprawdopodobniej około 46-50 zł zaliczki co miesiąc, więc jest to około 550-600 zł za cały rok i tyle będziesz mógł odliczyć. Wysokość tej zaliczki będzie wpisana w PIT-11, który do końca lutego dostaniesz od pracodawcy.
poniedziałek, 18 styczeń, 2010, 18:58
autor: ~robert11
Mam pytanie. Ile moge odliczycz na dziecko,jezeli w umowie mam wpisana najnizsza krajowa.
poniedziałek, 18 styczeń, 2010, 19:09
autor: ~robert11
Mam pytanie. Ile moge odliczycz na dziecko,jezeli w umowie mam wpisana najnizsza krajowa.
poniedziałek, 18 styczeń, 2010, 19:16
Tyle, ile zostanie ci z odprowadzonego przez pracodawcę do US podatku po odjęciu składek na ubezpieczenie zdrowotne.
poniedziałek, 25 styczeń, 2010, 20:36
autor: ~onka
czy jeżeli moja zaliczka na podatek jest niższa niż ulga na dziecko to czy w PIT0
mam wpisać kwotę w wysokości zaliczki czy nic nie pisać? bardzo proszę o szybką pomoc :)
poniedziałek, 25 styczeń, 2010, 21:09
autor: ~onka
czy jeżeli moja zaliczka na podatek jest niższa niż ulga na dziecko to czy w PIT0
mam wpisać kwotę w wysokości zaliczki czy nic nie pisać? bardzo proszę o szybką pomoc :)
poniedziałek, 25 styczeń, 2010, 22:26
Lepiej wpisać tyle ile wynosi podatek, bo i tak przenosisz to do pit-37, a tam jest ograniczenie do wysokości podatku.
poniedziałek, 25 styczeń, 2010, 22:31
wpisujesz do wysokosci podatku
środa, 27 styczeń, 2010, 19:59
autor: ~matylda
Witam.
Mam 23 lata. Po dwuletniej przerwie (w nauce) podjęłam naukę w policealnym studium zawodowym od września 2009 r.
Pytanie: Czy w związku z powyższym moja mama skorzysta z ulgi prorodzinnej za cały rok 2009? Czy może proporcjonalnie do miesięcy nauki?
Dziękuję za odpowiedź
czwartek, 28 styczeń, 2010, 13:56
autor: ~Ak
Moim zdaniem ulga przysługuje za 4 miesiące, od września do grudnia. Ale może ktoś jeszcze to potwierdzi albo zaprzeczy.
czwartek, 28 styczeń, 2010, 15:24
4 miesiące jak napisała Ak.
czwartek, 28 styczeń, 2010, 17:20
autor: ~matylda
dziękuję za pomoc:)pozdrawiam forumowiczów
niedziela, 31 styczeń, 2010, 11:37
autor: ~marcin
mam pytanko prowadze dzialalnosc gospodarcza i oplacam zus moja zona urodzila i czy mi sie naleza jakes pieniazki z zusu na urodzenie synka dziekuje z gory
niedziela, 31 styczeń, 2010, 11:43
ZUS nie wypłaca żadnych świadczeń z tytułu urodzenia się dziecka
poniedziałek, 1 luty, 2010, 14:18
autor: ~justek
mam pytanie,we wrzeniu wróciłam po wychowawczym do pracy,zarabiam 2000 brutto,czy moge zrobić odliczenia na jedno nasze dziecko,mąż zarabia najmniejsza krajowa?
poniedziałek, 1 luty, 2010, 14:32
oczywiście,że możesz do wysokości podatku,przypuszczam,że jest niski
wtorek, 2 luty, 2010, 08:55
autor: ~justek
znaczy pełnego odpisu nie moge zrobić?
środa, 3 luty, 2010, 21:56
autor: ~hana193
Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź. Czy można zaliczyć do pitu odstępne płacone za szkołę policealne (studium)? Wpłata za szkołę wynosi mnie 170zł miesięcznie. Jeśli można to wliczyć do pitu to jak?
środa, 3 luty, 2010, 22:02
czesnego nie można odliczyć, już nie ma ulgi na dokształcanie
czwartek, 4 luty, 2010, 20:13
autor: ~Mariusz
Witam mam pytanie jesli rozliczam sie z umowy zlecenie czy moge skozystac z ulgi na dziecko
czwartek, 4 luty, 2010, 20:38
tak Mariusz oczywiscie spelniajac inne warunki dotyczace ulgi
czwartek, 4 luty, 2010, 20:44
autor: ~przemko
możesz - oczywiście pod warunkiem, że miałeś potrącane zaliczki na podatek
niedziela, 7 luty, 2010, 23:35
autor: ~koccuurek
Witam!!
w 2009 r odbywałam staż z UP Dziś dostałam PIT-11

przychód mam 6523,90
zaliczka pobrana przez płatnika 276,00
składni na ubezpieczenie to 487,62

i czy z takimi cyferkami mogę odliczyć sobie ulgę na dziecko?
niedziela, 7 luty, 2010, 23:49
Witam!!

przychód mam 6523,90

niedziela, 7 luty, 2010, 23:57
Witam!!

przychód mam 6523,90

poniedziałek, 8 luty, 2010, 08:37
możesz 276,00,do wysokości zaliczki
wtorek, 9 luty, 2010, 09:53
autor: ~dorota
mój 20-letni syn skończył liceum w 2009 r. Do końca roku nie pracował i nie osiągnął żadnych dochodów. Był na utrzymaniu moim i męża. Za jaki okres odliczyć ulgę, za cały rok czy za miesiące nauki?
wtorek, 9 luty, 2010, 09:54
za miesiące nauki.
środa, 10 luty, 2010, 11:30
nie znalazłam w ustawie o pit zapisu, mówiącego że za miesiące nauki. jest natomiast zapis że kończące 25 lat lub weźmie ślub.
środa, 10 luty, 2010, 11:46
Odp
jest jeszcze o osobach do 25 roku życia osiągających dochody, nic o miesiącach nauki pełnoletniego dziecka. dużo czytałam na temat tej ulgi ale nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. myślę że nie ma przepisu regulującego jednoznacznie tę kwestię. może ktoś kompetentny wypowie się na forum. będę wdzięczna.
środa, 10 luty, 2010, 23:05
autor: ~ulina
Mam zapytanie bo już się pogubiłam w zeszłym roku mąż dostał zwrotu ponad 2000zl - mamy 2 dzieci. w tym roku wychodzi mi że nie otrzyma zwrotu i nie może sie rozliczyc z ulgi na dzieci.

przychód: 30275,95
zaliczka pobrana przez płatnika: 2078
składki ubezp. społeczne: 3623,08
składki ubezp.zdrowotne: 1923,02

że tak spytam czy tym razem tez może odliczyć dzieci??? oraz internet w kwocie 599.92zł??? bardzo proszę o odpowiedź
czwartek, 11 luty, 2010, 08:46
do wysokości podatku,czyli 2078,a na 2 dzieci przysługuje 2224,08, internetu już nie odliczy
czwartek, 11 luty, 2010, 09:37
Do Doroty.
Ulga od podatku przysługuje na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego podatnik wykonywała władzę rodzicielską, funkcję opiekunna lub rodziny zastępczej (art. 27f ust.1).
Ale w art. 27f ust.6 jest napisane: "Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio do podatników utrzymujących pełnoletnie dzieci, o których mowa w art.6 ust.4 pkt 2 i 3, [...]".
A art. 6 brzmi:
"[...] 2. bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymywały zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną,
3. do ukończenia 25 roku życia uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, przepisach o szkolnictwie wyższym lub [...]"
wtorek, 16 luty, 2010, 17:54
autor: ~Andzia 24
chcialam zapytac czy osoba pracujca od sierpnia 2009 roku (czyli niepelny rok) moze odliczyc ulge na dziecko
wtorek, 16 luty, 2010, 21:22
autor: ~seba
witam!! mam pytanko ile odliczyć mogę za dziecko(rozliczam się wraz z żoną-żona bez dochodu) mając:
przychód:9815,77
koszty uzyskania przychodu:445
dochód:9370,77
zaliczka:655
składki społeczne:514,13
składki zdrowotne:478,10
czy kwota 1112,04 jest kwotą stałą za jedno dziecko?czy tylko można odliczyć tyle ile wyjdzie podatku?

pozdrawiam i proszę o odpowiedz!!!
wtorek, 16 luty, 2010, 21:34
witam!! mam pytanko ile odliczyć mogę za dziecko(rozliczam się wraz z żoną-żona bez dochodu) mając:
przychód:9815,77
koszty uzyskania przychodu:445
dochód:9370,77
zaliczka:655
składki społeczne:514,13
składki zdrowotne:478,10
czy kwota 1112,04 jest kwotą stałą za jedno dziecko?czy tylko można odliczyć tyle ile wyjdzie podatku?

pozdrawiam i proszę o odpowiedz!!!
wtorek, 16 luty, 2010, 21:35
Andzia 24 - tak, może odliczyć całą ulgę, jeśli tylko starczy podatku.
Seba - kwota 1112,04 jest kwotą do odliczenia za cały rok, ale z drugiej strony kwota odliczenia nie może być większa od wpłaconych zaliczek na podatek. A więc Ty dostaniesz zwrot wszystkich zaliczek czyli 655 zł.
wtorek, 16 luty, 2010, 21:46
dzięki za odpowiedz Andzia 24!!!też tak myślałem tak odpisałaś!zresztą każdemu jakby dawali taką kwotę stałą 1112,04 za każde baby to by chyba Państwo zbankrutowało heh:) nie wiem co myśleć o ludziach z pracy którzy, przechwalają się że w zeszłym roku mając 3 dzieci uzyskali ponad 3 tyś zwrotu!i na pewno ich zabrany podatek był mały coś około 500zł!!! trochę szkoda, że te 1112,04 nie jest kwotą stałą ehh:( dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam Cię Andzia życzę miłej nocki!!!
wtorek, 16 luty, 2010, 22:00
przepraszam za pomyłkę WIELKIE DZIĘKI Gusia!!!!!!!!!!
wtorek, 16 luty, 2010, 22:03
Seba - troszkę się pomyliłeś :) Andzia24 to jest osoba, której też odpowiadałam, zadała pytanie przed Tobą.
Też życzę miłej nocki :)
niedziela, 21 luty, 2010, 14:28
autor: ~Irena
urodziłam dziecko w sierpniu 2009 roku czy mogę odliczyć całą ulgę na dziecko?
niedziela, 21 luty, 2010, 15:56
Za 5 miesięcy tylko.
wtorek, 23 luty, 2010, 09:10
autor: ~miki
Witam,
jestem zatrudniona, ale cały rok 2009 byłam i nadal jestem na wychowawczym i czy ja dostanę jakiś pit? w pracy mi powiedzieli, że nic nie wystawią i teraz nie wiem jak się rozliczyć....proszę o radę.
wtorek, 23 luty, 2010, 09:21
autor: ~miki
Witam,
jestem zatrudniona, ale cały rok 2009 byłam i nadal jestem na wychowawczym i czy ja dostanę jakiś pit? w pracy mi powiedzieli, że nic nie wystawią i teraz nie wiem jak się rozliczyć....proszę o radę.
wtorek, 23 luty, 2010, 11:36
autor: ~monia
Jesli dziecko urodziłam w maju 8 to ile moge odliczyć. Całą kwotę czy od czerwca licząc tj za 7 m-cy. Proszę o rade .
wtorek, 23 luty, 2010, 11:54
jezeli urodzilas w maju 2009 to odliczasz ulge za 8 miesiecy
środa, 24 luty, 2010, 10:33
autor: ~julek
oświadczenie o nie pobranym urlopie
proszę o wzór oświadczenia pracownika o nie pobranym urlopie ojcowskim potrzebuję go przesłać do ZUS
czwartek, 25 luty, 2010, 18:22
autor: ~michał
zaliczka pobrana przez płatnika wynosi w moim przypadku 724 zł. Chcę odliczyć ulgę na dziecko oraz ulgę przysługującą mi z tytułu użytkowania internetu(wydatki wynoszą 640 zł). Czy mogę odliczyć 724 zł na dziecko + internet, czy suma obydwóch ulg musi się zmieścić w tej kwocie??
czwartek, 25 luty, 2010, 18:29
autor: ~kasia37
suma obu ulg musi się smieścić w zapłaconej zaliczce. Jeżeli przez cały rok pobrana zaliczka wyniosła 724 zł, to tylko tyle dostaniesz zwrotu, ani grosika wiecej mimo tego, że ulga prorodzinna wynosi 1112,04 na dziecko.
czwartek, 25 luty, 2010, 18:44
autor: ~michał
zaliczka pobrana przez płatnika wynosi w moim przypadku 724 zł. Chcę odliczyć ulgę na dziecko oraz ulgę przysługującą mi z tytułu użytkowania internetu(wydatki wynoszą 640 zł). Czy mogę odliczyć 724 zł na dziecko + internet, czy suma obydwóch ulg musi się zmieścić w tej kwocie??
niedziela, 28 luty, 2010, 11:30
autor: ~maniek
Moje pytanko brzmi: w 2009 roku ozeniłem sie i wtym tez czasie urodzilo mi sie dziecko. wiem ze nie moge sie rozliczyc wspolnie z zona bo nie jestesmy malzenstwem pelny rok podatkowy. czy ja w tym momencie rozliczam sie jako podatnik i odliczam ulge na dziecko (dodam ze zona nie pracuje). czy jako osoba samotna i odliczam dziecko. prosze pilnie o pomoc.
wtorek, 2 marzec, 2010, 00:22
autor: ~krysia
Córka moja ukończyła liceum i zdała maturę w 2009 roku. 18 lat ukończyła w lipcu i od października studiuje. Niestety w wakacje (sierpień i wrzesień) przed rozpoczęciem studiów pracowała i osiągnęła dochód 4000 zł. Czy w związku z tym przysługuje mi ulga na dziecko za miesiące w których była małoletnia, czyli do ukończenia 18 roku życia?
wtorek, 2 marzec, 2010, 13:58
autor: ~janusz
Witam! Ja mam pytanie jak korzystniej się rozliczyC tzn. czy razem z małżonkiem czy osobno bo, małżonka nie miała żadnych dochodów w 2009 roku a ja tylko miałem , ale nie pracowałem cały rok ( pracowałem na umowie o prace od stycznia do maja, a od czerwca do września lub sierpnia miałem zasiłek pienięzny z ubezpieczenia spolecznego), a chcemy odliczyc 2 dzieci?
1) Ja miałem dochod: 16 142,55 (w tym z pracy: 8 548,39,a zasiłku z ubezp spol: 7594,16)
2) składki na ubezp społ: 1 120,64 (w tym z pracy: 1 120,64, a z zasiłku: nie ma kwoty)
3) składki na ubezp zdrowotne: 604,67 (w tym z pracy: 604,67,a z zasiłku z ubezp spol nie ma żadnej kwoty wpisanej)
4) a zaliczka pobrana przez platnika: 1 867 (w tym z pracy: 500, a z zasilku 1 367)
A moja żona nie miała żadnego dochodu.
Więc mam pytanie czy lepiej bedie jak sam się rozlicze, bo wtedy bedę mogl wiecej odliczyc na dzieci? Czy lepiej jak z małżonką bo wtedy będę mogl wiecej odliczyć na dzieci? Proszę o pomoc jak lepiej zrobić, bo sam obliczałem i wyszlo mi lepiej jak rozlicze się sam, bo wtedy bede mogl wiecej odliczyc na dzieci. Proszę o pomoc i jak byktos mogl to prosze mi powiedziec ile bede mogl odliczyc na dzieci jak sie rozlicze z małżonką a ile bede mogl odliczyc na dzieci jak bede sie rozliczał sam?? Proszę o pomoc.
wtorek, 2 marzec, 2010, 14:25
to jest wszystko jedno,jak się rozliczysz,us zwróci ci cały podatek,a czy to na żonę,czy dzieci to nie odgrywa żadnej roli,dostaniesz 1867 zł,Twój wybór
wtorek, 2 marzec, 2010, 15:46
tak?? bo ja myślałem ze jak rozlicze sie sam to bede mogl odliczyc 1 500 zl na dieci i tyle zwrotu dostane, a jak z małżonką to tylko okolo 930 zl i tyle zwrotu własnie dostane, Czyli jak nawet rozlicze sie z zoną i odlicze na dzieci okolo 930 zl to i tak dostane zwrot calej zaliczki czyli 1867zl tak?? A jak rozlicze sie sam i odlicze na dzieci 1 500 zl to też dostane zwrot 1 867 zl tak?? Dobrze rozumiem Prosze o odpowiedz i pomoc
wtorek, 2 marzec, 2010, 16:59
autor: ~ala
jeżeli Twoja żona nie miała żadnego dochodu to ma pit 37 zerowy , a ty rozlicz się sam to dostaniesz 1543.
Jeżeli razem z żoną to było by to tak: 16142.55-1120,64=15021,91=15022/2=7511
7511*18%-556,02=795,96*2=1591,92-604,67=987,25 i tyle mógłbyś tylko odliczyć
Jak sam 16142,55-1120,64=15021,91=15022*18%-556,02=2147,94-604,67=1543,27 tyle odliczasz na dzieci.
W obu sposobach wyjdzie że podatek należny równa się 0 a pobrana zaliczka to 1867zł więc tyle dostaniesz czy tak czy tak.
wtorek, 2 marzec, 2010, 16:59
autor: ~ala
Odp
ty rozlicz się sam to dostaniesz 1543. Sorka pomyliłam się dostaniesz na pewno 1867zł
wtorek, 2 marzec, 2010, 17:15
czyli czy sam sie rozlicze czy z zona to i tak dostane zwrot z us w wysokości 1 867 zl tak??
wtorek, 2 marzec, 2010, 17:17
autor: ~mona
jeżeli samotnie wychowuje dwoje dzieci, córka bez dochodów, ucząca sie , syn student z dochodami "przekracającymi"czyli rozlicz sie sam to mogę rozliczyc się z samą córką?proszę...
środa, 3 marzec, 2010, 12:47
autor: ~alicja 26
czy i jaka należy mi się ulga na dziecko jeżeli byłam na stażu od czerwca do końca pazdziernika 2009r, pit11 dostałam za okres od 01.06.09-31.12.09. Zaliczka wynosi 604 zł a wyliczony podatek 506,52zł.i jeszcze składki na ubezpieczenie zdrowotne 457,52.jak obliczyć ulgę? proszę o pomoc.
niedziela, 7 marzec, 2010, 17:43
autor: ~Anna
Mój problem jest taki, rodzice mają dwoje dzieci, mieszkają razem ale nie mają ślubu.Pit rozliczają osobno ,mają niewielkie dochody i żadne z nich nie jest w stanie wykorzystać ulgi nawet na 1 dziecko, bo podatek odprowadzony od ich dochodów wyniósł ok, 500 zł. Czy w tej sytuacji mogą odliczyć ulgę obydwoje czy tylko jedno z nich?
niedziela, 7 marzec, 2010, 21:07
Anno, mogą się podzielić ulgami, skoro mają 2 dzieci i razem je wychowują.
A jak się rozliczali za 2008 rok ?
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 20:08
autor: ~zojka23
ulga na dziecko
zwracam się z następującym pytaniem : rozliczam się wspólnie z mężem odliczam ulgę na córkę która jest uczennicą liceum ale czy przysługuje mi ulga na dziecko chodzi o syna 22 lata który uczy się w policealnym studium a w międzyczasie wykonywał pracę (umowa o dzieło)uzyskując dochód 3702,40 zł ? Z góry dziękuję za pomoc :)
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 20:15
autor: ~zojka23
ulga na dziecko
zwracam się z następującym pytaniem : rozliczam się wspólnie z mężem odliczam ulgę na córkę która jest uczennicą liceum ale czy przysługuje mi ulga na dziecko chodzi o syna 22 lata który uczy się w policealnym studium a w międzyczasie wykonywał pracę (umowa o dzieło)uzyskując dochód 3702,40 zł ? Z góry dziękuję za pomoc :)
piątek, 9 kwiecień, 2010, 09:27
autor: ~karolkka
Czyli ulgę dostają tylko rodzice którzy pracują?? A co z tymi bezrobotnymi czy im należy się coś na dziecko,przy rozliczeniu??
poniedziałek, 12 kwiecień, 2010, 13:17
autor: ~beata
Mam pytanko mąż sam pracuje przychód to 15.928,22 Koszt uzyskania przychodów 1.335,00zł Dochod 14.593,22zł Zaliczka pobrana przez płatnika 613zł składka na ubezpieczenie społeczne 2.183zł78gr ubespieczenie zdrowotne 1.065zł19gr . Ja nie pracuje czy morzemy odliczyc na 2 dzieci .Zgóry dziękuję i proszę o pomoc.
wtorek, 20 kwiecień, 2010, 09:09
autor: ~zanetta
Proszę o pomoc.
Córka w czerwcu skończyła studia ( obroniła pracę magisterską)24 lata
Od września podjęła pracę i przekroczyła ten limit ponad 3 tysiące złotych dochodu za te 4 miesiące.
Czy za miesiące nauki od stycznia do czerwca mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej ?
wtorek, 20 kwiecień, 2010, 10:16