Uwaga! Od 1 lutego br ISKB w nowej odsłonie INFORLEX.PL Finanse Publiczne - Wypróbuj

Forum

środa, 6 luty, 2008, 19:04
autor: ~pika
Witajcie, pracownik poszedł na urlop i trafił do szpitala. Jest ubezpieczony w PZU i w jego składce jest uzwzględnione odszkodowanie za dzienny pobyt w szpitalu. Czy może się ubiegać o zwrot?
czwartek, 7 luty, 2008, 01:37
autor: ~Mirasek
Odp: Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu
Jeżeli był ubezpieczony na wypadek leczenia szpitalnego to jasne że tak.
Warunk to pobyt w szpitalu musi trwać określoną ilość dni(musisz to mieć zapisane w polisie lub umowie) w naszej firmie płacą z tego tyt.PZU płaci od czwartego dnia pobytu i od sumy ubezpieczenia 8.ooo płacili 35 zł za kożdy dzień.
sobota, 9 luty, 2008, 14:04
autor: ~pika
Dziękuję za informację.
środa, 2 kwiecień, 2008, 18:00
autor: ~Ewa
Mam skierowanie do szpitala na rehabilitację. Płacę składkę w PZU za pobyt w szpitalu. Czy po przeprowadzonej rehabilitacji będę mogła ubiegać się o zwrot za pobyt w szpitalu. Dziękuję.
sobota, 10 maj, 2008, 17:28
autor: ~ania
Bylam w szpitalu 2 dni jakie dokumenty mam zlożyć do pzu aby otrzymać zwrot kosztów
sobota, 10 maj, 2008, 18:09
autor: ~koleżanka
najlepiej zadzwoń do PZU i tam zapytaj
czwartek, 29 maj, 2008, 19:14
autor: ~beata
Pobyt w szpitalu trwal 5 dni,(otrzymalam lacznie z pobytem 19 dni zwolnienia)potem w przychodni otrzymalam 29 dni zwolnienia, byla ciaglosc zwolnienia.Czy cale zwolnienie powinno byc potraktowane jako poszpitalne?Dziekuje.
czwartek, 29 maj, 2008, 20:02
a co ma do tego zwolnienie poszpitalne, w związku z czym pytasz ?
wtorek, 3 czerwiec, 2008, 12:30
autor: ~Ana
Zasady wypłaty za podyt w szpitalu określone są w umowie - polisie
ważna jest suma ubezpieczenia i min liczba dni za które PZU wypłaca
Do wypłaty konieczna jest deklaracja przystąpienia i "druki roszczenia"
ostatnio uległy zmianie:
-potwierdzenie zgłoszenia roszczenia przez ubezpieczonego
-dyspozycja wypłaty
-druk zgłoszenia odpowiedniego zdarzenia
konieczny jest również potwierdzone ksero wypisu ze szpitala,
ksero dowodu osobistego,

Dokładnej informacji powinna udzielić osoba zajmująca się techniczną obsługą
ubezpieczenia w miejscu pracy. Pozdrawiam
wtorek, 3 czerwiec, 2008, 14:29
autor: ~moni
zgadzam się z Aną tym badrziej, ze taka osoba ma za prowadzenie grupowego ubezp. w PZU dodatkowe pieniążki za to. pozdr.
niedziela, 8 czerwiec, 2008, 07:46
Mój mąż był hospitalizowany i operowany w Oddziale Laryngologicznym. Przebywał w szpitalu łącznie 7 dni. Jest ubezpieczony w PZU na wypadek leczenia szpitalnego. Czy kwota zwrotu za hospitalizację obejmie 7 dni czy też tylko 3 (od czwartego dnia pobytu)
niedziela, 22 czerwiec, 2008, 00:44
autor: ~kasia
Pracuje w firmie panstwowej i oczywiscie zus itp ***y zabierają mi prawie pol pensji, czy obejmują one tez leczenie szpitalne?jak mam sie dowiedziec jaki typ polisy mnie obejmuje? Dziekuje z gory za odpowiedz.
niedziela, 22 czerwiec, 2008, 00:49
autor: ~jolka
szpital
Mam pytanko, spedzilam w szpitalu najpierw 3 tygodnie, a potem dostalam ponad miesiac zwolnienia, niestety po 10 dniach trafilam znowu do szpitala na 3 tyg tym razem i na operacje.Dostalam miesiac zwolnienia i zaraz ide znowu do szpitala i pewnie znowu dostane z miesiac zwolnienia. W sumie to bedzie 4 mies bez pracy. Pracuje w firmie panstwowej, ktora na skladki zus zabiera mi sporą czesc pensji jak pewnie jest u wiekszosci ludzi. Gdzie moge sie dowiedziec, czy nalezy mi sie odszkodowanie z tytulu pobytu w szpitalu, bo pensja jaką dostaje na zwolnieniu zmniejszyla sie do 70%:(A chocbym chciala isc do pracy, to nie jestem w stanie:(
niedziela, 22 czerwiec, 2008, 14:33
niestety, ZUS nie wypłaca odszkodowania za pobyt w szpitalu
środa, 25 czerwiec, 2008, 09:52
koleżanka ma niestety rację - ZUS nie wypłaca odszkodowania za pobyt w szpitalu,
radzę sprwadzić co obejmuje polisa PZU lub z innym ubezpieczycielem, tylko z tego tytułu można się spodziewać gratyfikacji.

Odp. dla Ewy: Mąż powinien otrzymać wypłatę za 7 dni.
Pozdrawiam
środa, 25 czerwiec, 2008, 12:22
autor: ~gala
warto zwrócić uwagę czy ubezpieczenie 9polisa0 zawiera obcje na wypadek operacjii chirurgiczych - bo to sa inne dodatkowe oieniądze w zalezności co to tył za zabieg. pozdrawiam i zycze zdrowka
poniedziałek, 18 sierpień, 2008, 20:41
autor: ~Marek
mam skierowanie do szpitala uzdrowiskowo-rehabiltacyjnego na oddział wczesnej rehabilitacji.w ubezpieczeniu PZU Zycie mam umowe o wypłacie za kązdy dzień pobytu.Czy ktoś mi odpowie czy zgodnie z prawem należy sie wypłata bo PZU stosuję różne interpretacje{zawsze do siebie a nie dla pacjęta szpitala}.
wtorek, 19 sierpień, 2008, 01:05
Obawiam się, że to ubezpieczenie - LS nie obejmuje rehabilitacji.
wtorek, 19 sierpień, 2008, 13:06
autor: ~Marek
Rehabilitacji może nie ,lecz pobyt w szpitalu powinni opłacić .W zadnych dokumentach ,które przejrzałem nie ma podziału szpitali.
czwartek, 21 sierpień, 2008, 05:15
autor: ~Tomek
Witam.Mam pytanie-moj ojciec jest maszynista pkp przebywal w szpitalu 14 dni w tabelce przeczytalem ze pzu placi 140zl za dzien pobytu w szpitalu czyli mam rozumiec ze wyplaca 14x140zl ? Chcialem tez zapytac jakie dokumenty trzeba zaniesc do pzu i ile sie czeka na wyplate odszkodowania ? Dziekuje i pozdrawiam.
sobota, 23 sierpień, 2008, 17:40
autor: ~Gosia
jestem ubezpieczona w PZU , czy należy mi się zwrot za chorobę nowotorową?
piątek, 29 sierpień, 2008, 18:00
autor: ~alutka
mam pytanie czy jesli chodzilam przez 28 dni do osrodka rechabilitacji dziennej i bylam przez ten czas na zwolnieniu lekarskim to czy nalezy mi sie cos z ubezpieczenia PZU?
poniedziałek, 1 wrzesień, 2008, 12:23
autor: ~iva
WITAM.CZY PRAWDA JEST ,ZE O WYPŁATE ROSZCZENIA Z POWODU POBYTU W SZPITALU JEST TO OKRES 3 LAT OD WYJSCIA ZE SZPITALA?CZY ZARAZ PO WYJSCIU ZE SZPITALA MUSZE TO ZAŁATWIC.POZDRAWIAM
wtorek, 2 wrzesień, 2008, 08:13
autor: ~kropa
w jakim czasie PZU powinno wyplacic pienidze za pobyt w szpitalu od daty zlozenia wszystkich niezbednych dokumentow?
poniedziałek, 8 wrzesień, 2008, 17:12
autor: ~aga
wyszłam dziś ze szpitala byłam w sumie 4 dni ,co miesiąc płacę 47 zł składki do PZU , CZY OTRZYMAM ZA TO JAKIEŚ PIENIĄDZE ?
poniedziałek, 8 wrzesień, 2008, 17:31
Aga - rozumiem , że podlegasz grupowym ubezpieczeniom poracowniczym.
Jeżeli tak, musisz zapytac w firmie osobę, która zajmuje się tymi ubezpieczeniami, czy jesteście objęci takim ubezpieczeniem ( LS), jeżeli tak to firma powinna przygotowac stosowne dokumenty do PZU.
piątek, 3 październik, 2008, 14:09
autor: ~Ania
Od czego i kiedy zacząć starania o odszkodowanie. Wypadek komunikacyjny był 9 czerwca, operacja, szpital i teraz w trakcie rehabilitacji i na zwolnieniu co się pewnie przeciągnie jeszcze ze trzy miesiące. Słyszałam, że PZU nie koniecznie musi wypłacić kwotę jaka się należy. Jak nie znając tych wszystkich kruczków nie dać się przerobić? Pomóżcie.
piątek, 3 październik, 2008, 14:39
autor: ~iwcia 25
Aniu najpierw zakończ leczenie, na wypłatę roszczeń z PZU masz 3 lata. Potem do firmy po druk NW opisać i znowu do firmy obstęplować druk, plus ksero karty leczenia.Za pobyt w szpitalu jeśli macie taki zakres zwrotu za leczenie szpitalne-kolejny druk z Firmy do tego karta informacyjna wypisu ze szpitala.I wszystko składasz w oddziale PZU. Za szpital Ci zapłacą, a za NW musisz stanąć na komisję lekarską ktróra orzeknie uszczerbek i procent odszkodowania.
wtorek, 7 październik, 2008, 22:12
autor: ~mimi
byłam w szpitalu od 3 paźdzdiernika do 7 października, jestem ubezpieczona w PZu i opłacam składkę 45 zł miesięcznie, czy dostane odszkodowanie za pobyt???
wtorek, 21 październik, 2008, 09:47
autor: ~adek
Opłacam składke 49 zł, straciłem dziecko-żona poroniła w 7 tyg ciąży.Cz należy mi się jakieś odszkodowanie?
sobota, 25 październik, 2008, 12:11
autor: ~Zasmucona
tak. należy. miałam podobny przypadek w ubiegłym roku. Tylko musi byc spełniony warunek iz trzeba mieć na to akt urodzenia martwego dziecka. Składam kondolencje.
niedziela, 26 październik, 2008, 07:42
autor: ~irys
Przebywałem w szpitalu 4 dni Miałem zabieg urologiczny Czy dostane pieniążki z pzu za pobyt w szpitalu
wtorek, 28 październik, 2008, 21:41
autor: ~krzys
Hej mam pytanie lacznie w szpitalu przebywalem 6 dni place 74 zl i wyczytalem iz jest to ubezpieczenie podstawowe czy naleza mi sie jakies pieniazki za pobyt i czy sa tez ewentualnie jakies pieniazki za sam zabieg ??
wtorek, 28 październik, 2008, 23:54
autor: ~agusia
posiadam ubezpieczenie szpitalne pracownicze w PZU SA obejmujące członków rodziny,czy za pobyt syna w SZPITALU UZDROWISKOWYM otrzymam odszkodowanie.
poniedziałek, 3 listopad, 2008, 22:32
autor: ~edzia
Mąż przebywał na oddziale rehabilitacyjnym 22 dni w związku z chorobą-sm- czy może liczyć na odszkodowanie z PZU nadmienie,że należy w zakładzie pracy do ubezpieczenia grupowego i opłaca składki z tego tytułu.
wtorek, 4 listopad, 2008, 14:36
autor: ~iwcia25
wszystko zależy od warunków polisy, jeśli jest zapis o wypłacie swiadczenia za pobyt w szpitalu, to swiadczenie nalęzy sie jak najbardziej, po za tym u mnie w firmie mamy wykupiony pakiet z tytułu ciężkich chorób więc też warto sprawdzić czy SM nie kwalifikuję się do świadczenia. Ale tak jak już napisałam na poczatku -najpierw sprawdzić warunki i co jest zawarte w polisie :) pozdrawiam i wszystki życzę zdrowia
czwartek, 6 listopad, 2008, 13:37
autor: ~SYLWIA
WITAM,
MOJA MAMA JAKIŚ CZAS TEMU BYŁA W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM Z POWODU ZAŁAMANIA NERWOWEGO , OPŁACA DODATKOWO SKŁADKI PZU W PRACY. CZY NALEŻY JEJ SIĘ ODSZKODOWANIE??? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
sobota, 8 listopad, 2008, 12:08
autor: ~ela
Hej.mam pytanie>>> nigdzie nie pracuję- czy mam możliwość ubezpieczenia się w PZU?
sobota, 22 listopad, 2008, 21:43
autor: ~milena
mój tata leżał w szpitalu 4 dni czy dostanie pieniądze za pobyt w szpitalu?gdzie to trzeba załatwic?
sobota, 22 listopad, 2008, 21:48
a kto może wiedzieć ? czy jest ubezpieczony w PZU ?
niedziela, 23 listopad, 2008, 09:55
autor: ~Ania B
A za co ma zapłacić szpital ? Pytania trzeba zadawać sprecyzowane. Czy jest pracownikiem , czy bezrobotnym , czy emerytem? - nic nie wiemy.
niedziela, 23 listopad, 2008, 18:41
autor: ~Ania ...
Do Eli. Możesz się ubezpieczyć w PZU Życie jak najbardziej. Nawet jak nie pracujesz. Ale musisz pytać o stowarzyszenie PZU. Możesz podejść do placówki PZU Życie w miejscu zamieszkania (np.do działu ubezpieczenia grupowe) i tam się zapytać.
niedziela, 23 listopad, 2008, 18:45
Odp
Czy ktoś orientyje się czy osobą bezrobotnym zarejestrowanym w urzędzie pracy, które przebywały w szpitalu przysługuje cokolwiek - jakieś odszkodowanie?
niedziela, 23 listopad, 2008, 18:57
Odp
Czy ktoś orientyje się czy osobą bezrobotnym zarejestrowanym w urzędzie pracy, które przebywały w szpitalu przysługuje cokolwiek - jakieś odszkodowanie?
niedziela, 23 listopad, 2008, 22:19
autor: ~Ania B
do Ani : osoby zarejestrowane w PUP nie odprowadzają składek na ubezpieczenie chorobowe ,w związku z tym jak nie płacisz to nie korzystasz. Inaczej mówiąc, żeby otrzymywać zasiłek chorobowy należy zgłosić się do ubezpieczenia chorobowego, a żeby mieć ub. chorobowe obowiązkowe, czy też dobrowolne OBOWIĄZKOWO należy zgłosić się do ubezpieczenia EMERYTALNEGO i RENTOWEGO. dobranoc Aniu jak coś dla Ciebie nie jest jasne to chętnie odpowiem .
Za pobyt i leczenia szpitalne nic się w tej sytuacji nie należy!!!!
poniedziałek, 24 listopad, 2008, 12:16
Do Ani B
Bardzo dziękuję za szybko odpowiedź. Tak też myślałam :/ Ale wartoi zawsze zapytać.
poniedziałek, 24 listopad, 2008, 12:47
autor: ~ala2
Ela mozesz sie ubezpieczyć w PZU indywidalne tylko musisz sie zgłosić do PZU lub do innej firmy warto
wtorek, 25 listopad, 2008, 21:43
autor: ~krzyh
witam mam takie pytanie moze ktos sie orientuje ile czasu czeka sie na ewentualna wyplate odszkodowania w przypadku ubezpieczenia w PZU odnosnie pobytu w szpitalu
wtorek, 25 listopad, 2008, 21:50
autor: ~Kabraxis
Witam. Mam nastepujace pytanie. Moj ojciec lezy w szpitalu juz dosc dlugo (ponad 2 miesiace) jest ubezpieczony w PZU i ma zapis o wyplacaniu za kazdy dzien pobytu w szpitalu okreslonej kwoty (ok. 40 zlotych).

Niestety prawdopodobnie w tym szpitalu umrze i w zwiazku z tym mam pytanie czy oprocz sumy okreslonej w polisie jako odszkodowanie w przypadku smierci ubezpieczonego mnozna sie bedzie starac o zwrot kosztow pobytu w szpitalu czy w przypadku smierci ubezpieczonego te pieniadze "przepadaja". ??

Bardzo prosze o odpowiedz jesli ktos wie.
wtorek, 25 listopad, 2008, 21:52
autor: ~Kabraxis
Witam. Mam nastepujace pytanie. Moj ojciec lezy w szpitalu juz dosc dlugo (ponad 2 miesiace) jest ubezpieczony w PZU i ma zapis o wyplacaniu za kazdy dzien pobytu w szpitalu okreslonej kwoty (ok. 40 zlotych).

Niestety prawdopodobnie w tym szpitalu umrze i w zwiazku z tym mam pytanie czy oprocz sumy okreslonej w polisie jako odszkodowanie w przypadku smierci ubezpieczonego mnozna sie bedzie starac o zwrot kosztow pobytu w szpitalu czy w przypadku smierci ubezpieczonego te pieniadze "przepadaja". ??

Bardzo prosze o odpowiedz jesli ktos wie.
środa, 26 listopad, 2008, 11:51
Do Eli: Nie warto ubezpieczać się indywidualnie, bo jest ograniczony zakres (nie ma np. leczenia szpitalnego czy operacji) lepiej pójść do stowarzyszenia. Mają to w swojej ofercie.
środa, 26 listopad, 2008, 11:53
Odp
Do Krzyh: Na wypłatę z tytułu pobytu w szpitalu czeka się 30 dni. Jest to zapisane w ogólnych warunkach. Ale znając życiówkę może to się przedłużyć. Zależy też w jakim mieście.
środa, 26 listopad, 2008, 11:56
Odp
Zawsze warto pierw pochodzić i popytać się o ofertę i dopiero wtedy wybrać. Nie należy patrzeć się na składkę np. miesięczną. Trzeba patrzeć co jest w ofercie i na sumę ubezpieczenia, bo to jest najważniejsze!
środa, 26 listopad, 2008, 12:01
autor: ~kasienka
witam z 2 tygodnie temu byłam na komisji z pzu lekarz nie powiedział mi jaki procent przyznaje ile trzeba czekać na odszkodowanie z pzu.?
poniedziałek, 1 grudzień, 2008, 19:26
autor: ~zbyszek
Witam ja jestem ubezpieczony w pzu moje dziecko przebywało 6 dni w szpitalu ma 9 lat czy nalezy mi sie za nia zwrot kosztów za pobyt jest członkiem rodziny
wtorek, 2 grudzień, 2008, 12:21
Odp: Zbyszek
Musisz zobaczyć w ofercie czy dzieci również podlegają ubezpieczeniu, które Ty posiadasz. Bo nie w każdym jest coś takiego. Możesz też zapytać się u siebie w pracy osoby, która się zajmuje Waszym ubezpieczeniem.
wtorek, 2 grudzień, 2008, 13:08
Jeżeli jest to w ramach grupowego ubezpieczenia pracowniczego - to z tego co mi wiadomo - upezpieczenie to obejmuje leczenie szpitalne tylko ubezpieczonego - czyli pracownika.
piątek, 5 grudzień, 2008, 14:29
autor: ~karolina
jestem ubespieczona w pzu i przebywałam 16 dni w szpialu .czy otrzymam jakieś pieniążki z pzu.jak tak to ile za dzień
piątek, 5 grudzień, 2008, 14:45
Nie zawsze tylko pracownika. Wszytsko zależy od oferty jaka jest w danym zakładzie.
piątek, 5 grudzień, 2008, 14:48
Do Karoliny.
Wszytsko zależy od oferty. Jeżeli w ofercie jest pobyt w szpitalu bez jakiś wyłączeń to za każdy dzień będziesz miała wypłacone. A ile - to też trzeba zobaczyć na ofercie lub jak masz w domu deklarację przystąpienia to też powinno być napisane.
środa, 10 grudzień, 2008, 23:09
autor: ~agusia
Witam,jestem ubezpieczona w PZU (ubezpieczenie szpitalne) czy za pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym powinnam otrzymać odszkodowanie (skierowanie nie było wystawione przez szpital)Bardzo proszę osobę zorientowaną w tym temacie o pomoc.
czwartek, 11 grudzień, 2008, 09:14
autor: ~malina
Witam czy to prawda, że za pobyt na oddziale psychiatrycznym nie przysługuje odszkodowanie. Jestem pracownikiem i jestem ubezpieczona w PZU.
wtorek, 16 grudzień, 2008, 16:37
autor: ~artek
ile czeba czekan na odszkodowanie po zakonczeniu leczenia?
środa, 17 grudzień, 2008, 11:05
autor: ~grek
bylem w szpitaju na oddziale wczesnejrehabilitacji kardiologicznej jestem ubezpieczony w pzu ub rozszerzone pracownicze p plus i odmuwiono mi wyplaty za pobyt w szpitalu chocirz moja polisa obejmuje pobyt w szpitalu
środa, 17 grudzień, 2008, 11:09
Odp
uzasadniono odmowe tym ze pobyt na oddziale rehabilitacji to nie pobyt w szpitalu
środa, 17 grudzień, 2008, 11:11
bylem w szpitaju na oddziale wczesnejrehabilitacji kardiologicznej jestem ubezpieczony w pzu ub rozszerzone pracownicze p plus i odmuwiono mi wyplaty za pobyt w szpitalu chocirz moja polisa obejmuje pobyt w szpitalu
środa, 17 grudzień, 2008, 11:12
Tak mają rację.
Rehabilitacja nie jest zaliczana do leczenia szpitalnego.
Pobytu w senatorium ( to rehabilitacja) nie obejmuje ubezpieczenie szpitalne.
środa, 17 grudzień, 2008, 11:18
ja nie bulem w sanatorium tylko w normalnym szpitalu na oddziale rehabilitacji
środa, 17 grudzień, 2008, 20:10
autor: ~kris
mam pytanko czy ewentualna wyplate odszkodowania wyplaca pzu poprzez zaklad pracy czy indywidualnie przelewem na konto osobiste orientuje sie ktos moze?
piątek, 19 grudzień, 2008, 18:57
Do Kris
Na operacie zgłoszenia np. pobytu szpitala czy NW jest rubryka aby wpisać numerem konta ewentualnie przekaz pocztowy. Można również osobiście, ale to trzeba się umówić na termin. Zakłąd pracy nie "bierze" w tym udziału.
wtorek, 23 grudzień, 2008, 21:35
autor: ~kris
To ja juz sam niewiem dostalem przelew z wyplata troche wyzsza niz normalnie i na rozliczeniu uwzgednione zostalo odszkodowanie za pobyt a za sam zabieg juz nie a tez wyczytalem ze cos powinno byc z tytulu usuniecia wyrostka ...
niedziela, 4 styczeń, 2009, 19:49
autor: ~Zbyszek
Za sanatorium PZU nie płaci - dostałem odmówkę.Mam skierowanie do 23 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Lądku Zdroju na Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej-kontynuacja leczenia po otwartym złamaniu nogi - czy dostanę odszkodowanie? a może ktoś tam był i dostał?
środa, 14 styczeń, 2009, 19:42
Odp: Ubezpieczenie PZU
mam pytanko nie związane z pobytem szpitalnym mam zamiar opłacac sobie dodatkowe ubezpieczenie , podobno po jakims czasie opłacania składek dopiero można ubiegac sie o jakiekolwiek pieniadze wrazie wypadku pobytu w szpitalu czy urodzeniu dziecka , po ilu miesiacach?
niedziela, 18 styczeń, 2009, 20:46
autor: ~dosia
przebywałam w szpitalu od25do28 lutego z tytułu porodu.Mam opłacane w zakładzie ubezpieczenie grupowe w tym leczenie szpitalne.Czy należy mi się coś z tego tytułu.
poniedziałek, 19 styczeń, 2009, 08:12
autor: ~mary
U nas mamy grupowe ubezpieczenie PZU w tym na pobyt w szpitalu - ale wypłacaja dopiero od 4 dnia pobytu - ( za kazdy dzień 30 zł) Kwota zależy od stawki ubezpieczenia
sobota, 24 styczeń, 2009, 18:17
autor: ~monia
Witam mam pytanie.Przebywałam w szpitalu 7 dni,w pracy każdy jest ubezpieczony dodatkowo przez pracodawcę na kwotę 20zł czy dostanę z tego tytułu jakieś pieniądze
wtorek, 27 styczeń, 2009, 17:36
Do Agi
Wszystko zależy, w której firmie chcesz się ubezpieczyć. W PZU Życie jest na np.pobyt w szpitalu 30 dni karencji, na urodzenie 6 miesięcy itd. Nie wszyskie firmy mają taki sam okres karencji.
wtorek, 27 styczeń, 2009, 17:38
Do Dosi
Wszystko zależy od firmy. Bo nie każda firma wypłaca za pobyt w szpitalu z powodu ciąży obojętni co by to nie było. Trzeba przeczytać ogólne warunki dotyczące pobytu w szpitalu lub zapytać się osoby, która się zajmuje ubezpieczeniem w zakładzie pracy.
wtorek, 27 styczeń, 2009, 17:40
Do Moni
Składka nie ma znaczenia. Wszystko zalezy od oferty. Jeżeli jest pobyt w szpitalu to tak. Chyba, że są jakieś wyłączenia w związku z tym pobytem.
Każdy zakład ma indywidualną ofertę ubezpieczenia.
piątek, 30 styczeń, 2009, 11:18
autor: ~ona2422
Czy za pobyt w szpitalu po próbie samobójczej Pzu rowniez wypłaci pieniądze?
czwartek, 5 luty, 2009, 09:18
autor: ~IGA
W jakim okresie po pobycie w szpitalu , mogę się starać o zwrot kosztów z tytułu ubezpieczenia IGA
piątek, 6 luty, 2009, 12:07
autor: ~jan
jak bym się dzisiaj ubezpieczył a jutro trafił do szpitala jak to wyglonda
wtorek, 10 luty, 2009, 12:57
autor: ~anya
w grudniu zgłosiłam odpowiednie dok. do PZU o odszkodowanie za pobyt w szpitalu- do dziś nie otrzymałam żadnej kwoty- gdzie można uzyskać informacje czym spowodowane takie opóźnienie(i czy jest to w ogóle opóźnienie)?
wtorek, 10 luty, 2009, 13:58
autor: ~anya
w grudniu zgłosiłam odpowiednie dok. do PZU o odszkodowanie za pobyt w szpitalu- do dziś nie otrzymałam żadnej kwoty- gdzie można uzyskać informacje czym spowodowane takie opóźnienie(i czy jest to w ogóle opóźnienie)?
wtorek, 10 luty, 2009, 20:02
autor: ~Carmina1986
witam serdecznie,
przebywałam w szpitalu 4 dni, miałam operację, dostałam 30 dni zwolenienia, które przedłużono o kolejne 14 dni, moje pytanie dot. możliwości ubiegania się o odszkodowanie z PZU oraz za pobyt w szpitalu.Pracuję oraz opłacam składke PZU- z opcją operacji chirurgicznych. Ponadto czy istnieje jakiś czas karencji> Jeśli w PZU jestem od01.01.09, a pobyt w szpitalu miałam od 13.01.?
wtorek, 10 luty, 2009, 20:36
autor: ~Carmina1986
witam serdecznie,
przebywałam w szpitalu 4 dni, miałam operację, dostałam 30 dni zwolenienia, które przedłużono o kolejne 14 dni, moje pytanie dot. możliwości ubiegania się o odszkodowanie z PZU oraz za pobyt w szpitalu.Pracuję oraz opłacam składke PZU- z opcją operacji chirurgicznych. Ponadto czy istnieje jakiś czas karencji> Jeśli w PZU jestem od01.01.09, a pobyt w szpitalu miałam od 13.01.?
środa, 11 luty, 2009, 17:30
Do IGI
Zaraz po wyjściu możesz udać się z dokumentami (dowód osobisty i wypis ze szpitala oraz deklaracją) do PZU Życie. Ale trzeba pamiętać, że zakład pracy musi wypisać kilka rzeczy na operacie zgłoszenia pobytu w szpitalu.
środa, 11 luty, 2009, 17:32
Do Jana
Zależy czy jest okres karencji na pobyt w szpitalu, czy w zakładzie jest jakaś promocja, czy jesteś nowym pracownikiem itp.
środa, 11 luty, 2009, 17:35
Do ANYA
Po złożeniu kompletu dokumentów i prawidłowo wypisanych PZU Życie ma miesiąc na rozpatrzenie zgłoszenia. Jeżeli nie masz do dzisiaj odpowiedzi to trzeba zadzwonić lub podejść i się zapytać.
czwartek, 12 luty, 2009, 20:31
Czy należy się zwrot kosztów jak dziecko przebywa ponad 7 dni w szpitalu od pzu?
sobota, 14 luty, 2009, 15:41
autor: ~asia
Czy jeśli poroniłam w 7 tygodniu ciąży to należy mi się świadczenie z tyt. urodzenia martwego dziecka?
poniedziałek, 16 luty, 2009, 20:09
autor: ~Arek
witam!moja mama właśnie wyszła ze szpitla miała raka szyjki macicy.do 31.03.2009 mam umowe o prace i pewnie pracodawca jej nie przedłuży!chciałbym sie dowiedziec czy naleza sie jej jakies pieniadze oprocz PZU.mam na mysli ZUS czy cos innego.Swiadczenie rehabilitacyjne?jakies inne.prosze o odp.
poniedziałek, 16 luty, 2009, 21:38
autor: ~do Arka
jezeli jest chora to po rozwiązaniu umowy o prace może dalej chorowac az do wyczerpania okresu zasilkowego/182 dni/ a nawet starac sie o swiadczenie rehabilitacyjne lub rentę w ZUS, oczywiście papiery nalezy zlozyc odpowiednio wczesnie, zaczyna od lekarza leczącego ktory wyupelnia wniosek stwierdzający koniecznośc przedłużenia okresu zasilkowego
środa, 18 luty, 2009, 12:27
autor: ~baska
czy pobyt w oddziale dziennym szpitala podlega ubezpieczeniu. płacę składki za pobyt w szpitalu
poniedziałek, 23 luty, 2009, 21:32
autor: ~ANIA
Mam pytanie maz przebywał w szpitalu 6 dni i jest ubezpieczony w PZU, pracuje w panstwowej firmie. Chciałam sie zapytac czy dostanie zapłacone za całe 6 dni pobytu w szpitalu? I jak długo sie czeka za pieniazkami?
wtorek, 24 luty, 2009, 19:09
Dostanie odszkodowanie za 6 dni - czas oczekiwania na pieniążki ok.1 miesiąca
wtorek, 24 luty, 2009, 19:16
Ponawiam zapytanie -Czy PZU płaci za pobyt na oddziale rehabilitacji w 23 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju ?
wtorek, 24 luty, 2009, 19:17
autor: ~do Zbyszka
PZU przynajmniej u nas /łodzkie/ nie płaci za pobyt na oddziale rehabilitacyjnym
piątek, 27 luty, 2009, 15:11
autor: ~andzia pis
mam pytanie ile miesięcy muszę być ubezpieczona w pzu żeby otrzymać pieniądze za urodzenie dziecka
wtorek, 10 marzec, 2009, 22:25
autor: ~Adamo
witam! chciałam się dowiedzieć czy należy się odszkodowanie za pobyt w szpitalu osobie która uległa wypadkowi (upadek z wysokości)osoba w tym czasie była pod wpływem alkoholu.Oczywiście ma opłacane wszystkie składki .Pobyt w szpitalu trwał ponad 30 dni .
środa, 11 marzec, 2009, 21:16
autor: ~monica33
Mąż od kilku dni przebywa SZPITALU UZDROWISKOWYM na turnusie 21 dni, traktowane jest to ponoc jak pobyt w szpitalu, w swojej polisie ma odszkodowanie za pobyt w szpitalu, czy w takim przypadku takie odszkodowanie otrzyma?
czwartek, 12 marzec, 2009, 09:05
autor: ~tina
witam, bylam w szpitalu 2 dni, we wtorek od 8 do srody 14. jestem ubezpieczona przez meza. zabieraja mu z pensji na mnie 50 zl oddatkowe.czy mam szanse na jakieś peniazki? lezalam i mialam zabieg łyżeczkowania.????
niedziela, 15 marzec, 2009, 11:18
autor: ~Agata
Jeśli moja mama leży w szpitalu juz ponad 5 dni i miala operację usuniecia piersi z powodu raka A jest upezpieczona na życie w PZU i oplaca składki zdrowotne to czy jest możliwość dostania jakich kolwiek pieniędzy ?? Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie .
poniedziałek, 16 marzec, 2009, 14:34
autor: ~Barbara
Byłam w szpitalu 10 dni miałam zabieg chirurgiczny jestem ubezpieczona w PZU czy z tego tytułu należy mi się jakieś odszkodowanie? Oraz za ile dni.
poniedziałek, 16 marzec, 2009, 16:11
autor: ~Mary
To zależy jakie mieliście ubezpieczenie - to jest zawarte w polisie ubezpieczeniowej - trzeba zapytać w zakładzie pracy.
poniedziałek, 16 marzec, 2009, 17:25
autor: ~ccc
wszystko zalezy od tego co zawiera polisa grupowa. U mnie np. mogła by otrzymać za pobyt w szpitalu, za zwolnienie lekarskie poszpitalne, operację i za cięzkie zachorowanie(rak). Pozdr.
wtorek, 24 marzec, 2009, 16:04
autor: ~zuzia
nie mam przy sobie polisy na życie ale mam opłacane składki z pracy .Czy mogę się
pracodawca ma obowiązek ma mi dać do wglądu miesięczna składka to 45zł . Może ktoś wie jaka jest kwota za pobyt w szpitalu dzienny?
dziękuje :)
sobota, 28 marzec, 2009, 21:36
autor: ~Łukasz
witam
mam pytanko:
moja córcia lezy teraz w szpitalu, w poniedzialek najprawdopodobniej wyjdzie, czy moge starac sie o pieniążki z pzu za pobyt dziecka w szpitalu???????????
w poniedziałek będzie 5 dni.
pozdr.
czwartek, 9 kwiecień, 2009, 11:31
autor: ~Dominika
Witam,
W styczniu przebywałam w szpitalu - miałam zabieg usunięcie pęcherzyka żółciowego. POnieważ jestem ubezpieczona na wypadek pobytu w szpitalu na wypadek choroby złożyłam stosowny niosek - wraz z wypisem ze szpitala. Wydawało mi sie, że z wypisu jasno wynika, że w spzitalu przebywałam 5 dni (maja płacić od 4 dni) i że nie będzie problemu z wypłata świadczenia. Ubezpieczyciel zwrócił sie do mnie jednak o przesłanie dokumentacji medycznej - wynik badania USG, aby jak ustaliłam podczas rozmowy telefonicznej, ustalić date rozpoznania kamicy. Czy naprawde ubezpieczycielowi nie powinien wystarczyć tylko wypis ze szpitala?? Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi :)
czwartek, 9 kwiecień, 2009, 11:57
Witam,
W styczniu przebywałam w szpitalu - miałam zabieg usunięcie pęcherzyka żółciowego. POnieważ jestem ubezpieczona na wypadek pobytu w szpitalu na wypadek choroby złożyłam stosowny niosek - wraz z wypisem ze szpitala. Wydawało mi sie, że z wypisu jasno wynika, że w spzitalu przebywałam 5 dni (maja płacić od 4 dni) i że nie będzie problemu z wypłata świadczenia. Ubezpieczyciel zwrócił sie do mnie jednak o przesłanie dokumentacji medycznej - wynik badania USG, aby jak ustaliłam podczas rozmowy telefonicznej, ustalić date rozpoznania kamicy. Czy naprawde ubezpieczycielowi nie powinien wystarczyć tylko wypis ze szpitala?? Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi :)
czwartek, 9 kwiecień, 2009, 12:18
Witam,
czwartek, 16 kwiecień, 2009, 13:26
autor: ~justyna
Witam.Mam pytanie.Przeszłam operacje chirurgicznom"amputacje szyjki macicy".Był to rak przedinwazyjny.Płace składki w PZU.PZU wypłaciło mi pieniądze za pobyt w szpitalu.Składałam też stosowne dokumenty związane z operacjom ale odpowiedż była odmowna.DLACZEGO?Czy za takom operacje nie należom mi się pieniądze?Przecież jest uwzględnione że za chorobe nowotworowom powinni przyznać mi pieniądze.Bardzo prosze o odpowiedz.
czwartek, 16 kwiecień, 2009, 14:03
autor: ~elżbieta
Mam zawarte grupowe ubezpieczenie na życie przez zakład pracy, z opcją warunków dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek leczenia szpitalnego, czy przysługuje mi wypłata świadczenia za pobyt na leczeniu w szpitalu uzdrowiskowym???
czwartek, 16 kwiecień, 2009, 14:56
autor: ~RAJKA82
JA TEZ JESTEM W UBEZPIECZNEIU PZU BYLAM W SPZITALU 4 DNI I DOSTAŁAM ODSKZODOWANIE ZA 4 DNI
środa, 22 kwiecień, 2009, 18:45
autor: ~sq
Witam
Na początku napisze że temat ubezpieczeni jest mi obcy
Moje pytanie brzmi Czy renciście należą się jakiekolwiek pieniądze za pobyt w szpitalu, dodam ze jest to około 20 dni
sobota, 25 kwiecień, 2009, 13:59
autor: ~mycha
byłam w szpitalu 6 dni,za pobyt w szpitalu przysługuje mi 50zł za dzień,warunkiem jest że,aby otrzymać pieniążki muszę być w szpitalu 4 dni.Ile dostane pieniędzy,czy za sześć dni,czy tylko za dwa?
piątek, 1 maj, 2009, 22:59
Do mycha
Za 6.
poniedziałek, 4 maj, 2009, 13:15
autor: ~krzysztof
Witam mam pytanie? Jestem bezrobotnym z prawem do zaiłku i pekla mi noga w srodstopiu czy moge sie starac o odszkodowanie? I czy jest okreslony jakis czas choroby zeby dostac odszkodowanie??
poniedziałek, 4 maj, 2009, 13:19
autor: ~krzysztof
Ubezpieczenie w PUP
Witam mam pytanie? Jestem bezrobotnym z prawem do zaiłku i pekla mi noga w srodstopiu czy moge sie starac o odszkodowanie? I czy jest okreslony jakis czas choroby zeby dostac odszkodowanie?? A zapomialem dodac ze kuruje sie w domu mam noge w langecie,a nie w szpitalu.
sobota, 9 maj, 2009, 19:20
autor: ~Kasia
Witam i mam podobne pytanie? Jestem bezrobotną z prawem do zasiłku,mam złamanie
śródstopia, mam założony gips na 6 tygodni i zwolnienie lekarskie na ten czas.
Czy będzie mi się należało odszkodowanie?
sobota, 9 maj, 2009, 19:27
Ubezpieczenie w PUP
Jestem osobą bezrobotną z prawem do zasiłku i mam złamaną nogę w śródstopiu,
mam nogę w gipsie na 6 tygodni i zwolnienie lekarskie na ten czas.Czy mogę starać się o odszkodowanie?
niedziela, 10 maj, 2009, 17:15
autor: ~Agnieszka
ubezpieczenie w PZU
Witam.
Moja dziewięciomiesięczna córeczka przebywała w grudniu 2008 roku 10 dni w szpitalu. (Jest zgłoszona do ubezpieczenia u mężaw pracy). Czy mam jeszcze szanse na świadczenie z PZU? (przyznam, ze po prostu do tej pory nawet nie myślalam o zwróceniu się do ubezpieczalni po świadczenie, ważniejsze było zdrowie córeczki).
niedziela, 10 maj, 2009, 17:21
ubezpieczenie w PZU
Witam.
Moja dziewięciomiesięczna córeczka przebywała w grudniu 2008 roku 10 dni w szpitalu. (Jest zgłoszona do ubezpieczenia u mężaw pracy). Czy mam jeszcze szanse na świadczenie z PZU? (przyznam, ze po prostu do tej pory nawet nie myślalam o zwróceniu się do ubezpieczalni po świadczenie, ważniejsze było zdrowie córeczki).
niedziela, 10 maj, 2009, 17:24
ubezpieczenie PZU
Mam jeszcze jedno pytanie. Mąż przebywał w szpitalu w październiku 2008 r. 4 dni, później dostał 14-dniowezwolnienie pozpitalne, czy za to również przysługuje świadczenie z PZU? kiedy mija termin roszczeń względem ubiegania się o świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu?
niedziela, 10 maj, 2009, 17:34
ubezpieczenie PZU
Mam jeszcze jedno pytanie. Mąż przebywał w szpitalu w październiku 2008 r. 4 dni, później dostał 14-dniowezwolnienie pozpitalne, czy za to również przysługuje świadczenie z PZU? kiedy mija termin roszczeń względem ubiegania się o świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu?
wtorek, 12 maj, 2009, 11:19
autor: ~Jagoda
Czy ktoś orientuje się czy można dostać odszkodowanie za pobyt w szpitalu uzdrowiskowym? Mam wszelkie ubezpieczenia w tym zakresie. a z warunków ubezpieczenia nie wynika, że nie obejmuje ono leczenia w szpitalu uzdrowiskowym.
środa, 20 maj, 2009, 15:41
autor: ~monika
witam mam pytanie niedawno bylam w szpitalu przez 3 dni czy dostane zwrot z ubezpieczenia za pobyt czy to jest za krótko?
środa, 20 maj, 2009, 15:51
Do Jagody, z tego co wiem, ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu, nie obejmuje leczenia w uzdrowiskach, sanatoriach...

Do Moniki, w polisie powinien być zapis, że ubezpieczenie obejmuje leczenie szpitalne powyżej... chyba 3 dni.
Wiem że PZU płaci od czwartego dnia pobytu w szpitalu.
niedziela, 24 maj, 2009, 14:18
autor: ~iza
ile sie nalezy pieniazkow w czasie ciazy jesli kobieta ciezarna trafi do szpitala z pzu przy skladce miesiecznej 50zl w walbrzychu?
niedziela, 24 maj, 2009, 22:06
zadzwoń do PZU w Wałbrzychu
poniedziałek, 25 maj, 2009, 12:38
autor: ~edzia
prosze o odpowiedz
Ludzie ile dni czekaliście na jakąkolwiek odpowiedz z PZU od momentu złożenia dokumentów o odszkodowanie (nieszcześliwy wypadek).
czwartek, 4 czerwiec, 2009, 20:29
autor: ~Kazik
Czy od czasu pobytu w szpitalu PZu może odliczyć czas przebywania na przepustkach chociaż w wypisie się tego nie wykazuje tylko dociekliwość ubezpieczyciela
czwartek, 4 czerwiec, 2009, 20:43
autor: ~kazik
pytanie? Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu
czyPZU możę odliczyć z pobytu w szpitalu czs przepustek chociaż nie ma tego w wypisie
piątek, 5 czerwiec, 2009, 20:14
autor: ~kermit
jak długo czeka sie na przelew z pzu po komisji lekarskiej...??
piątek, 5 czerwiec, 2009, 20:43
autor: ~kazik
pytanie ?czy pzu może odliczyć z pobytu szpitalnego przepustki
poniedziałek, 8 czerwiec, 2009, 13:51
autor: ~w9enia
byłam w szpitalu 4 dni mam ubezpieczenie w PZu grupowe ile mi zapłacą
poniedziałek, 8 czerwiec, 2009, 13:55
autor: ~Maria
o to zapytaj w zakładzie pracy,bo to jest uzależnione od wysokości ubezpieczenia
wtorek, 9 czerwiec, 2009, 08:56
autor: ~basia
To najlepiej sprawdzic na polisie , albo w PZU .Mam taki przypadek , że należą sie dwa świadczenia ( jedno z tytułu zabiegu - wszczepienie by passów , a drugie w związku z pobytem w szpitalu. Dlatego najlepiej sprawdzić
wtorek, 23 czerwiec, 2009, 19:21
autor: ~Darek
Jestem ubezpieczony w PZU ( indywidualne kontynuowane grupowe ubezpieczenie pracownicze typu P składka 169,50 zł co 3 miesiące)nadal pracuję ale w innej firmie.Byłem w szpitalu 7 dni.
I Tu ciekawostka niedostane nic bo jak powiedziała pani w PZU nie należy się........I tu następna ciekawostka gdybym był ubezpieczony w nowej firmie na takich samych warunkach tylko grupowo to tak.Więc indywidualne kontynuowane grupowe ubezpieczenie typu P jest zwykłym oszustwem stosowanym przez PZU.Bo to nie jest kontynuacja tylko co.....-wyłudzanie pieniędzy.
czwartek, 2 lipiec, 2009, 19:59
jestem ubezpieczona w pzu od nieszcześliwych wypadków a także od leczenia szpitalnego. przebywałam w szpitalu 4 dni i w tym miałam przeprowadzaną operacje. Do pzu złożyłam wniosek o odszkodowanie oraz zwrot za pobycie w szpitalu.Rachunek jaki dostałam za pobycie szpitalu to 2800zł szok ale od miesiąca czasu nie dostałam żadnego zwrotu z pzu. Co mam robić w tej sprawie???

prosze o pomoc
piątek, 3 lipiec, 2009, 13:09
autor: ~Agata
urodzenie dziecka
jak długo pracownik musi być ubezpieczony w PZU ŻYCIE SA aby otrzymać 10% sumy ubezpieczenia z tytułu urodzenia się dziecka ubezpieczonemu ?
Czy nie ma określonego terminu ?
jeśli ktoś wie to proszę o pomoc... z góry dziękuje
środa, 22 lipiec, 2009, 12:23
autor: ~seba279@onet.eu
Witam. Leżałam w szpitalu po cesarskim cięciu 6 dni. Czy należy się odszkodowanie za pobyt w szpitalu przy składce miesięcznej 35zł?
środa, 22 lipiec, 2009, 12:45
autor: ~seba279@onet.eu
Witam. Leżałam w szpitalu po cesarskim cięciu 6 dni. Czy należy się odszkodowanie za pobyt w szpitalu przy składce miesięcznej 35zł?
piątek, 24 lipiec, 2009, 12:47
autor: ~asienka2581
witam zlozylam paniery do pzu o wyplate roszczen za pobyt w szpitalu ktory wynosil 9 dni i za operacje chirurgiczna -tympanoplastyka ucha typ 1 maz ubezpiecza mnie od pazdziernika 2008 roku u siebie w zakladzie pracy..27.07.2009 bedzie juz 3 tygodnie jak czekam na pieniazki oplacam miesiecznie 55 zl skladki..chcialabym wiedziec jak dlugo trzeba czekac i czy moja operacja zostanie uwzgledniona?
niedziela, 26 lipiec, 2009, 00:38
autor: ~Halina
Mam pytanie czy jest obowiązkiem zakładu pracy opłacać składke w PZU,i czy zakład sam ubezpiecza pracownika
poniedziałek, 3 sierpień, 2009, 16:34
autor: ~Stella
Witam! Mąż ma raka. Co trzy tygodnie na trzy dni jeździ na chemię na onkologię. Czy to kwalifikuje się do pobrania z Pzu świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu?
Dzięki.
poniedziałek, 3 sierpień, 2009, 16:47
autor: ~Sylwia
Czy ubezpieczony może ubiegać się o świadczenie z pzu z tytułu pobytu w szpitalu dziecka i kiedy takie zgłoszenie ulega przedawnieniu? Dziękuję.
wtorek, 4 sierpień, 2009, 18:13
autor: ~kate
Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu
jestem jeszcze uczennica i w szkole jestem ubezpieczona w PZU czy po 9 dniach w spzitalu nalezy mi sie odszkodowanie ? prosze o odpowiedz w emailu katarzynka1705@wp.pl dziekuje
piątek, 7 sierpień, 2009, 17:26
autor: ~Justyna
mam pytanko ile mam czasu na zlozenie dokumentow do pzu ze przebywalam w szpitalu
piątek, 7 sierpień, 2009, 17:28
mam pytanko ile mam czasu na zlozenie dokumentow do pzu ze przebywalam w szpitalu prosze o odpowiedz na meila j.melin18@gmail.com
piątek, 7 sierpień, 2009, 17:33
autor: ~Do Justyna
To okres do 3 lat od momentu pobytu w szpitalu.
piątek, 7 sierpień, 2009, 17:44
Dzieki a ja myslalam ze tylko 14 dni dzieki
wtorek, 11 sierpień, 2009, 14:05
autor: ~kruk jan Przeworsk
po lezceniu na oddziele wewnętrznym zostałem przeniesiony na oddział rehabilitacji na którym przebywałem 25 dni stosowne papiery wysłałem do PZU lecz zapłacono mi tylko za pobyt na oddziele wewnętrznym jestem ubezpieczony w zakładzie pracy ze składką 47 zł miesięcznie czy to jest zgodne z przepisami -pozdrawiam janeczek
czwartek, 13 sierpień, 2009, 09:57
autor: ~kruk jan Przeworsk
ponawiam zapytanie odnośnie mego leczenia na oddziele rehabilitacji w szpitalu przez okres 25 dni moje leczenie połaczone bylo z uprzednim pobytem przez okres 9 dni na oddziele wewnętrznym i za ten okres dostałem pieniądze za rehabilitację zas nie czy tu wszystko jest o.k pozdrawiam janeczek
czwartek, 13 sierpień, 2009, 11:08
za pobyt na oddziale rehabilitacyjnym nie należy się świadczenie z pzu
środa, 19 sierpień, 2009, 09:10
autor: ~Marta
Witam, czy ktoś może mi pomóc?? Moja mama leży w szpitalu już ponad 7 dni, jest bezrobotna ale opłaca w pzu ubezpieczenie indywidualne w wysokości 29 zł czy należą się jej jakies pieniążki za pobyt w szpitalu?? pomóżcie proszę
środa, 19 sierpień, 2009, 10:07
autor: ~tom
Przy ubezpieczeniu indywidualnym i tak niskiej składce to chyba nie ma za pobyt w szpitalu.To trzeba pytać w miejscu ubezpieczenia.
środa, 19 sierpień, 2009, 18:32
autor: ~katja_79
jestem nauczycielką zatrudnioną na czas nieokreślony, na dwa tyg przed końcem wakacji trafiłam do szpitala na operację usunięcia wyrostka, byłam na oddziale 3 doby. Ile otrzymam za to z ubezpieczenia? Mam grupowe składka około 55 zł.
piątek, 21 sierpień, 2009, 19:48
autor: ~artur
witam czy za pobyt w szpitalu psychiatrycznym należy się odszkodowanie opłacam dobrowolne składki ubezpieczeniowe w pracy
wtorek, 25 sierpień, 2009, 14:36
autor: ~Ewelina
Mam pytanie, moja mama leżala w szpitalu 8 dni przed śmiercia. Wczoraj, z dniem zlozenia dokumentow do pzu, wazność jej polisy wygasla. Czy jest jeszcze szansa zeby odzyskac pieniądze za czas spedzony w szpitalu? Dodam, ze mam kopie polisy podpieczetowana przez pzu.
czwartek, 27 sierpień, 2009, 00:09
autor: ~Piotrek
Witam moja żona urodziła dziecko , miała cesarke. Moje pytanie jest takie czy oprócz kwoty za urodzenie tj. 3000zł należy jej sie za pobyt w szpitalu(7 dni), oraz z tytułu zabiegu chirurgicznego (Cesarka)dodatkowe odrzkodowanie
czwartek, 27 sierpień, 2009, 00:11
autor: ~Piotrek
Witam moja żona urodziła dziecko , miała cesarke. Moje pytanie jest takie czy oprócz kwoty za urodzenie tj. 3000zł należy jej sie za pobyt w szpitalu(7 dni), oraz z tytułu zabiegu chirurgicznego (Cesarka)dodatkowe odrzkodowanie
czwartek, 27 sierpień, 2009, 20:02
autor: ~bima
Witam.
Mój mężuś leżał 10 dni w szpitalu :( ma ubezpieczenie typ P plus , pracuje w Poczcie Polskiej , czy należą mu się z tego tytułu jakieś pieniążki ????
( wysokość składki 44.80 )
piątek, 4 wrzesień, 2009, 20:27
Proszę mi wyjaśnić przebywałam na radioterapii na terenie szpitala ale na warunkach hotelowych czy będzie to liczone jako leczenie szpitalne?Dostałam ze szpitala zwolnienie lekarskie na okres pobytu i wypis z objaśnieniem choroby.
Dziękuję za wyjaśnienie Maria
poniedziałek, 14 wrzesień, 2009, 10:56
autor: ~danuta
zostalam skierowanie na rechabilitacje do szpitala na 3 tygodnie jestem na rencje chorobowej czy mi sie nalezy za karzdy dzien pobytu w szpitalu jestem ubezpiwczona od pobytu w szpitalu prosze o porade
wtorek, 29 wrzesień, 2009, 16:16
autor: ~ewka
witam miesiac temu lezałam w szpitalu poniewaz jestem w ciązy .Lezałam 7dni chciałabym sie dowiedziec taka rzecz znowu ide do szpitala czy za kazdym razem nalezy mi sie zwrot za pobyt w szpitalu czy jest jakiś limit w ciągu roku
piątek, 9 październik, 2009, 15:10
Witam! mam takie pytanie. jestem ubezpieczona w urzedzie pracy jako poszujująca pracy po szkole bez jakiegokolwiek zasiłku. miałam wypadek komunikacyjny i leżałam w szpitalu 11 dni. czy należy mi sie zwrot pieniedzy za pobyt w szpitalu????????proszę o poradę!!!
piątek, 9 październik, 2009, 15:15
Odp
na powyższe pytanie proszę o odpowiedź na aders Grosiaczek_89@wp.pl
środa, 14 październik, 2009, 11:47
autor: ~martyna
A co w sytuacji gdy w szpitalu przebywał mój syn? 3 doby, ja miałam wypisane L4 - opiekę. syn jest na mojej książeczce ubezpieczeniowej..
czwartek, 15 październik, 2009, 12:50
autor: ~kamil
witam mam takie pytanie jak ubiezpieczyłem sie w pzu 22go wrzesania,a 5 pazdziernika miałem operacje,czy nalezy mi sie zwrot kosztów,bo w pracy u mnie mówili ze dopiero po miesiacu jest to moizliwe.pozdrawiam
czwartek, 15 październik, 2009, 12:54
witam mam takie pytanie jak ubiezpieczyłem sie w pzu 22go wrzesania,a 5 pazdziernika miałem operacje,czy nalezy mi sie zwrot kosztów,bo w pracy u mnie mówili ze dopiero po miesiacu jest to moizliwe.pozdrawiam
czwartek, 15 październik, 2009, 12:58
wtorek, 20 październik, 2009, 12:00
autor: ~Megi
Byłam w szpitalu 5 dni, na oddziale laryngologicznym, zabieg prostowania krzywej przegrody nosowej. Czy należy mi się odszkodowanie z PZU za zabieg chirurgiczny? Z góry dziękuję za odpowiedz.
czwartek, 22 październik, 2009, 15:43
autor: ~Leszek
Jeżeli była Pni dodatkowo ubezpieczona na wypadek operacji chirurgicznych, to zgodnie z "Załącznikiem do ogólnych warunków dodatkowego grupowego
ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych" - operacja przegrody nosa zaliczana jest do operacji klasy III. W związku z powyższym należy się Pani należność w wysokości 10% aktualnej sumy ubezpieczenia w dniu wykonania operacji chirurgicznej.
Z pozdrowieniami - Leszek
piątek, 23 październik, 2009, 18:09
autor: ~zdzich
Byłem w szpitalu 10 dni (wylew podpajęczynówkowy - operacja). PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu. W uzasadnieniu odmowa z powodu wady wrodzonej (na jakiej podstawie-?). Może mi ktoś poradzi co robić? Pozdrawiam.
piątek, 23 październik, 2009, 18:11
autor: ~zdzich
Byłem w szpitalu 10 dni (wylew podpajęczynówkowy - operacja). PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu. W uzasadnieniu odmowa z powodu wady wrodzonej (na jakiej podstawie-?). Może mi ktoś poradzi co robić? Pozdrawiam.
poniedziałek, 26 październik, 2009, 11:51
autor: ~Ange
Jestem w ciązy 29 tydz., składki ubezpieczenia w PZU opacane są poprzez moją pracę w kwocie 50 zł. Czy na urodzenie dziecka coś dostanę? Jakie dokumenty trzeba złożyć, gdzie i kiedy?Poza tym ile czasu musi być ubezpieczony mój mąż w ubezpieczeniu grupowym aby dostać również jakieś pieniądze na urodzenie dziecka?Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam.
środa, 28 październik, 2009, 12:10
autor: ~DDDaria
2 lata temu mialam cesarskie ciecie.po porodzie zrezygnowalam z ubezpieczenia.czy dostane swiadczenie z PZU za pobyt w szpitalu(5dni)i jaka kwota jest wyplacana???skladka wynisila ok 60 zł?
środa, 28 październik, 2009, 12:16
autor: ~DDDaria
Do Ange
okres kadencji ubezpieczonego musi byc minimum 6 miesiecy!Tobie napewno nalezy sie kasa z Pzu w kwocie ok 1000 zł.po urodzeniu,trzeba przedstawic akt urodzenia,dokumenty o wplacanych skladkach itp,proponuje dowiedziec sie dokladnie!pieniążki wyplacaja na miejscu po dostarczeniu dokumentow:)
środa, 28 październik, 2009, 19:46
autor: ~ALEXXX
Witam serdecznie:) Dzisiaj spedziłam dzień w szpitalu , mój syn miał robiony zabieg chirurgiczny przebywał na oddziale chirurgicznym jeden dzień miał usuwane znamie < znamie barwnikowe> czy należą sie jakieś pieniądze z ubezpieczenia szkolnego ? Z góry dziękuję za informacje pozdrawiam serdecznie .
środa, 28 październik, 2009, 19:47
Witam serdecznie:) Dzisiaj spedziłam dzień w szpitalu , mój syn miał robiony zabieg chirurgiczny przebywał na oddziale chirurgicznym jeden dzień miał usuwane znamie < znamie barwnikowe> czy należą sie jakieś pieniądze z ubezpieczenia szkolnego ? Z góry dziękuję za informacje pozdrawiam serdecznie .
środa, 28 październik, 2009, 19:48
czwartek, 29 październik, 2009, 12:48
autor: ~chora
dlaczego nie dostałam odszkodowania za pobyt w szpitalu na oddziale rechabilitacji z Pzu a dwa lata temu przyznali mi i również byłam na tym samym oddziale .Nadmienia ze płace składke dodatkową .Gdzie sie odwołać .
czwartek, 5 listopad, 2009, 09:05
autor: ~aaaa1111
przebywałem w szpitalu przez okres 6 dni - stwierdzono toksyczne zapalenie wątroby jestem ubezpieczony w PZU (również za pobyt w szpitalu). Zlożyłem o odszkodowanie a ZUS nie wypłacił mi na razie odszkodowania i wystosowała pismo do kliniki z zapytaniem o przebieg choroby. W jakim celu i czy wogóle dostanę ?
Proszę o odpowiedź jak ktoś się orjentuje w tej sprawie.
czwartek, 19 listopad, 2009, 12:01
autor: ~agaa
witam . w czerwcu urodziłam syna -niestety musieli mi zrobic cesarskie ciecie - czy nalezy mi sie z tego tytulu wyplata pieniazkow - w sensie za operacje chirurgiczną??
sobota, 21 listopad, 2009, 17:53
autor: ~kolo
siema mam pytanko w jakim czasie są wpłacane pieniodze za pobyt w szpitalu
poniedziałek, 23 listopad, 2009, 17:19
autor: ~marta
mam pytanie gdzie sie dostaje pieniadze za pobyt w szpitalu i ile trzeba lezec
wtorek, 24 listopad, 2009, 19:26
autor: ~Grażyna
W jakim Czasie PZU powinno przesłać odszkodowanie za pobyt w szpitalu.7 tygodni mija już dziś jak złożyłam wniosek do PZU , kartę pobytu oraz dowód osobisty do wglądu, Pani wszystko sprawdziła i powiedziała, że pieniądze przyjdą na konto po 30 dniach do tej pory ani pieniędzy, ani żadnego pisma czy ich nie obowiązują terminy? Dzwonię a tam słyszę tylko trzeba czekać ale jak długo to Panie nie wiedzą jak przyjdą pieniądze to znaczy, że już koniec czekania.
piątek, 27 listopad, 2009, 11:22
autor: ~teresa
Witam.
Mam dylemat i proszę o podpowiedz.
Mam 3 dzieci wszystkie są ubezpieczone w szkole,córka miała usuwane migdały rok temu pobyt w szpitalu trwał 4 dni,2 tyg temu syn miał usuwany wyrostek robaczkowy pobyt 13dni.Czy należy im się odszkodowanie? Pytam bo znajomi każą się ubiegać a moim zdaniem to chyba nie podlega.Dodam zw w styczniu 2 dzieci tez jedzie na usuniecie migdałów oraz podcięcie wiązadełka.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
sobota, 28 listopad, 2009, 12:48
autor: ~mila
Witam. Mam pytanie czy dostanę zwrot pieniędzy z PZU jeśli po porodzie leżałam 8 dni w szpitalu ponieważ moje dziecko miało infekcję?Z góry dziękuje za odpowiedź.
wtorek, 1 grudzień, 2009, 11:22
autor: ~Hala
witam, bylam w szpitalu 2 dni, jestem ubezpieczona w PZU. zabieraja mi z pensji 42 zl, czy mam szanse na jakieś pieniążki? lezalam i mialam zabieg łyżeczkowania macicy????
piątek, 11 grudzień, 2009, 11:23
autor: ~Anke
dzień dobry a ja mam trochę inne pytanie, miałam wypadek samochodowy, drugi kierowca wymusił pierwszeństwo, ja byłam kierowca poszkodowanego pojazdu. po godzinie od wypadku trafiłam do szpitala ze skręceniem kręgów szyjnych i krzyżowo - lędźwiowych trzymali mnie 3 dni teraz jestem na zwolnieniu przez kolejne 10 dni. Czy należy mi się odszkodowanie w OC sprawcy???
niedziela, 13 grudzień, 2009, 19:02
autor: ~gaga
przebywałam w szpitalu klinicznym 12 dni potem miałam operacje
na tarczycę .składki w PZU płacę w zakładzie pracy 43.70.po operacji jeszcze4 dni
razem 16dni pobytu + operacja .(ubezpieczenie grupowe rozszerzone )ile mogę otrzymać pieniędzy.
pozdrawiam.
niedziela, 27 grudzień, 2009, 13:52
witwm mam pytanie corka była w szpitalu 11 dni czy moge sie staraćo pieńiąrzki od pzu
poniedziałek, 28 grudzień, 2009, 15:57
swiadczenie z tytułu urodzenia dziecka
Jestem bezrobotna, mój mąż pracuje od 8 miesięcy czy przysługuje nam świadczenie z tytułu urodzenia dziecka?
środa, 30 grudzień, 2009, 18:26
autor: ~IZKA
JEŻELI mąż ma ubezpieczenie od 8 miesięcy,tak jak pracuje,to oczywiście że należy ci się świadczenie z tytułu urodzenie dziecka. słyszałam o 6-miesięcznej karencji,a są też takie ubezpieczenia bez okresu karencji
środa, 30 grudzień, 2009, 18:29
autor: ~IZKA
odp.dla HALA
wydaje mi się że nie uzyskasz odszkodowania gdyż trzeba być w szpitalu min. 4 dni!
czwartek, 31 grudzień, 2009, 11:52
autor: ~pawel
bylem w szpitalu 24 dni mialem zabig hirurgiczny i odmuwion mi odszkodowanie ze perzekroczylem termin 14 dni zgloszenia wypadku co mam robic
czwartek, 31 grudzień, 2009, 11:52
autor: ~pawel
bylem w szpitalu 24 dni mialem zabig hirurgiczny i odmuwion mi odszkodowanie ze perzekroczylem termin 14 dni zgloszenia wypadku co mam robic
czwartek, 31 grudzień, 2009, 11:59
autor: ~an
Pisz odwołania, koniecznie!!!Niech nie zbędą cię byle jaką odpowiedzią!
czwartek, 31 grudzień, 2009, 13:59
autor: ~anuet
czy artroskopia kolana(uszkodzona chrząstka kolanowa 3i4 stopnia) jest zaliczana do operacji chirurgicznych i czy z tego tytułu można starać się o odszkodowanie mam rozszerzone ubezpieczenie?
sobota, 2 styczeń, 2010, 01:38
autor: ~Patrycja
Jakie ubezpieczenie wybrać dla całej rodziny jeśli często jest pobyt szpitalny
Jestem dosyć schorowana i zdarza mi się lądować w szpitalu także moim dzieciom też się zdarza pobyt w szpitalu i z tego powodu mam pytanie jakie mam wybrać ubezpieczenie żeby potem np:PZU wypłaciło mi odszkodowanie za pobyt szpitalny,i jakie są wymagane dokumenty.
Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie
Pati 1112
poniedziałek, 4 styczeń, 2010, 13:35
autor: ~Paulina
W sobotę wróciłam z Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałam legalnie 1 rok i 4 miesiące. W niedzielę musiałam skorzystać z porady na oddziale SOR nie okazując żadnej legitymacji ubezpieczeniowej. Powiedziano mi że muszę dostarczyć dowód ubezpieczenia w ciągi 7 dni. We wtorek mam zamiar zarejestrować się w UP jako bezrobotna. Czy zaświadczenie z Urzędu Pracy wystarczy jako dowód mojego ubezpieczenia, czy za poradę w szpitalu w niedzielę będę musiała zapłacić?
wtorek, 5 styczeń, 2010, 12:23
autor: ~Dorota
Witam!
Może wy udzielicie mi odpowiedzi?Mąż 18/12/2009 stawał na komisje z PZU o odszkodowanie ile czasu czeka się na wypłatę pieniędzy?
wtorek, 5 styczeń, 2010, 13:27
autor: ~h2o
Paulina
W sobotę wróciłam z Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałam legalnie 1 rok i 4 miesiące. W niedzielę musiałam skorzystać z porady na oddziale SOR nie okazując żadnej legitymacji ubezpieczeniowej. Powiedziano mi że muszę dostarczyć dowód ubezpieczenia w ciągi 7 dni. We wtorek mam zamiar zarejestrować się w UP jako bezrobotna. Czy zaświadczenie z Urzędu Pracy wystarczy jako dowód mojego ubezpieczenia, czy za poradę w szpitalu w niedzielę będę musiała zapłacić?

Paulino niestety bedziesz musiała zapPaulina

Paulino będziesz musiała zapłacic gdyż w dniu korzystania z porady nie byłas ubezpieczona!!!
środa, 6 styczeń, 2010, 12:31
autor: ~dani
4 grudna zlozylem papiery do pzu o wyplate za pobyt w szpitalu 8dni.mam ubezpieczenie grupowe w pracy.jeszcze pieniedzy nie wyplacili.co mam robic
środa, 6 styczeń, 2010, 12:32
Odp
ile moga sie spoznic z wyplata
środa, 6 styczeń, 2010, 12:35
Odp
ile moga sie spoznic z wyplata
czwartek, 7 styczeń, 2010, 12:27
autor: ~Munix
Witam. Jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w zakładzie pracy (polisa P plus, składka miesięczna 51,33 zł) . Leżałam w szpitalu 8 dni w związku z rozpoznaniem ciąży pozamacicznej - czy zostanie mi wypłacone świadczenie z tego tytułu(Pobyt w szpitalu na skutek choroby)? Nie wiem czy ciążą jest traktowana w PZU jako choroba :) Poza tym mam jeszcze jedno pytanie , moja polisa uwzględnia coś takiego jak rekonwalescencja( 20 zł za każdy dzień) , Jeżeli dostałam zwolnienie po pobycie w szpitalu 16 dni czy ta rekonwalescencja mnie dotyczy? Bardzo bym była wdzięczna za odp.

Monika
czwartek, 7 styczeń, 2010, 20:38
autor: ~Malv
Witam. Trafiłam do szpitala 4 stycznia, 7 stycznia go opuściłam. Jestem uczennicą, ubezpieczenie opłacone w szkole. Pytanie - czy należą mi się jakieś środki z tytułu pobytu w szpitalu? Jakieś dokumenty, poza wypisem ze szpitala i dokumentem tożsamości, są konieczne? Sprawę mam załatwiać przez szkołę, czy osobiście - bezpośrednio w PZU ?
piątek, 8 styczeń, 2010, 13:41
autor: ~PROSTO
ILEEEEEEEEEEEEEEEEEE?
Płace 0k0ł0 60zł na miesiąc tego z PZU już złożyłem podanie, niebawem dostane sianko:) leżałem 7 dni ile mogę dostać?
piątek, 8 styczeń, 2010, 14:29
autor: ~Munix
Przepraszam czy tutaj w ogóle ktoś odpowiada na te pytania????
wtorek, 19 styczeń, 2010, 09:19
autor: ~maja
czy za cesarskie ciecie mozna z pzu dostac odszkodowanie
wtorek, 19 styczeń, 2010, 19:09
autor: ~Zenek
od 14 stycznia do 18 stycznia bylem pacjentem szpitala, czy nalezy mi sie wyplata odszkodowania za pbyt w szpitalu, jakie dokumenty musze przedlozyc
wtorek, 19 styczeń, 2010, 19:53
powinnas dostac potrzebujesz tylko wypis ze szpitala
wtorek, 19 styczeń, 2010, 19:58
autor: ~eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
pzu
jest tu ktos
czwartek, 21 styczeń, 2010, 21:50
autor: ~ciekawa
witam.W marcu rodzę dziecko.Mąż ubezpieczył mnie w swojej firmie w PZU(podobno bez okresu karencji-taka promocja)w związku z tym mam pytanko:czy poza wypłata z tytułu urodzenia dziecka mogę się starać o wypłatę za pobyt w szpitalu i gdyby okazało się że będzie to cięcie cesarskie to czy za to też należą się jakieś roszczenia?(składka wynosi 41.50)
Proszę o szybką odpowiedź.Dzięki
czwartek, 21 styczeń, 2010, 22:26
autor: ~wera
ciekawa - musisz przeczytac warunki polisy (maz powinien taka dostac) tam sa wyszczegolnione sytuacje w jakich nalezy sie odszkodowanie i w jakiej jest wysokosci
piątek, 22 styczeń, 2010, 11:05
autor: ~jola
czy dokumenty do pzu sklada zaklad pracy.czy ja osobiscie
piątek, 22 styczeń, 2010, 11:13
czy dokumenty do pzu sklada zaklad pracy.czy ja osobiscie
piątek, 22 styczeń, 2010, 14:32
autor: ~EWA
Jeżeli mój chłopak miał wypadek w pracy i leży 7 dni w szpitalu tylko w pracy ma płacone ubezpieczenie grupowe nie indywidualne dostanie coś pieniędzy?? i jak się liczy odszkodowania za mocne uszkodzenie wzroku
piątek, 22 styczeń, 2010, 21:35
autor: ~ciekawa
Droga Wero chyba mnie nie zrozumiałaś-mąż dostanie za urodzenie dziecka(rodzę w marcu,a do ubezpieczenia przystąpiliśmy od sierpnia)Moje pytanie było następujące:czy ja poza wypłatą za urodzenie dziecka i za pobyt w szpitalu mogę się starać o wypłatę za ewentualne cięcie cesarskie(operacja chirurgiczna)?
Czy ktoś z Was dostał za cesarkę?(jaka to mniej-więcej kwota?)
piątek, 22 styczeń, 2010, 21:57
autor: ~ptyś
Odp
dwa lata temu miałem artroskopię kolana.czy mogę się jeszcze starać o jakieś odszkodowanie czy już sprawa uległa przedawnieniu?w pzu jestem ubezpieczony już ok.11lat moja polisa obejmuje leczenie szpitalne
sobota, 23 styczeń, 2010, 15:53
autor: ~Linnn
Witam, rok temu zwichnelam sobie rzepke, na izbie przyjec z szpitalu wykonali mi punkcje kolana by usunac krew. Zakwalifikowalam sie na atroskopie kolana. Nie przyjeli mnie jednak od razu, kazali zglosic sie w poniedzialek(byl piatek). W szpitalu bylam 5dni. Nie przyznali mi odszkodowania za pobyt w szpitalu poniewaz byl w trybie planowym. Jednak zabieg byl wykonany z powodu wypadku... Czy moge sie odwolac????
czwartek, 28 styczeń, 2010, 02:23
autor: ~MARIO
podpisałem polise o leczenie szpitalne .Odpowiedzialność ubezpieczyciela rozpoczyna się 01.12.2009 Dnia 30.11.2009 miałem wypadek Czy należy mi się kasa za leczenie szpitalne ?
czwartek, 28 styczeń, 2010, 18:54
autor: ~lonio
Żona przebywała w szpitalu 28 dni,z powodu wylewu.Posiadała ubezpieczenie grupowe typu P plus w PZU życie,oraz ubezpieczenie za pobyt w szpitalu.PZU odmówiło wypłaty odszkodowania,i nie dostała ani przysłowiowego grosza.Polisa jest sprytnie sformułowana.Na niej jest wykaz chorób(zawał,wylew itd),za które PZU nie odpowiada.Poniżej jest formułka,że nie odpowiada również za następstwa tych chorób.Pobyt w szpitalu był spowodowany wylewem,więc odszkodowanie się nie należy.Moje stwierdzenie-UWAŻAJCIE co podpisujecie!!!!!!!Kolejny pazerny na Wasze pieniądze.Brać,Brać,a jak trzeba zapłacić znajdzie się zawsze jakiś zapis żeby nie wypłacić.
poniedziałek, 1 luty, 2010, 14:40
autor: ~profity w pzu
Odp
czy ktosśz was prowadzi grupowe ubezpieczenia w pracy p plus w pzu chodzi o załatwianie wszystkich dokumentów za pracowników rozliczania składek i ma z tego jakieś profity
poniedziałek, 1 luty, 2010, 15:27
Byłam w szpitalu od 14-18 stycznia miałam wykonany zabieg ciśni nadgarstka mam ubezpieczenie grupowe PZU Plus czy należy mi odszkodowanie?
wtorek, 2 luty, 2010, 16:08
autor: ~martynka
Trafiłam do szpitala z powodu poronienia w 12tc, miałam wykonany zabieg łyżeczkowania i pozostalam tam przez 2 doby. Czy w takim przypadku nalezy mi sie odszkodowanie za pobyt w szpitalu?
piątek, 5 luty, 2010, 23:24
autor: ~bombel
Mam pytanie jestem ubezpieczona u ojca w zakladzie pracy i jestem osoba uczaca sie teraz bede lezala w szpitalu na łuszczyce ponad 2 tygodnie czy w zwiasku z tym bede mogła ubiegac sie o odszkodowanie . Nie jestem pewna czy zaznoczone jest w tym ubezpieczenie za pobyt w szpitalu ale jesli tak to jakie kroki powinnam podjac aby uzyskac takie odszkodowanie i czy to na co sie lezy ma jakis zwiazek z tym . Prosze o odpowiedz bede ogromnie wdzieczna .
sobota, 6 luty, 2010, 14:17
autor: ~adam
wystarczy wypis ze szpitala i ewenualne zaswiadczenie o nie korzystaniu z przepustek bo odliczają dni za przepustki, i z tymi dok do PZU i polisą
poniedziałek, 8 luty, 2010, 09:43
Ubezpieczenie PZU a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym
Mój mąż otrzymał skierowanie do szpitala uzdrowiskowego w Lądku Zdrój na okres 21 dni. Czy w zwiazku z tym po zakończeniu leczenia może złożyć dokumenty do PZU i ubiegać się o wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu? Dodam, że mąż jest objęty ubezpieczeniem grupowym.
poniedziałek, 8 luty, 2010, 09:46
Ubezpieczenie PZU a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym
Mój mąż otrzymał skierowanie do szpitala uzdrowiskowego w Lądku Zdrój na okres 21 dni. Czy w zwiazku z tym po zakończeniu leczenia może złożyć dokumenty do PZU i ubiegać się o wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu? Dodam, że mąż jest objęty ubezpieczeniem grupowym.
poniedziałek, 8 luty, 2010, 13:09
autor: ~radek
złozyłem papiery do pzu po jakim czasie mi wypłaca pieniazki
wtorek, 9 luty, 2010, 23:41
autor: ~mika
czy sluszne jest pytanie pzu o przebywanie na przepustce w czasie pobytu w szpitalu skoro w umowie-polisie nie ma mowy o nie wyplacaniu pieniedzy w razie przebywania na przepustce.pzu jak zwykle bierze kase,ale jak przychodzi do wyplaty to szuka dziury w calym.
środa, 10 luty, 2010, 14:01
autor: ~MARIOLA
1.08.2007roku miałam wypadek za który dostałam odszkodowanie z PZU.Od tego czasu źle się czułam a w 2009 roku nastąpiło gwałtowne pogorszenie.Wykonany rezonans wykazał istotne pogorszenie stanu zdrowia w odcinku szyjnym kręgosłupa za który otrzymałam odszkodowanie Cztery miesiące później ze względu na ostry ból w kl.piersiowej(jak się okazało też związany z kręgosłupem) byłam w szpitalu na oddziale wewnętrznym i za ten pobyt PZU wypłacił mi odszkodowanie.Od 26.11 do 22.12 byłam na oddziale rehabilitacyjnym gdzie rehabilitowano mi wyłącznie kręgosłup szyjny a PZU odmówiło mi wypłaty za pobyt w szpitalu motywując to tym że pobyt nie jest związany z wypadkiem bezpośrednio i że mogę się starać tylko o podwyższenie procentu uszczerbku na zdrowiu.Przecież od tego wypadku z 2007 roku mam takie problemy z kręgosłupem że konieczna była rehabilitacja?Czy PZU ma rację?
środa, 10 luty, 2010, 14:04
autor: ~MARIOLA
1.08.2007roku miałam wypadek za który dostałam odszkodowanie z PZU.Od tego czasu źle się czułam a w 2009 roku nastąpiło gwałtowne pogorszenie.Wykonany rezonans wykazał istotne pogorszenie stanu zdrowia w odcinku szyjnym kręgosłupa za który otrzymałam odszkodowanie Cztery miesiące później ze względu na ostry ból w kl.piersiowej(jak się okazało też związany z kręgosłupem) byłam w szpitalu na oddziale wewnętrznym i za ten pobyt PZU wypłacił mi odszkodowanie.Od 26.11 do 22.12 byłam na oddziale rehabilitacyjnym gdzie rehabilitowano mi wyłącznie kręgosłup szyjny a PZU odmówiło mi wypłaty za pobyt w szpitalu motywując to tym że pobyt nie jest związany z wypadkiem bezpośrednio i że mogę się starać tylko o podwyższenie procentu uszczerbku na zdrowiu.Przecież od tego wypadku z 2007 roku mam takie problemy z kręgosłupem że konieczna była rehabilitacja?Czy PZU ma rację?
piątek, 12 luty, 2010, 16:55
jestem osobom bezrobotnom a w kwietniu jade z dzieckiem na operacje do wrocławia czy moge skożystać z jakiejś ulgi czy musze płacić zato że bende tam z dzieckiem
niedziela, 14 luty, 2010, 16:39
autor: ~janusz
zieć leżał
wtorek, 23 luty, 2010, 13:40
autor: ~Jadwiga
Odp: Odszkodowanie za operację zaćmy
Od 26 marca przez 4-5 dni będę przebywać w szpitalu, czy należy mi się świadczenie. Jaki procent zasiłku chorobowego otrzymam po operacji i czy należy mi się odszkodowanie z tytułu operacji zaćmy. Proszę o odpowiedź. Dziękuję
poniedziałek, 8 marzec, 2010, 17:07
autor: ~Iwona
Sluchajceie mam raka szyjki macicy i jestem w szpiutalu juz 7 dnie ile dostane pineiedzy jak bd lezala jeszcze do niedzieli ? ;/
środa, 10 marzec, 2010, 14:20
Witajcie.Mam pytanie.Jestem ubezpieczona w pzu,w moim wariancie jest za pobyt w szpitalu minimum 4 dni,leczenie szpitalne.Czy otrzymam za pobyt 6 dniowy,spowodowany porodem cieńcie cesarskie???Dziekuje!

Pytanie drugie.W pzu też jest w wariacie moim zabiegi chirurgiczne,czy otrzymam coś za poród cieńcie cesarskie????To jest zabieg?prawda?
dziekuje wam bardzo za pomoc!!!!!
środa, 10 marzec, 2010, 14:22
Witajcie.Mam pytanie.Jestem ubezpieczona w pzu,w moim wariancie jest za pobyt w szpitalu minimum 4 dni,leczenie szpitalne.Czy otrzymam za pobyt 6 dniowy,spowodowany porodem cieńcie cesarskie???Dziekuje!

Pytanie drugie.W pzu też jest w wariacie moim zabiegi chirurgiczne,czy otrzymam coś za poród cieńcie cesarskie????To jest zabieg?prawda?
środa, 10 marzec, 2010, 14:22

środa, 10 marzec, 2010, 14:50
autor: ~stenia
Witam mój syn leży w szpitalu 3 tygodnie czy należy się za pobyt w szpitalu przy czym ma robioną operację uszów
środa, 10 marzec, 2010, 15:25
Jeżeli podlega ubezpieczeniu z tytułu leczenia szpitalnego, to
po zakończeniu leczenia, trzeba złożyć stosowne dokumenty do Instytucji,
w której się ubezpieczył i opłacał składki.
czwartek, 11 marzec, 2010, 19:17
autor: ~sasi
witam moje dziecko przebywa w szpitalu i jest po operacji uszów .wiem że należy się mu za pobyt w szpitalu 0,2% i niezdolność do nauki 0,06%czy również należy mu się za uszczerbek na zdrowi
czwartek, 11 marzec, 2010, 20:19
autor: ~jacek
witam syn jest ubezpieczony w pzu sa mam pytanko czy należą się mu jakieś pieniążki za pobyt w szpitalu i za opracje
niedziela, 14 marzec, 2010, 20:37
autor: ~Silver
witam... od jakiej sumy jestem ubezpieczony jeżeli płace 52zł miesięcznie?
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 08:27
witam jakie dokumenty trzeba złożyć w pzu żeby dostać zwrot za pobyt w szpitalu przy ubezpieczeniu grupowych?
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 11:28
autor: ~sara
kiedy przysługuje dieta szpitalna córka leży w szpitalu dość długo ubezpieczona jest w PZU SA wariant 2 , jest uczennicą w gimnazjum czy należy jej się z PZU SA jakieś pieniążki jeśli tak to ile i za co
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 11:35
autor: ~do Agi
odp..
Wystarczy tylko wypis ze szpitala
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 11:36
autor: ~sara
kiedy przysługuje dieta szpitalna córka leży w szpitalu dość długo ubezpieczona jest w PZU SA wariant 2 , jest uczennicą w gimnazjum czy należy jej się z PZU SA jakieś pieniążki jeśli tak to ile i za co
poniedziałek, 15 marzec, 2010, 12:40
autor: ~sasi
Operacja uszu nie jest twrałym uszczerbkiem na zdrowiu. Trwały uszczerbek na zdrowiu powstaje w wyniku nieszczęśliwego wypadku np> złamana noga lub ręka, więc za operację takiego odszkodowania nie dostaniesz, no chyba, że masz w pakieci operacje chirurgiczne.
wtorek, 16 marzec, 2010, 13:20
czy dzieci ubezpieczone w szkołach od nieszczęśliwych wypadków mogą dostać za pobyt w szpitalu i dietę
środa, 17 marzec, 2010, 21:43
autor: ~aro77
witam moja zona jet w szpitalu juz 5 dni po urodzeniu dziecka czy dostanie jakies pieniadze z PZU prosze o odpowiedz.
środa, 17 marzec, 2010, 21:45
autor: ~ona1
Zależy jakie na wykupione ubezpieczenie.
Najprościej to spytać firmę ubezpieczającą co się ma w 'pakiecie'.
niedziela, 21 marzec, 2010, 18:50
autor: ~krismarc2
Mialem wypadek w pracy pół roku chorowałem i dostałem roczne świadczenie rehabilitacyjne wypadkowe 100% płatne w tym czasie leżałem 15 dni w szpitalu czy należa mi sie pieniadze za pobyt w szpitalu (ubezpieczenie jakie mialem w pracy obejmowałe pobyt w szpitalu)ale jak jest z renta rehabilitacyjna wypadkowa
niedziela, 21 marzec, 2010, 18:50
autor: ~krismarc2
Odp
Mialem wypadek w pracy pół roku chorowałem i dostałem roczne świadczenie rehabilitacyjne wypadkowe 100% płatne w tym czasie leżałem 15 dni w szpitalu czy należa mi sie pieniadze za pobyt w szpitalu (ubezpieczenie jakie mialem w pracy obejmowałe pobyt w szpitalu)ale jak jest z renta rehabilitacyjna wypadkowa
wtorek, 23 marzec, 2010, 11:11
autor: ~wojtek
ja byłem w beskidzkim zespole leczniczo rehabilitacyjnym Szpital opieki długoternimowej w tamtejszej placówce mówiono mi że oni są "Szpitalem " .a PZU oczywiście mój pobyt na senatorium no i brak podstaw do wypłaty świadczenia . To co albo szpital ma racje albo PZU pomocy.......
środa, 24 marzec, 2010, 07:58
autor: ~fafik76
witam ile sie czeka na pieniazki po komisji jak sie mialo wypadek
poniedziałek, 29 marzec, 2010, 12:17
autor: ~hay
Byłam w szpitalu na zabiegu 3 dni dostałam miesiąc zwolnienia czy dostanę odszkodowamie z pzu
środa, 31 marzec, 2010, 15:18
autor: ~elka75
witam. bylam w szpitalu ortopedycznym 14 dni, mialam operacje biodra. pzu odmowilo mi wyplaty odszkodowania za pobyt w szpitalu bo nie ponosi odpowiedzialności za pobyt w wtniku wad wrodzonych, zaburzen rozwojowych oraz schorzen będacych ich skutkiem. agentka nic o tym nie mowila kiedy przystepowalam do ubezpieczenia. czy moge sie odwolac od tej decyzji i czy sa jakies szanse na wygranie tej sprawy
czwartek, 8 kwiecień, 2010, 13:42
autor: ~Sławek
Witam,mam pytanko.Czy za pobyt w szpitalu na terapi od uzależnień PZU zwraca pieniądze?
wtorek, 13 kwiecień, 2010, 13:32
autor: ~Wojtek
WITAM czy za pobyt w szpitalu na oddziale detoksykacyjnym PZU zwraca
środa, 14 kwiecień, 2010, 14:57
autor: ~Dawid
witam jestem ubezpieczony w PZU na 45 000 ile mi sie nalezy za kazdy dzien spedzony w szpitalu?
czwartek, 22 kwiecień, 2010, 21:10
autor: ~goska
ile czeka się na wypłatę odszkodowania??
ile czekaliście na wypłatę odszkodowania? czy jest jakiś termin np do 30 dni czy moze szybciej?
niedziela, 25 kwiecień, 2010, 20:39
autor: ~ewa
ile sie nalezy pieniedzy za operacje wstawienie przetoki do djaliz
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 12:17
autor: ~Malwina
Złożyłam już wniosek o wypłacenie pieniędzy za lecenie szpitalne.Jak długo muszę czekać na zwrot pieniędzy?
wtorek, 27 kwiecień, 2010, 13:32
autor: ~Zofia
w PZU-do 30 dni.
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 17:47
autor: ~ula
jeżeli przed porodem leżałam 5 dni w szpitalu to należy się jakieś odszkodowanie?
czwartek, 29 kwiecień, 2010, 17:49
autor: ~ula
jeżeli przed porodem leżałam 5 dni w szpitalu to należy się jakieś odszkodowanie?
wtorek, 4 maj, 2010, 22:22
autor: ~gooja
ile czasu trwa ubezpieczenie po zwolnieniu z pracy
witam...zostałam zwolniona z pracy zaraz na drugi dzien trafiłam do szpitala nie miałam czasu sie zarejestrowac w up...Czy obejmuje mnie jeszcze ubezpieczenie z firmy jak tak to na jak długo...???
środa, 12 maj, 2010, 12:29
autor: ~GINESSKA
WITAM.MAM PYTANKO.04.01.2010 ZLAMALAM REKE W PRACY BYLAM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM ALE W TYM SAMYM CZASIE DOSZLO DO TRAGEDII U MNIE W RODZINIE I TRAFILAM NA 3MIESIACE DO SZPITALA,MIALAM 2 ZWOLNIENIA W TYM SAMYM CZASIE.CZY MOGE UBIEGAC SIE ROWNIEZ O ODSZKODOWANIE ZA POBYT W SZPITALU MAJAC W TYM SAMYM CZASIE ZLAMANIE?
środa, 12 maj, 2010, 12:30
WITAM.MAM PYTANKO.04.01.2010 ZLAMALAM REKE W PRACY BYLAM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM ALE W TYM SAMYM CZASIE DOSZLO DO TRAGEDII U MNIE W RODZINIE I TRAFILAM NA 3MIESIACE DO SZPITALA,MIALAM 2 ZWOLNIENIA W TYM SAMYM CZASIE.CZY MOGE UBIEGAC SIE ROWNIEZ O ODSZKODOWANIE ZA POBYT W SZPITALU MAJAC W TYM SAMYM CZASIE ZLAMANIE?
środa, 12 maj, 2010, 12:36
środa, 12 maj, 2010, 20:43
środa, 12 maj, 2010, 20:43
środa, 12 maj, 2010, 21:29
o jakie odszkodowanie pytasz ?
piątek, 14 maj, 2010, 09:09
Moje pytanie dotyczy wydłużonego po porodzie pobytu w szpitaluz dzieckiem. Musiałam zostać dłużej z synem w szpitalu ze względu na jego zdrowie. Czy mi się należy odszkodowanie? Koleżanka parę lat wcześniej otrzymała odszodowanie za pobyt w szpitalu z córką która miała żółtaczkę.
piątek, 14 maj, 2010, 12:09
ZLAMALAM REKE I MIALAM GIPS JEDNAK DOSZLO DO NIE MILYCH OKOLICZNOSCI I Z TYM GIPSEM LEZALAM 3 MC W SZPITALU CZY MOGE SKORZYSTAC ZAROWNO Z ODSZKODOWANIA ZA ZLAMANIE JAK I ZA POBYT W SZPITALU KTORY MIAL MIEJSCE W TYM SAMYM CZASIE?
niedziela, 16 maj, 2010, 15:37
autor: ~ANIA
WITAM:)Czy za pobyt w szpitalu na terapi od uzależnień PZU zwraca pieniądze? ...
niedziela, 16 maj, 2010, 15:50
do ANI, nie zwraca.
poniedziałek, 17 maj, 2010, 14:25
WITAM, MÓJ 5 LETNI SYNEK MIAŁ ZABIEG CHIRURGICZNY W SZPITALU WYCĘCIA GUZKA LEWEGO PODUDZIA,SZWY ZAŁOŻONE NA DWA TYGODNIE.JEST OBJĘTY UBEZPIECZENIEM GRUPOWYM W PZU W PRZEDSZKOLU.CZY DOSTANĘ ZA TO ODSZKODOWANIE.Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŻ.
poniedziałek, 17 maj, 2010, 19:15
autor: ~agi
Witam, ze względu na mój stan zdrowia część okresu ciąży będe musiała przeleżeć na oddziale patologii. Czy jeśli mam zaznaczone w polisie ze za każdy dzień pobytu otrzmuję chyba 50 zł ,to ten przypadek też się kwalifikuje???czy musi być konkretna choroba???
czwartek, 20 maj, 2010, 15:17
autor: ~dorota
Witam Mam pytanie ile trzeba byc wcześniej ubezpieczonym zeby dostać pienądze za pobyt w szpitalu.
piątek, 21 maj, 2010, 09:56
autor: ~Iwona
Moja mama jest na emeryturze, jest ubezpieczona w PZU, leżała w szpitalu 10 dni. Czy należy jej się odszkodowanie za pobyt w szpitalu?
piątek, 21 maj, 2010, 10:05
Wydaje mi się, że Twojej Mamie takie odszkodowanie nie będzie się należało.
Z tego co mi wiadomo, emerytów nie chcą objąć dodatkowym ubezpieczeniem w razie leczenia szpitalnego.
Zadzwoń do oddziału PZU , podaj nr polisy i zapytaj, czy Mama jest objęta takim ubezpieczeniem?
poniedziałek, 24 maj, 2010, 07:39
autor: ~kaja
witam jestem chora na przewlekłą niewydolnosc nerek , mam ubezpieczenie w pzu typu p czy nalezy mi sie odszkodowanie,dziekuje za odpowiedz.
czwartek, 27 maj, 2010, 10:27
autor: ~MAMA
jestem mamą czternastoletniego chłopca , syn w szkole na lekcji w-f przewrucił sie w wyniku czego nastąpiło wybicie stawu łokciowego i złamanie w nadgarstku po czterech miesiacach lekarz zakonczył leczenie pomimo że syn nieczuł dwóch palców lewej ręki dostał odszkodowanie 400 zł to było trzy lata temu w tej chwili syn ma orzeczenie o niepełnosprawnosci zanik mniesni i niedowład tej ręki jest jusz po przeszczepie nerwów z łydki do reki a PZU na moje odwołanie odpisało mi rze niebędą podwarzac opini lekarza który mu zakonczył leczenie trzy lata walki, rehabilitacji prywatnych jusz wkoncu wizyt u Profesorów rzeby syn był w pełni sprawny za 400 zł powiedzcie mi czyja to wina , wydaje mi sie że lekarza i pzu tesz nielubi takich przypadków a ja mam dziecko kalekie . Bezradna co mam robic
czwartek, 27 maj, 2010, 14:27
autor: ~Misiek
W styczniu złamałem nogę będąc pod wpływem alkoholu, zabrała mnie karetka z miejsca wypadku.Noga była operacyjnie składana po wyjśćiu ze szpitala dostałem WYPIS gdzie nie ma mowy o tym że byłem pod wpływem alkoholu.Czy mogę starać sie o odszkodowanie ?? PZU może to jakoś sprawdzić że byłem pod wpływem ??
-------------------------------------------------------------------------------
czwartek, 27 maj, 2010, 19:09
autor: ~izka
chce udac sie jutro do pzu i ubezpieczyc sie prywatnie. pracuje za granica i nigdzie nie jestem ubezpieczony. jak dlugo musze czekac od momentu podpisania umowy by juz za darmo udac sie na operacje do szpitala
czwartek, 27 maj, 2010, 19:11
chce udac sie jutro do pzu i ubezpieczyc sie prywatnie. pracuje za granica i nigdzie nie jestem ubezpieczony. jak dlugo musze czekac od momentu podpisania umowy by juz za darmo udac sie na operacje do szpitala
czwartek, 27 maj, 2010, 19:14
środa, 2 czerwiec, 2010, 10:53
autor: ~pomobia
Witam!
Pięć lat temu moja mama miała raka szyjki macicy i otrzymała z PZU rekompensatę za tzw. "ciężką chorobę".
W ostatnich tygodniach okazało się ze ma raka jelita, na początkowym rozpoznaniu choroby stwierdzono iż jest to nawrót choroby. Jednak po operacji końcowy wynik okazał się nie przerzutem tylko całkowicie innym rakiem.(Posiadamy dokumentacje szpitalną)
PZU w decyzji na złożony wniosek o rekompensatę, wziął pod uwagę początkowy wynik i nie przyznał mamie odszkodowania. Jednak jest to nowy nowotwór i chciałabym odwołać się od ich decyzji (tzn.moja mama od decyzji).
Tutaj właśnie jest moja prośba o pomoc.
1. Co dokładnie powinnam w nim zawrzeć.
2. Jaki mogę podać paragraf w odwołaniu?

Z góry bardzo serdecznie dziękuje.
środa, 2 czerwiec, 2010, 10:55
autor: ~pomobia
Odp
Do postu powyżej:
Całkiem innym rakiem...czyli w moim rozumowaniu nowa choroba, czy tak?
Pisząc rekompensatę myślę o odszkodowaniu za ciężka chorobę.
piątek, 4 czerwiec, 2010, 10:23
autor: ~killerka
jestem w ciąży i byłam 8 dni w szpitalu leczono mnie na podwyższony cukier we krwi czy należą mi sie jakieś pieniądze z pzu? jestem ubezpieczona grupowo w pracy
piątek, 4 czerwiec, 2010, 10:33
autor: ~killerka
Odp
odpisze mi ktoś? z gury dzięki
piątek, 4 czerwiec, 2010, 13:18
Z tym pytaniem zwróć się do osoby, która u ciebie w pracy zajmuje się sprawami waszego ubezpieczenia w PZU. Skąd tu możemy wiedzieć jaką macie polisę.
piątek, 4 czerwiec, 2010, 18:19
autor: ~natt
Witam. 9 miesięcy temu miałam wypadek w szkole na lekcji w-f. od tej pory intensywnie się leczę- mam poważnie uszkodzony kręgosłup. Przebywałam 2 razy w szpitalu, miałam 3 rehabilitacje, 2 rezonanse magnetyczne, wizyty u przeróżnych lekarzy i bez skutku. Neurochirurg stwierdził, iż potrzebna jest operacja. Ile mogę dostać odszkodowania za tą sytuację? Ubezpieczona jestem w pzu na zasadzie "uczennica". Czekam na odp. pozdrawiam.
piątek, 4 czerwiec, 2010, 18:56
autor: ~zoja
zapytaj w sekretariacie szkoły.
poniedziałek, 7 czerwiec, 2010, 17:27
witam mam pytanie maz jest ubezpieczony w pzu w szpitalu przebywał od 24 do 28 maja.ile dostanie za pobyt w szpitalu.
poniedziałek, 7 czerwiec, 2010, 17:39
To zależy na jaka kwotę jest ubezpieczony, na takie pytanie odpowie jego firma, jezeli tam zapytasz.
środa, 9 czerwiec, 2010, 12:55
autor: ~Toja
Proszę mi powiedzieć cz przebywając w Niepublicznym Zakladzie Opieki Zdrowotnej Oddział Rehabilitacji, należy mi się zapłata z PZU? To nie był wypadek tylko choroba.
czwartek, 10 czerwiec, 2010, 15:33
mam pytanie czy jak byłam w szpitalu od 31.05 do 03.06.warunek jest taki ze musze miec cztery doby pobytu w szpitalu. jak oni to liczą bo niewiem czy moge złożyc wniosek.czekam na odpowiedz
poniedziałek, 14 czerwiec, 2010, 12:23
autor: ~sylwia
w szpitalu byłam 3 dni miałam laparoskopię, czy mogę zwrócić się o wypłatę świadczenia
wtorek, 15 czerwiec, 2010, 08:55
autor: ~gosciu
sluchajcie a jak to jest z pobytem na odywku moze ktos mi odpowie?dokumenty przyjeli to chyba sie cos nalezy z tym z juz ponad 30 dni i nawet zadnego pisma nie mam od pzu???
czwartek, 17 czerwiec, 2010, 20:06
Czy ciecie cesarskie to operacja chirurgiczna i czy nalezy sie odszkodowanie
czwartek, 17 czerwiec, 2010, 20:46
jakie odszkodowanie, od kogo ?
piątek, 18 czerwiec, 2010, 16:15
z pzu place 62zl miesiecznie i jest to ubezpieczenie P Plus grupowe
piątek, 18 czerwiec, 2010, 17:32
basia, przesadziłaś z tym pytaniem i rozbawiłaś mnie do łez:)
piątek, 18 czerwiec, 2010, 17:35
A co w tym smiesznego ty widocznie nie masz o tym pojecia skoro tak sadzisz.
piątek, 18 czerwiec, 2010, 17:53
Jeżeli macie w grupowym ubezpieczeniu pracowniczym, poszerzone składki na wypadek leczenia szpitalnego,to za każdy dzień pobytu w szpitalu należy % sumy ubezpieczenia określony w umowie / polisie.
Takie informacje powinna posiadać osoba w firmie, która zajmuje się prowadzeniem
grupowych ubezpieczeń pracowniczych.
Jeżeli chodzi o cięcie cesarskie, to nie wiem czy PZU uznaje taką operację.
Moim zdaniem powinno.
Wszystko zależy co masz wpisane w polisie, na wypadek leczenia szpitalnego i operacji.
piątek, 18 czerwiec, 2010, 17:56
Dziekuje
środa, 23 czerwiec, 2010, 20:23
autor: ~kazimierz
przebywalem w klinice 25 dni rozpoznanie przewlekla choroba nrk w II/IIIstadium krwinkomocz nadcisnienie tetnicze hiperurykemia pzu odmuwilo mi wyplaty za pobyt w klinice twierdzac na podstawie wypisu iz jest to choroba wrodzona nadmieniam ze pracuje 32 lata na budowie a pobyt wklinice bylpirwszy i jedyny po30tu latach pracy czy pzu mialo prawo tak postapic?
środa, 23 czerwiec, 2010, 22:25
o to raczej w PZU powinieneś pytać
niedziela, 27 czerwiec, 2010, 21:23
autor: ~Kaśka
Witam mam pytanie czy starając sie o odszkodowanie szpitalne muszę w pracy pokazywać druk wypisu ze szpitala czy tylko w pzu? czy wystarczy pracodawcy tylko moje L4?
niedziela, 27 czerwiec, 2010, 21:25
Witam mam pytanie czy starając sie o odszkodowanie szpitalne muszę w pracy pokazywać druk wypisu ze szpitala czy tylko w pzu? czy wystarczy pracodawcy tylko moje L4?
niedziela, 27 czerwiec, 2010, 21:26
wtorek, 29 czerwiec, 2010, 18:58
autor: ~Marek P
Mam pytanie: Czy po otrzymaniu odszkodowania za pobyt w szpitalu i operację (usunięcie woreczka żółciowego metodą laparoskopową + komplikacje krwotok wewnętrzny) można ubiegać się jeszcze o odszkodowanie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu
wtorek, 29 czerwiec, 2010, 22:31
zapytaj o to swojego ubezpieczyciela
czwartek, 8 lipiec, 2010, 16:31
autor: ~darek
ile sie czeka na komisje lekarska od złorzenia w pzu dokumentuw
czwartek, 8 lipiec, 2010, 20:50
autor: ~ona1
Pytajcie się takich rzeczy u swoich ubezpieczycieli!! Ktoś na pewno zajmuję się Twoją sprawą! Zadzwoń i się spytaj.
piątek, 16 lipiec, 2010, 11:39
autor: ~baniak
leżałem wszpitalu za granicą 8 dni czy należy mi się odszkodowanie za pobyt w szpitalu
wtorek, 27 lipiec, 2010, 12:26
autor: ~magda_edi
Witam.

Jestem ubezpieczona w pracy pzu grupowe p plus edukacja IV dla pracowników i członków ich rodzin. Czy otrzymam wypłatę z ubezpieczenia za 7 dni pobytu w szpitalu z dzieckiem po porodzie - leczenie ambulatoryjne, bo z tego co powoli wynika szanowne pzu chyba raczej skłania się ku temu, że te pieniążki mi się nie należą.
Proszę o informację jeśli ktoś styknął się z taką sytuacją na postawie jakich paragrafów mogą odmówić mi wypłaty.
wtorek, 27 lipiec, 2010, 21:03
autor: ~Bajbus
Witam mam pytanie mam złamanie kostki strzałkowej 2 poziomowo i pękniecie ponizej tego zlamanie oraz zlamanie kostki srodstopia miejsce wypadku w kopalni na dole pbyt w szpitalu 13 dni na sorze w punkcie przyjwecia przeprowacono golenie prawej łytki. Ubezpieczenie 99,90zł najwyzszy wariant. Pytanie brzmi ile procent moge dostac i poszczegolnie pobyt w szpitalu , za golenie rany , blizny co jeszcze prosze o pomoc najlepiej prosil bym o przeslanie na maila bajbusawf@poczta.fm dziekuje
wtorek, 27 lipiec, 2010, 21:26
autor: ~wera
kto na forum ma znac zapisy w Waszych polisach ! na takie pytania nikt nie odpowie bo polisy sa rozne i zakres swiadczen tez rozny. Podpisujac polise dostaje sie warunki przyznawania odszkodowan, trzeba tam szukac odpowiedzi
czwartek, 29 lipiec, 2010, 14:00
autor: ~norbert
mam polise pzu p plus płace 40zloty miesiecznie na 8000złoty jest polisa bylem 64 dni w szpitalu byłem . czy ktpoś wie czy mi jakieś pieniądze sie naleza . czekam za odp
piątek, 30 lipiec, 2010, 16:53
autor: ~rysiek
witam pisze na prosbe mojej znajomej. Jej partner (konkubent) z którym jest ponad 20 lat mial ubezpieczenie grupowe w pracy, a po przejsciu na emeryture kontynuowal je prywatnie. W wyniku wylewu trafil do szpitala na 3 m-ce. Wylew byl na tyle powazny ze teraz lezy w śpiączce. Czy moja znajoma moze złożyc dokumenty o wyplate odszkodowania za pobyt w szpitalu
piątek, 30 lipiec, 2010, 19:09
Trzeba pytać w PZU i podać nr POLISY.
Moim zdaniem, indywidualne kontynuowanie ubezpieczeń z grupowego ubezpieczenia pracowniczego nie obejmuje już leczenia szpitalnego.
sobota, 31 lipiec, 2010, 12:39
autor: ~Brbara
Witajcie mam pytanie mój mąż lezał w szpitalu w klinice onkologicznej od grudnia 2009 r do końca stycznia 2010 czy należy się jemu odszkodowanie od PZU za pobyt w szpitalu nadmieniam że jest ubezpieczony na dużą sumę .Ważne jest to czy nie jest za póżno może ktoś mnie odpowiedzieć będę wdzięczna.
sobota, 31 lipiec, 2010, 15:46
rysiek, osoby same opłacające PZU, nie są obięte ubezpieczeniem za pobyt w szpitalu,konkubent znajomej niestety nic nie dostanie.
sobota, 31 lipiec, 2010, 17:16
autor: ~agniecha
Brbara - to czy Twój mąż dostanie odszkodowanie z apobyt w szpitalu jest uzależnione tylko i wyłącznie od tego, czy polisa PZU obejmuje taką opcję. Wysokość ubezpieczenia nie ma najmniejszego znaczenia.
O wypłątę świadczenie z PZU można wystąpić w ciągu 3 lat od daty zaistnienia zdarzenia.
niedziela, 1 sierpień, 2010, 18:51
autor: ~Barbara
Dziękuję AGNIECHA za odpowiedz .Serdecznie pozdrawiam .
środa, 11 sierpień, 2010, 13:28
autor: ~Nina
Mam pytanie dotyczące wypłaconej mi sumy za pobyt w szpitalu.
Za pobyt w szpitalu po wypadku 4 dni otrzymałam 0,50% sumy tj. 210zł?
Czy to nie powinno byc 1%, tak osoba w firmie mi mówila, że tyle dostanę.
Proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś wie dlaczego tak wypłacono a nie inaczej.
Z góry dziękuję.
środa, 11 sierpień, 2010, 13:53
autor: ~qaz
Odp: Ubezpieczenie PZU
Czy za wycięcie znamienia brodawkowego pzu płaci odszkodowanie za ubezpieczenie szkolne?
środa, 11 sierpień, 2010, 19:22
autor: ~Marianna
Proszę o odpowiedź, czy za poród siłami natury i związany z tym 4 dniowy pobyt w szpitalu należy mi się szpitalne. Jestem na rozszerzonym ubezpieczeniu grupowym. Dostałam decyzję odmowną, Księowa jest teraz na urlopie i nie mam jak się dowiedzieć co dalej robić- wcześniej mówiła, ze się należy.
sobota, 14 sierpień, 2010, 10:49
autor: ~potrzebująca
trafiłam do szpitala na zapalenie opon mózgowych byłam tam 7 dni, ósmego dnia wyszłam. słyszałam że za 7 dniowy pobyt w szpitalu jest odszkodowanie, czy to prawda i czy dotyczy to leczenia powypadkowego czy takiego jak w moim przypadku też???
poniedziałek, 16 sierpień, 2010, 18:18
autor: ~rysia
W styczniu 2010 byłam w szpitalu 6 dni -usunięto polip i punkcje zatok,otrzymałam 300 +300zł.W czerwcu 2010 znów trafiłam do szpitala na 6 dni operowano zatoki endoskopowo-usunięto polip z zatoki szczękowej,poszerzono ujscia zatok wykonujac czesciowa uncinectomie, otwarto obustronnie sitowie przednie i tylne, otwarto puszke sitowia Otrzymałam tylko za pobyt w szpitalu 300 zl.Proszę o odpowiedz.
poniedziałek, 16 sierpień, 2010, 19:36
Jakiej odpowiedzi oczekujesz rysiu ? Skąd ktokolwiek może wiedzieć jakie świadczenie powinnaś dostać ?
Takie pytania kierujcie do swoich ubezpieczycieli !
poniedziałek, 16 sierpień, 2010, 20:34
autor: ~rysia
chodzi o to dlaczego nie wyplacono za zabieg w drugiej operacji?
wtorek, 17 sierpień, 2010, 18:38
autor: ~eli69
Witam!
Od 19.07-31.07. 2010 przebywałam w szpitalu właśnie dziś dostałam świadczenie PZU zwrot za pobyt w szpitalu 480 zł.
wtorek, 17 sierpień, 2010, 18:45
Ubezpieczenie PZU
DO WSZYSTKICH!!!

KAZDY KTO PRACUJE I JEST UBEZPIECZONY OPłACA SKłADKI MOZE Z łOZYC WNIOSEK O ODSZKODOWANIE I UBIEGAC SIE O WSZELKIE ZWROTY SZPITALNE ORAZ ORZECZENIE USZCZERBKU NA ZDROWIU.TRZEBA ZGłOSIC WYPADEK W PRACY.
wtorek, 17 sierpień, 2010, 18:45
Witam!
Od 19.07-31.07. 2010 przebywałam w szpitalu właśnie dziś dostałam świadczenie PZU zwrot za pobyt w szpitalu 480 zł.
niedziela, 22 sierpień, 2010, 19:48
autor: ~ILONA
Witam, mam pytanko czy należy się również kasa za pobyt w szpitalu na oddziale rechabilitacyjnym ,ponieważ mój mąż leżał 3 tygodnie na tym oddziale po operacji stawu biodrowego i PZU nas poinformował ,że nie dostanie teraz nic.Bardzo prosze o informacje czy maja takie prawo aby nam nie wypłacić kasy za rechabilitacje.
poniedziałek, 23 sierpień, 2010, 09:13
autor: ~beaaa
wypłata świadczeń z PZU zależy od polisy jaka została zawarta i na jakie świadczenia. Trzeba dokładnie przeczytać za co PZU odpowiada.
poniedziałek, 23 sierpień, 2010, 10:24
autor: ~beaaa
wypłata świadczeń z PZU zależy od polisy jaka została zawarta i na jakie świadczenia. Trzeba dokładnie przeczytać za co PZU odpowiada.
czwartek, 26 sierpień, 2010, 13:08
autor: ~Grzesiek
mam pytanie , 23 zostałem skierowany do szpitala na badania diagnozowe , wyszedłem dzisiaj czyli 26 czy należy mi się tkz szpitalne ?
czwartek, 26 sierpień, 2010, 19:59
autor: ~scooli.
jeśli leżę w szpitalu psychiatrycznym (depresja)czy należy mi się odszkodowanie z PZU, będę w sumie 9 tygodni. Składki zakład mi odciąga, ale nie jestem pewien, czy z takiego szpitala uwzględniają odszkodowanie. Jeśli ktoś coś na ten temat wie, będę wdzięczny.
piątek, 3 wrzesień, 2010, 12:14
autor: ~maniek
Witam. Mam pytanie?
Przeszedłem niedawno operację kręgosłupa, a dokładnie usunięcie przepukliny i wstawienie trzech implantów. Orientuje się ktoś na jakie odszkodowanie mogę liczyć za pobyt w szpitalu i przeprowadzoną operację? Składki jakie płacę w PZU to 59zł miesięcznie. Dziękuję za odpowiedzi.
poniedziałek, 6 wrzesień, 2010, 17:08
autor: ~andrzej
Witam! Czy przebywając na oddziale rehabilitacyjnym w wyniku choroby (Rozpoznanie-Rwa kulszowa)i posiadając dodatkowe ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego należy mi się świadczenie z PZU? Choroba nastąpiła w trakcie trwania ubezpieczenia i jest to mój pierwszy pobyt w szpitalu związany z tą chorobą? Czy ktoś miał podobny przypadek ? i jak zakończyły sie roszczenia? PZU powołując się na paragraf 19 ust.1 pkt 14 i ust.2 pkt 3 ogólnych warunkow dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek leczenia szpitalnego unika tej odpowiedzialności.
Prosze o pomoc!!
środa, 8 wrzesień, 2010, 09:46
autor: ~zona
mąz przeszedł załamanie psychiczne, 2 tygodnie był w szpitalu na oddziale psychiatrycznym, ma ubezpieczenie grupowe w pracy.
1. Czy nalezy mu sie swiadczenie jeśli przebywał na psychiatrii?
2. Czy przy składaniu wniosku o wypłatę swiadczenia za pobyt w szpitalu musi dać pracodawcy wypis ze szpitala, czy można bezposrednio do PZU? - pracodawca twierdzi ze musi ten wypis zobaczyć?
3. Mąż będzie leczony na oddziale dziennym szpitala przez okres 2 miesięcy - czy przez ten czas też nalezy mu się swiadczenie?
środa, 8 wrzesień, 2010, 10:52
mąz przeszedł załamanie psychiczne, 2 tygodnie był w szpitalu na oddziale psychiatrycznym, ma ubezpieczenie grupowe w pracy.
1. Czy nalezy mu sie swiadczenie jeśli przebywał na psychiatrii?
2. Czy przy składaniu wniosku o wypłatę swiadczenia za pobyt w szpitalu musi dać pracodawcy wypis ze szpitala, czy można bezposrednio do PZU? - pracodawca twierdzi ze musi ten wypis zobaczyć?
3. Mąż będzie leczony na oddziale dziennym szpitala przez okres 2 miesięcy - czy przez ten czas też nalezy mu się swiadczenie?
wtorek, 14 wrzesień, 2010, 11:42
autor: ~daniel
byłem w szpitalu 32 dni i po szpitalu 4 miesiące w domu czy mi przysługują jakieś pieniądze z szpital a składki płace 40 zł miesięcznie proszę o kątakt

nelo22@op.pl
piątek, 24 wrzesień, 2010, 00:17
autor: ~monia
Danielu,pewnie tak i to duże pieniądze,ale zobacz w umowie z pzu czy masz leczenie szpitalne...
piątek, 24 wrzesień, 2010, 20:35
autor: ~Aga
Witam właśnie wróciłam z synem ze szpitala, jego pobyt trwał 5 dni. Syn jest ubezpieczony w zakładzie pracy męża , do tego mój mąż opłaca sobie składki ubezpieczenia grupowego z PZU, czy dostaniemy zwrot z PZU za pobyt dziecka????
piątek, 24 wrzesień, 2010, 21:48
nie, ubezpieczenie dotyczy tylko pobytu w szpitalu pracownika.
niedziela, 26 wrzesień, 2010, 21:17
autor: ~tomek
Witam. Małżonka urodziła syna niestety przez niewłaściwe ułożenie płodu najpierw dostała się na patologię a później poród przez cesarskie cięcie. Żona ma wykupiony pakiet ubezpieczenia grupowego w którym jest napisane że pobyt w szpitalu winien wynosić min 4 dni (żona była 6) czy oprócz pieniędzy za urodzenia dziecka należą się jej pieniążki z tytułu pobytu w szpitalu i za operację chirurgiczną jaką jest cesarskie cięcie.Dziękuję pozdrawiam
środa, 29 wrzesień, 2010, 09:35
Urodziłam dziecko 08.08.2007 r. i na tamten czs byłam ubezpieczona w PZU z powodu jednej nie zaplaconej wplaty nie otrzymalam świadczenia za urodzenie dziecka. Czy mogę jeszcze się odwolać?
piątek, 1 październik, 2010, 12:03
autor: ~ubezpieczona
Witam. Jestem ubezpieczona w innej firmie (mniejsza o nazwę). Aby uzyskać pieniądze z tytułu pobytu w szpitalu muszę wypełnić wniosek. Druga stronę wniosku musi wypełnic lekarz. Jednak w szpitalu dowiedziałam się, że szpital nie wypełnia zadnych druków - nie ma takiego obowiązku. Co więc mam zrobić??? Kartę leczenia szpitalnego (tzw wypis) oczywiście mam.
piątek, 1 październik, 2010, 20:45
autor: ~Ela
Witam,
chciałam zapytać czy należą mi się pieniądze za pobyt w szpitalu z polisy mego męża? W przeciągu dwóch m-cy byłam dwa razy na leczeniu, każde po 9 dni. Dodam tylko , że jestem rencistką. Bardzo proszę o odpowiedź, bo mam kłopot z uzyskaniem rzetelnej informacji na ten temat.
piątek, 1 październik, 2010, 21:39
NIE szukajcie na forum odpowiedzi na takie pytania, skąd ktokolwiek może to znać ?
Dlaczego nie pytacie o takie sprawy swoich ubezpieczycieli ???
wtorek, 5 październik, 2010, 19:42
autor: ~sylwia
na co powinnam zwrócić uwagę chcąc wybrac ubezpieczenie indywidualne w PZU? ile taka składka mniej wiecej wynosi chodzi mi o ubezpieczenie zdrowotne...
piątek, 8 październik, 2010, 19:38
autor: ~magda
Odp: Ubezpieczenie PZU za trwały uszczerbek na zdrowiu
mam pytanie:
czy po usunieciu chorej nerki powinnam starać się o odszkodowanie w PZU??
do ilu lat po operacjii??.
Czekam na odpowiedz
piątek, 8 październik, 2010, 20:45
//magda masz ubezpieczenie w PZU i na jakie okoliczności,zapytaj pracodawcy.
wtorek, 19 październik, 2010, 09:25
autor: ~lolo
Witam serdecznie , mam do państwa pytanko :
Jestem ubezpieczony od pobytu szpitalnego,chorowałem 6 miesięcy,a potem zus przyznał mi jeszcze 3 miesiące świadczenia rehabilitacyjnego i wysyła mnie do szpitala uzdrowiskowego na ok 3 tygodnie.
Czy ubespieczenie uwzględnia też pobyt w tym szpitalu ?
poniedziałek, 1 listopad, 2010, 19:50
autor: ~lolo
Czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie ??????
poniedziałek, 1 listopad, 2010, 20:05
na mój gust raczej nie uwzględnia pobytu w szpitalu uzdrowiskowym
dlaczego nie zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela ?
wtorek, 2 listopad, 2010, 15:13
autor: ~madz
pytanie moje dotyczy pobytu w szpitalu (3dni) podczas pobytu mialam zabieg usuniecia wyroska i punkcje torbiela bedac w ciazy(5miesiac).czy nalezy mi sie zwrot za pobyt i zabieg?
wtorek, 2 listopad, 2010, 15:15
pytanie moje dotyczy pobytu w szpitalu (3dni) podczas pobytu mialam zabieg usuniecia wyroska i punkcje torbiela bedac w ciazy(5miesiac).czy nalezy mi sie zwrot za pobyt i zabieg?
wtorek, 2 listopad, 2010, 15:15
czwartek, 18 listopad, 2010, 19:04
witam moja córka leżAŁA 7 DNI W SZPITALU JA JESTEM UBEZPIECZONY W PRACY Z PZU,Z TYLYŁU ZE ZONA URODZIŁA DZIECKO OTRZYMALISMY PIENIAZKI CZY RÓWNIEZ ZA POBYT CÓRKI TEZ NALEZA MI SIE PIENIADZE?
czwartek, 18 listopad, 2010, 22:10
na pewno polisa nie obejmuje takiego świadczenia
sobota, 20 listopad, 2010, 10:10
autor: ~seba
Witam serdecznie przechodzę załamanie nerwowe i na pewno znajdę się na oddziale psychiatrycznym czy należy mi się zwrot za pobyt od PZU zaznaczam że pracuje i jestem ubezpieczony grupowo
sobota, 20 listopad, 2010, 19:27
seba,zapytaj w firmie czy ubezpieczenie PZU, taki przypadek obejmuje
niedziela, 28 listopad, 2010, 19:37
autor: ~gosia
Witam
Jestem po koronografi i przebywalam w szpitalu 3dni.Czy nalezy mi sie odszkodowanie za pobyt w szpitalu?
niedziela, 28 listopad, 2010, 19:39
wybacz gosiu, jasnowidzów tu nie ma
poniedziałek, 29 listopad, 2010, 17:27
autor: ~marzena
jestem na zasilku rechabilitacyjnym od 2 miesiecy jestem na oddziale dziennym w szpitalu psychiatrycznym mam silna depresje czy moge otrzymac pieniadze z pzu za pobyt w szpitalu
poniedziałek, 29 listopad, 2010, 19:17
marzena, zapytaj w swojej firmie, bo skąd mamy wiedzieć jaką polisę macie
środa, 1 grudzień, 2010, 19:30
autor: ~gaglak
Witam wszystkich, w związku z tym co zrobiło pzu z jachtem Fryderyk Chopin to ja to pierd...... to ***a.... pzu drogie i nieadekwatne i wam też to sugeruje a niech bankrutują :)
czwartek, 9 grudzień, 2010, 15:13
Odp: Ubezpieczenie PZU podczas pobytu z dzieckiem w szpitalu
Mam pytanie!
Byłam z córeczka w szpitalu 7dni czy,należą mi się pieniądze z tego tytułu????
Bardzo proszę o odp.Pozdrawiam
niedziela, 12 grudzień, 2010, 17:01
autor: ~Piotr
Jak długo?
Witam!
Pytanie: Jaki jest okres ważności świadczenia z tytułu narodzin dziecka? Po roku od narodzin można się nadal starać o wypłatę należności?? Ubezpieczenie zawarte przed zajściem w ciąże.
piątek, 7 styczeń, 2011, 17:01
autor: ~Rafał
Odp: Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu i operacji chirurgicznej
WITAM jestem ubezpieczony w PZU ubezpieczenie grupowe typu P plus w szpitalu leżałem 5 dni miałem operację chirurgiczną wycięcia guzków krwawicznych,drugiego i trzeciego stopnia (hemoroidów),przyszły mi pieniążki na konto tylko za pobyt w szpitalu,czy PZU za operację chirurgiczną płaci osobno?Czy muszę się dowiadywać,papiery załatwiane miałem przez zakład pracy.Wysyłane było ksero karty wyjścia ze szpitala i formularz.
piątek, 7 styczeń, 2011, 17:02
WITAM jestem ubezpieczony w PZU ubezpieczenie grupowe typu P plus w szpitalu leżałem 5 dni miałem operację chirurgiczną wycięcia guzków krwawicznych,drugiego i trzeciego stopnia (hemoroidów),przyszły mi pieniążki na konto tylko za pobyt w szpitalu,czy PZU za operację chirurgiczną płaci osobno?Czy muszę się dowiadywać,papiery załatwiane miałem przez zakład pracy.Wysyłane było ksero karty wyjścia ze szpitala i formularz.
piątek, 7 styczeń, 2011, 17:06
piątek, 7 styczeń, 2011, 17:15
piątek, 7 styczeń, 2011, 17:36
piątek, 7 styczeń, 2011, 20:59
Rafał, na pewno nie dostaniesz pieniędzy z PZU tylko za operację, bo polisa na pewno obejmuje świadczenie za pobyt w szpitalu a nie dodatkowo za operacje czy zabiegi. Tak dobrze to nie ma.
sobota, 8 styczeń, 2011, 08:17
Dzięki ale w Polisie mam taki podpunkt
Na wypadek operacji chirurgicznej (w zależności od klasy operacji)
wymienione trzy rodzaje operacji i odpowiednio kwoty
sobota, 8 styczeń, 2011, 09:01
Witam mój mąż miał operacje na wyrostek 2006 r nie wiem czy mogę starać się o odszkodowanie
sobota, 8 styczeń, 2011, 09:49
autor: ~koleżanka ta co zwykle
do koleżanki - my też nie wiemy

do Rafała - może twoja operacja nie mieściła się w żadnej z tych klas. Zapytaj po prostu w zakładzie pracy, oni powinni to wiedzieć lub zadzwoń do PZU.
sobota, 8 styczeń, 2011, 10:27
Dzięki ale w wykazie operacji chirurgicznych jest pod pozycją ,,wycięcie hemoroidów"" Operacja 3 klasy wykaz operacji i klasy jest w regulaminie w internecie
sobota, 8 styczeń, 2011, 10:34
no to dzwoń do PZU i tam pytaj
sobota, 8 styczeń, 2011, 10:46
Dzięki dzisiaj infolinia pzu nieczynna od poniedziałku do piątku
poniedziałek, 17 styczeń, 2011, 20:18
zostałam poszkodowana w wypadku samochodowym,muszę nosić kołnierz usztywniający bo doznałam stłuczenia głowy i kręgu szyjnego.Pracuję i jestem dodatkowo ubezpieczona w PZU,czy w tym przypadku należy mi się odszkodowanie?
wtorek, 18 styczeń, 2011, 15:57
autor: ~JUSTYNA
WITAM.MAM PYTANIE JESTEM OSOBA BEZROBOTNA NIE UBEZPIECZAM SIĘ W URZĘDZIE PRACY TYLKO CHŁOPAK UBEZPIECZA MNIE PRYWATNIE W PZU UBEZPIECZENIEM GRUPOWYM. CZY JAK BYM TRAFIŁA DO SZPITALA CZY PZU OPŁACA POBYT W SZPITALU?
wtorek, 18 styczeń, 2011, 16:05
autor: ~JUSTYNA
WITAM.MAM PYTANIE JESTEM OSOBA BEZROBOTNA NIE UBEZPIECZAM SIĘ W URZĘDZIE PRACY TYLKO CHŁOPAK UBEZPIECZA MNIE PRYWATNIE W PZU UBEZPIECZENIEM GRUPOWYM. CZY JAK BYM TRAFIŁA DO SZPITALA CZY PZU OPŁACA POBYT W SZPITALU?
wtorek, 18 styczeń, 2011, 16:17
autor: ~Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu
marzena mam pytanie moze ktos mi powie czy pzu wyplaci mi za pobyt w szpitalu nanawracajace stany depresyjne lezalam w szpitalu 4 miesiace i mala poprawa zdrowia a mam ubezpieczenie grupowe w pzu tylko czy na taka chorobe pzu wyplaca kase dziekuje ogromnie
poniedziałek, 24 styczeń, 2011, 13:34
autor: ~kamiloo
Zona byla hospitalizowana 2 krotnie w dwóch róznych klinikach,łącznie 13 dni,z pzu otrzymała...łącznie 360zł...składkę mies. płaci 48zł i nie wiem czy taka kwota "szpitalnego" jest adekwatna do jej ubezpieczenia??
środa, 26 styczeń, 2011, 15:05
autor: ~pioter69
Witam jestem ubezpieczony w pzu z opcja pobytu w szpitalu czy nie pracujac w Polsce , pracuje za granica tam przebywalem w szpitalu pół roku czy nalezy mi sie za pobyt w szpitalu a pobyt w szpitalu nie byl zwiazany z wypadkiem
sobota, 29 styczeń, 2011, 13:35
autor: ~szczerba darjusz
mialem wypadek w pracy lerzalem w szpitalu 20 dni mialem operacie czy mi sie nalerzy odszkodowanie
niedziela, 30 styczeń, 2011, 05:00
autor: ~ex-PZU
Darjusz: Jeśli wypadek z winy pracodawcy, to odszkodowanie z ZUS po ocenie lekarza-rzecznika + z OC pracodawcy.
Z ubezpieczenia grupowego tylko jeśli miałeś dodatkowo opłacaną składkę za leczenie szpitalne.
niedziela, 30 styczeń, 2011, 05:04
Odp
Pioter69
OWU PZU wymieniają niestety pobyt w szpitalu na terenie RP... Zawsze jednak możesz spróbować złożyć roszczenia, jeśli się świadczenie nie należy, najwyżej dostaniesz odmowę...
niedziela, 30 styczeń, 2011, 05:05
Darjusz: Jeśli wypadek z winy pracodawcy, to odszkodowanie z ZUS po ocenie lekarza-rzecznika + z OC pracodawcy.
Z ubezpieczenia grupowego tylko jeśli miałeś dodatkowo opłacaną składkę za leczenie szpitalne.
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 15:45
autor: ~yaga
Witam moja córka dostała drgawek straciła przytomnosc pogotowie zabrało ja do szpitala tam spedziła 7 dni przeszła szereg badan tomografie rezonans itd...czy nalezy sie zwrot kosztow za szpital ubezpieczenie w przedszkolu 30 zł +dodatkowa opcja 6 zł za szpital....bardzo prosze o pomoc gdyz dostałam z pzu decyzje ze sie nie nalezy ....
poniedziałek, 31 styczeń, 2011, 15:45
autor: ~yaga
Witam moja córka dostała drgawek straciła przytomnosc pogotowie zabrało ja do szpitala tam spedziła 7 dni przeszła szereg badan tomografie rezonans itd...czy nalezy sie zwrot kosztow za szpital ubezpieczenie w przedszkolu 30 zł +dodatkowa opcja 6 zł za szpital....bardzo prosze o pomoc gdyz dostałam z pzu decyzje ze sie nie nalezy ....
środa, 2 luty, 2011, 13:42
autor: ~rena
ubezpieczenie pzu podczas pobytu w szpitalu
witam.......leżałam w szpitalu 9dni,w tym była operacja,,,pzu przyznało mi 25zł za jeden dzień pobytu w szpitalu.liczą od 1dnia do ostatniego.
zaś zakład nie miał uzasadnionej operacji i dlatego policzyli mi za sam pobyt w szpitalu.jeśli bu była uzasadniona przez zakład operacja to wiadomo że były by większe pieniądze........
sobota, 5 luty, 2011, 12:12
autor: ~Kamyk
WITAM jestem ubezpieczony w PZU w zakładzie pracy ubezpieczenie grupowe.W szpitalu leżałem 1 dzień ,miałem zabieg chirurgiczny rekonstrukcja ścięgna achilesa.Jestem na zwolnieniu L4 dwa miesiące.Czy należy mi się odszkodowanie z tytułu stałego uszczerbku na zdrowiu (w tabeli PZU od 6%-20%),wypadek zdarzył się na hali sportowej nie w pracy.Co prawda był to trening drużyny z zakładu pracy w którym nadal pracuję ,ale chyba nie można tego zaliczyć pod wypadek w pracy.Jeżeli należy się odszkodowanie to do kiedy muszę zgłosić wypadek ,jakie papiery:
Wypis ze szpitala po operacji
Wszelkiego rodzaju badania np.USG
Wypis o zakończeniu leczenia
polisa z zakładu
Czy może coś jeszcze Pozdrawiam
środa, 9 luty, 2011, 23:51
autor: ~Marta
Witam. Moje dziecko ubezpieczone jest w przedszkolu ubezpieczenie PZU. Ostatnio chorowała spędziła 10 dni w szpitalu, czy orientuję się ktoś czy mogę się ubiegać o odszkodowanie za pobyt dziecka w szpitalu?
wtorek, 1 marzec, 2011, 18:17
autor: ~zPrzemek
Witam

15 lutego byłem na komisji lekarskiej PZU. Powiedzieli że dostane informacje o przynzanej kwocie do tej pory cisza. W zwiazku z tym moje pytanie. ile czasu od tamtej komisji ma pzu aby poinformowac mnie i wyplacic mi kwote
wtorek, 8 marzec, 2011, 21:06
autor: ~stratoss
Żona była w szpitalu 21 dni - czy żonie należy się odszkodowanie z mojej plisy - mam grupowe ubezpieczenie pracownicze - składki 54 zł.
poniedziałek, 14 marzec, 2011, 10:36
autor: ~Danka
Mój mąż był objęty ubezpieczeniem grupowym w którym to można się ubiegać także o zwrot za pobyt w szpitalu. W szpitalu przebywał 14 dni i w wyniku niewydolności oddechowej i niewydolności nerek zmarł. Ubezpieczyciel odmówił mi zwrotu za szpital ponieważ wniosek o taki zwrot musi podpisać osoba ubezpieczona.Czy jest to zgodne z prawem?
wtorek, 22 marzec, 2011, 10:13
Mam pytanie lezłam w szpitalu 4 dni jak na razie zwolnienia mam 46 dni miałam usuwany wyrostek robaczkowy wdało się zakazenie bakterią myślałam że to koniec leczenia ale lekarz nie dopuścił mnie do pracy cz Pzu Polisa P Plus obejmuje rekonwalescencje płace składke 54 zł na miesiąc
wtorek, 22 marzec, 2011, 21:17
autor: ~Joker
leżałem 4 dni w szpiatlu częściowe usunięcie łękotki . ogólnie byłem 30 dni na zwolniniu lekarskim czy za zwolnienie też dostanę odszkodowanie . jestm ubezpieczony grupowo w pzu składka 60 pare zł
środa, 23 marzec, 2011, 19:11
autor: ~marek
cesarskie ciecie
czy pzu obejmuje cesarskie ciecie swoja polisa??typu operacja I,II i IIIstopnia???
sobota, 26 marzec, 2011, 17:44
autor: ~Ewcia
Mój mąż miał operację zastawki serca, posiada grupowe ubezpieczenie PZU P Plus- zakres rozszerzony, płaci składkę w wysokości 39zł.- o jakie roszczenia z PZU może się ubiegać.
poniedziałek, 28 marzec, 2011, 15:18
autor: ~kama
Witam !

czy cesarskie ciecie traktowane jest jako operacja? nikt w PZU nie potrafił mi udzielić odpowiedzi. Powiedzieli mi że moge sie starać o zwrot za leczenie szpitalne. w polisie mam jednak zaznaczone że można uzyskać pieniądze z tytułu operacji chirurgicznej i podzielone na 3 klasy.Nikt jednak nie wie jakie zabiegi są zakwalifikowane do poszczególnych klas. Według lekarzy cesarska to zabieg chirurgiczny gdyż polega na przecięciu macicy i powłok brzusznych.
poniedziałek, 4 kwiecień, 2011, 22:25
autor: ~celina
witam mam pytanko chcę ubiegać się o odszkodowanie z pzu za uszczerbek na zdrowiu kiedyś tam miałam wypadek na nartach ( 5 ) lat temu nie mogłam przez 3 dni chodzić nigdzie tego nie zgłosiłam po 5 latach nastąpiły dolegliwości bólowe i blokada kolana poszłam do lekarza rodzinnego i skierowano mnie do ortopedy , zrobiono rezonans na 3 dzień wylądowałam na stole operacyjnym w lutym 2011 jestem po zabiegu " uszkodzenie powierzchni nośnej kłykcia przyśrodkowego kości udowej lewej II stopnia chondromalacja przedziału przyśrodkowego oraz rzepki kolana lewego zastosowano leczenie operacyjne artroskopie z shawingiem " dodam że dostałam odszkodowanie za leczenie szpitalne oraz operację ale czy należy mi się za uszczerbek na zdrowiu , jestem ubezpieczona w pzu polisa p plus nie wiem od czego mam zacząć i czy warto , gdzie sie mam udać do pzu czy zus jestem jeszcze na L-4 3 miesiąc i rehabilitacja została zakończona.
środa, 6 kwiecień, 2011, 08:37
witam mam pytanie maz przebywa wszpitalu odwykowym i jeszcze bedzie 6 tygodni na terapi ma ubezpieczenie grupowe w zakladzie pracy,czy dostanie odszkodowanie za pobyt w szpitalu ? wkoncu to tez choroba moze ktos zna odpowiedz .
czwartek, 7 kwiecień, 2011, 21:11
autor: ~Emi
Witam mam ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy. Przebywałam 11 dni w szpitalu czy muszę przedstawić wypis ze szpitala osobie zajmującej się ubezpieczeniami w zakładzie pracy.
czwartek, 7 kwiecień, 2011, 21:14
autor: ~Emi
Witam mam ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy. Przebywałam 11 dni w szpitalu czy muszę przedstawić wypis ze szpitala osobie zajmującej się ubezpieczeniami w zakładzie pracy.
czwartek, 7 kwiecień, 2011, 21:17
nie musisz, ta osoba może tylko wypełnić ci odpowiednie dokumenty, wypożyczyć polisę i sama możesz zawieźć to do ubezpieczyciela - tylko tam okażesz wypis ze szpitala
wtorek, 26 kwiecień, 2011, 15:23
autor: ~Muka
czesc nic nie robie nic mi sie nie chce czy ktos moze mi cos dac za darmo
piątek, 29 kwiecień, 2011, 09:02
autor: ~bożena
przebywałam w szpitalu od11.04.11-15.04.11 gdzie przeszłam operację kręgosłupa lędźwiowego,wstawienie implantów czy należy mi się zwrot za operację i pobyt w szpitalu płacę składkę do P.Z.U życie 50zł80 gr.
niedziela, 1 maj, 2011, 18:36
autor: ~Marcin
Witam,
moja żona urodziła dziecko 6 tyg przed terminem. Lekarze zalecili pobyt w szpitalu do czasu gdy dziecko będzie zdrowe. W szpitalu żona była około 3 tyg. Czy w związku z tym należy się odszkodowanie za pobyt w szpitalu ? Ubezpieczenie 47,50 PZU. Od jednego z urzędników, gdy odbierałem świadczenie z tyt narodzenia dziecka dowiedziałem się, że wypłata odszkodowania żonie się należy, ale czy na pewno ?
dziękuję za info
niedziela, 1 maj, 2011, 20:56
pytaj o to u ubezpieczyciela, a nie na forum !
poniedziałek, 2 maj, 2011, 09:25
autor: ~laura
Witam mam pytanie "leżałam z moim 4-letnim synkiem w marcu w szpitalu' syn miał ostre zapalenie gardła i migdałków nasz pobyt trwał 6 dni,czy mogę się starać o jaki kolwiek zwrot za to że leżałam razem z nim-oczywiście jestem zatrudniona i mam opłacane ubezpieczenie PZU."????
wtorek, 3 maj, 2011, 11:08
autor: ~Emilia
Do Marcin Jak ja się pytałam o pobyt w szpitalu jakieś pół roku temu w związku z urodzeniem dziecka, to powiedzieli mi, że wypłacają odszkodowanie tylko gdy było to CC. Wypłacają za pobyt a nie za zabieg. Moje pytanie brzmi: Ile mam czasu na oddanie wypisu z pobytu w szpitalu? Leżałam w szpitalu ponad rok temu, czy wciąż mogę oddać ten wypis?
czwartek, 5 maj, 2011, 12:02
autor: ~Daniel
Odp: Ubezpieczenie zus podczas pobytu w szpitalu
Witam.Miesiac temu miałem wypadek po alkoholu poza pracą.Miałem zrobiony zabieg itp.Wczoraj przyszedł do mnie list z fakturą do zapłaty,za pobyt w szpitalu.Do faktury była dołaczona karteczka z Art.33 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 ust.4,5.Pojechałem do zusu po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony z tym zaswiadzeniem pojechalem do szpitala i tam mi powiedziano ze to ja musze pokryc koszta poniewaz byłem w stanie nietrzezwości.Moje pytanie brzmi czy da się cos zrobic zeby tego nie płacic nie wiem napisac jakies odwołanie czy cos pomocy z góry dziękuje
czwartek, 5 maj, 2011, 12:02
autor: ~Daniel
Odp: Ubezpieczenie zus podczas pobytu w szpitalu
Witam.Miesiac temu miałem wypadek po alkoholu poza pracą.Miałem zrobiony zabieg itp.Wczoraj przyszedł do mnie list z fakturą do zapłaty,za pobyt w szpitalu.Do faktury była dołaczona karteczka z Art.33 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 ust.4,5.Pojechałem do zusu po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony z tym zaswiadzeniem pojechalem do szpitala i tam mi powiedziano ze to ja musze pokryc koszta poniewaz byłem w stanie nietrzezwości.Moje pytanie brzmi czy da się cos zrobic zeby tego nie płacic nie wiem napisac jakies odwołanie czy cos pomocy z góry dziękuje
niedziela, 15 maj, 2011, 22:26
autor: ~Janka
Janka jesli chodzi o leczenie szpitalne pzu wyplaca osobom ktorzy placa skladki w grupowym ubezpieczeniu jestem ubezpieczona w meza zakladzie pracy jest oplacana skladka na mnie osobno i w tym przypadku korzystam z ubezpieczenia w marcu bylam w szpitalu otrzymalam za szpital i operacje kregoslupa kwota za szpital jest uzalezniona od skladki za operacje kregoslupa dostalam dwa tysiace zlozylam wniosek i za tydzien mialam pieniadze.
niedziela, 15 maj, 2011, 22:47
Witam.Moj syn ma szkolne ubezpieczenie z leczeniem szpitalnym.Rodzice ktorzy chca wiedziec czy ich pociechy dostana pieniadze za szpital powinni pytac w szkole przedszkolu .Na tej stronie nikt na takie pytania nie odpowie nie ma takiej mozliwosci jest to sprawa indiwidualna kazdej szkoly jak ubezpiecza .
niedziela, 15 maj, 2011, 22:55
autor: ~Janka
Odp
Pani Lauro to dziecko bylo chore i Pani nie otrzyma zadnych pieniedzy dobrze ze Pani z nim byla chyba ze odprowadzana jest skladka osobna na syna co miesiac.
środa, 18 maj, 2011, 09:27
autor: ~PATI
witam ! jestem ubezpiecznona wPZU nnw grupowym w szkole, byłam na 4tyg. w szpitalu rehabiltacyjno-uzdrowiskowymw uchwale jest napisane, że za każdy dzień,w którym nie byłam w pracy tylko właśnie w szpitalu przysługuje mi 0,2% kwoty ubezpieczenia, tylko,że ja chodze do szkoły a tam nic o tym nie było...
wtorek, 24 maj, 2011, 12:44
autor: ~MAgdalenaMMM
Wiam. jestem ubezpieczona w ubzpieczniu grupowym w moim zakladzie pracy, place najwyższa skladke cos koło 90 zł w wariancie z urodzeniem dziecka, w pt. okazalo się że pęcherzyk plodowy jest pusty i nie rozwija się zarodek było to w 11 tyg ciąży a rozwój stanął na 7 tyg. wczoraj miała zabieg usunięcia pęcherzyka plodowego, czy należy mi sie za to odszkodowanie??
wtorek, 24 maj, 2011, 14:01
autor: ~MAgdalenaMMM
Wiam. jestem ubezpieczona w ubzpieczniu grupowym w moim zakladzie pracy, place najwyższa skladke cos koło 90 zł w wariancie z urodzeniem dziecka, w pt. okazalo się że pęcherzyk plodowy jest pusty i nie rozwija się zarodek było to w 11 tyg ciąży a rozwój stanął na 7 tyg. wczoraj miała zabieg usunięcia pęcherzyka plodowego, czy należy mi sie za to odszkodowanie??
wtorek, 24 maj, 2011, 22:46
autor: ~siaba
opłacam składki ubezpieczenia zbiorowegi PZU. Byłam w szpitalu w Niemczech 10 dni miałam operację-usunięcie woreczka i kamieni. Czy za operację należy mi się odszkodowanie.
wtorek, 31 maj, 2011, 18:02
autor: ~Ola
Witam jestem ubezpieczona w PZU na wypadek pobytu w szpitalu. Od 2 tygodni jestem leczona na oddziale szpitalnym, w tym okresie skorzystałam z przepustki dwu dniowej (pogrzeb w rodzinie)czy te dwa dni są wliczone do w/w ubezpieczenia? Za odpowiedz z góry dziękuje.
czwartek, 2 czerwiec, 2011, 17:41
autor: ~Rybka
Mam ubezpieczenie P PLUS, opłacam składkę 47zł, urodziłam dziecko, miałam cesarskie cięcie. Czy oprócz urodzenia dzieccka mogę starać się o kasę za pobyt w szpitalu i cesarskie cięcie można potraktować jako operację hirurgiczną i też starać się o jakieś pieniądze...?
czwartek, 2 czerwiec, 2011, 17:51
Mam ubezpieczenie P PLUS, opłacam składkę 47zł, urodziłam dziecko, miałam cesarskie cięcie. Czy oprócz urodzenia dzieccka mogę starać się o kasę za pobyt w szpitalu i cesarskie cięcie można potraktować jako operację hirurgiczną i też starać się o jakieś pieniądze...?
czwartek, 2 czerwiec, 2011, 18:07
piątek, 3 czerwiec, 2011, 15:25
autor: ~sebastian
Mam ubezpieczenie grupowe,opłacam co misiąc składkę w wysokości 64 zł miałem zlamaną żuchwę.W szitalu przebywałem 7 dni w czym przeprowadzonom miałem operację hirurgiczną.Na chwilę obecną jestem na zwolnieniu lekarskim a chciałem zorjętować się czy mogę złożyć papiry do pzu i jakie są potrzebne oraz po złożeniu ilę czasu moge czekać na pieniadze?
niedziela, 5 czerwiec, 2011, 13:10
Leżałam w szpitalu psychiatrycznym z powodu depresji nawracającej.Jestem u leżabezpieczona w PZU ubezpieczenie P PLUS czy mogę się starac o pieniążki, Leżaałam 6 tygodni
niedziela, 5 czerwiec, 2011, 14:48
sebastian, papiry/papiery/składa firma i to zależy czy ubezpieczenie obejmuje szpital.
niedziela, 5 czerwiec, 2011, 16:16
Jestem na rencie i sama płacę ubezpieczenie 48 zł miesięcznie
piątek, 10 czerwiec, 2011, 16:06
autor: ~piotr
Witam. Byłem w szpitalu 3 dni.Rozpoznanie :bezdechy nocne.Zrbiono zabieg o nazwie Plastyka podniebienia miekkeiego,skrócenie języczka.po tym dostałem zwolnienie lekarskie .Całośc wyniosła 19 dni .Jestem ubezpieczony w systemie zbiorowym.Czy należy sie jakieś odszkodowanie z PZU???
piątek, 10 czerwiec, 2011, 16:44
Witam. Byłem w szpitalu 3 dni.Rozpoznanie :bezdechy nocne.Zrbiono zabieg o nazwie Plastyka podniebienia miekkeiego,skrócenie języczka.po tym dostałem zwolnienie lekarskie .Całośc wyniosła 19 dni .Jestem ubezpieczony w systemie zbiorowym.Czy należy sie jakieś odszkodowanie z PZU???
piątek, 10 czerwiec, 2011, 18:57
Piotr, zapytaj w firmie czy jesteście ubezpieczeni za pobyt w szpitalu, tu nikt Ci nie powie bo nikt nie zna Waszej polisy która mówi o ubezpieczeniach.
poniedziałek, 13 czerwiec, 2011, 07:57
autor: ~Wiosna
Byłam w klinice Kardiologicznej i wszczepiono mi rozrusznik serca. Pobyt trwał 4 dni .Jestem ubezpieczona w zakładzie pracy i jest to ubezpieczenie P plus . Czy należy mi się odszkodowanie za wszczepienie stymulatora serca, w jakiej wysokości , czy za pobyt w szpitalu też dostanę pieniążki?
poniedziałek, 13 czerwiec, 2011, 17:20
Witam ponownie.Wyjaśniło sie troche i papiery złozyłem juz w pzu przez pracodawce.Mam ubezpieczenie p+ zeby dostac pieniazki za pobyt to sie nie kwalifikuje bo trzeba przelezec 4 dni min.Zostana jednak wypłacone pieniązki za operacje.Nie wiem co prawda ile bo niepowiedzieli ale beda i maja czas do 30 dni jednak pani powiedzialaze beda wczesniej.Aczkolwiek ciekawe jak to jest kwota i czy warta świeczki
poniedziałek, 13 czerwiec, 2011, 19:24
Witam ponownie.Wyjaśniło sie troche i papiery złozyłem juz w pzu przez pracodawce.Mam ubezpieczenie p+ zeby dostac pieniazki za pobyt to sie nie kwalifikuje bo trzeba przelezec 4 dni min.Zostana jednak wypłacone pieniązki za operacje.Nie wiem co prawda ile bo niepowiedzieli ale beda i maja czas do 30 dni jednak pani powiedzialaze beda wczesniej.Aczkolwiek ciekawe jak to jest kwota i czy warta świeczki
niedziela, 19 czerwiec, 2011, 13:31
autor: ~Iza
Mam pracownicze ubezpieczenie grupowe typu p plus,miesięcznie zakład odprowadza składki w wysokości 47zł.Moje pytanie brzmi czy dostanę zwrot za pobyt w szpitalu?Miałam poród po terminie 13 dni.Do szpitala zgłosiłam się 19 maja a urodziłam 22 maja,w szpitalu zostałam do 26 maja.Dostałam pismo z pzu,że nie wypłacą mi świadczenia bo urodziłam "siłami natury".W umowie mam napisane że pzu płaci świadczenie szpitalne jeśli klient przebywa w szpitalu dłużej niż 4 dni.Czy moge się odwołać do tej decyzji?Zna ktoś odpowiedź????
niedziela, 19 czerwiec, 2011, 13:43
Iza,ale płacą jak leżysz w szpitalu bo jesteś chora, a pród to nie choroba /i gdybyć miała cesarkę./
czwartek, 23 czerwiec, 2011, 19:51
autor: ~michal
witam mam pytanie leżałem na oddziale neurologicznym zrobili mi badania i po 7 dniach wyszedłem do domu a badania robiono mi po wypadku który miałem wcześniej dwa lata temu w pracy i czy przysługuje mi zwrot za pobyt w szpitalu
czwartek, 23 czerwiec, 2011, 21:29
jesteś w pracy ubezpieczony na pobyt w szpitalu?
poniedziałek, 27 czerwiec, 2011, 16:12
autor: ~Kama
Odp: Ubezpieczenie Warta podczas pobytu w szpitalu
Czy ktoś jest ubezpieczony w Warcie ( chodzi o ubezpieczenie grupowe)a mianowicie ile dni trzeba być w szpitalu żeby dostać zwrot kasy.
poniedziałek, 27 czerwiec, 2011, 16:43
oczywiście że jestem ubezpieczony w pracy na pobyt w szpitalu mamy ubezpieczenie grupowe,a czy za każdy pobyt w szpitalu płacą jak się jest powyżej 4 dni
poniedziałek, 27 czerwiec, 2011, 16:50
mam jeszcze jedno pytanie czy gdy zostało mi wypłacone odszkodowanie za wypadek w pracy któremu uległem 2009r i przez ten czas do dnia dzisiejszego wykryto mi jakieś schorzenie w związku z tym wypadkiem to czy mogę się starać o odszkodowanie ????????????
poniedziałek, 4 lipiec, 2011, 19:11
autor: ~dana
przy grupowym ubezpieczeniu PZU jaką można dostać rekoąpęsate po wycinkach guza krtani i oczekuję na operację
poniedziałek, 4 lipiec, 2011, 19:48
autor: ~ddana
w szpitalu chciałam zaznaczyć że mam dwa ubezpieczenia ale to zakład się tym zajmuje proszę o pomoc.
poniedziałek, 18 lipiec, 2011, 17:24
mam pytanie moj syn doznal wypadku w czasie wakacji czy ubezpieczenie ze szkoly obowiazuje w wakacje czy moge starac sie o odszkodowanie syn mial szyta reke lacznie12 szwow
wtorek, 19 lipiec, 2011, 14:21
autor: ~mika
ANIA ubezpieczenie dzieci działa także w wakacje
środa, 20 lipiec, 2011, 08:16
autor: ~maria
mam pytanie czy jezeli bylam w szpitalu uzdrowiskowym a ubezpieczona jestem w PZU P Plus to czy powinnam dostac pieniazki
środa, 20 lipiec, 2011, 16:37
byłąm w szpitalu i dostalam zwolnienie poszpitalne,nastepne zwolnienie dostalam w przychodni od lekarza pierwszego kontaktu ,mam pytanie jezeli jestem ubezpieczona w PZU ubezpieczenie grupowe P PLus to czy za zwolnienie poszpitalne otrzymam pieniadze,złozylam wniosek do PZU odnosnie pobytu w szpitalu i otrzymalam juz pieniadze ,znajoma powiedziala mi ze pwinnam zlozyc wniosek o zwolnienie poszpitale .Mam pytanie czy liczy sie tylko zwolnienie wystawione przez szpital czy tez dalsze z przychodni jezeli jest ciaglosc zwolnienia odkad wyszlam ze szpitala?Bardzo prosze o odpowiedz.
piątek, 22 lipiec, 2011, 12:51
autor: ~ paulina
ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpoitalu
poroniłam w 14 tygodniu ciąży czy mogę ubiegac sie o odszkodowanie?
wtorek, 26 lipiec, 2011, 17:13
autor: ~Gosia F.
Witam. Niebawem idę na oddział radiologii( po zabiegu chirurgicznym) bedę tam przebywała 6 tygodni na naświetlaniach czy będzie mi przysługiwał taki sam ekwiwalent jak za dzień pobytu w szpitalu? (moje ubezpieczenie grupowe pokrywa koszty leczenia szpitalnego)
czwartek, 28 lipiec, 2011, 12:36
autor: ~roko
proszę o padanie na jakiej podstawie prawnej PZU o/Katowice wymaga od ubezpieczonego, dołaczenia do wniosku - karty informacyjnej leczenia szpitalnego (czy nie obowiązuje tu prawo zachowania poufności między pacjentem a lekarzem?)...przedstawiłem w Oddziale kserokopię L-4 gdzie wyraźnie jest podana data iż pobyt w szpitalu trwał 39 dni. Oddział PZU zażądał dołaczenia karty informacyjnej ..... w przeciwnym razie uniemożliwi to wypłatę świadczenia.
czwartek, 28 lipiec, 2011, 12:42
autor: ~roko
proszę o padanie na jakiej podstawie prawnej PZU o/Katowice wymaga od ubezpieczonego, dołaczenia do wniosku - karty informacyjnej leczenia szpitalnego (czy nie obowiązuje tu prawo zachowania poufności między pacjentem a lekarzem?)...przedstawiłem w Oddziale kserokopię L-4 gdzie wyraźnie jest podana data iż pobyt w szpitalu trwał 39 dni. Oddział PZU zażądał dołaczenia karty informacyjnej ..... w przeciwnym razie uniemożliwi to wypłatę świadczenia.
czwartek, 28 lipiec, 2011, 19:59
Mam ubezpieczenie pPlus musiałam mieć usuniętą nerkę(roponercze),otrzymałam odszkodowanie za szpital za każdy dzień(20 dni po 70 zł)i za operację.Czy jest szansa dostać coś za usuniętą nerkę gdybym straciła ja w wypadku było by 35% uszczerbku na zdrowiu? Gdzie starać sie o odszkodowanie?
sobota, 30 lipiec, 2011, 21:48
autor: ~iza
Witam,mam ubezpieczenie grupowe P Plus przebywalam w szpiatalu 21 i dostalam zwolnienie poszpitalen pozniej dalsze od lekarza rodzinnego chciala bym wiedziec czy moge starac sie o pienizaki za pobyt w szpiatalu i i za zwolnienie( w tym ubezpieczeniu jest rekonwalescencja za kazdy dzien zwolnienia) tylko czy liczy sie zwonienie wydane prrzez szpiatl czy tez dalesze jezeli jest ciaglosc od lekarza rodzinnego.
wtorek, 16 sierpień, 2011, 11:00
proszę podać w jakim terminie PZU ma obowiązek wypłacić odszkodowanie za pobyt w szpitalu - nigdzie nie mogę uzyskać takiej informacji.
środa, 17 sierpień, 2011, 08:38
autor: ~betulka7
Odp:Grupowe ubezpieczenie typ P Plus
Witam serdecznie.Mialam umowe z pracy do dnia porodu,gdzie oplacalam skladki na PZU,48 zl.urodzilam cesarskim cieciem 28.06.2011,Córeczka zmarła[*]po 16 godz.Wiem,ze za pobyt w szpitalu,urodzenie i smierc dziecka odzskodowanie sie nalezy.A czy za cesarke takze?I co najgorsza,jeszcze nie zlozylam wniosku,poniewaz chorowalam.czy nadal moge sie ubiegac o odszkodowanie?mimo,ze nie pracuje ale chce kontynuowac polise.czy nie jest za pozno na zlozenie wniosku?Dziekuje za odpowiedź.
środa, 17 sierpień, 2011, 08:45
Witam serdecznie.Mialam umowe z pracy do dnia porodu,gdzie oplacalam skladki na PZU,48 zl.urodzilam cesarskim cieciem 28.06.2011,Córeczka zmarła[*]po 16 godz.Wiem,ze za pobyt w szpitalu,urodzenie i smierc dziecka odzskodowanie sie nalezy.A czy za cesarke takze?I co najgorsza,jeszcze nie zlozylam wniosku,poniewaz chorowalam.czy nadal moge sie ubiegac o odszkodowanie?mimo,ze nie pracuje ale chce kontynuowac polise.czy nie jest za pozno na zlozenie wniosku?Dziekuje za odpowiedź.
środa, 17 sierpień, 2011, 08:54
środa, 17 sierpień, 2011, 09:05
środa, 17 sierpień, 2011, 16:42
autor: ~gh36
Witam! Mam ubezpieczenie grupowe pracownicze, obejmujące zwrot za pobyt w szpitalu. Czy pobyt na oddziale dziennym szpitala (jestem w szpitalu w dzień a na noc wracam do domu) jest traktowane przez PZU jako pobyt w szpitalu? Na L4 jest zaznaczone pobyt w szpitalu. Czy za takie leczenie dostanę odszkodowanie?
środa, 17 sierpień, 2011, 20:03
autor: ~gh36
Sam sobie znalazłem odpowiedź, niestety pobyt w oddziale dziennym wyłącza odpowiedzialność PZU - paragraf 19 punkt 2 podpunkt 4 Ogólnych warunków dodatkowego ubezpieczenia grupowego na wypadek leczenia szpitalnego

Jak widać ubezpieczenie jest tylko do płacenia, a nie korzystania z niego :/
czwartek, 18 sierpień, 2011, 08:04
PYTANIE
Witam,

Może ktoś bedzie wiedział, trafiłam do szpitala z zapaleniem wyrostka i leżałam 5dni. Jestem studentką i ubezpieczam się na uczelni w PZU i nie wiem nawet czy moge starać sie o jakieś odszkodowanie. A może mogę cos otrzymać za pobyt w szpitalu.

Bede wdziędzna za pomoc,
Pozdrawiam.
czwartek, 18 sierpień, 2011, 08:16
PYTANIE
Witam,

Może ktoś bedzie wiedział, trafiłam do szpitala z zapaleniem wyrostka i leżałam 5dni. Jestem studentką i ubezpieczam się na uczelni w PZU i nie wiem nawet czy moge starać sie o jakieś odszkodowanie. A może mogę cos otrzymać za pobyt w szpitalu.

Bede wdziędzna za pomoc,
Pozdrawiam.
czwartek, 18 sierpień, 2011, 08:39
PYTANIE
Witam,

Bede wdziędzna za pomoc,
Pozdrawiam.
czwartek, 18 sierpień, 2011, 09:42
PYTANIE
Witam,

Bede wdziędzna za pomoc,
Pozdrawiam.
sobota, 3 wrzesień, 2011, 14:53
autor: ~Małgorzata
Mam skierowanie do szpital uzdrowiskowego i związku z tym mam pytanie czy przysługują mi się pieniążki z PZU wariant drugi.
sobota, 3 wrzesień, 2011, 19:07
autor: ~ILONA
Odp: Ubezpieczenie PZU za rehabilitację
moja znajoma miała operację rekonstrukcji rzepki obecnie uczęszcza na rehabilitację refundowaną przez NFZ czy jeżeli skorzysta z rehabilitacji prywatnej(płatnej) zostaną jej zwrócone koszta z PZU
wtorek, 6 wrzesień, 2011, 21:48
autor: ~mirka
mam pytanie czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z tytułu pobytu w szpitalu gdzie przebywałam 14 dni w związku z cesarskim cięciem,tyle tylko że miało to miejsce 21.12.2009 a ja dopiero teraz dowiedziałam się że za pobyt z tego tytułu też należą mi się pieniążki.Mam ubezpieczenie indywidualne {gdyz teraz niepracuję} od stycznia tego roku a wcześniej miałam grupowe w pracy
wtorek, 6 wrzesień, 2011, 22:11
autor: ~julka
przebywałam w szpitalu od 24.10 do 27.10 i miałam zabieg usunięcia żylaka czy należy mi się szpitalne??? w umowie jest napisane że musi trwać nieprzerwalnie dłużej niż 3 dni.Zasby na am się bo dni są 4 natomiast doby 3,więc niawiem jak na to patrzą ubezpieczyciele.No a nieukrywam że mieć te 200zł w naszych czasach a nie to jednak zawsze coś,choćby na małą wyprawkę dla dziecka do przedszkola.PROSZĘ NAPISZCIE JAK WY MYŚLICIE BO NIEUKRYWAM ŻE NIECHCIAŁABYM SIĘ OŚMIESZYĆ W PZU BO PANIE W NASZEJ FILI NIE SĄ ZBYT MIŁE
środa, 7 wrzesień, 2011, 08:37
~mirka,oczywiście,że możesz złożyć wniosek,roszczenia przedawniają się po 3 latach,
~julka,składaj wniosek!
środa, 7 wrzesień, 2011, 13:59
autor: ~julka
serdecznie dziękuję za szybką odpowiedż od MARII właśnie siadam i wypisuję wniosek.
środa, 7 wrzesień, 2011, 14:03
autor: ~mirka
Odp
WIELKIE DZIĘKI DLA** MARII** ZA ODPIS.JESTEM OBECNIE BEZ PRACY WIĘC TE PIENIAŻKI ZASILĄ MÓJ BUDŻET.DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!
piątek, 9 wrzesień, 2011, 15:13
autor: ~ksymena
Odp: Ubezpieczenie Hestia Rodzina podczas pobytu w szpitalu
Miałam wypadek samochodowy i leżałam w szpitalu od 1 do 4 maja br. Dostałam odmowną odpowiedź na moje roszczenie z tytułu leczenia szpitalnego w następstwie NW. "Dzienne świadczenie szpitalne przysługuje Ubezpieczonemu w związku z nieprzerwanym pobytem w szpitalu trwającym dłużej niż 4 dni kalendarzowe. Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobną odmową? Czy wypłatę świadczenia regulują tylko warunki Ubezpieczenia? Czy są zapisy w Ustawie na w/w temat?
Bardzo proszę o pomoc i czekam na informacje. :)
piątek, 9 wrzesień, 2011, 17:55
.. ksymena, zapytaj w Twojej firmie, czy masz takie ubezpieczenie?
piątek, 9 wrzesień, 2011, 20:26
autor: ~ksymena
Odp: Ubezpieczenie Hestia Rodzina podczas pobytu w szpitalu
Mam Grupowe Ubezpieczenie na Życie Pracowników i ich rodzin "Hestia Rodzina".
sobota, 10 wrzesień, 2011, 16:31
" z ... pobytem w szpitalu trwającym dłużej niż 4 dni kalendarzowe." - wg mnie ten zapis jest wystarczająco jasny.
Chyba przed podpisaniem polisy czytałaś jej warunki ? Trzeba było się z nią dokładnie zapoznać, bo tylko w polisie są uregulowane wszystkie sprawy dotyczące takiego ubezpieczenia.
poniedziałek, 12 wrzesień, 2011, 11:44
autor: ~panczo
czy po poronieniu w 14tc należy się odszkodowanie z PZU
wtorek, 13 wrzesień, 2011, 10:42
autor: ~Vita 21
witam mam pytanie ile wcześniej muszę wykupić polisę ubezpieczeniową aby zostało mi wypłacone ubezpieczenie za pobyt w szpitalu mam mieć operację nosa (rozszczep)
czwartek, 15 wrzesień, 2011, 15:07
autor: ~123
Jestem w ciąży i od września przebywam na zwolnieniu lekarskim. Zostałam skierowana w międzyczasie na pobyt w szpitalu (8dni). Czy należą mi się pieniądze z tego tytułu?
piątek, 16 wrzesień, 2011, 22:32
autor: ~farfaraway
witam, leżałem w szpitalu 6dni gdzie miałem wyciętą torbiel z przetoką, za szpital dostałem z polisy 50zł/6dni, czy za operacje nie powinienem złożyć jakiegoś dodatkowego wniosku; nie szukam kasy, chce tylko wiedzieć, czy należałoby jeszcze pomęczyć ubezpieczyciela, dziękuję pozdrawiam
niedziela, 18 wrzesień, 2011, 12:39
W moim ubepieczeniu PZU PLUS z zakresu wyczytałam,że obejmuje leczenie szpitalne za pobyt min. 4 dni. Kwoty są podane w zależności, czy był to wypadek, wypadek komunikacyjny, zawał, krwotok.... i pobyt wskutek choroby.
Jestem w ciąży bliźniaczej i mam tzw. cukrzycę ciążową. W związku z tym do szpitala położę się jakieś 2 tygodnie przed terminem, będę miała cesarkę i nie wiem ile jeszcze leży się po cesarce. Czy można taką sytuację określić jako pobyt w związku z chorobą?
Ponoć ciąża to nie choroba:)No, ale gdyby nie cukrzyca i insulina którą muszę przyjmować, to przypusczam ,że pobyt w szpitalu trwałby krócej.
środa, 28 wrzesień, 2011, 15:59
autor: ~witch
W 2009 uległam wypadkowi, którego skutki odczuwam do dziś. Leczenie jeszcze nie zostało zakończone ( obecnie jestem na rencie z tego powodu). Miesiąc temu przechodziłam kolejną operację, która była koniecznością wynikającą z urazu sprzed 2 lat. Przebywałam w szpitalu 10 dni. Moje pytanie brzmi - czy PZU wypłaci mi za pobyt w szpitalu. Nadmienię, że w w chwili wypadku podlegałam ubezpieczeniu grupowemu i za pierwszy pobyt mi zwrócono. W chwili obecnej kontynuuję indywidualnie ubezpieczenie. Skoro za uszczerbek na zdrowi mają mi wypłacić wg taryfy z dnia wypadku to czy za ten pobyt w szpitalu wypłacą mi na tych samych zasadach ? Tym bardziej, że pobyt i operacja była nastepstwem wypadku sprzed 2 lat (w karcie inf.ze szpitala jest odpowiednia adnotacja). Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje na ten temat.
sobota, 1 październik, 2011, 12:15
autor: ~kasiunia
Mam Ubezpieczenie grupowe PZU P PLUS byłam 1 dzień w szpitalu Miałam zabieg ginekologiczny czy przysługuje mi odszkodowanie za pobyt w szpitalu? Czy zabieg jest klasyfikowany do jakiejś klasy operacji chirurgicznych? Bardzo proszę o pomoc bo ogólne warunki to dla mnie jakaś czarna magia
sobota, 1 październik, 2011, 12:28
autor: ~kasiunia
Mam Ubezpieczenie grupowe PZU P PLUS byłam 1 dzień w szpitalu Miałam zabieg ginekologiczny czy przysługuje mi odszkodowanie za pobyt w szpitalu? Czy zabieg jest klasyfikowany do jakiejś klasy operacji chirurgicznych? Bardzo proszę o pomoc bo ogólne warunki to dla mnie jakaś czarna magia
niedziela, 2 październik, 2011, 20:11
autor: ~kasiulka
Witam,
Mam pytanie o wysokość odszkodowania ubezpieczenie zbiorowe PZU Plus, pobyt w szpitalu 15 dni, zwolnienie od początku pobytu w szpitalu to 35 dni, następne zwolnienie to 2 tygodnie ale może na tym się skończy. Operacja chirurgiczna pęcherzy żółciowy.
Dzięki
piątek, 28 październik, 2011, 10:45
autor: ~jerry54
Witam, chciałbym się dowiedzieć dlaczego jednym osobom przebywającym na leczeniu szpitalnym w Sanatorium i szpitalu uzdrowiskowym --Oddział szpitalny021 w Ustroniu ,przebywałem na leczeniu 22 dni, PZU wypłaca odszkodowanie a innym nie, czym się kierują.Nadmienię że byłem tam skierowany po zawale serca z tego roku.dziękuję z góry za odpowiedź.pozdrawiam .Dodatkowe ubezpieczenie LSGP32PZU ŻYCIE S.A
piątek, 28 październik, 2011, 10:50
autor: ~jerry54
Witam, chciałbym się dowiedzieć dlaczego jednym osobom przebywającym na leczeniu szpitalnym w Sanatorium i szpitalu uzdrowiskowym --Oddział szpitalny021 w Ustroniu ,przebywałem na leczeniu 22 dni, PZU wypłaca odszkodowanie a innym nie, czym się kierują.Nadmienię że byłem tam skierowany po zawale serca z tego roku.dziękuję z góry za odpowiedź.pozdrawiam .Dodatkowe ubezpieczenie LSGP32PZU ŻYCIE S.A
środa, 2 listopad, 2011, 13:59
autor: ~Hanka
byłam 2 tygodnie w szpitalu a chodze do szkoły podstawowej ile powinnam dostać odszkodowania . ?
czwartek, 3 listopad, 2011, 10:47
autor: ~matka
witam chcialam sie dowiedziec czy za pobyt dziecka w szpitaly 6 dni (dziecko jest ubezpieczone u mnie)nalezy sie cos?
sobota, 5 listopad, 2011, 19:47
autor: ~pakusia
mam male pyt. czy jak przybywalam w szpitalu na zabieg wyrostka zolciowego 2 dni i mam ciaglas L4 -16 dni a dalej niewiem co bedzie bo to 5 dni stalo sie pozniej czy dostalabym jakies pieniazki z ubezpieczenia grupowego-prywatnego?
sobota, 5 listopad, 2011, 23:11
autor: ~xyxy
pakusia ---> nie należy ci się nic z pzu.
poniedziałek, 7 listopad, 2011, 11:12
autor: ~POZNANIANKA
witam i od razu zwracam się z zapytaniem. Czy za pobyt w sanatorium należy się odszkodowanie tak jak za poby w szpitalu . Jestem po operacji kręgosłupa a ubezpeczona jestem grupowo w PZU .
poniedziałek, 7 listopad, 2011, 11:27
autor: ~xyxy
Zajrzyj do polisy. Na pewno jest taka opcja jak rekonwalescencja ale czy to dotyczy sanatorium to już musisz zerknąć do źródła.
poniedziałek, 7 listopad, 2011, 14:25
autor: ~POZNANIANKA
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
poniedziałek, 14 listopad, 2011, 11:28
autor: ~zaintersesowana
mój mąż przeszedł nieudaną operację usunięcia stomii, na skutek nie zespolenia jelit doszło do zakażenia organizmu,ponowna operacja, wstrząs septyczny, sepsa, 7-dniowy pobyt na OIOM, w sumie miesiąc w szpitalu i podejrzewam długie zwolnienie. Jesteśmy ubezpieczeni w PZU( Edukacja 2008 II wariant) co mu się należy?
czwartek, 17 listopad, 2011, 10:34
autor: ~poszkodowany
Jestem w tej chwili po wypadku w pracy, przebywałem w szpitalu 11-dni,mam ubezpieczenie w dwóch zakładach pracy,w jednym jestem na urlopie bezpłatnym,opłacam składki,w drugim normalnie ubezpieczony.czy należy mi się odszkodowanie za pobyt w szpitalu w obu zakładach pracy.
piątek, 25 listopad, 2011, 16:48
autor: ~Beata29
Witam...mam pytanie. Jestem ubezpieczona w PZU,obecnie przebywam w Irlandi,ostatnio zachorowalam i przebywalam w szpitalu 5 dni. Wiem,ze za pobyt w szpitalu nalezą mi sie pieniadze z PZU,dowiedzialam sie takze ,ze wypis ze szpitala powinien byc na druku Unijnym tylko ,ze tu w szpitalu nie maja takich druków i nie wiedza nawet jaki to jest druk. Jesli ktoś z państwa wie jaki to druk ,moze ma taki do wydrukowania to bardzo bym prosiła.Z gory dziekuje
poniedziałek, 5 grudzień, 2011, 21:00
autor: ~Basiutekk
Witam. Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia. Mój chłopak był 4 dni w szpitalu na żylaki (był usuwane w dość młodym wieku (26 lat)). Po tym dostał z PZU 200 złotych. Płaci skłądkę miesięczną 59 złotych. Zaś znajomy jest na tyle samo ubezpieczony i tyle samo był w szpitalu i dostał z PZU około 550. Jak jest to wyliczane i na jakich zasadach? Z góry dziękuję. Będę wdzięczna jeśli ktoś mi odpowie na moje pytanie :):) Dodatkowo firma posiada ubezpieczenie grupowe. Skąd i o jakie i gdzie pieniądze możemy się ubiegać? Jeszcze raz dziękuję :) Pozdrawiam
wtorek, 6 grudzień, 2011, 18:52
Witam, mam pytanie jestem ubezpieczona w pracy grupowo - dodatkowo. Urodziłam dziecko po terminie, trafiłam do szpitala po wyznaczonym terminie porodu i tam przebywałam na Oddziale przez 12 dni do rozwiązania. PZU po dostarczeniu dokumentów odmówiło mi odszkodowania, gdyż uznali, że to nie była ciąża zagrażająca mi ani dziecku. Trochę się z tym nie zgadzam, ponieważ jeśli jest się po terminie to idzie się do szpitala aby lekarze monitorowali stan mój i mojego dziecka, więc teoretycznie zagrożenie mogło istnieć. Czy mogę się odwołać od decyzji PZU?
poniedziałek, 12 grudzień, 2011, 16:04
autor: ~begonia
czy jest możliwość ubezpieczenia szpitalnego przy grupowym ubezpieczeniu indywidualnie kontynuowanym w pzu
sobota, 17 grudzień, 2011, 23:39
autor: ~tygrys
jestem po usunieciu woreczka zolciowego,czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie z pzu ?oczywiscie odprowadzam skladki i pracuje.pozdrawiem i z gory dziekuje za odpowiedz.
niedziela, 18 grudzień, 2011, 11:30
autor: ~hahaha
Dobre forum, 1000 pytań do... a odpowiedzi tyle, że ich znaleźć nie można. Powinien być jakiś ludzik mądry, który to będzie prowadził. Bo nadal nie wiem, czy żona musi koniecznie leżeć 4 dni w szpitalu (z góry założyli, że musi) czy nie choć nic jej nie jest.
niedziela, 18 grudzień, 2011, 16:25
A niby kto miałby odpowiadać na te wszystkie pytania ? O te rzeczy należy pytać WASZYCH ubezpieczycieli z którymi macie zawarte swoje polisy, a nie bezimiennych forumowiczów.
środa, 21 grudzień, 2011, 11:10
autor: ~amelia rybnik
Witam
czy mogę liczyć na jakieś pieniądze z ubezpieczenia p operacji torbieli?? dodam że mąz ubezpiecza mnie w firmie w której pracuje.
piątek, 20 styczeń, 2012, 22:24
Witam 17,11,2011 podpisałem umowe na ubezpieczenie grupowe.czy za pobyt w szpitalu siedem dni w grudniu 2011r należy ni się zwrot.i pytanie drugie-po antybiotyku w zaszczyku dostałem reakcji uczuleniowej-wstrząsu i wylądowalem siedem dni w szpitalu na oddziale kardiologicznym to dostane zwrot za pobyt w szpitalu za chorobę czy za wypadek dodam że to było 11,01,2012r
piątek, 20 styczeń, 2012, 22:34
ubezpieczenia składki chorobowe
witam. jak czytam na druku rum od pracodawcy składki chorobowe,zdrowotne jak to rozumieć i co mi się należy.czy z tych składek można dostać odszkodowanie za chorobę lub zwrot za pobyt w szpitalu.bo jeśli nie to nie bardzo rozumię sęs tych składek.proszę o odpis.
wtorek, 31 styczeń, 2012, 19:51
autor: ~raches
Byłem na rehabilitacji 24 dni - czy nalezy mi sie od PZU zwrot za ten pobyt.Bo precownica PZU - powiedziała mi tak -cytuje- żeby miec wypłacone roszczenia z tytułu ubezpieczenia- trzeba najpierw miec zapłacone za pobyt w szpitalu powyzej4 dni - dotyczy to mego ubezpieczenia - a wówczas można sie ubiegac za rehabilitacje - czy te brednie są prawdziwe - bardzo prosze o odpowiedz.Ps.BO jak widze kochane PZU - każdego z nas ma ochote i tak robi - puscic w maliny - za co my wszyscy płacimy????????????
poniedziałek, 6 luty, 2012, 20:54
autor: ~CYPA
Moja żona była we Wrześniu w szpitalu tz: 2011r czy teraz mam szansę ubiegać się o odszkodowanie.Z góry dziękuję.
piątek, 17 luty, 2012, 10:49
autor: ~gonia
czy za leczenie w szpitalu psychiatrycznym się należy?
sobota, 18 luty, 2012, 22:57
autor: ~Aga
Mam pytanie byłam w szpitalu od 26.01.2012r do 29.01.2012r z powodu buli brzucha podejrzenie wyrostka ale nie usunięto mi go czy jak miałam składkę opłaconą w PZU 45 zł to dostane odszkodowanie
sobota, 18 luty, 2012, 23:05
autor: ~MISIEK
Odp
Byłem w szpitalu wykryto u mnie cukrzyce 2 typu opłaconą mam składkę PZU w pracy czy należy mi się odszkodowanie za pobyt w szpitalu to było w tamtym roku i biorę insulinę 4 x dziennie
czwartek, 10 styczeń, 2013, 19:13
autor: ~ jagoda
złamałam rękę w pracy miałam operację leżałam 4 dni w szpitalu mam ubezpieczenie polisa
plus dostane za pobyt w szpitalu
czwartek, 13 marzec, 2014, 13:08
witam, 7 lat temu przebywałam w szpitalu... byłam juz wtedy ubezpieczona w pzu (grupowe ubezpieczenie) niestety nie wiedziałam, że należą mi się z tego tytułu pieniądze... czy teraz - po latach moge je odebrać?

Twoja Odpowiedź

Autor: ~
Temat:  
Data:    2014-04-24 10:23

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

O serwisie

Internetowy Serwis Księgowego Sfery Budżetowej to płatny serwis skierowany do wszystkich osób zajmujących się rozliczeniami w jednostkach sektora finansów publicznych. Czytaj więcej....